Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Reorganizacja działów iPhone, iPad i iPod


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Redakcja MyApple

Redakcja MyApple
  • 114 postów

Napisano 24 września 2010 - 13:23

W związku ze stałym i systematycznym rozwojem platformy iOS oraz rosnącą w zastraszającym tempie liczbą postów o iPhone, iPodzie touch i iPadzie postanowiliśmy zmienić trochę organizację niektórych działów na forum. Nowy układ jest wynikiem długich debat w gronie administracji MyApple. Uważamy, że jest bardziej czytelny - użytkownik najpierw szuka interesującego działu, np. poradników, a dopiero potem wybiera posiadane urządzenie. Naszym zdaniem ułatwi to wyszukiwanie informacji na temat urządzeń mających ten sam system, podobnych pod względem działania i korzystających z tych samych akcesoriów. W związku z tym w kilku miejscach połączyliśmy niektóre zagadnienia związane z iPhone'm i iPodem touch - pod pewnymi względami to przecież jednakowo zachowujące się urządzenia i zdarzało się, że dyskusje na wspólny temat toczyły się w dwóch działach równocześnie. Prosimy o zapoznanie się z nową hierarchią. Mamy nadzieję, że szybko przyzwyczaicie się do nowej organizacji forum. Z góry przepraszamy też za ewentualne kłopoty związane ze zmianą nazw poszczególnych linków - w takim wypadku musicie dodać do zakładek nowe łącza.

#2 biblo

biblo
  • 432 postów

Napisano 24 września 2010 - 14:31

A co to?!? Cenzura...????

Na wstępie zaznaczę, że członkiem niniejszego forum jestem od niedawna i zarejestrowałem się tutaj tylko dlatego, że stałem się posiadaczem iPada. Żadnych innych już istniejących urządzeń spod znaku jabłka nie posiadam i nie planuję kupić.

Wracając do tematu... zauważyłem przed chwilą nowy (chyba) podział tematów na forum - podział tematyczny, a nie sprzętowy. Konkretnie wygląda to tak:

Dział Pytania i problemy - podkategorie: iPhone, iPod touch, iPad
Dział Rozmowy ogólne - podkategorie: iPhone, iPod touch, iPad
Dział Poradniki - podkategorie: iPhone, iPod touch, iPad
Dział Akcesoria - podkategorie: iPhone, iPod Touch, iPad

Tak się temu przyglądam, zastanawiam nad ideą i porównuje do wszystkich innych for, których jestem członkiem i muszę stwierdzić, że moim zdaniem jest to niezwykle dziwaczny i niezwykle niefunkcjonalny podział... Owszem, może ze względów "estetycznych" ładnie to wygląda, ale jest całkowicie nieżyciowe i niewygodne w użyciu...

Wydaje mi się, że kategorią nadrzędną powinien być podział wg sprzętu (szczególnie że chodzi o sprzęty całkowicie odmienne, a nie np. różne wersje laptopów), a dopiero potem podział wg kategorii tematycznych. W obecnym systemie ważniejsze są akcesoria, problemy i poradniki niż urządzenia, których one dotyczą - a przecież akcesoria do iPada są całkowicie inne i niekompatybilne z akcesoriami do iPoda! Co mnie jako użytkownika iPada mogą interesować problemy użytkowników iPhone!

W aktualnym układzie forum, chcąc śledzić wszystkie podkategorie dotyczące iPada muszę otworzyć cztery osobne okna w przeglądarce i odświeżać każde z nich z osobna.

W układzie, który wg mnie jest bardziej logiczny - tzn. podział wg sprzętu iPhone, iPad, iPod, a dopiero głębiej Pytania i problemy, Rozmowy ogólne, Poradniki i Akcesoria - otwieram jedno okno i widzę wszystko na temat mojego sprzętu. A jak chce poczytać o innym urządzeniu, to idę do działu który jest mu poświęcony...


Wydaje mi się, że ten nowy podział jest jak najbardziej zrozumiały np. dla laptopów, które mają bardzo dużo wspólnych akcesoriów, ten sam (lub prawie ten sam) system operacyjny, do podobnych celów służą i obsługuje się je również podobnie. Ale w przypadku tak różnych urządzeń jak iPhone, iPod i iPad, a tym samym ogromnego spektrum użytkowników, o całkowicie skrajnych doświadczeniach i umiejętnościach, wprowadzony podział jest nieporozumieniem...!

To tak, jakby w realu stworzyć osobno sklepy tylko z kołami (do samochodów, motocykli, samolotów, rowerów), osobno tylko z reflektorami do w/w pojazdów, osobno tylko z lewymi szybami i osobny tylko z prawymi szybami, itp.... lub osobne sklepy z majtkami dla mężczyzn i kobiet, osobne z koszulami, osobne z płaszczami. I chcąc się ubrać, trzeba by było odwiedzić 10 sklepów, zamiast jednego ;-)

#3 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 24 września 2010 - 14:41

Ale teraz to nie wiadomo, kto o czym pisze. Załóżmy, że ktoś zakłada temat o nazwie "FaceTime" w dziale "Rozmowy Ogólne" w Podkategorii "iPhone, iPod touch" I ja teraz nie wiem, czy problem dotyczy jednego, czy drugiego. Musze wejść w temat, jeśli mnie nie interesuje, musze wyjść Wcześniej było lepiej. Wchodze w dział iPod touch i mam wszystkie tematy z iPodem touch. Bez sensu.

#4 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 września 2010 - 14:43

Problemy będą umieszczane w innym dziale, który z kolei posiada już podział na iPhone'a i iPoda.

#5 biblo

biblo
  • 432 postów

Napisano 24 września 2010 - 14:49

Problemy będą umieszczane w innym dziale, który z kolei posiada już podział na iPhone'a i iPoda.


To w takim wypadku, chcąc obserwować wszystkie wątki dot. ulubionego (swojego) sprzętu, trzeba będzie mieć otwarte nie 3, lecz 4 okna... :-(

#6 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 września 2010 - 14:49

@biblo - nie cenzura tylko wiadomość została napisana od nowa. Twoje argumenty, np. o laptopach są właśnie argumentami za obecną organizacją - te urządzenia mają ten sam system, korzystają z tych samych akcesoriów, i w większości mają wspólne podzespoły.

#7 biblo

biblo
  • 432 postów

Napisano 24 września 2010 - 14:55

Laptopy tak, całkowicie się z Tobą zgadzam! Ale co mają wspólnego iPady z iPhonem lub iPodem...? Chodzi mi o akcesoria, sposób użycia, również użytkowników... Szanowna Redakcjo, może zbyt "śmiało" pozwoliłem się wypowiedzieć w pierwszym poście, ale proponuję rozważyć jeszcze, czy aby na pewno obecna organizacja działów jest właściwa i ostateczna. Może dajcie czas i szansę wypowiedzi czytelnikom forum i dopiero wówczas ostatecznie zdecydujecie. Obawiam się bowiem, że za chwilę zacznie się tu bardziej przepychanka niż merytoryczna dyskusjai nikt nie będzie patrzył na rzeczowe argumenty, ale raczej uparcie obstawał przy swoim...

#8 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 24 września 2010 - 15:51

Wydaje mi się, że kategorią nadrzędną powinien być podział wg sprzętu (szczególnie że chodzi o sprzęty całkowicie odmienne, a nie np. różne wersje laptopów), a dopiero potem podział wg kategorii tematycznych. W obecnym systemie ważniejsze są akcesoria, problemy i poradniki niż urządzenia, których one dotyczą - a przecież akcesoria do iPada są całkowicie inne i niekompatybilne z akcesoriami do iPoda! Co mnie jako użytkownika iPada mogą interesować problemy użytkowników iPhone!


Tą opcję też rozważaliśmy, ale ostatecznie wybraliśmy aktualną, ponieważ wszystko jest widoczne ze strony głównej forum, dodatkowo nowy użytkownik wchodząc na forum sugeruje się ogółem a potem szczegółem i intuicyjnie łatwiej jest mu zapytać się bądź cokolwiek znaleźć. ;)

W aktualnym układzie forum, chcąc śledzić wszystkie podkategorie dotyczące iPada muszę otworzyć cztery osobne okna w przeglądarce i odświeżać każde z nich z osobna.

W układzie, który wg mnie jest bardziej logiczny - tzn. podział wg sprzętu iPhone, iPad, iPod, a dopiero głębiej Pytania i problemy, Rozmowy ogólne, Poradniki i Akcesoria - otwieram jedno okno i widzę wszystko na temat mojego sprzętu. A jak chce poczytać o innym urządzeniu, to idę do działu który jest mu poświęcony...


Jakbyś otworzył tylko dział iPad to nie widziałbyś wszystkiego, jedyne co byś ujrzał to 4 poddziały, dopiero po wejściu w wybrany uwidoczniłaby się jego zawartość, czyli wychodzi, że i tak i tak musiałbyś otworzyć 4 strony, dla mnie coś oczywistego. :)

Co do brakujących prefiksów to dzisiaj będą uzupełnione.

Pozdrawiam

#9 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 września 2010 - 18:25

No ja bym jeszcze kompletnie wydzielil JB. Przynajmniej wiadomo byloby gdzie nie zagladac, a tak natykam sie wszedzie na te same pytanie zadawane setki razy, spamujace watki.

#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 września 2010 - 22:07

Najlepiej to w ogóle wszystko o iPhone itp. wydzielić w cholerę :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych