Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy warto Windows na Macu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#26 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2010 - 10:31

Tylko żebyś się nie przejechał na kompatybilności.

#27 drstepi

drstepi
  • 23 postów
  • SkądPoznań/Kielce

Napisano 14 października 2010 - 19:07

Myslałem że jak pisza że na Maka i wersja OS się zgadza to powinno grać...

#28 javazlaz

javazlaz
  • 1 513 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 14 października 2010 - 19:24

No powinno... Ale sam chyba dobrze wiesz, że nawet pomiędzy dwoma Officami na Win mogą być problemy z kompatybilnością. Nie jest powiedziane, że zapisane na Office:mac, to na Win się wysypie. Zapiszesz na Win, odpalisz na innym kompie z Win i może się wysypać cały dokument. Nawet przy tych samych wersjach pakietu - ot taki foch.

#29 drstepi

drstepi
  • 23 postów
  • SkądPoznań/Kielce

Napisano 14 października 2010 - 20:43

Aaa - no to norma tzn na windzie takie rzeczy się dzieją. Chodzi mi o to że nie musze kupować całej instalki windy i wystarczy pakiet office , a właściwie to co mi z tego potrzebne.

#30 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2010 - 21:19

Wstrzymaj się. Na dniach wychodzi Office 2011 for Mac, kup od razu nowego.

#31 drstepi

drstepi
  • 23 postów
  • SkądPoznań/Kielce

Napisano 14 października 2010 - 21:23

OK- dzięki.

#32 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 14 października 2010 - 21:36

Poczytaj też o iWork, NeoOffice i OpenOffice.

#33 DashX

DashX
  • 1 postów

Napisano 15 października 2010 - 00:24

Windows na Maćku Kilka powodów, dla których mam Maca z zainstalowanym windows vista. Potrzebowałem do pracy Adobe CS4, z wielu źrodeł i testów dowiedziałem się, że na maku adobe nie pracuje tak wydajnie jak pod windows. Kolejna sprawa to mozliwosc instalacji dwoch instancji pakietu na kompie stacjonarnym i lapku (wedlug licencji nie mozna z nich korzystac jednoczesnie). Gdybm kupil CS-a na OSX-a to w przypadku awarii laptopa nie mialbym na czym pracowac a tak nie ma problemu, bo moge zainstalowac CS-a na jakims pececie. I tak wlasnie to u mnie dziala, glowny komputer do pracy to mocny pecet (grafika 2D/3D, video oraz dlubanie przy www, czasem jakas gra). Czesto pracuje poza domem, na wyjazdach lub u dziewczyny, a czasem po prostu tylek mnie bolal od siedzenia przed kompem a na lozku z lapkiem tez wygodnie ;), wiec potrzebowalem dosyc mocnego sprzetu z niezlym ekranem FullHD. Maca wczesniej nie mialem a stacje robocze dell czy hp tez do najtanszych nie naleza, wiec pomyslalem, ze jest okazja poznac cos nowego. Przy okazji obczajam sobie osxa i oprogramowanie na niego, wiec moge udzielac wspracia znajomym oraz klientom, ktorzy tez pracuja na makach. Ze swojego Maćka jestem bardzo zadowolony, pracuje mi sie na nim bardzo wygodnie i poki co nie zaminilbym go na innego lapka, no moze poza najnowszymi Makami z core i7.

#34 sztywny

sztywny
  • 55 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 17 października 2010 - 11:42

Po co windows na macu :) ponieważ 3ddrill , SLB Drilling Office nie ma na mac-a podobno Halliburton - Landmark ma wydać jakieś oprogramowanie dla wiertników i geofizyków ale to się zobaczy w czasie a tak narazie musi być winda :) Ale za to jest AC już na Maca i o połowę szybciej się pracuje :)

#35 bartg

bartg
  • 259 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 17 października 2010 - 12:10

Wstrzymaj się. Na dniach wychodzi Office 2011 for Mac, kup od razu nowego.

Jak kupi teraz 2008, to przeciez potem ma darmowy update do 2011. Nie ma co czekać imho

#36 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 17 października 2010 - 12:34

ta jasne, update, dziękuję postoję, jak ma wyjść na dniach to wolę pełną działającą wersję instalować na czysto, a nie jakieś update.

#37 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2010 - 13:42

Poza tym 2008 ma g... nie zgodność.

#38 bartg

bartg
  • 259 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 17 października 2010 - 14:37

Poza tym 2008 ma g... nie zgodność.


Jak na razie to nic nie ma zgodności :P ZObaczymy co nam 2011 przyniesie

ta jasne, update, dziękuję postoję, jak ma wyjść na dniach to wolę pełną działającą wersję instalować na czysto, a nie jakieś update.

Jesli gościu już teraz porzebuje to czemu nie. A co update to sam bym zainstalował po prostu od nowa i się nie martwił.

#39 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 17 października 2010 - 15:04

Ja "na ten przykład" od ponad roku nie mam ani BootCampa ani zwirtualizowanego Windowsa, bo jest mi zupełnie zbędny. W pracy uzywamy otwartych i/lub uniwersalnych standardów do wymiany i współdzielenia plików, komunikacji, telekonferencji, screensharingu, wszystkiego. Część pracowników używa Windowsa, część Linuxa, część Maka, każdy uzywa tego, co mu wygodnie, a narzędzia dobieramy do platform a nie odwrotnie. No ale my mamy ten luksus że jesteśmy inżynierami oprogramowania/firmą hostingową, a nie agencją interaktywną która potrzebuje niewiadomo jakie pro programy, które są tylko na jedną czy dwie platformy, czy gównianą firemką z szefem idiotą, która wszystko ma w MSWord ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych