Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Darmowy program do faktur


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 vaha

vaha
  • 20 postów

Napisano 19 października 2010 - 17:10

Witam, czy ktoś może polecić jakiś darmowy, przyzwoity program do fakturowania na mac?

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 774 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 października 2010 - 17:11

No bez jaj. Masz działalność, masz dochody. Wysęp na Macturę. 'Darmowe' to są przeglądarki.

#3 vaha

vaha
  • 20 postów

Napisano 19 października 2010 - 17:22

Mam działalność, mam dochody, mam księgową, "wysępiłem" na syphonie za 5tyś. Jednak raz na rok musze wystawić fakturę sam, gdzieś w terenie. I co Ty na to?

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 października 2010 - 17:25

że 200zł to nie majątek?

#5 Bachytek

Bachytek
  • 83 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 października 2010 - 17:27

czlowiek pyta o darmowy program, a wy mu ze 200zl to nie majatek... nie uwazasz, ze to troche ot ??
  • tetisherii lubi to

#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 19 października 2010 - 17:38

1. Nie ma darmowego softu tego typu na Maca. 2. Faktury on-line - nawet w tym przypadku są jakieś opłaty.

#7 vaha

vaha
  • 20 postów

Napisano 19 października 2010 - 17:45

Dzięki, chodziło mi właśnie o taką konkretną odpowiedź, pozdrawiam

#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 19 października 2010 - 17:48

Proszę bardzo. Dla całkowitej niezależności lepiej kup jednak odpowiedni program - może się zdarzyć iż nie zawsze będziesz Miał dostęp do internetu a fakturę będzie wystawić trzeba.

#9 MJT

MJT
  • 3 postów

Napisano 17 listopada 2010 - 12:07

Zerknij na Webflow ([url=http://www.webflow.pl]Webflow - system fakturowania i obiegu dokumentów[/url]). Wystawianie faktur jest tam darmowe i nie ma ilościowych ograniczeń wystawianych dokumentów.

#10 bond009

bond009
  • 3 postów

Napisano 27 stycznia 2011 - 10:30

Ja w swojej firmie używam darmowego programu do wystawiania faktur online - [URL="http://www.efaktury.org"]efaktury.org[/URL]. Program jest bardzo porsty, posiada bazę kontrahentów, produktów oraz logo firmy na fakturze, mi w zupełności wystarcza. Do małej firmy nie znam nic lepszego, chociaż przetestowałem już wiele programów.

#11 gieza

gieza
  • 709 postów

Napisano 27 stycznia 2011 - 10:54

jakiś czas temu była paczka programów i Faqt kosztował 50% normalnej ceny czyli 50zł. wystawiasz faktury offline i nie martwisz się o dostęp do Internetu.
http://myapple.pl/wi...za-12-ceny.html tu masz ten wątek. zobacz czy to jeszcze aktualne

#12 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 27 stycznia 2011 - 12:46

no właśnie miałem pisać o MacPaczce- nie za 50% bo jeszcze kilka programów tam było dodatkowo :) ja się skusiłem właśnie przez Faqt oraz klienta FTP a jak dorobię się dzieciaków to beda mieć dwie gry :D uuuu @bond009 górnik jesteś :) ale temat odkopałeś :P

#13 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 27 stycznia 2011 - 12:58

w terenie to można zabrać notesik z gotowymi drukami - wtedy musisz posiadać jedynie długopis (interent, ani przenośna drukarka Cię nie interesuje - przecież musisz jakoś oddać fakturę klientowi, a są dwie drogi: albo elektronicznie - nie wymaga podpisu ani pieczątki , lub na papierku)). wpisujesz numer faktury, dane klienta, czas i forma zapłaty, kwoty brutto i netto i się podpisujesz. Gotowy formularz można zrobić sobie w pages, a nawet w textedit. Temat jest stary, ale rzeczywiście pokazuje, że ludzie nawet nie chcą zapłacić za taki program 50 dych (na dodatek dostają inne programy już wtedy darmowo). nawet jeśli taki program kosztuje 50 dych i wystawia się coś samemu raz na rok, to ta kwota jest śmiesznie mała... no, ale to już offtop, za który serdecznie przepraszam. pozdrowienia i jeszcze pytanie - ja za księgową płacę niewiele ponad 200 zł za miesiąc (brutto). nawet jak się znajdzie tanią księgową, to ile ona może wźiąć - min pewnie ze stówę. zakup programu do fakturowania w cenie 50, 100 czy 200 złotych przy tych kosztach nie ma naprawdę znaczenia. Tym bardziej, że można sobie zrobić szablon bezpłatnie (text edit, open office) lub za pomocą pakietu iwork.

#14 paparazzi

paparazzi
  • 1 006 postów

Napisano 27 stycznia 2011 - 13:00

nie koniecznie śmiesznie mała... czasami aby firma przynosiła dochody, a szczególnie takie jakie by nas satysfakcjonowały trzeba czekać miesiącami!

#15 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 27 stycznia 2011 - 13:09

Paparazzi - podałem darmowe rozwiązania. że trzeba czekać? ok - to się nazywa inwestycja. W relatywizm duże/małe nie wchodzę. Ale naprawdę - 50 dych dla posiadacza maca, mającego swoją firmę i zatrudniającego księgową wydają się śmieszne. No sam spójrz realnie.

#16 i_jablko

i_jablko
  • 4 postów

Napisano 10 października 2011 - 15:24

w AppStorze pojawily sie niedawno systemy do fakturowania, wystarczy wyszukać po "faktura" czy "fakturowanie"

#17 krasuski

krasuski
  • 53 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2011 - 23:51

W App Store do wystawiania FVAT jest darmowy program "Poznaj Makturę"

#18 ewa-m

ewa-m
  • 1 postów

Napisano 04 kwietnia 2012 - 07:39

darmowy program do fakturowania on-line

Polecam darmowy portal do fakturowania, który prócz fakturowania umożliwia prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, wystawianie deklaracji, rejestrowanie wpłat, zaliczek i niezapłaconych. Praca przez przeglądarkę, bez instalacji oprogramowania na komputerze. Więcej info na [url=http://www.invoicer.pl]Invoicer - bezpłatne fakturowanie i księgowość przez internet[/url]

#19 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 kwietnia 2012 - 08:26

grosze -> Faqt : MacMall Apple Reseller Wrocław
z resztą możesz użyć czegoś windowsowego w ostateczności

#20 yazon

yazon
  • 49 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 26 czerwca 2013 - 15:36

Może ja czegoś nie rozumiem, ale czy nie wystarczy po prostu szablon w arkuszu kalkulacyjny ?

#21 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 26 czerwca 2013 - 15:45

Faktura Free - dostępna w App Store - program fajniejszy niż przereklamowana i płatna Maktura...

Co ciekawe w wersji darmowej Faktura Free jest w pełni funkcjonalna - jedynie nie nadaje naszej preferowanej numeracji dokumentów. Zakup programu odblokowuje tą niedogodność.

Tutaj link do płatnej wersji:
https://itunes.apple...650567365?mt=12

PS. Oczywiście, że na początek wystarczy szablon w arkuszu kalkulacyjnym ale na dłuższą metę jest to niewygodne i upierdliwe...

#22 disorder

disorder
  • 0 postów

Napisano 23 września 2018 - 16:11

Cześć,
natrafiłem na ten wątek szukając darmowego, prostego programu do fakturowania na macOS i w końcu napisałem własny. Może komuś się przyda.
Jest to Open Source, zachęcam do pomocy w rozwijaniu. Więcej informacji (oraz link do aplikacji) na stronie projektu na GitHub:
https://github.com/wkicior/mandayFaktura
Dzięki otwartym źródłom można mieć pewność, że dane nie będą wysyłane do sieci.



#23 rossi123

rossi123
  • 4 postów

Napisano 14 grudnia 2018 - 11:55

w terenie to można zabrać notesik z gotowymi drukami - wtedy musisz posiadać jedynie długopis (interent, ani przenośna drukarka Cię nie interesuje - przecież musisz jakoś oddać fakturę klientowi, a są dwie drogi: albo elektronicznie - nie wymaga podpisu ani pieczątki , lub na papierku)). wpisujesz numer faktury, dane klienta, czas i forma zapłaty, kwoty brutto i netto i się podpisujesz. Gotowy formularz można zrobić sobie w pages, a nawet w textedit. Temat jest stary, ale rzeczywiście pokazuje, że ludzie nawet nie chcą zapłacić za taki program 50 dych (na dodatek dostają inne programy już wtedy darmowo). nawet jeśli taki program kosztuje 50 dych i wystawia się coś samemu raz na rok, to ta kwota jest śmiesznie mała... no, ale to już offtop, za który serdecznie przepraszam. pozdrowienia i jeszcze pytanie - ja za księgową płacę niewiele ponad 200 zł za miesiąc (brutto). nawet jak się znajdzie tanią księgową, to ile ona może wźiąć - min pewnie ze stówę. zakup programu do fakturowania w cenie 50, 100 czy 200 złotych przy tych kosztach nie ma naprawdę znaczenia. Tym bardziej, że można sobie zrobić szablon bezpłatnie (text edit, open office) lub za pomocą pakietu iwork.

inwestycja w zakup oprogramowania rozliczeniowego nie jest stratą



#24 cooper69

cooper69
  • 1 032 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 grudnia 2018 - 13:15

Akurat ja przesiadłem się z faqt po paru latach na iFirmę (przez przeglądarkę lub apkę na telefonie) i wg. mnie to był dobry krok.


Pozdrawiam z 3City


#25 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 774 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 grudnia 2018 - 13:02

https://myapple.pl/f...amu-przeczytaj/


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych