Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Widget] Koniec kadencji prezydentury Lecha Kaczyńskiego


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
60 odpowiedzi w tym temacie

#26 Anade

Anade
  • 4 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lutego 2007 - 21:32

dokładnie ilość dni jest straszna ;)

#27 Michal1980

Michal1980
  • 89 postów

Napisano 28 lutego 2007 - 23:43

Wszyscy tak narzekacie na Kaczyńskich, odliczacie dni do końca kadencji. Zastanawiam się tylko po co? Myślicie, że za kadencji np.Tuska lub jakiegoś innego kandydata byłoby w Polsce lepiej? Ten widget to totalna głupota, a takie tematy psują forum.

Usunalem slowa obrazliwe. Twoja wypowiedz kwalifikuje sie na conajmniej Ostrzezenie. Jestes tu od niedawna, wiec to przemilcze. Prosze Cie, na przyszlosc kontroluj sie.

#28 StarDog

StarDog
  • 418 postów
  • SkądPruszków

Napisano 01 marca 2007 - 00:06

A dlaczego mamy nie odliczać? Ja traktuję ten widget w konwencji rozrywkowo-zabawowej. Żadnych ocen politycznych. I nie ważne czy uważam obecnego prezydenta za nieudacznika, czy też za politycznego geniusza. A to czy Tusk był by lepszy jest obecnie niemierzalne. Nie on jest prezydentem tylko Kaczyński. I nie stwierdzimy czy był by lepszy od obecnego prezydenta otoczony Żydami czy Eskimosami. Pozdrawiam :wink: P.S. Pewnie jak by Tusk był prezydentem, to też miał by taki widget :)

#29 herbu

herbu
  • 177 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2007 - 08:38

Ten widget to totalna głupota, a takie tematy psują forum.


i bardzo dobrze, że są. cała seria zasługuje na wyróżnienie :D

#30 Seba_wse

Seba_wse
  • 57 postów
  • Skądzachodniopomorskie

Napisano 01 marca 2007 - 09:31

W demokracji to jest tak, że jeżeli się komuś żadna opcja polityczna i żaden kandydat nie podoba to może wyrazić swoją dezaprobatę dla systemu nie idąc do wyborów. W sytuacji gdy frekwencja spadnie poniżej jakiegoś tam pułapu i państwo jest państwem prawa powinna nastąpić zmiana systemu politycznego, z tym, że wiadomo, koryta się będą trzymać i konieczna byłaby jakaś rewolucja:) W każdym razie nie jest tak jak w reżimowej telewizji mówią, że jak ktoś nie idzie głosować to jest nieświadomy społecznie politycznie itd. Im zależy na każdym głosie, wtedy mają podstawy prawne by przy korytach zasiadać. Tak więc mamy wybór taki, że wybieramy mniejsze zło lub protestujemy. Ja w pierwszej turze protestowałem a później ratowałem kraj przed czerwoną zarazą i pomimo obecnej sytuacji czuję, że wybrałem mniejsze zło. Odczuwam wzrost gospodarczy, o jakieś 10% wzrosły zyski w porównaniu z analogicznymi minionymi miesiącami więc to już coś. Będzie dobrze byle w gospodarce nie gmerali:) Pozdrawiam Seba

#31 kwieto

kwieto
  • 640 postów

Napisano 01 marca 2007 - 10:30

W demokracji to jest tak, że jeżeli się komuś żadna opcja polityczna i żaden kandydat nie podoba to może wyrazić swoją dezaprobatę dla systemu nie idąc do wyborów. W sytuacji gdy frekwencja spadnie poniżej jakiegoś tam pułapu i państwo jest państwem prawa powinna nastąpić zmiana systemu politycznego, z tym, że wiadomo, koryta się będą trzymać i konieczna byłaby jakaś rewolucja:)


Obawiam się, że masz błędne wyobrażenie na temat zasad działania systemu demokratycznego.


Ja w pierwszej turze protestowałem a później ratowałem kraj przed czerwoną zarazą i pomimo obecnej sytuacji czuję, że wybrałem mniejsze zło. Odczuwam wzrost gospodarczy, o jakieś 10% wzrosły zyski w porównaniu z analogicznymi minionymi miesiącami więc to już coś. Będzie dobrze byle w gospodarce nie gmerali:)


Ten wzrost gospodarczy zawdzięczasz głównie akcesji Polski do Unii Europejskiej, nad czym pracowała również "czerwona zaraza". Obecny rząd intensywnie pracuje nad wypisaniem się z UE, więc nie jestem pewny czy można mówić o "mniejszym złu".
Zwłaszcza że konsekwencje decyzji makroekonomicznych można oceniać dopiero w długim okresie czasu, więc za obecny wzrost gospodarczy odpowiada tak naprawdę poprzedni rząd (czyli znowu "czerwona zaraza") - obecny będziemy mogli ocenić gdzieś za rok lub więcej - gdy odczujemy skutki pierwszych zmian przez ten rząd wprowadzonych. Na szczęście starają się nie dotykać gospodarki, na nieszczęście - nie podejmują działań które sprawiłyby żeby nasza gospodarka stała się bardziej konkurencyjna (Polska jest na ostatnim miejscu w UE jeśli idzie o sprzyjanie przedsiębiorczości).

Nie to bym był zwolennikiem SLD czy innych "postkomunistycznych" partii, dobrze by było jednak rozmawiać o realiach a nie wyobrażeniach na dany temat :")

No ale znowu zaczynamy politykować.

DO Michal1980 - mógłbyś wyjaśnić co rozumiesz pod hasłem "banda Żydów"?
IMO forum to nie miejsce na antysemickie popisy.

#32 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 01 marca 2007 - 11:03

Mam nadzieję, że reszta komentarzy będzie dotyczyć właściwości technicznych widgeta, a nie merytorycznych... Inaczej będzie źle ;)

#33 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 01 marca 2007 - 18:27

Wszyscy tak narzekacie na Kaczyńskich, odliczacie dni do końca kadencji. Zastanawiam się tylko po co? Myślicie, że za kadencji np.Tuska lub jakiegoś innego kandydata byłoby w Polsce lepiej? Ten widget to totalna głupota, a takie tematy psują forum.


to ustaw za stronę startową "Nasz Dziennik" a nie myapple i nie musisz czytać. Kolego to co zrobiłeś to czysty antysemityzm i mimo, że mam zupełnie obojętny stosunek do Żydów to nie podoba mi się to!!! Takich ludzi powinno się za takie poglądy usuwać z forum bo to źle świadczy o nas jako ogóle użytkowników maca. Wstyd mi za Ciebie że masz maca.

#34 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 01 marca 2007 - 18:39

Panowie, prosze nie rozwijajcie juz tego watku.

#35 bejzkik

bejzkik
  • 337 postów
  • Skądsc

Napisano 01 marca 2007 - 20:39

moja dziewczyna tylko krzyknela - a! widget zabawny podobnie jak emocje ktore wzbudza

#36 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 01 marca 2007 - 20:59

Ja powiem tylko tyle, że tworząc ten Widget obrażasz mnie i połowe polaków, którzy głosowali na PiS mając ku temu swoje powody. Jakie? Nie ważne. To sprawa indywidualna każdego z nas. Jeśli temat miał być zabawny to się nie udało. Proponuje usunąć temat z forum.

#37 bejzkik

bejzkik
  • 337 postów
  • Skądsc

Napisano 01 marca 2007 - 21:09

ej panowie bez jaj zrobiliscie z sympatycznego widgeta narzedzie szatana a teraz z autora robicie przynajmniej rokite (oryginalnego naturalnie ;) ) coz zlego jest w takim nawet upolitycznionym zarcie? nic tak wiec lepiej pogratulujcie autorowi sprytnego samochodowego widgeta, skarccie za n a nie krzyczcie ze swiat sie konczy

#38 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 01 marca 2007 - 21:13

jakby nie było temat jest nie na miejscu. Może następny będzie o Żydach czy Czarnych? W sumie czemu nie! Przecież Już się zaczeło... Szkoda bo to forum o makach

#39 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 marca 2007 - 21:24


Szkoda bo to forum o makach



Widgety są częścią maków. Przynajmniej tych wyposażonych w os x Tiger.

#40 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 01 marca 2007 - 21:29

pomysł jest fajny bo jak ktoś powiedział mamy demokrację i odliczanie do końca kadencji nie jest działaniem które ma na celu obrazić daną osobę. Ale wg mnie stwierdzenie "banda Źydów" to już jest zupełnie coś innego. Widget niech zostanie ale nie przeginajmy ze stwierdzeniami bo jak kochane dzieci pojedziecie za granicę do pracy i ktoś Wam od ... Polaków wyjedzie to co?

Niech moderatorzy zamkną ten wątek, w końcu od czegoś tu są. Trzymanie go otwartego prowokuje dalszą rozmowę

#41 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 01 marca 2007 - 21:37

Widgety są częścią maków, zadzam się. Ale ten widget jest nieco nietaktowny. Świadczy na swój sposób o stronniczości politycznej a myślę, że My Apple nie jest do tego odpowiednim miejscem.

#42 Tommy_PL

Tommy_PL
  • 268 postów
  • SkądLeeds UNITED ;-)

Napisano 01 marca 2007 - 21:58

hehehe - właśnie i bardzo dobrze że coś takiego powstało - POPIERAM ... mogło dotyczyć i innych polityków. Nic tak dobrze nie robi władzy jak krytyka. A najbardziej śmieszy mnie to, że władza za wszelką cenę chce eliminować zdrowe odruchy takie jak kpina, sarkazm, drwina, niezadowolenie, wyrażanie soich opinii ... To nie TVP - tu każdy pisze co chce !!!! Każdy może tworzyć co chce - ale Ci co nie chcą niech nie ściągają skoro się z tym nie zgadzają albo im się nie podoba. Na tym to wszystko polega. Nie można ludzi ciągle uważać za ciemnogród ... Nie chce mi się wierzyć że ktoś się czuje urażony faktem, że ktoś coś takirgo zrobił ... Boże, przecież to już było w PRL'u - tylko Mac'ów wtedy nie było ...

#43 StarDog

StarDog
  • 418 postów
  • SkądPruszków

Napisano 01 marca 2007 - 22:09

Spokojnie panowie, trochę luzu. Polityka jest i tak wystarczającym bagnem. Więc nie róbmy tutaj kolejnego bajora.

#44 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 01 marca 2007 - 22:12

Widgety są częścią maków, zadzam się. Ale ten widget jest nieco nietaktowny. Świadczy na swój sposób o stronniczości politycznej a myślę, że My Apple nie jest do tego odpowiednim miejscem.

Nietaktowne to może być pominęcie kogoś podczas witania się, nietaktowne może być puszczenie bąka w autobusie... ale zwykły widget którego instalacja jest indywidualną sprawą każdego usera... nie wystawiaj się na śmieszność. Orwelowska poprawność można by powiedzieć.

#45 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2007 - 22:20

Widgety są częścią maków, zadzam się. Ale ten widget jest nieco nietaktowny. Świadczy na swój sposób o stronniczości politycznej a myślę, że My Apple nie jest do tego odpowiednim miejscem.

Hm, Twoja reakcja również świadczy o stronniczości politycznej, tyle że znajdujesz się po drugiej stronie. Ale masz rację, Apple nie jest forum przeznaczonym do dyskusji na tematy polityczne. Mogą one być dopuszczalne tak długo, jak długo dyskusja będzie się odbywała w sposób kulturalny i z poszanowaniem kontrdyskutantów.
W przeciwnym wypadku przyjdą moderatorzy i zrobią pokaz państwa policyjnego ;-)

#46 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 marca 2007 - 22:55

I tak żaden widget nie zrobi większego cyrku niż już jest na ul. Wiejskiej :(

#47 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 marca 2007 - 23:04

George Stark: wszystko jest kwestia interpretacji. Widget jest bezstronny i informuje tylko ile czasu pozostało p. Prezydentowi do końca kadencji. To, czy koniec kadencji p. Kaczyńskiego kogoś smuci czy weseli, to już jest indywidualna sprawa, której w widgecie nie ma. Dlatego nie rozumiem dlaczego uważasz, że jest niestosowny.

#48 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 01 marca 2007 - 23:16

Insider, ja wiem o tym, że Widget jest z pozoru bezstronny. Ale obaj wiemy, że on ma ukryty w sobie podtekst i przesłanie ;) Jeśli powiesz, że nie to ci nie uwierzę ;) Wizualnie ładnie wygląda. Podoba mi się

#49 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2007 - 23:21

Insider, ja wiem o tym, że Widget jest z pozoru bezstronny.
Ale obaj wiemy, że on ma ukryty w sobie podtekst i przesłanie ;) Jeśli powiesz, że nie to ci nie uwierzę ;)

Ależ ma! On odlicza zwolennikom obecnie panującego prezydenta czas do kolejnych wyborów, żeby wiedzieli, kiedy mają zacząć przygotowania do kolejnej kampanii.
I jak mi napiszesz, że taka interpretacja nie pasuje, to Ci zwyczajnie nie uwierzę.

#50 George Stark

George Stark
  • 242 postów

Napisano 01 marca 2007 - 23:38

Mimo wszystko uważam, że powinnimy sobie odpuścić na formum Widgety polityczne, religijne, antysenickie i wszystkie inne, które wprowadzają kontrowersje, niedopowiedzenia i ogólny niepokój. Jedyna co trzeba tu głosić to makewangelizację :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych