Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OS 9.2.2 nie czyta płyt HFS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 TataMisia

TataMisia
  • 88 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 21 września 2010 - 11:23

Witam. Może i coś nagrzebałem, bo grzebię często... Faktem jest, że od kilku dni (tygodni?) system nie czyta płyt HFS (wypalanych oraz oryginalnych). Czyta natomiast płytki PC (Joliet) dzięki zainstalowanemu modułowi. Wiem, że danych mało, ale może ktoś wskaże mi choć od czego mam zacząć, bo nie mam nawet pomysłu co z tym fantem zrobić i gdzie szukać. iMac G3, 350 Mhz, 512 Mb RAM, Mac OS 9.2.2 -- Pozdrawiam. Marek

#2 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 21 września 2010 - 11:26

mze ci jakies rozszerzenie sie gryzie albo zostalo wyłączone? powinienes chyba na zdrowy rozum wrocic do konfiguracji ktora miales przez awaria. sprobuj zabutowac bez rozszerzeń - coś ci pewnie bruździ...

#3 Smoczy

Smoczy
  • 4 066 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 września 2010 - 11:30

wcześniej Ci ten system plików obsługiwało bez problemu? nie jestem specem od OS Classic,ale HFS jest systemem plików Unixowym,a Clessic takowym nie jest...

#4 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 21 września 2010 - 11:49

HFS jest na Macach od 1985 roku i zastąpił wtedy dotychczasowy - MFS (Macintosh File system), tóry zniknął już w Mac OS 8.1. @TataMisia Czy napęd czytał płytki HFS przed instalacją tego "modułu" ? Jeśli tak - usuń go.

#5 TataMisia

TataMisia
  • 88 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 22 września 2010 - 11:07

Po instalacji modułu Joliet idealnie czytał wszystkie formaty przez jakiś rok... Nagle przestał czytać płytki HFS (natywne dla Mac OS). Pamiętam , że wcześniej grzebałem w Extension Manager i powyłączałem parę rozszerzeń... ale naprawdę bzdurnych, typu : KOdak Precision czy Toast FireWire (nie mam portu FW)

#6 TataMisia

TataMisia
  • 88 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 22 września 2010 - 17:37

Hm... Po starcie bez rozszerzeń, też nie czyta Makintoszowych płyt. Czyli to jednak nie rozszerzenia... Jak jest taka płyta w napędzie to nawet system nie chce wystartować. Szary ekran. Nie dochodzi nawet do uśmiechniętej buzi...

#7 TataMisia

TataMisia
  • 88 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 23 września 2010 - 11:52

Czyli raczej należy szukać czego brakuje , niż co wadzi... Acha, mówiąc nie "czyta płyt" miałem na myśli, że nawet ich nie montuje, czyli nie pojawia się ikona płytki na pulpicie

#8 Jurant

Jurant
  • 210 postów

Napisano 23 września 2010 - 12:36

Wybierz w tablicy rozszerzeń tylko rozszerzenia Mac OS 9 (z rozwijanego menu u góry) - podstawowe lub wszystkie, wznów Maka i wtedy sprawdź. Wyłączenie wszystkich rozszerzeń spowoduje chyba także wyłączenie rozszerzenia Apple CD/DVD driver, i wtedy pewnie żadna płytka się nie zamontuje.

#9 TataMisia

TataMisia
  • 88 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 24 września 2010 - 19:43

Sprężone powietrze ani odpalenie rozszerzeń tylko Mac OS 9 nie pomogły. :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych