Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki internet do iPada?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#101 marek911

marek911
  • 46 postów

Napisano 15 października 2013 - 20:14

jako, że iPad będzie u mnie za kilka dni zostało mi tylko "kupić" jakiś dostęp do internetu. W domu mam wifi, więc z 3G będę korzystał głównie do maila czy komunikatora. Na początek wezmę tak-tak`a gdzie za 9zł można wykupić dostęp do internetu bez limitu. Limit jest, 100mb lecz po przekroczeniu tego limitu nie odcinają dostępu do sieci lecz jest przycinany bodajże do 64kb/s (znajomy ma w telefonie taką kartę i przy 200mb jeszcze mu nie przycieli prędkości). Więc wystarczy kupić kartę 50zł na pół roku (żeby przedłużyć ważność konta) i potem co miesiąc doładowywać 9zł :) taniej raczej się już chyba nie da.
Jak się będzie źle sprawować to wymienię na coś innego


a AERO2 trzeba odżałować 20 PLN kaucji i do 2016 roku internet jest za free, więc chyba da się taniej...Co prawda tylko 512 kbit/s, ale jesli ma być do maili i komunikatora to chyba wystarczy... :)

#102 tommy45

tommy45
  • 110 postów

Napisano 16 października 2013 - 08:42

Mam aero w swoim iPadzie. Jak oglądanie filmów na YT nie jest ważne w zupełności wystarcza.

#103 michalm7362

michalm7362
  • 25 postów
  • SkądZąbki, PL

Napisano 16 października 2013 - 22:06

Ja tam nie mam abonamentu tylko kartę :P Także polecam Ci plusa :) Masz LTE za free + w miarę ceny ;)

#104 mariuszbejzel

mariuszbejzel
  • 2 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2013 - 21:42

ja się zastanawiam na LTE, tylko czy jacyś inni operatorzy już się pojawili, jakoś się kiedyś zraziłem do PLUSA :(

#105 marek911

marek911
  • 46 postów

Napisano 22 października 2013 - 09:04

w Play ma być w 13 miastach od listopada

#106 Namche

Namche
  • 29 postów

Napisano 26 października 2013 - 06:49

Witam Z tego co wiem w ipadzie potrzebna jest karta nano, której tylko Apple używa. Czy i którzy operatorzy sprzedają karty nano do internetu ? Wyczytałem, że podobno trzeba przykroić normalną kartę do rozmiaru nano do iPada. To prawda ? Jakieś doświadczenia ?

#107 JanKow11

JanKow11
  • 6 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 listopada 2013 - 20:57

Witam
Z tego co wiem w ipadzie potrzebna jest karta nano, której tylko Apple używa. Czy i którzy operatorzy sprzedają karty nano do internetu ? Wyczytałem, że podobno trzeba przykroić normalną kartę do rozmiaru nano do iPada. To prawda ? Jakieś doświadczenia ?


Wszyscy operatorzy na dzień dzisiejszy oferują karty nano. Wystarczy podejść do nich ze swoją aktualną kartą i poprosić o wyrobienie duplikatu, co tam chyba kosztuje kilkanaście złotych. Do nano raczej nie przytniesz....

A korzysta ktoś z tego: [url=http://www.orange.pl/kid,4002010828,id,4003412417,article.html]bądź zawsze on-line z Orange - Polecane - www.orange.pl[/url] ?
Wydaje się być bardzo korzystne jak mamy iPhone'a i iPada i chcielibyśmy mieć jeden internet na obu. Doładowujesz raz, korzystasz na obu...

#108 dario13d

dario13d
  • 530 postów
  • Płeć:
  • SkądHOLLYŁÓDŹ

Napisano 04 listopada 2013 - 21:12

A korzysta ktoś z tego: bądź zawsze on-line z Orange - Polecane - Dla osób prywatnych - www.orange.pl ?
Wydaje się być bardzo korzystne jak mamy iPhone'a i iPada i chcielibyśmy mieć jeden internet na obu. Doładowujesz raz, korzystasz na obu…

Jak masz tel. na abonament i pakiet danych w abo,to hotspot i już masz neta na obu urządzeniach.;)

#109 JanKow11

JanKow11
  • 6 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 listopada 2013 - 21:53

Mam internet w iPhonie i używałem jak mówisz - udostępniając. Nie chcecie tego :) To nie jest ani troche wygodne, pomijając już masakrycznie szybkie znikanie baterii w telefonie i rozłączanie hotspota przy każdej blokadzie iPada.

edit: kupiłem to: [url]http://internet.plus.pl/indywidualni/promocje/plus-internet-na-karte/startery[/url]
i polecam bardzo. Jest niedrogo i internet jest bardzo, bardzo szybki. Powiem od razu że wymiana SIM na nano kosztowała mnie z góry 12,30zł, ale uprzejma pani wszystko za mnie załatwiła :)

#110 JanKow11

JanKow11
  • 6 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 listopada 2013 - 16:13

Po tygodniu używania wypowiem się co sądzę na temat wyżej wspomnianej przeze mnie usługi Plus internet na kartę. Dwie najważniejsze sprawy zawalili: 1) Usługa mnie zawiodła. Po rozmowie z konsultantką którą opiszę poniżej dowiedziałem się że na iPadzie, z którego przez 3G LTE wchodziłem do internetu może 3 razy (reszta na wifi) po 5 (PIĘCIU) dniach transfer z 1580MB zspadł mi do zera. 1,6GB w 5 dni. Byłem w szoku. Pani na infolinii nie byla w stanie mi powiedzieć na co mogło tyle pójść (orange w którym mam iPhone'a ma takie coś), ale powiedziała mi że na przestrzeni czasu nie było pobierane nic większego, czyli równomiernie wykorzystałem taki transfer podróżując po safari. Mocno się zastanawiam czy dokupić u nich 15GB za 100zł. Jeśli to ma mi zejść w miesiąc, to ja dziękuję. Mi tyle wystarczyłoby na rok, patrząc po transferze na iPhone, którego używam znacznie intensywniej. Może Wy, drodzy forumowicze powiecie mi co robię źle. 2)Obsługa techniczna. Po około pół godziny wiszenia udało mi się trafić na odpowiednią osobę. Piosenkę na czekanie Plusa znam już na pamięć. Rozmawiałem z 5 różnymi osobami, które chcąc mnie przełączyć za każdym razem urywały połączenie albo przerzucały mnie znowu do "wciśnij 1 aby..." (i tak do 9). Dobrze, udało się. Pani z obsługi klienta spytała mnie najpierw o mój numer telefonu, potem o imię i nazwisko, a potem o datę urodzenia. Rozumiem, musi się upewnić że właściciel numeru chce wiedzieć ile ma na koncie. Lecz potem zaczęła mnie pytać o coś typu: "prosze pana czy ma pan coś jeszcze na koncie", albo "mam tu przycisk TAK/NIE. Który mam wcisnąć". No cholera jasna, ja tam pracuje czy ona?! Po prostu cała sytuacja jest komiczna. Uznałem że warto się podzielić takimi doświadczeniami z forum, ku przestrodze. Na pewno wielu nowych użytkowników iPada będą czytali ten temat z nadzieją że znajdą jakąś korzystną ofertę. Tę jednak odradzam. Pozdrawiam.

#111 Wesoł

Wesoł
  • 988 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopada 2013 - 23:10

Nie bardzo rozumiem dlaczego zakładasz, że to problem Plus'a, a nie Twojego urządzenia, oprogramowania na nim… Ja ostatnio miałem przykrą przygodę, systemowy Mail w Mavericks pożarł mi prawie 2GB transferu w Orange, operator również niewiele mi w tej sprawie potrafił powiedzieć (czy nawet udzielić jakiejkolwiek informacji o aktualnym stanie konta) i jakoś ciężko mi go za to winić. Zawiniło moje oprogramowanie, a nie operator… w Twoim przypadku szukanie rozwiązania w urządzeniu czy oprogramowaniu to chyba również lepsze rozwiązanie, niż dzielenie się doświadczeniami od których bije frustracją.

#112 JanKow11

JanKow11
  • 6 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 listopada 2013 - 20:06

Też pomyślałem sobie że może jakiś program mógł mi wyssać cały transfer, tylko nie byłem w stanie ustalić co. Na 3g używałem tylko safari i RSS readera, reszta całej aktywności to samo wifi. Teraz to już chyba nie będę miał jak sprawdzić na co tyle spłynęło. A od plusa dostałem informację że codziennie schodziło mniej więcej po równo, bo specyficznie o to pytałem. Gdyby jakiś program mi ściągnął tak jak mówisz, na przykład 1,5GB to bym miał jednego dnia zużyty ten transfer, a w pozostałych o wiele mniej. Pomijając to wszystko, os x i ios używam już od wielu lat i nigdy żadne urządzenie mi takiego czegoś nie zafundowało... Dlatego teraz mam dylemat czy kupić więcej transferu u nich.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych