Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z okładkami w programie iTunes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
343 odpowiedzi w tym temacie

#26 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2007 - 16:34

no nie napisałem, że trzeba przeciągnąc bo to wydawało mi się oczywiste :)

Nie tyle samo przeciąganie wydało mi się ciekawe bo w tym nie ma nic nadzwyczajnego ile użyteczność dwóch interfejsów.

iTunes oferujący bezpośrednie wrzucanie okładek na okno główne aplikacji (z pominięciem wchodzenia do opcji, jabłko+i i tym podobnych).

Z drugiej strony Safari pozwalające zapisać obrazek na dysk poprzez przeciągnięcie go gdzieś na dysk.

Wspólny w jakimś stopniu interfejs obydwu programów pozwala na pominięcie zapisu na dysk i bezpośredni drag&drop z Safari do głównego okna iTunes. I to jest właśnie użyteczność, która potrafi mnie zaskoczyć każdego dnia.

#27 Indrid Cold

Indrid Cold
  • 260 postów
  • SkądPoint Pleasant

Napisano 31 stycznia 2007 - 16:38

Dobrą stroną z okładkami jest Coveralia. Poza tym stare dobre pobieranie okładek z iTS. ALE: okładki pobierane z iTunes nie kopiują się na stałe nam do plików. Zatem: po ściągnięciu okładki z iTunes, wybieramy okno informacji dla jednego z plików do którego ów okładkę ściągnęliśmy, kopiujemy ją, czyścimy ściągnięte okładki dla interesującej nas grupki utworów, zaznaczamy je, i w oknie informacji wklejamy skopiowaną okładkę. Czemu tak? Teraz okładka kopiuje się do pliku, więc jeżeli przeniesiemy teraz naszą mp3, aac czy co tam jeszcze innego, okładka będzie zawsze razem z plikiem. Wcześniej, po przeniesieniu pliku, gubił on ścieżkę dla okładki zapisanej w teczce Album Artwork w teczce iTunes. Poza tym okładki "wbite" do pliku wyglądają lepiej niż te nie "wbite".

#28 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 31 stycznia 2007 - 16:50

Nie tyle samo przeciąganie wydało mi się ciekawe bo w tym nie ma nic nadzwyczajnego ile użyteczność dwóch interfejsów.

iTunes oferujący bezpośrednie wrzucanie okładek na okno główne aplikacji (z pominięciem wchodzenia do opcji, jabłko+i i tym podobnych).

Z drugiej strony Safari pozwalające zapisać obrazek na dysk poprzez przeciągnięcie go gdzieś na dysk.

Wspólny w jakimś stopniu interfejs obydwu programów pozwala na pominięcie zapisu na dysk i bezpośredni drag&drop z Safari do głównego okna iTunes. I to jest właśnie użyteczność, która potrafi mnie zaskoczyć każdego dnia.


to jeszcze troche przed Tobą do odkrycia, to nie jest użyteczność dwóch interfejsów- to prawdziwy drag&drop dzięki któremu możesz przenosić różne rzeczy do różnych aplikacji

i jeszcze jedno, probowałeś przeciągać jakieś elementy na ikony w doku? jeżel np przeciągniesz jakąś fotkę ze strony na ikone jakiejś przeglądarki do grafiki to program sam załaduje element -

gdzy przeciągasz coś na aplikacje w doku i ta aplikacja potrafi sobie poradzić z plikiem to jej obrazek w doku będzie przyciemniony

#29 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 31 stycznia 2007 - 18:14

bolek jak masz winde to jest temat ipod - pierwsze kroki tam jest opisane (nawet zdjęcia są :D)

#30 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 31 stycznia 2007 - 19:08

Nie tyle samo przeciąganie wydało mi się ciekawe bo w tym nie ma nic nadzwyczajnego ile użyteczność dwóch interfejsów.

iTunes oferujący bezpośrednie wrzucanie okładek na okno główne aplikacji (z pominięciem wchodzenia do opcji, jabłko+i i tym podobnych).

Z drugiej strony Safari pozwalające zapisać obrazek na dysk poprzez przeciągnięcie go gdzieś na dysk.


To można robić też na piecach, z FF na przykład ;)

#31 tomrod

tomrod
  • 15 postów

Napisano 06 lutego 2007 - 21:58

Itunes okładki problem Mam problem poniewaz czasami okladki od plyt dodaja mi sie do piosenek a czasami nie chca. Nie wiem od czego to zalezy. Na poczatku myslalem ze jak okladka jest za duza to sciagnalem jakas mala to tez nie chialo. HELP

#32 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 07 lutego 2007 - 10:50

tz?? sciagasz okladki przez Advanced>>Get Album Atwork ?? Dane mp3 musi zawierac odpowiedniego eykonawce nazwe utworu tyle wystarczy aby itunes ci sciagnelo okladki czasami nie chce tez tak mam to wtedy recznie jablko+shift+4 i zakreslamy obszzar do zdiecia nastepnie klikamy na dane mp3 wciaskamy jablko + i i klikamy na zakladke Atwork przeciagamy obrazek i gotowe masz okladke dodana Powdzenia

#33 tomrod

tomrod
  • 15 postów

Napisano 07 lutego 2007 - 22:37

Chyba ktos mnie zle zrozumial. Wchodze w google images i wpisuje np. Garou Seul. Sciagam okladke zapisuje na dysk i chce ja recznie dodac do odpowiednich piosenek i czasem okladka wchodzi a czasem nie.

#34 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 lutego 2007 - 23:16

okladka musi byc w formacie jpg, bez progresywnego skanowania chyba czyli 99.9% okldaek z internetu powinno dzialac, polecam korzystac z amazon.com, te okladki zawsze dzialaja :)

#35 iTomek

iTomek
  • 6 postów
  • Skądzewsząd? ;)

Napisano 09 lutego 2007 - 02:03

A nie prościej kopiować sobie obrazek do schowka, bez zapisywania pliku (no chyba że chesz mieć plik na dysku, ale po co?), a potem po prostu wklejać w iT? Jeszcze się nie zdarzyło żeby mi jakaś okładka 'nie weszła'. A dobrym źródłem okładek jest np. taki allofmp3.com (pomijając wątpliwą legalność dostępnej tam muzyki, to okładek mają zatrzęsienie).

#36 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 09 lutego 2007 - 02:41

a jeszcze prosciej otwarty w przegladarce obrazek przeciagnac w odpowiednie "okienko" get info w itunes i gotowe :)

#37 plum

plum
  • 663 postów
  • SkądSopot

Napisano 15 marca 2007 - 10:01

Polecam Sofa. Sama podczas grania danego albumu, utworów ściąga okładki i zasysa je do itunesa, jeśli ustawisz takie preferencje...

#38 Brzoska

Brzoska
  • 104 postów
  • SkądLodz

Napisano 15 marca 2007 - 11:02

polecam uzycie widgeta Amazon Art jesli chodzi o okladki do albumow

#39 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 marca 2007 - 11:03

Nie tyle samo przeciąganie wydało mi się ciekawe bo w tym nie ma nic nadzwyczajnego ile użyteczność dwóch interfejsów.


To następnym razem sprobuj przeciągnąć taki obrazek na znaczek Mail w Docku ;-)

#40 in_box

in_box
  • 35 postów
  • Skądchuj cie to boli

Napisano 06 sierpnia 2007 - 20:18

Okładki płyt:D (znowu) Witam! Mam nastepujacy problem. Mam juz posortowane playlity, uwory itd. Teraz czas na okładki:D. Wiec: -Czy okładki musza byc w jakims innym formacie, czy moze byc jpg. ? -Czy mozna je dodawac metoda złap, przeciagnij, upusc? -Kiedy robie to ta matoda pojawia sie przekreslne kolo. Czekam na pomoc:D PS. Sora jesli był juz taki temat na forum, ale ja go nie znalazłem(konkretne pytania).

#41 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 06 sierpnia 2007 - 20:21

polecam widget amazonart do sciagniecia ze strony www.apple.com

kliknij tutaj kurde ...

#42 pestek

pestek
  • 12 postów

Napisano 06 sierpnia 2007 - 20:23

Mozna uzyc metody przeciagni i upusc. Bedac w iTunes, wybierz utwory z danego albumu i prawy przycisk mysza - > get info i teraz tam po prawej stronie okienko "artwork" i metoda drag&drop wlasnie mozesz wrzucic.

#43 in_box

in_box
  • 35 postów
  • Skądchuj cie to boli

Napisano 06 sierpnia 2007 - 20:24

to na maca jest czy na PC? Bo ja dysponuje niestety PC:?

#44 pestek

pestek
  • 12 postów

Napisano 06 sierpnia 2007 - 20:26

Ja mowie o spospobie na Wingrozie PC. Nie instaluj niepotrzebnych programow. Do okladek uzywam... Google "grafika" :)

#45 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 06 sierpnia 2007 - 20:26

Bo ja dysponuje niestety PC:?


kolejny powod zeby w maca zainwestowac :D...sorki ale nie masz wpisane nigdzie ze blacharz jestes ;)

#46 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 06 sierpnia 2007 - 20:28

Mac + PC..

-okładki jeżeli ktoś nie ma dostępu do iTS wgrywamy poprzez zaznaczenie jednego kawałka lub całego albumu, kliknięcie prawym i wybranie opcji "get info" i przeciągnięcie okładki w okienko artwork:
Dołączona grafika

lub w wypadku pojedynczego utworu:
Dołączona grafika


źródło: http://www.myapple.p...ead.php?t=22919

#47 in_box

in_box
  • 35 postów
  • Skądchuj cie to boli

Napisano 06 sierpnia 2007 - 20:28

> PESTEK

Kiedy robie tak jak mowisz, w oknie i tunes w miejscu ATWORK, podzas przeciagania pojawia sie czarny przekreslony krzyzyk, czyli jak by ten plik nie pasował;/

---- Dodano 06-08-2007 o godzinie 21:32 ----
Po prostu sie nie chce okładka zkoiować metodą Grab&drop... NIestety;/

#48 pestek

pestek
  • 12 postów

Napisano 06 sierpnia 2007 - 20:33

> PESTEK

Kiedy robie tak jak mowisz, w oknie i tunes w miejscu ATWORK, podzas przeciagania pojawia sie czarny przekreslony krzyzyk, czyli jak by ten plik nie pasował;/

---- Dodano 06-08-2007 o godzinie 21:32 ----
Po prostu sie nie chce okładka zkoiować metodą Grab&drop... NIestety;/


Drag & Drop

A jaki format okladki?

#49 in_box

in_box
  • 35 postów
  • Skądchuj cie to boli

Napisano 06 sierpnia 2007 - 20:36

Sory za bład;D. JPEG

#50 pestek

pestek
  • 12 postów

Napisano 06 sierpnia 2007 - 20:45

Widocznie robisz cos zle. Musisz "trafic" w ten kwadrat pod napisem "Artwork"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych