Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[podcast] Angielski jako drugi język


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 19 września 2005 - 17:54

Podczas "bobrowania" w iTunes odkryłem właśnie ten podcast i jestem zachwycony. Słucha się tego rewelacyjnie, lektorzy specjalnie mówią trochę wolniej. Każdy podcast składa się z częsci tematycznej i drugiej części poświęconej omówieniu tekstu, wyjaśnieniu wszystkich użytych zwrotów itp. Przy czym w drugiej części omawianie zwrotów jest w kontekście kultury amerykańskiej i tej przez duże K i tej podwórkowej. I to wg mnie jest najbardziej interesujące. Wszystko jest osadzone mocno w codzienności i zwrotach niekoniecznie czysto literackich.
Bonusem jest to, że wystarczy kliknąć kilkakrotnie środkowym przyciskiem iPoda i na ekranie mamy natychmiast tekst skryptu!!! To ułatwienie wprowadzono od niedawna, jestem wzrokowcem i bardzo mi pomaga.
Aha, jest to angielski amerykański.
w iTMS wybieramy Podcasts i tam English as a second Language.
i strona domowa: http://www.eslpod.com/

#2 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 września 2005 - 22:19

Bardzo fajne :)

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 września 2005 - 14:59

Super :) Można język ładnie podszkolić i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o USA.

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 września 2005 - 20:37

Niezłe.... wlaśnie zaczołem sluchać :-)

#5 Abyssal

Abyssal
  • 102 postów

Napisano 20 września 2005 - 20:59

Dla mnie ciekawa propozycja na dlluugie dojazdy autobusem na uczelnie. Tak zeby nie wyjsc z wprawy :) Conrad masz moze namiar na wczesniejsze podcasty?

#6 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 23 września 2005 - 07:19

Posiadam podcasty od numeru 26 niestety. W weekend umieszczę je na moim iDisku (mam nadzieję, że nie złamię praw autora) i dam znać.

[ Dodano: 2005-09-23, 19:28 ]
daję znać :) podcasty umieściłem na moim iDisku w folderze Public i w nim w folderze Podcasts

mój iDisk ID: jgralak




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych