Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ItunesConnect wypłaty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 Danielox

Danielox
  • 131 postów

Napisano 27 sierpnia 2010 - 13:11

Czy orientuje się ktoś może, czy zmianie uległy wartości progowe dla wypłacanych pieniędzy dla Developerów z AppStore ? Zmienili coś ostatnio (nie tylko szatę graficzną), i coś mi się wydaje, że inne zmiany też byłby, ale akurat nie mogę tego odnaleźć... Z góry dziękuję.

#2 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 01 września 2010 - 14:56

Sorki, nie odczytałem i zrobiłem nowy wątek. Tak - zapłacili mi dziś z całego Świata, wszystko co się kisiło po 20-50$ gdzieś w USA, Kanadzie i GB :)

#3 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 01 września 2010 - 15:54

Dziwne - ja nie widzę jeszcze raportu za sierpień. Chyba, że masz na myśli dotarcie pieniążków na konto.

===
23:36 - próbowałem sprawdzić czy jest raport a tu:
Dołączona grafika
W Apple mają dziś wyjątkowo pracowity dzień...

#4 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 02 września 2010 - 08:43

Tak jak pisałem, spisali się „nawet lepiej” ;-) Też wczoraj (i dziś) nie było raportu o płatności (tylko przewidywana data 2 września) a kasa już była po południu na koncie ;-)

#5 Danielox

Danielox
  • 131 postów

Napisano 02 września 2010 - 13:25

Zgadza się, mieli wypłacić 2 września, a już pierwszego kasa była na koncie ... jednak na moje oko, strasznie dużo za coś potrącili , (nie wiem za co) , ok 20% mniej niż to co było napisane w itunesconnect .... ;(

#6 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 02 września 2010 - 14:08

A ja w dalszym ciągu nie widze nic za ubiegły miesiąć... wchodzę w Payments and Financial Reports i jedyny raport jaki jest to July 2010. Jaka może być przyczyna? Gdzie Wam pisze cokolwiek o jakiś datach? 2 września etc?

#7 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 02 września 2010 - 14:47

Do: Danielox. Mi (na konto w Multibanku) wyszło 7% potrącenia. Poprzedni przy trochę mniejszej kwocie potrąciło tylko koło 3%. Do: Lestek. A uzbierało się powyżej 150$?

#8 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 02 września 2010 - 15:46

JKK: wiesz co, myślę że tak. Po ręcznych obliczeniach wynika że powinno być tyle. A za lipiec w raporcie - kiedy dopiero startowałem - mam wpisane: $0.06. Za sierpień nic. Dziwne prawda?

#9 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 02 września 2010 - 15:58

Czekaj... Za sierpień? To dopiero będzie... Za lipiec teraz płacili... Za sierpień też nie mam jeszcze wyliczeń i to jest normalne. W umowie mają od 1 do 45 dni po zakończeniu miesiąca. Czyli chyba poczekasz jeszcze. Inna sprawa, że moją pierwszą wypłatę miałem w 15 dni po zakończeniu miesiąca którego się tyczyła, teraz przyszło czekać 32 dni. Na usprawiedliwienie mają to, że im tak wolno (do 45 dni) i to, że wdrażali nowy system i lepsze warunki - w końcu nie będzie się kasa po kilak $ np. w Kanadzie kisić ;-) Mam nadzieję, że Cię uspokoiłem, choć pewnie zmartwiłem, że jeszcze trochę poczekasz(poczekamy) na kasę za sierpień. Zwłaszcza, że ja nie mam pewności czy uciułałem 150$. Oni liczą wg swoich miesięcy fiskalnych (sierpień to od 1 sierpnia do 28 sierpnia - jakoś tak tygodniami). ;-)

#10 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 02 września 2010 - 16:22

Aaaa to wszystko jasne. No to cierpliwie czekam i piszę dalej ;) Dziś wysyłam nowy program...

#11 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 08 września 2010 - 11:41

Byla jeszcze jedna podstawowa zmiana. Od sierpnia (czyli kasa za lipiec) za kazdy miesiac bedzie przychodzil juz tylko 1 przelew za wszytkie regiony, a nie tak jak do tej pory np 7 osobnych przelewow. O ile wiem limit nie ulegl zmiane, wiec to duze udogodnienie dla deweloperow.

#12 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 września 2010 - 18:02

Dużym udogodnieniem jest (przynajmniej dla mnie) właśnie to, że jest jeden przelew. Za każdy przelew bank pośrednik (najczęściej PKO) zdzierał ze mnie 28 zł, dzięki połączeniu przelewów w jeden, oszczędzę sześć takich prowizji w miesiącu - 168 zł piechotą nie chodzi :).

#13 misiekmw

misiekmw
  • 24 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 września 2010 - 09:18

Hmmm. W moim przypadku owszem przyszedł jeden przelew z 3 regionów ale pobrali prowizje jak za 3 (w tytule przelewu: "ITUNES MINUS KOSZTY DBPL 87.73PLN"). Wcześniej płaciłem 28 PLN prowizji od przelewu.

#14 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 09 września 2010 - 12:25

Mysle ze ta prowizja jest minimum 28zl, ale jesli pojedynczy przelew wysoki to prowizja odpowiednio rosnie. Moze niech sprawdzi ktos kto ma z reguly przelewy z 1 regionu.

#15 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 09 września 2010 - 20:37

Dokładnie teraz też tak miałem: „,APPLE CAN. INC.,APMINUS KOSZTY DBPL 87,73 PLN”, a przedtem za maj 28zł (tylko z EU). Teraz wypłacili mi za czerwiec i lipiec EU i wszystkie gówniane resztki z CA, US i GB (czyli 4 regiony). Ja na razie poza iBlissymbols tylko na polski rynek piszę niestety ;)

#16 Danielox

Danielox
  • 131 postów

Napisano 14 września 2010 - 07:48

A czy wiecie może jaka jest minimalna kwota zanim taki przelew mogą wysłać ? Wcześniej miało to być 100 dolarów z jednego regionu ... pozostało tak samo, czy wypłacają nawet jak uzbiera się 20 $ ?

#17 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 14 września 2010 - 11:45

Chyba było 150$ nie 100, jak jest teraz nie mam pewności, ale jak tylko naliczą za sierpień to będę wiedział ;-) Bo nazbierało się wg moich obliczeń 148$ (te ich miesiące fiskalne, jak by nie to, że wrzesień zaczęli w niedzielę 28 sierpnia to bym miał 155 ;-))

#18 falkon

falkon
  • 52 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 26 września 2010 - 14:16

podłączę się pod ten temat: jak to jest z prowizją pobieraną przez Apple. Mówi się, że 30% bierze Apple, 70% trafia do developera. I rzeczywiście tak jest w przypadku np. kraju USA: z $1.99, dostaję $1.40. Ale w przypadku Polski jest inaczej: z 1.99Euro, dostaję 0.97Euro zamiast 1.12Euro. Z czego to wynika?

#19 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 26 września 2010 - 20:36

Z VAT'u w USA generalnie nie ma VAT'u, a w EU ktoś ten zapłacony przez użytkownika VAT (cena w App Store UE zawiera VAT) musi odprowadzić. Nie odprowadzasz go Ty więc Apple robi to a Ciebie.

#20 FFranekk

FFranekk
  • 29 postów

Napisano 29 września 2010 - 14:38

Witam wszystkich na tym zacnym forum, kończę pracę nad moją aplikacją i jeszcze nie wybrałem banku i konta do płatności. -Mam pytanie jak to w końcu jest - czy dostaję jeden przelew od Apple w konkretnej walucie (jakiej?) czy dostaje kilka przelewów w różnych walutach? -Czy te przelewy które wymieniacie z prowizją (28pln) to prowizja pobraną przez bank czy przez Apple? -Czy ktoś używa konta dolarowego lub euro tak aby nie było przewalutowania? -Który bank polecacie pod kątem małych prowizji i dobrej obsługi? -Co do odliczanego VATu przez Appla, to rozumiem że oni go płacą w moim imieniu, ale ja nie mogę im wystawić faktury VAT aby np kupić nowy sprzęt i odliczyć VAT?

#21 slyv

slyv
  • 382 postów

Napisano 29 września 2010 - 15:10

Witam wszystkich na tym zacnym forum, kończę pracę nad moją aplikacją i jeszcze nie wybrałem banku i konta do płatności.
-Mam pytanie jak to w końcu jest - czy dostaję jeden przelew od Apple w konkretnej walucie (jakiej?) czy dostaje kilka przelewów w różnych walutach?

Od jakiegos czasu jest tylko jeden przelew. Ja mam akurat konto w polskim banku, wiec przelew przychodzi w PLN.

-Czy te przelewy które wymieniacie z prowizją (28pln) to prowizja pobraną przez bank czy przez Apple?

To pobiera bank (niekoniecznie twoj, to moze byc bank ktory posredniczy w calej tranzakcji)

-Czy ktoś używa konta dolarowego lub euro tak aby nie było przewalutowania?

Tu bym nie ryzykowal, w panelu appla przelew zawsze jest przeliczony na walute kraju dewelopera, czyli w naszym przypadku jest to podane w PLN. Jesli masz juz zarejestrowane konto w "developer program" to mozesz im zadac pytanie. Na pewno odpowiedza (wczesniej lub pozniej).

-Który bank polecacie pod kątem małych prowizji i dobrej obsługi?

A to roznie, zmienia sie caly czas.

-Co do odliczanego VATu przez Appla, to rozumiem że oni go płacą w moim imieniu, ale ja nie mogę im wystawić faktury VAT aby np kupić nowy sprzęt i odliczyć VAT?

Fakture VAT wystawia sie na Luxemburg, a wysyla do Irlandii. Nie wiem czemu tak, ale tak trzeba robic, w itunesconnect w faq jest to dokladnie opisane, z adresem itp.
VAT na fakturze jest "np", czyli nie podlega. Z odliczeniem nie ma problemu, jak kupisz np laptopa na firme to po prostu w deklaracji do US wykazujesz zwrot VATu, i dostajesz po chyba max 40 czy 60 dniach pelny zwrot vatu (wczesniej masz gwarantowana kontrole z US).

#22 FFranekk

FFranekk
  • 29 postów

Napisano 29 września 2010 - 15:41

dzięki SLYV za odpowiedź. Z tym kontem walutowym to myślałem na takiej zasadzie- że jeśli dostaje płatności w USD czy EUR to one sobie leżą na koncie w swojej oryginalnej walucie i potem mogę z nich korzystać np kupując sprzęt w EU, wtedy płaciłbym bez straty na dwukrotnej konwersji EUR->PLN, PLN->EUR , zawsze jest to kilka procent w kieszeni.

#23 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 30 września 2010 - 17:59

Teraz to już nie 28 zł uwalają ale 87 jakoś. Od czasu jak znieśli rejonizację wypłat (już mam drugą z takim potrąceniem, różne wartości potrącenie takie samo). Trochę szkoda, ale wolę to niż kiszenie po 10$ w Kanadzie, GB czy USA (jakoś moje programy w UE się sprzedaję najlepiej ;-)) A! Z ciekawostek - najlepiej mi się opłaca jak na razie z Australii ;-) Za te sam program o dobre 10 zł więcej mam niż sprzedany w EU i nawet więcej niż w USA (program za 19$).

#24 Danielox

Danielox
  • 131 postów

Napisano 30 września 2010 - 20:12

Zgadza się. Mi już we wrześniu urwali te 87 zł , też byłem zdziwiony.

#25 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 września 2010 - 23:47

To nie Apple ścina te 87 zł, przelew idzie przez Deutche Bank Polska i oni sobie kasują za przewalutowanie (to tak zwany bank pośrednik) - to DBPL w opisie to właśnie ich kod.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych