Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Leopard + Windows. AWARIA!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#26 marekgro

marekgro
  • 102 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 listopada 2010 - 09:11

Uruchamiam Gong Szary ekran bez jabłka Czarny ekran z prośbą o włożenie czegoś bootującego (jak w windowsach). Jak podłączę zewnętrzne dyski, mam czarny ekran z migającym kursorem. Bez dysków da się zainstalować Windowsa, ale nie to chcę zainstalować.. Caps nie działa przez cały czas..

#27 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 01 listopada 2010 - 09:27

to nie jest wina dysku tylko zapisu w SMC (system management controller). macbok pro nie ma pram. jesli masz kompa z wyjmowalną bateria to: wyłącz kompa, odłącz go od zasilania, wyjmij baterie, przytrzymaj przycisk power przez 5 sekund (z wyjetą bateria i odłączonym zasilaniem) włóż baterię, posłącz zasilanie, wystartuj kompa. teraz powinienes moc zainstalowac od nowa OSX z płyty. jest jeszcze drugi sposob resetu SMC - jesli ten nie zadziala...

#28 marekgro

marekgro
  • 102 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 listopada 2010 - 09:34

Mam Miniaka - czy instrukcja bez zmian? Czy dotyczy ona tylko macbooków?

#29 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 01 listopada 2010 - 09:43

w mini jest PMU (power management unit) resetuje sie go tak: odłącz wszystkie kable od kompa poczekaj 10 sekund podlacz kabel zasilajacy jednoczesnie przytrzymujac przycick power z tylu kompa pusc przycisk power wcisnij go ponownie by wystartowac maka PS: w poprzednim poscie odpowiadalem tworcy tematu - ma MB (chyba).

#30 marekgro

marekgro
  • 102 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 listopada 2010 - 10:00

Reset się wykonał, bo wiatrak po uruchomieniu wskakuje na najwyższe obroty. Reszta dalej niestety tak samo.

Dla potomności - i proponuję przykleić.

Reset PMU i SMC był nieskuteczny, ale zgodnie z
http://discussions.i...ssageID=6602537
czarodziejską różdżką okazał się pilot. Wcisnąłem przycisk MENU na pilocie podczas bootowania i system zabootował z Leopardowej płyty. Sukces! Chwała temu, kto wymyślił ten sposób! Właśnie, po dwóch dniach męki, instaluję Snow Leo. Wreszcie.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Przez te dni trzymałem tę stronę w iPhone jako pierwszą i zaglądałem co chwilę; dziękuję, że odpowiedzi pojawiały się tak szybko.

#31 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 01 listopada 2010 - 10:27

no to nieźle. *If you have a aluminum keyboard. Try the apple remote, boot and hold the "MENU" button.* ale z inną (oryginalną, plastikową) klawiaturą rozumiem, że by załapało. łotever, wazne, ze sie udało.

#32 marekgro

marekgro
  • 102 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 listopada 2010 - 10:56

no to nieźle. *If you have a aluminum keyboard. Try the apple remote, boot and hold the "MENU" button.*

ale z inną (oryginalną, plastikową) klawiaturą rozumiem, że by załapało.
łotever, wazne, ze sie udało.


Z tego, co widzę, z plastikową nie byłoby problemu:


"Side note, is there known issues with the Aluminum keyboards not working as they should on key combo's at boot? If you know the Apple Article number it would be great to have."

Apple aluminum keyboards, both wired and wireless, do have problems with boot key sequences in start up. Most if not all sequences are not recognized when using the aluminum keyboard. All other Apple keyboards and most Windows keyboards work fine. You can get cheap wired keyboards at Radioshack or Walmart. I have a spare windows keyboard that costs $20 at Radioshack.

#33 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 01 listopada 2010 - 12:24

aha, czyli wystarczy podłączyć jakiś czipszit i klawisze zadziałają. kul.

#34 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 01 listopada 2010 - 15:00

Ja wiem że nie wnoszę tym niczego wartościowego do dyskusji ale nie mogłem się powstrzymać: To jest po prostu piękne. (It's beautiful.)

#35 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 listopada 2010 - 15:01

a faktycznie starsze miniaki (nie wiem jak iMaki i Pro) na przykład miały problem z nową, aluminiową klawiaturą. ale to wypadało w takim razie uściślić model komputera ;]

#36 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 01 listopada 2010 - 16:09

Mój MP z klawiaturą ALU (przewodowa, szeroka) - nie ma problemów z Altem czy innymi klawiszami w trakcie bootowania.

#37 marekgro

marekgro
  • 102 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 01 listopada 2010 - 20:01

a faktycznie starsze miniaki (nie wiem jak iMaki i Pro) na przykład miały problem z nową, aluminiową klawiaturą.
ale to wypadało w takim razie uściślić model komputera ;]


coś w tym może być. mam mini late 2006, miałem też pierwszy model aluminiowej klawiatury i było ok. trzy miesiące temu wymieniłem klawiaturę w serwisie (bez gwarancji, paragonu i po latach, byłem wniebowzięty) na nową - i rzeczywiście, przed chwilą sprawdziłem, nie "łapie" przy bootowaniu.

#38 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 listopada 2010 - 20:13

mój były miniak (wersja core duo) nie łapał mi mojej aluminiowej (też z pierwszych modeli jakie doszły, zakup tuż po 'premierze') - też ratowałem się pilotem. sytuacja jest mi znana z autopsji ;] tutaj raczej nie chodzi o wiek klawiatury, a raczej miniaka i jego EFI. na pewno poprzednia aluminiowa klawiatura ci działała podczas bootowania, czy może po prostu nie musiałeś z niej korzystać? (startup disk zawsze można ustawić z pozycji systemu) bo stawiałbym na to drugie.

#39 marekgro

marekgro
  • 102 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 02 listopada 2010 - 19:21

Masz rację, reset PRAM robiłem na innej klawiaturze, rzeczywiście, aluminiowa nie działała przy bootowaniu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych