Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Komputer zasypia i zaraz sam się budzi ? O co chodzi ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 wasylek

wasylek
  • 76 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2005 - 14:30

Mój G4 AGP po naściśnięciu przycisku POWER zawsze grzecznie szedł sobie spać i budził się po naciśnięciu spacji. A od kilku dni zasypia i budzi się sam za chwilę lub za ok. 2 sekundy. Co jest grane ? Miał ktoś takie jaja ? System 10.4.2 Sławek

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 września 2005 - 14:35

a jaką masz klawiaturę? może to wina klawiatury, odłącz a potem sprawdz czy się "wybudza"!

#3 wasylek

wasylek
  • 76 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2005 - 14:41

Klawiatura to Apple Pro Keyboard - czarna. Nigdy nie było z nią problemów.

#4 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 września 2005 - 14:53

o mam taką samą :) też nie mam z nią...(odpukać w niemalowane drewno) ale sprawdz odłącz klawiaturę a potem go "uśpij" i co będzie ?

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2005 - 15:21

Przyczyną mogą być delikatne skoki napięcia - miałem to samo i pomógł dopiero UPS. Nawet zastosowanie listwy filtrującej nie pomagało i wystarczyło włączyć / wyłączyć lampkę na biurku, żeby komputer się sam wybudził.
Ewentualnie możesz jeszcze sprawdzić, czy wyłączenie w System Preferences / Energy Saver / Options opcji "Restart automatically after a power failure" nie pomoże - spotkałem się z opiniami, że ta opcja czasami miesza, chociaż osobiście nie udało mi się tego potwierdzić.
Wyłącz też opcje "Wake for Ethernet network administrator access" i "Wake when the modem detects a ring"- możliwe że po sieci pałętają się dziwne pakiety, które ogłupiają śpiący komputer.

#6 wasylek

wasylek
  • 76 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2005 - 16:40

Udało mi się rozwiązać problem. Odłączyłem klawiaturę - komputer grzecznie śpi. Podłączam – wybudza się. Nie wiem dlaczego po przełączeniu dongla Bluetooth do portów USB 2.0 na karcie PCI problem zniknął. Wcześniej dongla miałem cały czas wpiętego w wolny port klawiatury i takich historii nie miałem. Niemniej dziękuję za sugestie. Pozdrawiam Sławek [Uaktualnione przez Moderatora]

#7 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 23 września 2005 - 16:43

ehhh Krismiszcz zawsze ma racje :mrgreen: ...tylko rzadko wciskają "pomógł" :(

#8 swinn

swinn
  • 180 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 września 2005 - 07:14

to samo u mnie jak włącze lampkę pc to mac się budzi :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych