Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowa bateria? iPod Video 30gb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 poop

poop
  • 11 postów

Napisano 06 lutego 2007 - 19:55

Witam ogladajac filmiki na ipodzie, trzyma mi max 1,5h wiem, ze nie jest w sumie zle, ale czasami mnie to wkurza i tu nasowa sie moje pytanie czy istnieja moze jakies nowsze baterie apple, ktore wytrzymuja dluzej? zeby wyjac ta co teraz mam i wsadzic nowa? licze sie z tym, ze moze byc ciezszy, ale i tak juz jest ciezki a jesli nie ma takowych baterii apple, to moze sa jakies innych firm, ale nie jakis chinskich za kilkanascie zlotych tylko w miare dobrych licze sie z kosztami i wiem, ze to moze kosztowac troche... ale prosze o odpowiedz

#2 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 06 lutego 2007 - 20:48

Te od Apple oryginalne są właśnie Chińskie :) :) :)

#3 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lutego 2007 - 21:36

http://www.allegro.p..._do_ipod_a.html

Proponuje zakupić to. Ja mam. :-)

#4 poop

poop
  • 11 postów

Napisano 06 lutego 2007 - 21:46

[url]http://www.allegro.pl/item164068280_zasilacz_bateryjny_aa_do_ipod_a.html[/url]

Proponuje zakupić to. Ja mam. :-)


hmmm w sumie to genialne rozwiazanie xD
tylko jest jedno ale
na ile gdzies doladuje takiego iPoda z 4 paluszkow?
tzn. czy np. nie bede musial 2 porcji po 4 dac, zeby raz naladowac, a moze 1 porcja starczy na kilka ladowan? bo baterie kosztuja 1zł sztuka to 1 porcja = 4zł
a akumulatorki...tez by trzeba bylo ladowac xD

#5 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 06 lutego 2007 - 22:16

http://www.allegro.p..._do_ipod_a.html

Proponuje zakupić to. Ja mam. :-)


Hmm.. Ile wytrzymuje na baterii AA?

#6 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 lutego 2007 - 22:37

a ile masz pojemnosci w bateryjce za zeta? pojemnosci orginalnych baterii w ipodach to 450/750 w 5G odpowiednio 30 i 60/80 GB (pojemnosc jednej baterii aa / pojenosc wbudowanej bateri ipoda)*czas dzialania na calej wbudowanej baterii i masz wynik czy w tym urzadzeniu jest jakas elektronika czy za plastikowe pudelko z kabelkiem wolaja sobie 70zeta? bo 4*1.25V=5V czyli dokladnie tyle ile daje usb i nie potrzeba zadnych akrobacji z elektronika, zaznaczam ze to kalkulacje dla akumulatorkow, dla jednorazowych baterii nie sa prawidlowe

#7 poop

poop
  • 11 postów

Napisano 06 lutego 2007 - 23:22

no liczmy ze 700 700/450*o co chodzi z tym czasem? chodzi mi o to na ile naladowan ipoda mi starcza gdzies 4 baterie nie znam sie dobrze na tym, ale czym sie rozni kalkulacja dla akumulatorow od kalkulacji dla baterii? inne napiecia sa czy jak? ja to sobie tak policzylem ale nie wiem czy dobrze 4 baterie * 700 = 2800 bateria w iPodzie ma 450 czyli 2800 / 450 = 6 naladowan dobrze to licze? wiadomo, ze nie zawsze bedzie ladowac cala baterie w iPodzie to moze nawet troche wiecej bedzie...

#8 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lutego 2007 - 23:30

na 4 akumulatorach Panasonica 1,5 muzyki słucham 8 godzin. Tam jest podane-1000mA a baterie Nokia mają ok. 900mA. Zawsze mogę zabrać ze sobą 8 akumulatorków i mam 16h z akumulatora i 13 z iPoda=29h!!! Ale NIE, NIE O TO W TYM CHODZI! TO NIE ŁADUJE BATERII iPoda TYLKO PODTRZYMUJE Ją PRZY żYCIU. to chyba lepsze rozwiązanie bo jak bateria pada to podłączam i jadę dalej. Nie muszę czekać aż się naładuje. Proste i genialne. :-) Liczcie sobie co chcecie, ale ja wiem z autopsji że 8h.

#9 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 lutego 2007 - 00:45

nie poop zle liczysz bo ipod potrzebuje prad ~5V czyli mniej wiecej tyle ile daja 4 baterie jednoczesnie, czyli ilosc mAh jakie dostaniesz to tyle ile ma jedna bateria, czas podalem po to zebys policzyl sobie na ile godzin sluchania naladuje ci sie bateria ipoda czyli dla twojego przykladu 700/450 i tak dostniesz ile naladowan bedziesz mogl zrobic ps tak akumulatorki i baterie jednorazowe daja troche inny prad, od 1.2 do 1.7, a na dodatek wraz ze spadkiem naladowania to tez sie zmienia... moze po to zeby stabilizowac napiecie jest tam jakas elektronika ale to tez jest imho zbedne bo wbudowana bateria ipoda przy roznym naladowaniu ma napiecia 4.3-3.3V i jakos ipody dzialaja ale ale nie wzialem pod uwage ze skoro to daje taki prad to moze sie roznie rozladowywac, specyfikacja od energizera podaje ze przy 1000mA bateria bedzie pracowac ponad 2.5 godziny czyli 4 ponad 10 godzin wiec mniej wiecej tyle ile podal Master... nie jest zle z ta dlugoscia w tym czasie mozesz sobie podladowac co najmniej jeden dodatkowy komplet akumulatorkow i funkcjonowac non-stop ps2 jak nie bedziesz uzywal ipoda po podlaczeniu tego ustrojstwa to ci sie bateria powinna naladowac :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych