Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak cofnąć soft do starszego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 musicdjs

musicdjs
  • 68 postów

Napisano 16 października 2010 - 00:32

Witam Serdecznie

jestem zielony jesli chodzi o "ajfonowanie" wiec postaram sie najprosciej jak sie to tylko da sprecyzowac moj przypadek.

Kupilem na allegro telefon Iphone 4 z Anglii wziety na abonament z T Mobile .
Wyjmujac go i wlaczajac mialem tylko ekran z mozliwoscia dzwonienia na 112 , zero menu nic , wiec poszedlem do Orange po duplikat mojej karty micro sim i super zdobylem ja , jednak wlaczajac juz go z ta karta wiadomo nic sie nie dzialo wiec wiedzialem ze bym simlock.
Chcac go jak najszybciej aktywowac i zaczac korzystac kombinowalem nio i wprowadzilem go w tryb DFU ( czyli dwa klawisze home + sleep) , nie mialem ochoty sie z nim juz meczyc wiec zadzwonile do znajomka ktory wiem ze sie dobrze znal na temacie z 3gs itp, jednak nie mial wtedy czasu wiec wiadomo czlowiek w goracej wodzie kapany zanioslem go do pobliskiego komisu gsm , pomalu moim nie telefoniczo-iphonowskim jezykiem powiedzialem ze telefon jest z Uk a chcialbym go aktywowac i korzystac z mojej karty Orange PL - mialem nadzieje ze gosc rozumie.
Gosc powiedzial ze nie ma sprawy aktywuja mi go i git , przyszedlem po ok 30-40 minutach , czlowiek za lada pokazuje mi go i widze juz menu mowie super oto mi chodzilo na to on ale jest maly problem bo gdy pan zamknie klapeczke z karta sim automatycznie sie telefon blokuje ...
pomyslalem zapytam prostym jezykiem a mozecie mi zrobic zeby dzialal normalnie na orange wiadomo zeby dzwonil itp
mowia , mozemy go zrobic ale potrzebujemy godzinki niestety nie mialem juz wiecej czasu wiec odpuscilem te hakering i pojechalem z nim .

Majac w/w kolege wiedzialem ze pomoze mi wiec skontaktowalem sie z nim i podrzucilem mu go by zerknal do niego i zrobil jailbreak-a i wszystko co tam potrzeba , jednak po jakiejs chwili dostalem telefon od niego ze serwis spieprzyl sprawe bo wrzucili mi na niego soft 4.1 czyli z tego co mi wiadomo to najnowszy i jest jednym slowem dupa dodatkowo dowiedzialem sie ze nowy bootloader z softu 4.1 jest poki co niezlamywalny :/

Oczywiscie dzisiaj wybralem sie do tego samego serwisu i zapytalem dlaczego wrzucili mi najnowszy soft skoro maja swiadomosc ze tym samym zablokuja mi ten telefon , skur... twiedzil ze mowil mi o tym a nizszego softu nie idzie w takim wypadku wrzucic. Oczywiscie mowilem glosno i wyraznie ze gdybym wiedzial ze chca mi wgrac najnowszy soft to bym sie nie zgodzil bo to nawet ja wiedzialem ze 4.1 = blok telefonu ... niestety zdenerwowany odszedlem ze stoiska.


i mam do was wielka prosbe , powiedzcie mi co teraz zrobic mam jak cofnac soft do starszego i co wyczarowac aby telefon zaczal do mnie rozmawiac

PONIZEJ ZOSTAWIAM ZDJECIA

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc :-|

zdjecie numer 1
wersja softu!

[MOD]Nazwa tematu poprawiona. ;)
Umieść czasem w nazwie tematu, główną i krótką notkę problemu bądź pytania.
Znacznie ułatwi to wyszukanie tematu w Wyszukiwarce.[/MOD]


#2 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 16 października 2010 - 00:40

Było to setki razy... a co mi tam powiem ten słynny tekst :D Możesz cofnąć do 4.0 chyba , lecz nic Ci to nie da , sam ostatnio byłem taki napalony lecz całe szczęście powstrzymałem się(przez brak czasu i nerwów) i w moim przypadku dobrze się to skończyło.Teraz musisz czekać aż dev-team czy kto to tam robi wyda nowego Ultrasn0w , który będzie działał pod nowym BB.Czekają oni teraz na finalnego softa 4.2 , który podobno dopiero na listopad no i jeszcze chwila musi minąć zanim to wypuszczą czyli wchodzi gdzieś , że zostałeś gdzieś przez miesiąc(może mniej albo więcej kto wie...) z iPodem. PS.Ja tam bym wiedział , żeby nie ufać takim "ekspertom"... jak zacząłem to czytać od razu wiedziałem , że się to tak skończy , ale nic się nie stało tylko będziesz musiał poczekać.

#3 musicdjs

musicdjs
  • 68 postów

Napisano 16 października 2010 - 00:43

aerO^ dzieki za odpowiedz , niestety ja sie za bardzo napalilem i chyba tak jak napisales zostalem z ipodem :/ A jesli mozesz podaj przepis jak przywrocic go do np 4.0 - bo z tego co mi wiadomo nie idzie przywracac do poprzednich wersji ale byc moze sie myle . Pozdrowienia

#4 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 16 października 2010 - 00:46

Da się lecz wiesz nie mam siły tego szukać bo i tak na nic Ci się to nie przyda dosłownie na nic , bo soft cofniesz lecz Baseband przez którego masz simlocka się nie cofnie , więc to jest bezsensowne rozwiązanie.

#5 robertk572

robertk572
  • 1 109 postów
  • SkądNEW YORK

Napisano 16 października 2010 - 01:27

-z tego co tu wyczytałem-to nawet softu nie cofniesz. Jedno co pozostaje na chwile obecną: to zrobić JB, a za ok 2 miesiące-złamać SIMlocka gdy wyjdzie nowa wersja Ultrasnow.

#6 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2010 - 07:44

aerO^ dzieki za odpowiedz , niestety ja sie za bardzo napalilem i chyba tak jak napisales zostalem z ipodem :/
A jesli mozesz podaj przepis jak przywrocic go do np 4.0 - bo z tego co mi wiadomo nie idzie przywracac do poprzednich wersji ale byc moze sie myle .


Nie, nie masz mozliwosci wgrania nizszego FW, nawet jakbys mial (bo bys posiadal shsh) i taki to nie rozwiaze Twojego problemu z simlockiem. Mozesz zrobic teraz restore po prostu, zapodac mu limera1n i cieszyc sie z iPoda. Dzwonic bedziesz z niego mogl najwczesniej za miesiac/połtora. A na przyszłość masz nauczke, zeby nie kupowac telefonow z simlockiem.

#7 musicdjs

musicdjs
  • 68 postów

Napisano 16 października 2010 - 07:56

Dzien Dobry , tak tez myslalem a Wy to potwierdziliscie ze musze czekac na zmalanie softu 4.1 ale nic mi innego nie pozostaje jak byc cierpliwym majac nadzieje ze cos poprostu szybciej sie pojawi . Dzieki wszystkim za pomoc . Pozdrawiam

#8 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2010 - 10:19

Dzien Dobry ,
tak tez myslalem a Wy to potwierdziliscie ze musze czekac na zmalanie softu 4.1 ale nic mi innego nie pozostaje jak byc cierpliwym majac nadzieje ze cos poprostu szybciej sie pojawi .


Nie pojawi sie szybciej, bo to oficjalna informacja, ze unlock nie bedzie wczesniej niz po wyjsciu FW 4.2 a ten ma wyjsc pod koniec listopada.

#9 musicdjs

musicdjs
  • 68 postów

Napisano 16 października 2010 - 11:30

no to telefon bedzie sobie lezakowal przez najblizsze miesiace , niestety.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych