Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MS Office 2004 (US) + Tiger


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2005 - 17:50

Witam. Proszę o pomoc. Mam Tigera, klawiatura Polish Pro oraz MS Office z najnowszym update przywiezionego ze Stanów. Niestety nijak nie mogę ustawić aby domyślny font, w Wordzie, był inny niż Times New Roman a domyślny język Polski. Próbowałem różnych sztuczek. Przy klawiaturze US zapisało do Normal.dot, iż fontem ma być Lucida Sans Unicode. Niestety ta sztuczka nie przeszła z językiem. Ładowało mi się z.... czeskim. Po przestawieniu klawiatury na Polish Pro znowu mam Timesa i English UK. Miał ktoś z was podobny problem? Jak to rozwiązać? A propos czeskiego. Uzywajac MS Windows Remote Desktop, na Macu oczywiscie, przy próbie połączenia ze zdalnym Windowsem z ustawioną jako domyślną klawiaturą Polską, na ekranie logowania też pojawia mi się CS (Czeski). Czyżby panowie z Redmond mieli jakiś problemy w rozróżnieniu Polskiego i Czeskiego. Ja rozumiem, że odległość na mapie niewielka, flagi podobne a język pokrewny, ale..... żeby od razu tak...

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 września 2005 - 18:36

W preferencjach MS Word należy wyłączyć automatyczną synchronizację klawiatury i fontu.

#3 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2005 - 00:44

Dzięki wielkie. Nie obyło się oczywiście bez komplikacji. Po wyłączeniu synchronizacji musiałem jeszcze na pulpicie zapisać odpowiednio spreparowany Normal.dot i przy wyłączonym Wordzie nadpisać nim oryginalnego. Nie wiem czemu ale nijak nie mogłem zmienić ustawień template'u z poziomu programu.

#4 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 22 września 2005 - 09:13

Pewnie masz pokaszanione uprawnienia.

#5 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 22 września 2005 - 20:22

To jeszcze nic, brak polskiego słownika to dopiero przesada!! Jest może jakis polski słownik do ściągnięcia?? czy trzeba się cocoaspell ratować i kopiuj wklej do text edit?

#6 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2005 - 20:28

słownik

#7 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 22 września 2005 - 20:40

:D dziękuję bardzo!!

[ Dodano: 2005-09-22, 21:45 ]
Ale i tak powinni wcisnąć ten slownik do bazowego pakietu!

#8 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2005 - 21:53

Pewnie masz pokaszanione uprawnienia.

Jak to zdiagnozować / naprawić?

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2005 - 22:04

Uruchom program Disk Utility, zaznacz dysk systemowy i w First Aid znajdziesz Repair Disk Permissions.

#10 MacAztek

MacAztek
  • 223 postów

Napisano 26 października 2005 - 20:43

Miałem to samo - dzięki za pomoc do Worda - ale jak zrobić z Entourage? Ładuje mi się z czeskim przy ustawieniach w opcjach international - gdy włączony jest polski na pierwszym miejscu, jak włącze angielski - znika czeski i jest angielski. Denerwują mnie opisy cvzeskie w kalendarzu - nie wiecie jak tego się pozbyć?

#11 ula

ula
  • 5 postów

Napisano 30 grudnia 2005 - 17:06

W preferencjach MS Word należy wyłączyć automatyczną synchronizację klawiatury i fontu.

ja przepraszamz góry za takie pytanie, ale nie znajduje w preferencjach takiej opcji :( Jak wylaczyc owa synchronizacje?
ula

#12 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2005 - 17:48

Word > Preferences > Edit > Match font with keyboard

#13 top-designer

top-designer
  • 101 postów

Napisano 16 stycznia 2006 - 18:40

mozecie powiedziec jak wstawic ten polski na domyslny? moze byc z edycja tego pliku, bo ja mam taka lipe ze masakra;p jak zaznacze napisany tekst i dam polish dziala, ale kazde nastepne lowo wedlug programu firmy Małymiękki jest po czesku ;p

[ Dodano: 2006-01-17, 17:07 ]
soeki za tego ostantniego posta ;] wszystko dziala ;] thx;]

#14 Paolo

Paolo
  • 85 postów
  • SkądPuszcza Kampinoska

Napisano 17 marca 2007 - 22:55

Miałem to samo - dzięki za pomoc do Worda - ale jak zrobić z Entourage? Ładuje mi się z czeskim przy ustawieniach w opcjach international - gdy włączony jest polski na pierwszym miejscu, jak włącze angielski - znika czeski i jest angielski. Denerwują mnie opisy cvzeskie w kalendarzu - nie wiecie jak tego się pozbyć?


MacAztek, czy wiesz już jak eksterminować czeskie nazwy dni i miesięcy z Entourage ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych