Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows bez bootcamp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 d1nsiak

d1nsiak
  • 295 postów
  • SkądKoło

Napisano 08 września 2010 - 18:51

Witam jak zainstalować Windows XP na Macbooku bez bootcamp ale nie wirtualna maszynę. Dysk mam podzielony na partycje i jedna jest przeznaczona na XP. Podczas włączania komputera przytrzymuje alt wybieram Płytę by zainstalować Windows. Przechodzę przez wszystkie etapy partycje itp. Windows kopiuje pliki potrzebne do instalacji , mac uruchamia się ponownie i znowu włącza się OS X , a jak znów przytrzymam alt i wybiorę Dysk na którym kopiowały się pliki lub płytę i nie włączam rozruchu z płyty tylko tak jak powinna włączyć się dalsza część instalacji dostaje błąd "plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony katalog główny Windows>\system32\hal.dll.

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 września 2010 - 06:17

A formatujesz (z poziomu instalki windowsa) tę partycję przeznaczoną pod XP? 'Samo się' nie zrobi, afair mimo wcześniejszego jej sformatowania w Disk Utility też nie działa (a i wtedy można co najwyżej FAT32 robić, co jest 'so 1998').

#3 d1nsiak

d1nsiak
  • 295 postów
  • SkądKoło

Napisano 09 września 2010 - 18:14

Przez Disk utility formatuje partycje FAT32 ale robilem tez NTFS poprzez NTFS-3G . Tak formatuje ta partycje rowniez instalerem windowsa i jest ciagle ten sam blad. Zanim tu napisalem przetestowalem wszystkie sposoby jakie przychodzily mi do glowy.

#4 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 09 września 2010 - 18:27

Ale nie da się zainstalować windowsa bez BootCampa. BootCamp emuluje BioS i nie da się uruchomić windowsa bez niego. (Chyba, że jestem w błędzie)

#5 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2010 - 18:48

http://derekhat.com/...thout-bootcamp/
i problemy późniejsze rozwiązanie:
Install a Windows on Mac WITHOUT BootCamp - Mac Forums

#6 d1nsiak

d1nsiak
  • 295 postów
  • SkądKoło

Napisano 09 września 2010 - 23:51

Tak czytalem to tylko , ze tu jest opisane jak zainstalowac tylko windows i nie wiem czy jak zrobie tak jak jest tam napisane OS X tez bedzie mi startowal jako 1 standardowo a dopiero po przytrzymaniu alt pojawi sie opcja zmiany na winde

#7 bartula

bartula
  • 81 postów
  • SkądBędzin, Poland, Poland

Napisano 04 lutego 2024 - 14:27

Odgrzebuje temat, mam starego MacBook Pro late 2012. Ponieważ nie jest już wspierany od dość dawna i aplikacje na których mi zależy przestają działać chciałem go przeznaczyć do firmy by obsługiwał program magazynowy. Jest tam dość mały dysk, nie uśmiecha mi się w niego inwestować więc najchetniej wywaliłobym os x. 
Jak zainstalować Windows 10 bez BootCamp? 



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 lutego 2024 - 18:12

Włóż płytę i klikaj 'Dalej' tyle razy, ile trzeba.


  • cesiu111 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 bartula

bartula
  • 81 postów
  • SkądBędzin, Poland, Poland

Napisano 09 lutego 2024 - 21:54

Włóż płytę i klikaj 'Dalej' tyle razy, ile trzeba.

 

Dzięki ftpd.
Okazało się, że faktycznie  prościzna. Kiedyś robiłem tzw hackintosha czyli zabieg w drugą stronę i było zdecydowanie więcej zabawy. 
Stąd były moje obawy.
Windows śmiga jak ta lala. Stary Macbook nabrał nowej funkcjonalnosci. Mam tylko problem z audio. Za cholerę nie mogę odpalić.
Menedżer pokazuje High Denfinition Audio z wykrzyknikiem,  a system dodatkowo twierdzi, że brak zainstalowanych urządzeń wyjścia i wejścia.
 



#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 lutego 2024 - 23:47

Dlatego przydaje się to, co wszyscy błędnie nazywają 'Bootcampem'*, a tak naprawdę nazywa się Asystentem Bootcamp. To taki mały programik na Macu, który ściąga i przygotowuje wszystkie sterowniki pod Windows do danego modelu. Niestety, będziesz musiał najprawdopodobniej znaleźć i wgrać sterowniki sam, jak w 2002 na windowsie xp.

 

* - 'Bootcamp' to ogólnie technologia pozwalająca na instalację Windowsa na Macu. Jeśli masz Windows, to z niej skorzystałeś, a więc tytuł wątku nie jest do końca prawdziwy. Ale to nic - zrozumiałem, o co Ci chodzi.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 10 lutego 2024 - 16:25

Asystent Boot Camp pobiera DMG, gdzie są wszystkie sterowniki. Jest to opisane tutaj: https://support.appl...102465#download


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#12 bartula

bartula
  • 81 postów
  • SkądBędzin, Poland, Poland

Napisano 10 lutego 2024 - 21:14

sęk w tym, że nie mogę już skorzystać z Asystenta Bootcampa, bo... w euforii spartycjonowałem od nowa dysk, sformatowałem i postawiłem na czysto Windows,  bedąc w przekonaniu, że już mi się dawno niewspierany osx nie przyda.  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych