Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[jak to zrobić] Formatowanie dysku tak aby był kompatybilny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 17 września 2005 - 12:29

Jak sformatować dysk, używany dotąd pod windowsem XP by działał w obudowie FW i USB z pecetem i z maciem, i mógł być używany jako nośnik danych... Z tego co słyszałem to trzeba by go przeformatować na fat32... tylko za cholere nie wiem jak to zrobić... prosze o krótki zwięzły opis co i jak najlepiej po kolei w punktach... Formatował będe pewnie na PC... tylko jak :?:

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 września 2005 - 12:36

Podłącz go przez obudowe FW/USB potem jak się podmontuje to klikasz na niego prawym klawiszem i wybierasz Formatuj, dalej tlyko wybierasz FAT32 i gotowe.

#3 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 17 września 2005 - 12:49

ha hah ahhahahha tyle że ja go będe formatował jako jedyny dysk tego komputera z poziomu dosa... prawdopodobnie z "dyskietki startowej" I co ty na to mądralo... Poza tym musze dziś oddac pc a obudowe kupie najwcześniej jutro... choć nie jest to takie pewne...

#4 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 17 września 2005 - 13:02

PartytionMagic na PC-eta z bootwalnej cd, ja tak robię. a o ile pamiętam OS X widzi partycje NTFS :wink: wkładałem dysk z pc-eta do PM i wszystko było ok!

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 września 2005 - 13:03

A gdyby go tak sformatować na Maku, wybierając MS-DOS File System? ;-)

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 września 2005 - 13:36

ha hah ahhahahha tyle że ja go będe formatował jako jedyny dysk tego komputera z poziomu dosa... prawdopodobnie z "dyskietki startowej" I co ty nato mondralo... Pozatym musze dziś oddac pc a obudowe kupie najwcześniej jutro... choć niejest to takie pewne...

To weź dyskietke/cd startową np od Windows 98 i potem
fdisk
RESTART
format c:
i już mądralo ;)

#7 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 września 2005 - 13:41

A gdyby go tak sformatować na Maku, wybierając MS-DOS File System? ;-)


Czesem konczy sie to tym ze Wingroza nie widzi potem takiego dysku... nie zawsze ale zdaza sie- przerabialem kiedys ten temat...

#8 shogun

shogun
  • 151 postów

Napisano 17 września 2005 - 14:36

A ja bym chciał mieć tak: Dysk, który jest widziany przez maka w całości na fw na przykład, a na blaszce tylko w części (żeby nikt mi nie namieszał na makowych patrycjach). Może być podzielony na pół, żeby jedna patrycja była hfs+, a druga jakaś windziasta. Chodzi mi o to, żeby część dysku mogła być normalną maszyną makową - zainstalowane programy, dokumenty, a druga część była tzw. nośką, żebym mógł pod grzyba podłączyć lub pod maka i pozgrywać to co mnie interesuje z różnych kompów. I jeszcze dodam, że chciałbym, żeby to wszystko śmigało pod os9. Da się? A jeśli tak, to jak?

#9 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 17 września 2005 - 18:42

Nie prościej kupić sobie dwa dyski... Jeszcze byś chciał partycje robić... Co to zazwyczaj żeby system przez FW ładować... System to system powinien siedzieć w komputrze i już...

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
A co wy się tak czepiacie "okienka" pewnie z zazdrości... chcieli byście mieć takie mozliwości jakie dają te systemy... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

[ Dodano: 2005-09-17, 19:46 ]
co to do diabła jest: bootowany dysk... dysk się bootuje... bootowany cd itp...

#10 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 września 2005 - 19:47

A co wy się tak czepiacie "okienka" pewnie z zazdrości... chcieli byście mieć takie mozliwości jakie dają te systemy...


Jak się komputer powiesi, to jeszcze nie taki horror ale jak się człowiek powiesi, to już żaden reset nie pomoże, dlatego właśnie wcale bym nie chciał mieć takich "możliwości" jak te... z braku lepszego określenia - systemy :twisted:

#11 janek

janek
  • 236 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 września 2005 - 06:12

A gdyby go tak sformatować na Maku, wybierając MS-DOS File System? ;-)


Czesem konczy sie to tym ze Wingroza nie widzi potem takiego dysku... nie zawsze ale zdaza sie- przerabialem kiedys ten temat...


A ja z mojego doświadczenia powiedziałbym, że rzeczywiście nie zawsze, ale bardzo często.
Jeśli dysk ma komunikować się z piecem, to zdecydowanie lepiej użyć pieca żeby go sformatować.
Mac Os nie ma raczej problemów (nigdy mi się ne zdarzyło) z widzeniem dysków




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych