Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

WINE - problem z rozmiarem papieru przy drukowaniu


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 misme

misme
  • 20 posts

Posted 23 October 2010 - 15:11

Witam, jestem "newbie" jeśli chodzi o maca więc z góry proszę o wyrozumiałość. Jestem w trakcie migrowania się z pc na mac, jednak część aplikacji, które są mi niezbędne nie ma swoich odpowiedników na mac (program finansowo-księgowy wykorzystywany u mnie w firmie). Stwierdziłem więc, że spróbuję używać ich przez wine (za darmo - przede wszystkim odpada mi koszt windowsa). Program działa prawie idealnie, z jednym wyjątkiem, mianowicie: przy drukowaniu czegokolwiek (używam drukarki zainstalowanej w maku przez WINEPS Printer using CUPS) drukarka domyślnie ustawia rozmiar papieru "US Letter" (w preferencjach systemowych maka mam ustawiony domyślny rozmiar papieru na A4), co powoduje, że wydruk nie mieści się na stronie. Po ręcznym przestawieniu rozmiaru papieru na A4 wydruk jest idealny. Niestety ustawienie to nie jest zapamiętywane - nawet przy kolejnym wydruku z tego samego programu format papieru ponownie zmienia się na "US Letter". Czy da się to jakoś ustawić na stałe, aby nie trzeba było ustawiać tego za każdym razem? Z góry dzięki za pomoc!




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users