Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki projektor do 500zł?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 68mustang

68mustang
  • 108 postów

Napisano 05 października 2010 - 18:20

Witam! Mam MacBooka Pro 15" 2.8GHz, chciałbym kupić do niego projektor do oglądania filmów w pokoju w akademiku. Projektor mógłby stać ok 5-7m od ekranu. Zależy mi na niezbyt drogim a w miarę dobrej jakości urządzeniu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam!

#2 Empiryczny

Empiryczny
  • 525 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 października 2010 - 18:25

Mogę się mylić oczywiście, ale nic w tym zakresie cenowym nie znajdziesz.

#3 gieza

gieza
  • 709 postów

Napisano 05 października 2010 - 19:57

chcesz nowy? to nie ma szans. za 500 to sobie kupisz dobry ekran rozwijany na trójnogu i jakąś torbę do tego ;]

#4 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 05 października 2010 - 19:59

Jest tak jak napisał kolega Empiryczny. Ceny nowych projektorów zaczynają się zwykle od ponad tysiąca złotych.
Za 500PLN możesz kupić jakiś używany sprzęt, i tu generalnie nie bardzo można wybrzydzać. Przy zakupie koniecznie sprawdź przebieg lampy.

Pozdrawiam.

#5 bimusiek

bimusiek
  • 106 postów
  • SkądSosnowiec, Poland, Poland

Napisano 05 października 2010 - 20:26

Zresztą tanie routery to zazwyczaj słaba rozdzielczość. Co z tego, że będziesz miał 50 cali np. jak rozdzielczość będzie 800x600 :| Zainwestuj lepiej w monitor 20+ calowy. Za 700zł można kupić 22' LG fajnego :)

#6 kraxz

kraxz
  • 341 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 05 października 2010 - 21:12

Niezgodze sie z kolega. Nawet takie 800x600 do ogladania filmow na 50"+ daje dobre wrazenia. Puszczanie filmu na projektorze daje wiecej frajdy i naprawde mozna sie poczuc jak w kinie. Co do ceny to prawda 500zl nie da rady ale 1300zl z haczykiem juz tak:

http://www.pixmania....timedialny.html

W dalszym ciagu jest to powiedzmy ekonomiczne rozwiazanie ale bedziesz zadowolony. Wiem bo uzywalem do filmow jak najbardziej sie nadaje. Napewno znajdziesz tansze ale ten bym traktowal jako minimum.

#7 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 05 października 2010 - 21:49

Za 800 zł spokojnie możesz kupić projektor sprzedawany jako używany, ale użyty bardzo krótko. Mi się udało trafić na takie dwa – jeden z lombardu z pudełkiem, foliami, kablami, nawet bateriami do pilota nierozpakowanymi i lampą 70h, drugi używany na targach firmy, ale nie miał kabla VGA, za to folię na przyciskach również. Oba za pół ceny. Rozdziałka przy filmach naprawdę nie musi być duża, żeby dało efekt. A za HD zapłacisz kilkakrotnie więcej.

#8 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 05 października 2010 - 23:57

Zresztą tanie routery to zazwyczaj słaba rozdzielczość. Co z tego, że będziesz miał 50 cali np. jak rozdzielczość będzie 800x600 :| Zainwestuj lepiej w monitor 20+ calowy. Za 700zł można kupić 22' LG fajnego :)

Do oglądania filmów DVD rozdzielczość SVGA spokojnie wystarczy (czasem nawet VGA wystarcza), więc o rozdzielczość nie ma się co martwić. Moim zdaniem DVD na 100" daje o wiele lepszy efekt niż HD na 22", poza tym filmy w HD są droższe.


EMTEC TWARDY DYSK MULTIMEDIALNY MOVIE CUBE THEATER T800X kupić tanio

W dalszym ciagu jest to powiedzmy ekonomiczne rozwiazanie ale bedziesz zadowolony. Wiem bo uzywalem do filmow jak najbardziej sie nadaje. Napewno znajdziesz tansze ale ten bym traktowal jako minimum.

Akurat przed takim rozwiązaniem bym przestrzegał. Generalnie projektor który podałeś to pudełko na LED'ach.
W takich sprzętach przy tych 50 ANSI lumenach filmy trzeba oglądać w egipskich ciemnościach, a jeżeli projektor stoi za daleko od ekranu (warunek dużej projekcji) w niektórych momentach jasnośc spada na tyle że prawie nic nie widać na ekranie (trzeba przysunąć projektor, zmniejsza się obraz, a przecież nie o to chodzi ;) )

W cenie ok 1.3k PLN lepiej kupić normalny projektor z lampą >200W i mieć jasny żywy obraz przy 100" i więcej.
Żywotność lampy to i tak jest 1/3 takich ledów i przy normalnym użytkowaniu starcza na naprawdę długo.

Pozdrawiam.

#9 SavvaS

SavvaS
  • 277 postów
  • SkądOlsztyn, Poland

Napisano 06 października 2010 - 07:47

Z projektorami uzywanymi trzeba uwazac!Kupisz z lampa juz ktora bedzie do wymiany- i zaplacisz krocie!.Sprawdz koniecznie ile kosztuje lampa oraz zobacz ile ma godzin wypracowaych.Kazdy projektor to ma w ustawieniach.

#10 68mustang

68mustang
  • 108 postów

Napisano 06 października 2010 - 08:23

wielkie dzięki za pomoc! dołożę jeszcze troszkę kasy i z Waszymi opiniami może uda mi się kupić coś sensownego. pozdrawiam serdecznie!

#11 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 06 października 2010 - 13:13

Pamiętaj o tym, że reset godzin lampy to banał – lepiej zwrócić uwagę na pozostałe warunki – jak był używany, gdzie...

#12 kraxz

kraxz
  • 341 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 06 października 2010 - 20:53

Pamiętaj o tym, że reset godzin lampy to banał – lepiej zwrócić uwagę na pozostałe warunki – jak był używany, gdzie...


Dokladnie mozna sie naciac bo opcja kasowania czasu pracy lampy jest dostepna praktycznie z podstawowego menu. Zazwyczaj przy uzywce trzeba uzyc rozsadku 2 letni projektor uzywany w domu zadko bedzie mial np. 60h - co znaczy ze byl resetowany licznik - ale tu tez moze byc ale...

#13 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 października 2010 - 21:08

ja mam Epsona TW700. Żywotność lampy to coś około 3000h w trybie oszczędnym. Cichy, ze świetnym odwzorowaniem kolorów, 16:9 (1280/720). Przez 4 lata naleciałem coś około 1000h. Niestety chyba coś już lampa zaczyna siadać. Ekran co jakiś czas zmienia jasność, a na środku ekranu jest niebieska plamka (przy oglądaniu filmów niewidoczna). Oglądanie w trybie oszczędnym tylko i wyłącznie ma sens w ciemności (chyba 800 ANSI). Niemniej polecam. Chyba można go wyrwać za sensowne pieniądze.

#14 ejnik

ejnik
  • 296 postów

Napisano 15 stycznia 2015 - 13:03

Witam

Odkopię trochę temat , chciałbym was zapytać czego można się spodziewać po takich rzutnikach ? 

http://allegro.pl/pr...[1440][16]=16 

Potrzebny mi rzutnik  do zastosować domowych, głównie do xboxa 360 i zastanawiam się czy w ogóle jest sens zawracać sobie głowę takim czymś 


Pozdrawiam



#15 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 15 stycznia 2015 - 20:59

Witam

Odkopię trochę temat , chciałbym was zapytać czego można się spodziewać po takich rzutnikach ? 

http://allegro.pl/pr...[1440][16]=16 

Potrzebny mi rzutnik  do zastosować domowych, głównie do xboxa 360 i zastanawiam się czy w ogóle jest sens zawracać sobie głowę takim czymś 


Pozdrawiam

Większość z nich ma rozdzielczość 320x240 lub 480x320 - nie wiem czy wymaga to jakiegokolwiek dalszego komentarza...



#16 ejnik

ejnik
  • 296 postów

Napisano 16 stycznia 2015 - 12:08

Nie znam się kompletnie na rzutnikach, i spodziewam się że za 500 zł nie będzie rewelacji ale wytłumaczcie mi proszę o co chodzi w tym, że rozdzielczość wynosi 480x320, max 1920x1080 jak jest np w tej aukcji 
http://allegro.pl/pr...55388840.html 
http://www.x-kom.pl/...21.html#oceny 



#17 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 16 stycznia 2015 - 12:37

Zapewne chodzi o to, że projektor może przeskalować wyższą rozdzielczość do swojej natywnej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych