Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z okładkami w programie iTunes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
343 odpowiedzi w tym temacie

#1 ivi

ivi
  • 174 postów
  • SkądZakopane

Napisano 09 października 2006 - 16:38

Z góry przepraszam jeżeli był juz taki topic, ale nie mam czasu zbytnio szukać bo mam full zajęć, a PC za kilka dni jedzie do serwisu...
Mój problem wygląda następujaco, dzisiaj rano zauważyłem że nie działa mi część MP3, i do wszystkoch albumów pomiszały się okładki. Wczoraj było jeszcze wszystko dobrze... Zastanawiam się czy to nie jest wina iTunes. Za każdym razem gdy podłącze ipod'a pisze: "iPod update, do not disconnect"... Trwa to trochę za długo, więc przerywam update'a... Właśnie jestem w trakcie restore'a, i zobacze czy to coś da... Jak myślicie, czym to może byc spowodowane??
Pracuje na PC z windą Xp home Sp2...

Już po restore, wszystko się wgrało od nowa, i póki co jest loozik :D
Ale cos mi dysk muli, więc mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie takie:
kupiłem ipod'a w wiedniu w sklepie elektronicznym, i oprócz rachunku, który jest gwarancją, nie dostałem nic. Myślicie że SAD uzna taka "gwarancję"? (oczywiście ten w Polsce...)


EDIT: Tematy pokrewne:
http://myapple.pl/ip...na-ipodzie.html
http://myapple.pl/ip...cover-flow.html
http://myapple.pl/ip...-coverflow.html
http://myapple.pl/ip...i-z-itunes.html
eualex


#2 atuzi

atuzi
  • 70 postów

Napisano 05 grudnia 2006 - 13:46

Okładki w iTunes Witam. Ściągnąłem okładki z iTunes store, ale w iTunes są tylko widoczne 3 okładki, choć w sklepie - a jestem zalogowany do sklepu - jest ich na pewno więcej, bo sprawdzałem. Czy robię coś nie tak? Nie mam plików mp3 tylko w iPodzie, w komputerze tylko spis biblioteki. Podobno okładki są przechowywane w plikach mp3, więc jakim cudem ściągnąłem 3 okładki na 60 płyt a nie więcej? Czy ktoś miał taki wypadek? Pozdrawiam.

#3 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 05 grudnia 2006 - 14:09

A masz dobrze wypełnione pola ,,Nazwa'', ,,Wykonawca'' i ,,Album''? Żeby iTunes ściągnął okładki z iTunes Store trzeba mieć te utwory dobrze opisane, zwłaszcza tytuł albumu. Przy rippowaniu z CD niby iTunes sobie te opisy pobiera z sieci (z IMDB), ale z tymi opisami też jest czasem różnie... Sprawdź je.

#4 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 05 grudnia 2006 - 14:36

Hmm, ja ostatnio robiłem porządek z utworami i pomimo tego że wszystkie utwory nazwałem tak jak są one nazwane w iTunes to nie wszystkie okładki się ściągnęły, nie wiem w czym może być problem może mają jakiś błąd w systemie.

#5 iNicpon

iNicpon
  • 257 postów
  • SkądKRK

Napisano 05 grudnia 2006 - 21:14

mozna sie pobawic i samemu pododawac.... (duuuzo zabawy :D)

#6 kubek1334

kubek1334
  • 340 postów

Napisano 05 grudnia 2006 - 21:17

abander tag control - ciekawy program, ja tam mam wszystkie empetrójki na ipodzie potagowane z obrazkami wiec jak zgra sobie znajomy odemnie nie majac itunes to tez ma te okladki ;)

#7 atuzi

atuzi
  • 70 postów

Napisano 05 grudnia 2006 - 21:18

Być może, że to wina opisów. Ja opisuja najpierw nazwisko wykonawcy a potem imię, żeby mi się sortowalo alfabetycznie. Może tu robię błąd. W każdym razie dzieki Gregory.

#8 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 05 grudnia 2006 - 21:20

[URL="http://www.macupdate.com/info.php/id/14605"]ieatbrainz[/URL] może coś pomoże. Poprawia ściąga brakujące info o utworze z neta. Tylko sprawdzajcie co zmienia, bo to jest tak jak z okładkami. Nie zawsze doda tak jak trzeba.

#9 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 grudnia 2006 - 22:28

to ja tez sie dorzuce - tag&rename (windows), sciaga info i okladki z amazona lub freedb, pelna kontorla nad tagami itd itp

#10 m@rtinez

m@rtinez
  • 2 postów

Napisano 06 stycznia 2007 - 20:48

iPod i brak okladek :(

Na poczatek witam goraco wszystkich uzytkownikow forum i szczesliwych posiadaczy sprzetu spod znaku nadgryzionego jabluszka. To moj pierwszy post na forum ale niestety odrazu z problemem:?.

Problem polega na tym, ze po odpowiednim przygotowaniu albumu (piosenki) w iTunes i wgraniu ich do iPoda 5G (Video 30gb) niestety nie ukazuja sie okladki albumow. Dla lepszego zobrazowania zrobilem screenshot ekranu z iTunes.
Wygrywalem na dwa sposoby, synchronizacja i manualne, kombinowalem chyba na wszystkie znane mi sposoby, bez skutku. Pomoznie, moze cos zle robie albo cos pomijam:(.

1.
Dołączona grafika
zrzut ekranu


-----------------
pozdro Marcin

#11 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 06 stycznia 2007 - 21:32

a po podłączeniu iPod, w zakładce Music masz zaznaczone "Enable album artwork on your iPod"?

#12 m@rtinez

m@rtinez
  • 2 postów

Napisano 06 stycznia 2007 - 21:46

a po podłączeniu iPod, w zakładce Music masz zaznaczone "Enable album artwork on your iPod"?

Dzieki... jestes wielki:D przegapilem ten istotny elemencik. Teraz dziala. Jeszcze raz dzieki:cool: :mrgreen:

#13 Shime

Shime
  • 668 postów
  • SkądAngli :(

Napisano 06 stycznia 2007 - 21:48

Na poczatek witam goraco wszystkich uzytkownikow forum i szczesliwych posiadaczy sprzetu spod znaku nadgryzionego jabluszka. To moj pierwszy post na forum ale niestety odrazu z problemem:?.

Problem polega na tym, ze po odpowiednim przygotowaniu albumu (piosenki) w iTunes i wgraniu ich do iPoda 5G (Video 30gb) niestety nie ukazuja sie okladki albumow. Dla lepszego zobrazowania zrobilem screenshot ekranu z iTunes.
Wygrywalem na dwa sposoby, synchronizacja i manualne, kombinowalem chyba na wszystkie znane mi sposoby, bez skutku. Pomoznie, moze cos zle robie albo cos pomijam:(.

1.
Dołączona grafika
zrzut ekranu

Mialem to samo i pomoglo to

a po podłączeniu iPod, w zakładce Music masz zaznaczone "Enable album artwork on your iPod"?



-----------------
pozdro Marcin



#14 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 06 stycznia 2007 - 21:54

no to klikamy i dodajemy reputację ;)
  • iNicpon lubi to

#15 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 06 stycznia 2007 - 22:20

Kornisz ale sam na to wpdlem

(Co wy macie z tymi punktami reputacji pomogles komus to git mi takie punkty niepotrzebna wystarczy mi sama satysfakcja z tego ze sie moglem komus przdac :))


to było @martinez, a co PR to służą one temu, żeby wiedzieć, czy jest się komuś pomocnym czy nie i się bardziej starać, right? ;)

#16 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 19 stycznia 2007 - 21:52

Problem z okładkami w programie iTunes Witam Problem istotnie jest niewielki, lecz mnie irytuje, albowiem każdy przejaw działania czegokolwiek nie-tak-jak-powinno denerwuje mnie niemiłosiernie ;) [Z faktu, iż używam Windowsa wnioskować można, że chodzę stale zdenerwowany ;) Ale mam i Maka. Który też mnie wnerwia.] W iTunes dodałem okładki do wszystkich moich MP3, zgrałem część z nich na iPoda [nano, biały, I generacja]. Lecz dlaczego, u ciężkiej cholery, okładki nie wyświetlają mi się poprawnie? Dlaczemu przy piosenkach z albumu Seven Days Of Falling EST mam okładkę najnowszej płyty Możdżer, Danielsson, Fresco? W iTunes wszystko jest przecież poprawnie... Jeszcze częściej okładki w cały świat pokazują się po kilkukrotnym naciśnięciu przycisku select, gdy okładka wyświetlana jest na całym ekraniku iPoda. Wiem, że problem w gruncie rzeczy mało istotny, ale jako się rzekło, denerwuje mnie to. Taki pedant jestem ;) Jeżeli taki temat już istnieje, proszę o wybaczenie. W wyszukiwarce wpisałem "okładki", co jednak nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

#17 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 stycznia 2007 - 23:03

moze spróbuj jeszcze raz wgrać te kawałki na iP i walnij mu restore wczesniej,

#18 Hazreth

Hazreth
  • 598 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 20 stycznia 2007 - 14:07

Dzięki, nie pomyślałem o restore. Pomogło i teraz wszystko działa po ludzku.

#19 kubiel

kubiel
  • 8 postów

Napisano 27 stycznia 2007 - 14:07

Co mam zrobić, żeby mi wyświatlało okładki w iPodzie ?? :/ Proszę o szybka pomoc !!

#20 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:39

po lewej stronie devices klikasz na ipoda potem przechodzisz w menu głownym do zakładki music i tam zaznaczasz "dispaly album artowrk on your ipod"

#21 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:42

Co mam zrobić, żeby mi wyświatlało okładki w iPodzie ?? :/
Proszę o szybka pomoc !!


Szukam: okładki płyt i szczegółowo znajduję post numer 10

#22 bolek2000

bolek2000
  • 10 postów

Napisano 31 stycznia 2007 - 16:06

Jak dodać okładke do całego albumu w itunes??? Witam!!! Jestem nowy i mam problem... Chciałbym dodać zdjęcie okładki danego albumu do wszystkich piosenek naraz... Pojedyncze dodawanie jest męczące... Z góry dzięki

#23 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 31 stycznia 2007 - 16:10

zaznaczasz wszystkie piosenki_ jabłko+klik jabłko+i i tam masz miejsce na artwork

#24 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2007 - 16:16

Pozwolę sobie odbiec trochę od głównego tematu wątku. Ostatnio chciałem dodać kilka okładek do nowych płyt ręcznie właśnie w sposób opisany powyżej. Zaznaczamy grupę piosenek (cały album na przykład) i moglibyśmy faktycznie jabłko+i i tam dodaj itd. Ale co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło przypadkiem odkryłem inne rozwiązanie :-) ITunes musi mieć włączoną opcję 'show cover art' czy jak to się tam nazywa, w sensie pokazywać okładki w lewym dolnym rogu. Zaznaczamy teraz grupę piosenek, które okładki nie mają. Otwieramy Safari, szukamy okładki na amazon.com czy w obrazkach google, gdy mamy już widoczny obrazek w oknie safari to po prostu klikamy go i przenosimy do ITunes do tego lewego dolnego rogu gdzie wyświetlają się okładki. Automagicznie się ona doda do tej grupy piosenek, którą wcześniej zaznaczyliśmy. Przyznam, że tego typu wykorzystanie drag&drop mnie szczerze zaskoczyło.

#25 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 31 stycznia 2007 - 16:22

no nie napisałem, że trzeba przeciągnąc bo to wydawało mi się oczywiste :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych