Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dobry konwerter filmów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 orius

orius
  • 370 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój, PL

Napisano 24 sierpnia 2010 - 22:50

Witam. Poszukuję jakiegoś dobrego konwertera filmów, najlepiej by obsługiwał jak najwięcej formatów i posiadał dosyć pokaźną liczbę opcji. Najważniejsze na jakich mi zależy: - możliwość "dodania" do filmu napisów (scalenia ich z plikiem); - kilka poziomów jakości konwersji obrazu i dźwięku; I najlepiej bym mógł dodać kilka plików do kolejki, wyjść z domu i po powrocie zobaczyć gotowe pliki do wrzucenia na iPoda lub iPhone'a. Zależałoby mi również by program był darmowy, ale możecie polecać też płatne. Pozdrawiam.

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpnia 2010 - 22:52

PYM Player dobrze i szybko konwertuje filmy do iPhone'a. Jeśli chcesz dużo formatów, to mencoder (konsolowy, ale chyba jest jakieś GUI).

#3 orius

orius
  • 370 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój, PL

Napisano 25 sierpnia 2010 - 00:33

przetestowałem PYM Playera i muszę powiedzieć że program jest naprawdę dobry! ma wszystko to co potrzebuję. nie konwertowałem jeszcze dużych plików ale wątpię by trwało to jakoś bardzo długo. dzięki ftpd!. :)

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 sierpnia 2010 - 00:48

Ja konwertuję często seriale w 720p (1-1,5 GB) i trwa to bardzo rozsądny czas ;-)

#5 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 29 sierpnia 2010 - 21:54

chlopaki czy sa jakies gotowe roziwazania (templatki zeby wkleic) aby film mozna bylo kompresowac w pymie do xvid albo divx, z mozliwoscia regulacji wielkosci pliku, np. 700 mega lub 1400 mega. pozdrawiam i z gory dzieki za odpoweidz

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 sierpnia 2010 - 00:15

Jeszcze w pięciu wątkach o to samo spytaj.

#7 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 sierpnia 2010 - 00:47

ffmpeg - a "templejtki" masz w man ffmpeg.

#8 pepan

pepan
  • 524 postów
  • SkądPoznań/Skarżysko-Kamienna

Napisano 30 sierpnia 2010 - 07:10

@macieks72 faktycznie, @ftpd faktycznie :/ pozdrawiam

#9 orius

orius
  • 370 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój, PL

Napisano 27 września 2010 - 15:48

witam ponownie, tym razem poszukuję czegoś lepszego, otóż zależy mi na skonwertowaniu pliku *.mkv do jakieś przyjaznego PS3 (np. *.mp4) przy jak najmniejszych stratach na jakości. najlepiej by jeszcze dało się podzielić plik na części o wybranym rozmiarze (mam pendrive'a 4GB a nie chce mi się bawić z media serwerem), lecz jeśli tego nie będzie to nic się wielkiego nie stanie. ;) wiem że na windowsa jest jakiś specjalny program, ale szczerze powiedziawszy mam maca po to by z niego korzystać a nie latać z każdą jedną pierdołą do windy.

#10 Skuzik

Skuzik
  • 1 postów
  • SkądWejherowo

Napisano 28 października 2010 - 16:11

Ostatnio z ciekawszych, to trafiłem na [URL="http://www.nadgryzione.pl/programy/1509/evom"]Evom[/URL] - może nie dodasz w nim napisów, czy nie podzielisz filmów na kawałki (to można zrobić w QuickTime, chociaż trochę dookoła), ale posiada on opcje konwersji do iTunes, iPoda, Apple TV lub ogólnie – z wyborem jakości i formatu. Z plikami mkv też powinien sobie radzić. No i jest darmowy - no przynajmniej do końca czerwca 2011. :)

#11 japkko

japkko
  • 157 postów
  • SkądPiastów, PL

Napisano 28 października 2010 - 18:52

No to ja polece HandBrake. :)

#12 widen

widen
  • 7 postów

Napisano 30 października 2010 - 23:07

Jako, że jestem świeżym posiadaczem ipoda, a wcześniej korzystałem z PSP to polecam program XviD4PSP - jest darmowy, w jednym czasie konwertuje do mp4 oraz wkleja napisy (w formacie .srt) , można zakolejkować kilka plików no i można wybrać do jakiego urządzenia chce się konwertować (w tym ipod) aby obraz został zmniejszony do odpowiednich wymiarów. Nie wiem jak jest w innych programach ale na moim dosyć słabym laptopie jeden odcinek serialu konwertuje się ok 1,5h

#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 października 2010 - 13:42

No to cienko. PYM konwertuje odcinek serialu (~40 minut) w - afair - 12 minut na moim sprzęcie.

#14 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 31 października 2010 - 13:47

ja ostatnio Permute używam, polecam ciekawy programik tylko nie za free z free jest taki Kigo Video Converter też jest ok

#15 januszju

januszju
  • 54 postów

Napisano 31 października 2010 - 18:39

Ja używam Format Faktory - jest dobry.

#16 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 31 października 2010 - 18:42

Jest jeszcze
Evom - Convert and Download Videos to iTunes

ale nie wiem co to ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych