Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ochrona iPhone 4 (Bumper + ???)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 09 października 2010 - 16:40

Witam, zakupiłem wczoraj iPhone 4 i zaczynam powoli zastanawiać się na jego ochroną. Od razu zamówiłem na innej aukcji bumpera, aby nie czekać tych 4-6tygodni aż przyślą mi przysługującego (a gdy go już dostanę, to oczywiście sprzedam:)). Chciałem do tego zamówić jakieś folie ochronne. I tu pojawia się problem, a właściwie 3. Po pierwsze, czy bumper nie będzie powodował, że folie zaczną się odklejać po bokach? Mam obecnie iPhone 3G i na nim jakieś etui Griffin i nie było szans nakleić na wyświetlacz folii, bo po prostu to etui tak na nie zachodziło, że od razu się folia odklejała. Drugie pytanie dotyczy rodzaju folii. Na allegro wysyp taniutkich po 2-3zł, przez nieco droższe po 20zł, 30zł, kończąc na jakiś nawet po 130zł. Ja oczywiście nie widzę pomiędzy nimi różnicy (no może słyszałem, że ludzie polecają SGP - 2 sztuki za 80zł):D Na co zwracać uwagę/ile dać kasy na folie? I ostatnie pytanie dotyczące tego tematu. Czy folia sprawia, że korzystanie z wyświetlacza jest utrudnione? Chodzi mi o to, czy zmieniają się nieco kolory/kontrast/czułość dotyku/przyjemność dotyku (:D)? Zakładam, że folia jest niezbędna do iPhone 4 (jeśli jest inaczej proszę mnie uświadomić:D), bo czytałem, że okropnie się rysuje, a mi jednak będzie zależało, żeby w przyszłości sprzedać go za jakąś porządną sumę:) Do tego lubię, jak coś ładnie wygląda:) Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

#2 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 października 2010 - 16:46

To ja może powiem o tym, że bumper + folia SGP = święty spokój i bezpieczeństwo. Między innymi ja je sprzedaję na allegro :-P Folia jest idealnie przejrzysta, gładka jak oryginalny ekran, nie brudzi się, łatwo wyciera - nie ma kompletnie wpływu na właściwości ekranu. Zapomnisz, że ją masz naklejoną. Moja jest na ekranie już od ~1,5 miesiąca i wszystko jest okej, trzyma się jak skała a już kilka rys wzięła na siebie :-) Na moich aukcjach masz fajne foto jak folia wygląda, na forum w jakimś temacie też, pooglądaj sobie - link w stopce.

#3 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 09 października 2010 - 16:53

To się pewnie na nią zdecyduję po takiej recenzji:D A jak wygląda sprawa z tyłem iPhone? Jak czytałem opis aukcji, to te folie są jedynie na przód.

#4 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 października 2010 - 16:53

Twoje obawy co do odklejania folii są jak najbardziej słuszne. Trzeba się niezłe nagimnastykowac żeby przy zakladaniu/zdejmowaniu bumpera nie podwadzic folii. Po prostu jak już raz nalozysz bumpera, lepiej żeby nigdzie się ruszal z miejsca :P Osobiście mam Invisible Shield i polecam Ci ja w 100%. Bardzo fajnie się ja nakłada, po naklejeniu masz jeszcze parenascie minut żeby tak ja ułożyć/porozciagac żeby idealnie pasowała. Folia jak to folia ma swoje właściwości i w dotyku jest trochę gumowata (mówię o IS) i już się tak gładko palec nie suwa po ekranie (mozna by rzec - laguje). Sam obraz nie uległ pogorszeniu - kontrast/ostrość itp są takie same jak przed nalozeniem. W dodatku jeśli zakupisz lepsza folie masz gwarancje, ze po pierwsze nie będzie rysowal się ekran a po drugie sama folia w sobie tez nie będzie się rysowala. Invisible shield jest własnie jedna z tych folii.

#5 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2010 - 16:53

Możesz kupić zestaw "full body".

#6 -jaro-

-jaro-
  • 95 postów

Napisano 09 października 2010 - 16:58

Mam folie SGP na przod i tyl. Goraco polecam, jest znakomita i prawie niewidoczna i nieodczuwalna jesli chodzi o dotyk. Oczywiscie istnieje minimalny efekt "zapomaranczowienia" bieli ale na prawde trzeba sie wysilic zeby to zobaczyc. jaro

#7 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 października 2010 - 18:28

Możesz kupić zestaw "full body".


Dokładnie, w zestawie folia na tył, przód, boki, home buttona chyba też, squugee, szmatka, szmatka z alko - niezły zestaw w sumie :-P

Twoje obawy co do odklejania folii są jak najbardziej słuszne. Trzeba się niezłe nagimnastykowac żeby przy zakladaniu/zdejmowaniu bumpera nie podwadzic folii. Po prostu jak już raz nalozysz bumpera, lepiej żeby nigdzie się ruszal z miejsca :P
Osobiście mam Invisible Shield i polecam Ci ja w 100%. Bardzo fajnie się ja nakłada, po naklejeniu masz jeszcze parenascie minut żeby tak ja ułożyć/porozciagac żeby idealnie pasowała.


Bardzo przepraszam za takie stwierdzenie - ale to BZDURA co piszesz :-D
Nie będę już wnikał w jakość IS - dość się na jej temat wypowiadałem - a te rady, żeby cały dzień się tel suszył po nałożeniu to w ogóle mnie na łopatki rozkładają.
A teraz odnośnie bzdury - zakładałem Bumpera ze 40 razy z nałożoną folią - nic się nie stało. Zakładałem oryginalne, podrobione kijowo, podrobione bardzo dobrze, które są wręcz bardziej ciasne niż oryginalne - folia nawet nie drgnęła. Wystawiłeś tylko opinie o jakości trzymania się IS ;-)

#8 carbon1

carbon1
  • 463 postów
  • SkądCalgary,CA

Napisano 10 października 2010 - 07:34

Twoje obawy co do odklejania folii są jak najbardziej słuszne. Trzeba się niezłe nagimnastykowac żeby przy zakladaniu/zdejmowaniu bumpera nie podwadzic folii. Po prostu jak już raz nalozysz bumpera, lepiej żeby nigdzie się ruszal z miejsca :P
Osobiście mam Invisible Shield i polecam Ci ja w 100%. Bardzo fajnie się ja nakłada, po naklejeniu masz jeszcze parenascie minut żeby tak ja ułożyć/porozciagac żeby idealnie pasowała.
Folia jak to folia ma swoje właściwości i w dotyku jest trochę gumowata (mówię o IS) i już się tak gładko palec nie suwa po ekranie (mozna by rzec - laguje). Sam obraz nie uległ pogorszeniu - kontrast/ostrość itp są takie same jak przed nalozeniem.
W dodatku jeśli zakupisz lepsza folie masz gwarancje, ze po pierwsze nie będzie rysowal się ekran a po drugie sama folia w sobie tez nie będzie się rysowala. Invisible shield jest własnie jedna z tych folii.


calkowicie sie zgadzam,mialem juz kilka razy folie IS na kilku iPhonach,na jednym zdjalem po 7 miesiacach telefon wydladal jak nowy

#9 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 10 października 2010 - 09:43

Co do ochrony iPhone'a 4 z bumperem to polecam ten filmik

#10 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 10 października 2010 - 10:20

sporo moim zdaniem ten bumper daje

#11 lupowilk-4d485847d8

lupowilk-4d485847d8
  • 606 postów

Napisano 13 czerwca 2011 - 11:26

bumber jest niezly - kupie bialy iphone i czarny bumber

#12 Wielki M

Wielki M
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 czerwca 2011 - 12:38

Bumper sporo daje, ale potrafi rysować brzegi ekranu, dodatkowo rysuje ramkę :/
Ja kupuję coś takiego: iPhone 4 4G PANEL METAL ALUMINIUM BRĄZOWY (1664410392) - Aukcje internetowe Allegro tylko, że w kolorze czarnym - i nie mam zamiaru się więcej przejmować. Oryginalną szybę włożę do pudełka i niech sobie leży.
Bumper odłożyłem do szuflady, bo iP4 najlepiej wygląda GOŁY :)

#13 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 czerwca 2011 - 08:49

Witam, posiadam bialego iP4. Czy apple daje jeszcze Bunpery za free? Jesli daja, to dlaczego mialbym nie skorzystac...
Mozecie mi tylko powiedziec co zrobic, zeby dostac taki bumper? Gdzie wejsc, co kliknac, co wybrac?

---------- Wpis dodano o 09:49 ---------- Poprzedni wpis dodano o 09:48 ----------

Witam, posiadam bialego iP4. Czy apple daje jeszcze Bunpery za free? Jesli daja, to dlaczego mialbym nie skorzystac...
Mozecie mi tylko powiedziec co zrobic, zeby dostac taki bumper? Gdzie wejsc, co kliknac, co wybrac?

#14 Wielki M

Wielki M
  • 142 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 czerwca 2011 - 10:01

Apple już nie daje bumperów za free :/ Koszt oryginalnego bumpera na Allegro to ok. 30zł Osobiście nie polecam bumpera - jestem zły na siebie, że się skusiłem. Owszem pasuje super i chroni obie strony, ale niemiłosiernie rysuje ramkę, a i potrafi brzegi szkła porysować :/

#15 promotor

promotor
  • 3 postów

Napisano 14 czerwca 2011 - 18:25

A co polecicie jako ochronę przed kurzem? Potrzebuję czegoś naprawdę szczelnego bo iPhone'a będę używał na budowie gdzie zapylenie jest spore. Bumper + folia na przód wystarczą?

#16 tryt

tryt
  • 628 postów

Napisano 14 czerwca 2011 - 18:35

Nie bardzo. Otwory, przez które pył może się dostać do wnętrza telefonu wciąż pozostaną odkryte.
Poszukaj czegoś w ofercie SwitchEasy - do większości etui dodają zaślepki na porty.
Tylko z drugiej strony, telefon na kontakt z pyłem nie będzie chyba narażony non stop...

#17 promotor

promotor
  • 3 postów

Napisano 14 czerwca 2011 - 18:41

Nie no, tak źle to znowu nie ma. Ale widzę co się dzieje z nokiami, na które mam założone zwykłe plastikowe lub gumowe obudowy - w niektórych miejscach kurz dostaje się do środka i bywa że zostawia trwałe ślady na plastikowych częściach obudowy telefonu. W iPhonie chciałbym takich historii uniknąć




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych