Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipod Touch + router Asmax ar 1004g problem!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mitt

mitt
  • 2 postów

Napisano 04 października 2010 - 21:40

Siema Mam taki problem juz od dłuzszego czasu mam ipoda toucha i gdy miałem internet w neostradzie i miałem inny router ipod bez problemu łączył się z wi-fi a gdy przeniosłem się do netii i mam nowy router(Asmax ar 1004g) nie mogę się połączyć z wif-fi. Ipod znajduje sieć gdy chce się z nią połączyć wyskakuje okienko abym wpisał hasło, wpisuje hasło, po czym wyskakuje mi okienko "Nie można połączyć się z siecią". Ipod nigdy nie miał problemów z łączniem się z wi-fi w hot spotach bez problemu sie łączy. O co chodzi? Proszę o pomoc!

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 października 2010 - 21:41

Za mało danych. Czyżby włączone filtrowanie po MAC i iPod po prostu nie jest dopisany?

#3 dimi_de_luxe

dimi_de_luxe
  • 4 postów

Napisano 03 grudnia 2010 - 00:06

Mam taki sam problem z tym routerem (ASMAX 1004g z Netii) z 2 Macami w domu - MacBookiem (OS X 10.5.7) i Mac Bookiem Air (OS X 10.6.5). Dziala Skype normalnie, komputery łączą sie przez wifi z routerem natomiast ani mail (macowy) ani żadna z przeglądarek (Safari i Firefox) nie mogą połączyć się z internetem. Z tym skype to ciekawe.... Wifi i ustawienia łączności z interentem w komputerach i przeglądarki działają prawidłowo z innymi routerami, nosimy je ze sobą i codziennie korzystamy z 1-2 sieci wifi poza domem. W Netii oczywiście nic nie umieją pomóc ("hm... , jesteśmy przeszkoleni tylko w typowych "komputerach", maki nie są typowe" (sic !), to pewnie wina systemu operacyjnego"... Czyli znikąd pomocy. Nie chce kupować (na razie) kolejnego routera jak już zapłaciłem za ten z Netii. Pomocy.

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 grudnia 2010 - 00:30

Re: up. A to już pewnie DNS-y, skoro Skype działa, a http już nie (bo Skype łączy się po adresie od razu, nie po nazwie, którą system musi zresolvować).

#5 dimi_de_luxe

dimi_de_luxe
  • 4 postów

Napisano 08 grudnia 2010 - 23:10

ROUTER ASMAX 1004g - dla Apple DZIAŁA !!!! ok, doszliśmy z kolegą i jedynym (na 20tu wydzwonionych) konsultantem z Netii, ktory +/- wiedzial o co chodzi w Macach (Marcin Kasprzyk, wielkie dzięki, powinienes dostac podwyzke !!!). Trzeba przede wszystkim dostać się do routera np przy wlaczonym wifi pod adresem [url]http://192.168.1.254[/url] . Nastepnie po kolei zakladki Advanced Setup, DNS, DNS Server i tam NIE ZAZNACZAC (odhaczyc) Enable Automatic Assigned DNS. Za to wpisac na sztywno numery DNS Primary DNS server: 208.67.222.222 i Secondary DNS server: 208.67.220.220 SAVE i powinno od razu odpalić. Chodzi o to, ze ten "super" router nie nadaje z jakiego tajemniczego powodu numerow DNS urzadzeniom firmy Apple, tylko trzeba sobie w nim je samemu wpisac. Jakby tak z 300 osob na raz napisalo do Netii, to moze by byla szansa na zamiane na jakis lepszy. Ja probowalem zglosic to jako awarie i mi powiedziano, ze mam !!! :-) "niestandardowy komputer" i ich nie szkolą w produktach Appla. Gratulacje Netia. Pozdrawiam.[ATTACH=CONFIG]7350[/ATTACH]

#6 dimi_de_luxe

dimi_de_luxe
  • 4 postów

Napisano 09 grudnia 2010 - 08:17

OK. Odwoluje. Dzis okazalo sie, ze znowu nie ma sieci. "Droga dedukcji" wszedlem do routera i kliknalem SAVE przy wpisanych wczesniej numerach DNS. I dziala. Obawiam sie, ze z tym routerem tylko tak mozna, za kazdym razem wpisywac/zapisywac te numery DNS. bez sensu. Moze ktos z Was przechodzil przez to samo i wiecej wie ?

---------- Wpis dodano o 08:17 ---------- Poprzedni wpis dodano o 08:16 ----------

i oczywiscie z tymi gratulacjami dla Netii to zart. TPSA ma lepszy serwis.

#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudnia 2010 - 23:09

Chodzi o to, ze ten "super" router nie nadaje z jakiego tajemniczego powodu numerow DNS urzadzeniom firmy Apple, tylko trzeba sobie w nim je samemu wpisac.


Nie rozumiesz, co piszesz, prawda?
Wpisz sobie te DNS-y po stronie komputera, nie routera.

#8 Redviking

Redviking
  • 583 postów

Napisano 11 grudnia 2010 - 13:19

W sumie ciekawe ze ktos z NETII podaje opendns-y Wiedzial ze dzwonia ale nie wiedzial w ktorym kosciele, mimo wszystko jakis lepszy konsultant. Pewnie nie wiedzial jak wpisac DNS-y w maczku (system preferences->network->ethernet lub airport (w zaleznosci od tego czy laczymy wifi czy kablem)->advanced->dns i plusem dodajemy moga byc te same, moze byc google'owy 8.8.8.8. Wtedy beda wpisane od strony komputera a nie pobierane z routera.

#9 sobansju

sobansju
  • 2 postów

Napisano 27 stycznia 2012 - 12:12

Witam! Od roku borykałem się z takim samym problemem. W Netii oczywiście mi nie pomogli bo obsługują tylko pomoc PC-tów. W końcu postanowiłem rozwiązać problem na własną rękę. Nie ukrywam że bardzo pomocnym okazało się to forum. Opisze jak mi się udało rozwiązać ten problem:
1 -Najpierw wszedłem na router ( w przeglądarce wpisuje się [url]http://192.168.1.254[/url] ) login admin, hasło damin(chyba że ktoś zmienił). Tam wchodzimy w WIRELESS -> SECURITY i zmieniłem Network Authentication na WPA2 - PSK; WPA Encryption na TKIP; oraz ustawiłem nowe hasło (WPA Pre-Shared Key). SAVE/APPLY!
2 - Później wszedłem w ADVANCE SETUP -> DNS -> DNS SERVER I tam ja miałem odznaczone ale trzeba to sprawdzić Enable Automatic Assigned DNS ( ma być odznaczone!) a wpisane wartości to dla
Primary DNS server : 208.67.222.222 a dla Secondary DNS server: 208.67.220.220 SAVE/APPLY!
3 - reset routera ( wyłącz, włącz)
Na Pc(LAN) dział internet, Na Laptopie po wpisaniu nowego hasła też, ale dalej był problem z Mackiem i iphonami.
Rozwiązałem to tak że w Macku i iphonah po podłączeniu do sieci wpisałem DNS jako 208.67.220.220 i wszystko działa!

Mam nadzieje że komuś pomoge bo bardzo mnie irytował ten problem. Pozdrawiam!

#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 stycznia 2012 - 12:23

I po to odświeżasz wątek z 2010? 'Dzięki'.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych