Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki internet do iPada?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#76 Michiyo

Michiyo
  • 9 postów
  • SkądRosocha, Kalisz, Poland, Poland

Napisano 27 sierpnia 2012 - 10:24

A co polecacie komuś mieszkającemu na prawdziwym zadupiu? Jest w ogóle sens rozglądać się za internetem mobilnym czy jestem skazana na wifi?

#77 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 27 sierpnia 2012 - 11:32

A co polecacie komuś mieszkającemu na prawdziwym zadupiu? Jest w ogóle sens rozglądać się za internetem mobilnym czy jestem skazana na wifi?


Trudno będzie Ci doradzić. Wszystko zależy od tego co na konkretnym tym "zadupiu" ma najlepszy zasięg. Na początek warto sprawdzić zasięg na telefonie porównując różne sieci. Operatorzy publikują na swoich stronach także mapki zasięgu, którymi można się posiłkować. Innej rady chyba nie ma

#78 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 10 października 2012 - 15:26

Jaki internet mobilny na CMK (Kraków—Warszawa)? Orientuje się ktoś może, jaki operator zapewnia najlepszy zasięg internetu mobilnego na CMK między Krakowem a Warszawą? Na razie korzystam z Orange, ale są problemy — zasięg 3G jest tylko czasem, głównie podczas mijania miast, np. Opoczna lub Włoszczowy, nawet Edge dosyć często zanika, a jak jest, działa bardzo wolno (wolniej, niż zwykle). Istnieje coś lepszego od Orange na tej trasie?

#79 JFP

JFP
  • 90 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 października 2012 - 20:19

Orientuje się ktoś może, jaki operator zapewnia najlepszy zasięg internetu mobilnego na CMK między Krakowem a Warszawą? Na razie korzystam z Orange, ale są problemy — zasięg 3G jest tylko czasem, głównie podczas mijania miast, np. Opoczna lub Włoszczowy, nawet Edge dosyć często zanika, a jak jest, działa bardzo wolno (wolniej, niż zwykle). Istnieje coś lepszego od Orange na tej trasie?

Pewnie zadupie zadupiu nie równe, ale tutaj, na północy PL, to T-Mobile zachowuje się pięknie na największej prowincji.

#80 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 10 października 2012 - 20:41

Ja kupiłem doladowaną kartę pre-paid Orange, "w promocj"i na Allegro. Trzeba poszukać.12 GB transferu. Do wykorzystania przez rok. Zapłaciłem 45 pln plus przesyłka 5 pln. Korzystam w domu z wifi, czasem z hotspotow i te 12 gb mnie na 6-8 miesięcy wystarczy. Za 45 zlociszy to dobry deal.

#81 Colin 79

Colin 79
  • 263 postów
  • SkądWałbrzych, Poland

Napisano 14 grudnia 2012 - 20:27

Witam, wiem, że Play i Orange mają dobre oferty, ale czy napewno ? Jaki operator oferuje najwiecej GB za najmniej zł ? :)

#82 SavvaS

SavvaS
  • 277 postów
  • SkądOlsztyn, Poland

Napisano 18 grudnia 2012 - 10:12

sam by to chcial wiedziec-zaraz porownam i wymienimy sie spostrzezeniami

#83 Sulinari

Sulinari
  • 165 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 grudnia 2012 - 12:59

Witam. Ja w swoim ipadzie korzystam z internetu od plusa. Jestem bardzo zadowolony. Zasięg mam praktycznie wszędzie. Powiem szczerze ze nigdy nieudalo mi sie wykorzystać całego transferu danych (mam najmocniejszy pakiet- 35gb dlatego moze tak jest? ;) )

#84 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 18 grudnia 2012 - 13:06

Witam.

Ja w swoim ipadzie korzystam z internetu od plusa. Jestem bardzo zadowolony. Zasięg mam praktycznie wszędzie. Powiem szczerze ze nigdy nieudalo mi sie wykorzystać całego transferu danych (mam najmocniejszy pakiet- 35gb dlatego moze tak jest? ;) )


Ten pakiet na miesiąc masz czy bezterminowo?

#85 Sulinari

Sulinari
  • 165 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 grudnia 2012 - 13:13

Bezterminowo

#86 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 18 grudnia 2012 - 13:47

Bezterminowo


To masz dobrze. Ja na infolinii Orange się dowiedziałem, że też mają 35 GB, albo 50 GB, nie pamiętam już, tyle że się dowiedziałem że to jest tylko przez miesiąc waże, a kto normalny wykorzysta tyle internetu przez miesiąc.

#87 anies7

anies7
  • 32 postów

Napisano 18 grudnia 2012 - 17:04

W takim razie, możesz wybrać z pre-paid. Od jakiegoś czasu korzystam z karty Orange - 30GB, ważna 180 dni. U mnie sprawdza się idealnie.

#88 The Bubu

The Bubu
  • 23 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 grudnia 2012 - 17:47

A może Aero?

#89 maciekdzieciol

maciekdzieciol
  • 1 436 postów
  • SkądWarsaw, Poland

Napisano 18 grudnia 2012 - 18:08

A może Aero?


A jak jedno i drugie wygląda cenowo i "wielkościowo'?

#90 The Bubu

The Bubu
  • 23 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 grudnia 2012 - 00:14

A jak jedno i drugie wygląda cenowo i "wielkościowo'?


http://www.aero2.pl/bdi.html

Polecam się.

#91 hideyshanek

hideyshanek
  • 6 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 grudnia 2012 - 12:23

Cześć! Nie zakładam nowego wątku o podobnym pytaniu, więc powielę ten. Otóż na dniach mam zamiar zakupić iPada 3g, co wiąże się z wyborem najlepszej sieci komórkowej, żeby wykupić internet. Przeglądając różne oferty najpopularniejszych operatorów mam mętlik w głowie. Czytając wasze wypowiedzi wychodzi na to, że góruje play i orange. W iPhonie mam wykupiony pakiet 200mb/miesiąc i jestem zadowolony. Generalnie potrzebuję internetu do przeglądania facebooka, stron internetowych duuużo rzadziej YT (no chyba, że jakiś operator posiada naprawdę dobrą opcję transmisji danych) i tutaj moje pytanie do Was, co mi polecicie? Mieszkam w Szczecinie także sieć 3G mam prawie w każdym miejscu, aczkolwiek potrzebuję internetu na dalsze podróże, częściej nad morze, gdzie internet jest dość mizerny. Oczywiście liczę się z tym, że tablet będzie "zżerał" więcej mb internetu, dlatego kolejne pytanie - czy 5-8 gb wystarczy mi na miesiąc? Jaką najbardziej opłaca się wykupić opcję, jakiego operatora i za ile? A, no i jak jest z zasięgiem? Może ktoś z forumowiczów jest z moich stron. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. :D

#92 Animatter

Animatter
  • 421 postów

Napisano 23 grudnia 2012 - 12:37

Ja mam w swoim wzięty abonament w Play. 19,90 za 2GB i umowa na czas nieokreślony - czyli rezygnuję kiedy chcę bez płacenia za zerwanie umowy. Oczywiście zasięg Play jest tylko w większych miejscowościach ale ja większość czasu przebywam tylko w takich. Na strony i FB wystarczy spokojnie 1GB. YouTube powiedzmy, że też jeden zje i jest gitara. Kwestia tego zasięgu zostaje, zawsze możesz kupić za 9zł startówkę i przetestować...

#93 hideyshanek

hideyshanek
  • 6 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 grudnia 2012 - 20:27

No właśnie, ja mam w iPhonie internet z play i jeszcze nie trafiłem w miejsce, żeby go nie było całkowicie. Fakt faktem, były miejsca, że zasięg miał 1-2 kreski, ale to rzadkość. Ogólnie muszę chyba prześledzić wiele ofert na rynku i zobaczę jeszcze, co się najlepiej będzie opłacało.

#94 blantoman

blantoman
  • 354 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2013 - 15:59

Osobiście polecam zakup karty orange z pakietem interenetu. Mnóstwo ofert na allegro, za 30zł kupuje się kartę która ma ważność 12 miesięcy i dostępnego transferu 6 GB. Jak się wykorzysta można doładować lub kupić nową.

#95 qbavoo

qbavoo
  • 43 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 stycznia 2013 - 20:15

Ja mam w swoim wzięty abonament w Play. 19,90 za 2GB i umowa na czas nieokreślony - czyli rezygnuję kiedy chcę bez płacenia za zerwanie umowy.


Mówisz o tym? Stawki w promocji
edit.
już mam... :roll:

#96 Colin 79

Colin 79
  • 263 postów
  • SkądWałbrzych, Poland

Napisano 17 marca 2013 - 23:26

Mam bardzo poważny problem bo kupiłem iPada 3 włożyłem kartę z Play'a i nie działa mi internet :( Jest to dla mnie problem bo nie wiem jak mam to ustawić. Bo po przeczytaniu tu kilku postów odnośnie ustawień i wpisania w nie INTERNET nic to nie daje :( Można to jakoś inaczej sprawdzić czy w ogóle karta jest ok itp ? Pozdrawiam !

#97 koyoot

koyoot
  • 2 235 postów
  • SkądKoło, PL

Napisano 27 marca 2013 - 18:59

Ile GB transferu danych potrzeba na czeste rozmowy Voip(Skype), GG, przegladanie stron www od czasu do czasu i streaming Youtube(raczej duzo). 4, 10 GB?

#98 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 27 marca 2013 - 19:59

10GB na miesiąc starcza. choć ja mam Aero i sobie chwale.

#99 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 15 października 2013 - 18:06

Orientuje się ktoś może, jaki operator zapewnia najlepszy zasięg internetu mobilnego na CMK między Krakowem a Warszawą? Na razie korzystam z Orange, ale są problemy — zasięg 3G jest tylko czasem, głównie podczas mijania miast, np. Opoczna lub Włoszczowy, nawet Edge dosyć często zanika, a jak jest, działa bardzo wolno (wolniej, niż zwykle). Istnieje coś lepszego od Orange na tej trasie?


Odpowiem sam sobie. Sprawdziłem na CMK trzech operatorów: pomarańczowego, różowego i zielonego.

Orange: źle, 3G tylko w pobliżu Krakowa, niektórych miast po drodze (Włoszczowa, Opoczno), a później od Grodziska Mazowieckiego do Warszawy. Na pozostałej części trasy Edge, ale szybkość nawet jak na Edge tragiczna, praktycznie nie da się przeglądać stron.

T-Mobile: źle, w zasadzie podobnie, jak w przypadku Orange, tylko inaczej — np. miejscami (np. przed Tunelem) łapie zasięg Edge, podczas gdy Orange nie łapie nic.

Plus: przeżywam ekstazę. Po wyjeździe z Krakowa dość szybko znika 3G, jest Edge (niestety, prawie nieużywalny) do okolic Szczekocin, ale dalej praktycznie już przez całą drogę 3G, z przerwami na LTE w okolicach Włoszczowy i Opoczna. Mogę normalnie przeglądać strony internetowe.

Podsumowując: na tej trasie tylko i wyłącznie Plus. Wygrywa bezkonkurencyjnie.

Sieci fioletowej nie sprawdziłem nie dlatego, że jej nie lubię, tylko dlatego, że jak już znalazłem tego Plusa, to nie mam po co kupować następnych starterów do testów.

#100 buldoggg

buldoggg
  • 544 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 października 2013 - 19:51

Najlepsze rozwiązanie to orange free na kartę mega bonusy dobry net.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych