Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki internet do iPada?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#26 niekumaty

niekumaty
  • 250 postów

Napisano 13 września 2010 - 11:44

Najtańsza opcja to zakupić sobie na allegro zużytą kartę za ok 40zł z niewykorzystanym netem i masz necik przez pół roku(7GB do wykorzystania) myślę ,że nikt nie oferuje tańszego internetu z tak dużym zasięgiem...


O co chodzi ze "zużytą kartą z niewykorzystanym netem" ?? Możesz rozwinąć myśl?

#27 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 13 września 2010 - 13:54

myślę, że po załadowaniu karty w standardzie masz chyba 1gb neta ( za 100zł ), ale nie tylko neta, mozesz ten pakiet przeznaczyć na rozmowy smsy itp, i po wykorzystaniu całego pakietu minut zostaje ci 6gb ( bonusowego ) neta, TYLKO neta, mimo że na karcie zostanie tam parę groszy to net będzie śmigać. Sprawdziłem bo sam w Niemczech niechcacy :D pozbyłem się wczoraj 110zl w moment :D, natomiast bonus na neta w postaci owych 6gb pozostał i w polsce normalnie działa :) pzdr. Łukasz

#28 xploler

xploler
  • 236 postów

Napisano 13 września 2010 - 14:09

Jeśli z neta korzystasz od czasu do czasu polecam Orange free na kartę.

#29 bartoos

bartoos
  • 28 postów
  • SkądTorun, Poland

Napisano 13 września 2010 - 14:33

A czy Orange free na kartę oferuje także karty microSIM czy też potrzeba nożyczek, nożyków, laserowych wykrajarek i innych patentów do cięcia tego badziewia?

#30 wyspiarz

wyspiarz
  • 531 postów
  • SkądWolin

Napisano 13 września 2010 - 14:34

nie przesadzaj pociąć to to 2 min pzdr. Łukasz

#31 DUCHOWNY

DUCHOWNY
  • 116 postów

Napisano 13 września 2010 - 19:03

O co chodzi ze "zużytą kartą z niewykorzystanym netem" ?? Możesz rozwinąć myśl?

o to mi chodzi,że pewni ludzie kupują startery orange free i doładowują za 100zl dostają gratias kilkanaście złotych więc mają sto kilkanaście złotych do wygadania i dostają w bonusie internet 7GB na 150 dni a po wykorzystaniu minut sprzedają za czterdzieści złotych pustą kartę tylko z netem ważnym prawie pół roku

#32 Ibrachim

Ibrachim
  • 177 postów

Napisano 14 września 2010 - 19:36

Można i bawić się w przycinanie sima do wymiarów micro-sima, ale pytanie brzmi czy operatorzy wprowadzili już do oferty karty micro-sim? Ktoś się orientuje?

#33 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 września 2010 - 20:54

o to mi chodzi,że pewni ludzie kupują startery orange free i doładowują za 100zl dostają gratias kilkanaście złotych więc mają sto kilkanaście złotych do wygadania i dostają w bonusie internet 7GB na 150 dni a po wykorzystaniu minut sprzedają za czterdzieści złotych pustą kartę tylko z netem ważnym prawie pół roku


Rzeczywiscie sa takie karty na Allegro i to za bdb cene. Tylka jak ja zaktywowac w iPadzie? Czy nie jest konieczne odebranie jakiegos SMS-a? Czy po prostu wkladzasz i jedziesz z koksem?

#34 niekumaty

niekumaty
  • 250 postów

Napisano 14 września 2010 - 21:40

Nawet jeśli trzeba je jakoś aktywować, to przecież każdy z nas ma telefon :D

#35 Damiankossek

Damiankossek
  • 142 postów
  • SkądBiałogard

Napisano 14 września 2010 - 21:48

Ja osobiście korzystam z GaduAIR na iPhone i nie narzekam :) Doładowuje co jakiś czas konto za 20zł (Dostaje 100MB gratis) i kupuje co pakiet za 11zł (300MB) więc wsumie mam 400mb i starczy mi na około dwa-trzy tygodnie, od czasu do czasu udostępnie internet na laptopa, ale jakby co to za 33zł mamy 2GB na miesiąc więc myśle że 30zł / mc za internet to nie tak wcale dużo :) Z zasięgiem w moim mieście (Białogard) jest OK, prawie wszędzie 3G P.S GaduAir jest na nadajnikach Plusa

#36 DUCHOWNY

DUCHOWNY
  • 116 postów

Napisano 15 września 2010 - 04:52

Rzeczywiscie sa takie karty na Allegro i to za bdb cene. Tylka jak ja zaktywowac w iPadzie? Czy nie jest konieczne odebranie jakiegos SMS-a? Czy po prostu wkladzasz i jedziesz z koksem?


Żadnych aktywacji-tylko zamontować i ewentualnie ustawienia operatora wklepać

#37 niekumaty

niekumaty
  • 250 postów

Napisano 15 września 2010 - 07:14

o to mi chodzi,że pewni ludzie kupują startery orange free i doładowują za 100zl dostają gratias kilkanaście złotych więc mają sto kilkanaście złotych do wygadania i dostają w bonusie internet 7GB na 150 dni a po wykorzystaniu minut sprzedają za czterdzieści złotych pustą kartę tylko z netem ważnym prawie pół roku


Możesz podrzucić linka do przykładowej aukcji? Nie bardzo wiem czego szukać na alledrogo.

#38 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 15 września 2010 - 07:31

Wpisz "Orange Free".

#39 DUCHOWNY

DUCHOWNY
  • 116 postów

Napisano 15 września 2010 - 13:07

NAJTANIEJ INTERNET ORANGE FREE 6GB WAŻNY 150DNI (1231754951) - Aukcje internetowe Allegro

#40 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 września 2010 - 10:55

Te karty trzeba pozniej sobie samemu przyciac albo wymienic w salonie Orange na micro-SIM pasujacy do iPada. Kosztuje to 25 zl.

#41 biblo

biblo
  • 432 postów

Napisano 28 września 2010 - 11:55

A czy już są microsimy do Orange Free na kartę? Do niedawna nie było...

#42 ugly

ugly
  • 210 postów
  • SkądKatowice

Napisano 28 września 2010 - 13:20

jako, że iPad będzie u mnie za kilka dni zostało mi tylko "kupić" jakiś dostęp do internetu. W domu mam wifi, więc z 3G będę korzystał głównie do maila czy komunikatora. Na początek wezmę tak-tak`a gdzie za 9zł można wykupić dostęp do internetu bez limitu. Limit jest, 100mb lecz po przekroczeniu tego limitu nie odcinają dostępu do sieci lecz jest przycinany bodajże do 64kb/s (znajomy ma w telefonie taką kartę i przy 200mb jeszcze mu nie przycieli prędkości). Więc wystarczy kupić kartę 50zł na pół roku (żeby przedłużyć ważność konta) i potem co miesiąc doładowywać 9zł :) taniej raczej się już chyba nie da. Jak się będzie źle sprawować to wymienię na coś innego

#43 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 28 września 2010 - 13:25

Może nie zauważył różnicy? :) Doładowanie za 9 zł może nie przedłużać ważności konta. Chyba mimo wszystko wolałbym za 50 zł kupić Orange Free z tymi kilkoma giga transferu na 5 miesięcy.

#44 ugly

ugly
  • 210 postów
  • SkądKatowice

Napisano 28 września 2010 - 13:51

9zł nie przedłuży konta, dlatego wspomniałem, że wcześniej trzeba doładować za 50zł - wtedy przedłużysz konto o pół roku. w orange free te 5 miesięcy za 50zł jest OK, ale jak przekroczysz limit to zero dostępu do internetu. Podobno w iPlusie na kartę też po wykorzystaniu limitu danych tylko przycinają prędkość

#45 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 28 września 2010 - 14:03

Musiałbyś się nieźle nagimnastykować, żeby wykorzystać ten limit przez sprawdzanie maila czy gadanie przez komunikator, a prędkość 64kb/s nie jest zbyt "komfortowa".

#46 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 września 2010 - 14:29

A czy już są microsimy do Orange Free na kartę? Do niedawna nie było...


Najwyrazniej sa, bo dzwoniac na *100 i wybierajac wsparcie techniczne mowilem, ze kupuje wlasnie karte Orange Free z Allegro i ze bedzie ona za duza na iPada.

#47 Stivo

Stivo
  • 1 232 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 28 września 2010 - 16:14

a co to za problem przyciąć kartę o kilka mm? ludzie dajcie spokój ;)

#48 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 września 2010 - 06:39

Zwykłą kartę SIM jest naprawdę bardzo łatwo przyciąć do microsima, nie trzeba mieć nawet żadnego wzoru, na oko, tak jak ja pojechałem ;)

#49 bartoos

bartoos
  • 28 postów
  • SkądTorun, Poland

Napisano 04 października 2010 - 10:35

Sam kupiłem kartę z Orange. Mam tylko problem, bo iPad nie wykrywa nigdy 3G. iPhone łapie, wszyscy mają dookoła 3G a iPad uparcie po Edgu śmiga. Czy ktoś wie skąd to się może brać? Nie mam Jaibreak'a a wersja softu to 3.2.2.

#50 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 października 2010 - 16:37

Sam kupiłem kartę z Orange. Mam tylko problem, bo iPad nie wykrywa nigdy 3G. iPhone łapie, wszyscy mają dookoła 3G a iPad uparcie po Edgu śmiga. Czy ktoś wie skąd to się może brać? Nie mam Jaibreak'a a wersja softu to 3.2.2.


Gdzies ten problem juz byl na tym forum




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych