Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac 27" - recenzja użytkownika


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 paraelement

paraelement
  • 35 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 sierpnia 2010 - 19:02

Moją przygodę z Jabłuszkiem rozpocząłem w wieku 8 lat, ale przez następne 25 nie miałem z Apple nic wspólnego, nie licząc tego, że je przez kilka lat... sprzedawałem. Ale do rzeczy. W październiku 2009 roku odwiedziłem salon Apple w jednej z galerii handlowych wkrótce po premierze nowych iMaców 27" i od razu przypadł mi do gustu ekran, jaki firma montuje w tym modelu. Rozdzielczość 2560x1440 w połączeniu z żywymi barwami zrobiła na mnie ogromne wrażenie i tego samego dnia nowy iMac wyposażony w procesor Core 2 Duo stał u mnie na biurku. W informacjach handlowych na temat iMaca 27" pojawiała się informacja, że iMac może pełnić rolę monitora. Niestety nigdzie nie podawano, że jedynym sygnałem, jaki iMac może przetworzyć na obraz jest ten pochodzący z displayport, co w praktyce oznacza, że wykorzystać iMaca jako monitor można tylko z notebooka Apple. Obecnie wie o tym część sprzedawców, choć nie wszyscy, a w sieci łatwiej jest znaleźć informacje na ten temat, ale według mnie jest to poważna wada. Dlaczego Apple nie ma po prostu wejścia hdmi lub DVI, które są portami kompatybilnymi - nie wiem. Przecież jeszcze 2 lata temu dvi było standardowo montowane we wszystkich Macbookach. Dziś Apple odeszło od powszechnie stosowanych złącz i montuje egzotyczny MiniDisplayPort, który nie jest z niczym kompatybilny. Jeśli jednak ktoś chce użyć iMaca jako monitor do Macbooka - działa doskonale. Należy zauważyć, że notebooki Apple i to w dodatku wszystkie aktualnie produkowane modele, to niemal jedyne komputery przenośne na rynku, które są w stanie wyświetlić obraz o tak dużej rozdzielczości na zewnętrznym ekranie. Według mnie to bardzo duża zaleta.

Pierwsze dni pracy i porównanie z innym monitorem
Zanim kupiłem iMaca na biurku stał u mnie monitor graficzny Nec Spectraview 2690 26" o rozdzielczości 1920x1200. Nec doskonale odwzorowywał kolory - jest to przecież model kalibrowalny i do tego mój był skalibrowany, ale moje oczy męczyły się przy nim i pomimo kilku wizyt speca od kalibracji, kilku zmian oświetlenia, nie byłem usatysfakcjonowany. Pracując w nocy szybko się męczyłem. Sytuacja się zmieniła całkowicie po tym, jak zacząłem używać iMaca. Mój znajomy, który wcześniej kalibrował mi NEC-a, powiedział, że iMaca nie jest w stanie skalibrować, więc używałem go tak jak wyjąłem z pudełka. Kolory, choć być może nie idealnie odzwierciedlone, były żywe, przyjemne dla oka, a ja przestałem się męczyć. 60% więcej punktów jakie posiada iMac (2560x1440) w stosunku do W-UXGA (1920x1200) zapewnia bardzo wygodną pracę, szczególnie podczas obróbki zdjęć i aplikacji biurowych. Naprawdę Apple zasługuje tutaj na pochwałę. Jakość obrazu jest według mnie rewelacyjna.

Porty
iMac 27" posiada wbudowane 4 porty USB 2.0, port FireWire 800, wejście i wyjście audio, gniazdo sieci Ethernet (obdługuje standardy 10/100/1000), MiniDisplayPort (wejście - wyjście) oraz gniazdo sieciowe. Posiada również nagrywarkę dvd i gniazdo kart SD/SDHC (w najnowszym modelu obsługuje również karty SDXC). Wszystkie porty znajdują się z tyłu komputera, co znacznie utrudnia dostęp do nich. Według mnie komputer tej wielkości powinien mieć co najmniej jeden, a najlepiej kilka portów USB z przodu lub chociaż boku ekranu. Nie zaszkodziło by również, gdyby tych portów było po prostu więcej. Nie zajmują dużo miejsca. Kolejną wadą jest brak portów USB w standardzie 3.0, który wkrótce będzie jedynym powszechnie stosowanym. Ciężko mi również zrozumieć brak czytnika popularnych kart MemoryStick i używanych stosowanych przez wielu CompactFlash. W praktyce zmusza to użytkownika do stosowania zewnętrznego czytnika podłączanego do portu USB, co jest niewygodne. Ogromną zaletą iMaca jest to, że standardowo posiada wbudowaną kartę sieci bezprzewodowej w najnowszym standardzie 802.11n oraz moduł Bluetooth 2.1 EDR. Jest to jeden z niewielu komputerów stacjonarnych standardowo wyposażonych w interfejsy bezprzewodowe, dzięki czemu można ograniczyć liczbę kabli. Komputer nie został wyposażony w port ESATA

Wydajność
Procesor dwurdzeniowy Core 2 Duo 3.06 GHz i obecnie montowany Core i3 3.2GHz to dobre rozwiązanie dla większości użytkowników, ale tylko jeśli nie przetwarzają dużej ilości danych. Podczas montażu filmów procesory w najtańszej odmianie iMaca 27" znacznie ustępują wersji 4-rdzeniowej Core i5, nie wspominając już o Core i7. Nie jestem miłośnikiem benchmarków, nie chciałem po raz kolejny załączać tabelek, których w sieci są setki, tylko skupiłem się na kilku typowych, przynajmniej dla mnie zastosowaniach. Rendering pliku video 4GB trwał na iMacu wyposażonym w Core 2 Duo tyle samo czasu, co na Macbooku PRO 17" wyposażonym w niemal identyczny lub identyczny procesor 3.06 GHz 6MB cache. Próbę ponowiłem po zakupie mocniejszej jednostki wyposażonej w Core i5. Czas był o 30% krótszy. Ponownie wykonałem ten sam test po zakupie komputera w najmocniejszej wersji Core i7. Czas był krótszy od uzyskanego na Core 2 Duo o połowę. W codziennych operacjach biurowych nie zauważyłem najmniejszych różnic pomiędzy najsłabszym i najmocniejszym procesorem. Podczas pracy z Adobe Lightroom 2 również nie stwierdziłem większych różnic, ale tutaj nie było żadnych powtarzających się czynności, które można zmierzyć, więc tak naprawdę ciężko mi ocenić wpływ procesora na wydajność. Generalnie wszystkie 3 wersje chodzą sprawnie i według mnie szybko. Duży wpływ na wydajność i to zauważalny od razu miało zwiększenie pamięci do 8GB.

Rozbudowa
iMac 27" nie jest komputerem wdzięcznym do rozbudowy. Jedyny element, który łatwo wymienić to pamięć ram dostępna od spodu komputera pod odkręcaną klapką. Standardowo komputer ma zamontowane dwa moduły pamięci DDR3 po 2GB każdy i dwa wolne miejsca na pamięci DDR3. Są to pamięci SODIMM przeznaczone do notebooków. Modele z końca 2009 roku posiadają pamięć DDR3 taktowaną częstotliwością 1066MHz, a modele z 2010 roku - 1333 MHz. Kupując moduły do modelu z 2009 roku można zamontować zarówno 1066 MHz, a jak i 1333 MHz. oczywiście będą pracowały z częstotliwością 1066MHz. W modelach z 2010 roku można zainstalować wyłącznie moduły 1333 MHz. Zmiana dysku twardego jest możliwa, ale wymaga sporej wprawy i odwagi. Aby to zrobić należy zdjąć szybę, co wcale nie jest proste. W sieci można znaleźć wiele filmów instruktażowych w tym zakresie, ale nie polecam początkującym majsterkowiczom tej czynności. Łatwiej i bezpieczniej podłączyć dodatkowy dysk do portu FireWire. Zmiany procesora nie przeprowadzałem, ale nie sądzę, żeby była to łatwe zadanie.

Klawiatura i Mysz
Klawiatura bezprzewodowa Apple jest ładna, sprawuje się całkiem nieźle, ale brakuje jej części numerycznej. Wszystkim, którzy mają zamiar używać tego komputera do pracy polecam klawiaturę Apple na kablu. Ma wbudowany blok numeryczny i dodatkowo posiada dwa porty USB.
Mysz Apple MagicMouse nie przypadła mi do gustu. Według mnie o wiele wygodniej pracuje się myszką wyspecjalizowanej firmy, np. laserową Logitech, czy Microsoft. Trzeba pamiętać, że aby wykorzystać dodatkowe klawisze myszki innego producenta nalezy zainstalować specjalny sterownik, np. Steermouse, który jest płatny. Być może do niektórych myszy producenci zaczną dodawać odpowiednie oprogramowanie, ale na razie wiodący producenci, szczególnie Microsoft, tego nie robią.

Dźwięk
Apple podaje, że iMac 27" dysponuje dwoma głośnikami i dwoma wzmacniaczami o mocy 17W. Niestety jakość dźwięku wydobywającego się z tych głośników jest gorsza niż w dużej części notebooków Acer, HP czy Toshiba. Po podłączeniu nawet niedrogich głośników Logitech komputer naprawdę odżywa. Za jakość dzięku z wbudowanych głośników firmie należy się spory minus.

Kamera
iMac jako jeden z niewielu komputerów jest wyposażony w kamerę. Jeśli właściciel iMaca lubi gdy ktoś go widzi podczas rozmowy, to będzie bardzo zadowolony. Zaletą Apple jest to, że Skype pod Mac OS od razu rozpoznaje kamerę i nie ma problemu z jej konfiguracją.

Głośność pracy i temperatura
iMac 27", niezależenie od wersji, chodzi cicho, nawet gdy jest w pełni obciążony. Wersje dwurdzeniowe się nie grzeją, natomiast czterordzeniowe, szczególnie z Core i7,to po prostu malutkie kaloryferki, szczególnie gdy ciężko pracują na chleb właściciela.

Cena
iMac 27" w wersji podstawowej to wydatek niemal 8000 PLN, wersja Core i5 kosztuje ok. 9000 PLN i wersja Core i7 to ponad 10000 PLN. Czy warto tyle wydać i co za to otrzymujemy - piszę poniżej. Kilka dni temu mój znajomy, grafik, napisał mi, że używa komputera PC z zainstalowanym MacOS Snow Leopard, dlatego, że jest tańszy od oryginału, a ja mu na to, że może jego jest tańszy, ale mój na pewno ładniejszy. Chciałbym jednak podliczyć ile kosztuje komputer PC o podobnej konfiguracji:
Core i3 3.2GHz/4GB DDR3/HDD 1TB / ATI 5670 512MB / płyta główna umożliwiająca isntalację Mac OS / nagrywarka DVD LG / obudowa Logic z zasilaczem 600W / zestaw klawiatura i mysz bezprzewodowe Logitech / Karta WiFi w stanardzie n / Moduł bluetooth 2.1 EDR / Monitor 27" Dell U2711. Cena rynkowa to 5900 PLN bez systemu operacyjnego. Jak widać różnica w stosunku do iMaca nie jest wielka, ale kupując PC możemy za niewielką dopłatą znacznie polepszyć parametry komputera i tak: zmiana dysku na 2TB kosztuje 200 PLN. Dysków w "blaszaku" PC można zamontować kilka, co jest dużą zaletą. Zmiana karty graficznej na nieosiągalny w Apple ATI 5770 to wydatek 350 PLN, a na ATI 5830 - ok 600 PLN. Rozszerzenie pamięci jest to wydatek podobny do iMaca, natomiat zmiana procesora na taki sam Core i5, jak w iMacu to koszt tylko 300 PLN, a na Core i7 - 700 PLN. Jak widać w podstawowej wersji iMac wcale nie jest wiele droższy od zwykłego PC, a pod wieloma względami jest o wiele lepszy. Zakup rozbudowanej wersji PC o wiele mniej uszczupli portfel niż "wypasiony" iMac. Pomijając poruszaną wiele razy kwestię legalności instalacji MacOS na PC, wybór pomiędzy produktem Apple a składakiem PC wcale nie oznacza dużej różnicy w cenie.

Gry
iMac nie jest stworzony do gier, głównie poprzez ubogi układ graficzny. Znowu ciężko mi jest zrozumieć dlaczego Apple nie oferuje, nawet za dopłatą, bardziej wydajnych kart graficznych. W wielu notebookach Acer, Toshiba i Dell montują o wiele szybsze karty niż Apple w stacjonarnych iMacach. Proste gry 3D bez problemu można uruchomić na iMacu, więc jeśli użytkownik tylko okazjonalnie będzie korzystał z gier - wydajność będzie wystarczająca. Ja osobiście używam dwóch: Microsoft Flight Simulator X oraz symulator lotu modelu - Phoenix RC. Oba programy chodzą płynnie, nawet po ustawieniu najwyższej rozdzielczości i największej liczby detali. Oczywiście obie aplikacje uruchamiam spod systemu Windows (wersja 7, 64 bit).

Windows na iMacu 27"
Przed zakupem iMaca, na początku października 2009, nie umiałem się sprawnie posługiwać Mac OS, więc zainstalowałem na nim Windows 7 64 bit po polsku w wersji Ultimate, co nie było łatwe, gdyż w tamtym czasie nie było w sieci informacji jak rozwiązać błąd sterownika karty graficznej, co skutkowało brakiem obrazu (czarnym ekranem) po instalacji Windows. Na szczęście udało się i mogłem zacząć pracę. Wkrótce rozbudowałem pamięć z 4GB do 8, co znacznie przyspieszyło sprzęt. Windows na komputerach Apple chodzi tak samo szybko jak na PC o zbliżonej konfiguracji, więc nie ma żadnego problemu jeśli użytkownik potrzebuje do pracy lub zabawy programów działających pod Windows. System Microsoftu działa doskonale zarówno jako samodzielny system instalowany przy pomocy Boot Camp, jak i jako maszyna wirtualna uruchamiana z poziomu, np. Parallels.

Gwarancja i serwis
Warunki gwarancji i sposób jej realizacji są w Apple inne niż większości współcześnie sprzedawanych komputerów. Przede wszystkim standardowy okres gwarancji wynosi 12 miesięcy, a nie 2 lub 3 lata jak u konkurencji. Jest to gwarancja ważna na całym świecie, a nie w określonym kraju lub co najwyżej regionie. W Polsce jest kilka serwisów autoryzowanych, z których część obsługuje naprawy w trybie door-to-door, a część wymaga przyniesienia sprzętu do serwisu. Za dopłatą można rozszerzyć fabryczną gwarancję do 3 lat kupując pakiet AppleCare w cenie 779 PLN. Pakiet ten rozszerza fabryczną gwarancję, więc działa na całym świecie. Dodatkowo na cały okres trwania jest zapewniona telefoniczna pomoc techniczna. Niektórzy sprzedawcy oferują własną rozszerzoną gwarancję, która działa tylko w serwisie danego sprzedawcy (np. MediaMarkt, iSpot lub Cortland). Osobiście polecam zakup Apple Care, gdyż naprawa iMaca po okresie gwarancji może być trudna i bardzo kosztowna.

Zalety i wady
Zalety:
-wspaniały ekran o dużej rozdzielczości i żywych kolorach
-bardzo atrakcyjny design
-cicha praca
-tylko jeden kabel
-wysoka wydajność
-cały komputer w monitorze
-bogate wyposażenie, m.in. WiFi n, Bluetooth, klawaitura i mysz bezprzewodowe
-wejście wideo (wprawdzie w egzotycznym standardzie Mini DisplayPort)

Wady
-Brak czytnika i nagrywarki Blu-Ray nawet w opcji
-Brak portów USB 3.0
-Brak portów USB z przodu obudowy
-krótki okres fabrycznej gwarancji
-słaba wydajność 3D
-słabe głośniki
-brak portów HDMI zarówno wejścia, jak i wyjścia
-wyjątkowo utrudniony dostęp do dysku twardego

Podsumowanie
Jeśli używasz komputer Apple, masz np. współczesnego Macbooka, to iMac jest idealnym rozwiązaniem. Jest jednocześnie komputerem stacjonarnym, jak i monitorem. W obu zadaniach sprawdza się doskonale. Mimo kilku wad, jest urządzeniem bardzo dopracowanym, wydajnym no i ładnym. Duży ekran nie ma praktycznie konkurencji, a cały iMac 27" po prostu nie ma żadnego odpowiednika wśród PC. Osobiście odnoszę wrażenie, że Apple celowo oferuje produkt, któremu brakuje kilku cech, aby w przyszłości móc zaoferować nowy, bardziej rozbudowany model. Różnice pomiędzy wersją z końca 2009 i obecną są praktycznie niezauważalne i tak samo pewnie będzie za rok. Jedynie dodanie kilku portów, czy wyraźnie mocniejsza karta graficzna może zachęcić do zamiany starszej wersji na nową.
Z czystym sercem mogę polecić iMaca 27", którego używam codziennie od blisko roku. Przeszedłem od najprostszego do najmocniejszego i najnowszego modelu i na razie nie widzę żadnej alternatywy dla tego kolosa.
W tym artykule celowo nie wychwalałem ani nie krytykowałem MacOS i Windows. Według mnie ten komputer jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników obu systemów i pod obydwoma doskonale się sprawuje.

#2 Kriisu

Kriisu
  • 76 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 marca 2011 - 20:32

Wg mnie bardzo fajna recenzja. Wszystko rzetelnie, ładnie opisane. Bez kolorowania, czy owijania w bawełnę. iMac jak każdy sprzęt ma swoje zalety i wady, a w tej recenzji (w porównaniu do recenzji oficjalnych na myapple) została opisana jedna i druga strona medalu ;) Pozdrawiam autora i gratuluje udanego, rzetelnego (w moich oczach) wpisu ;)

#3 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 29 marca 2011 - 16:07

Wady
-Brak czytnika i nagrywarki Blu-Ray nawet w opcji
-Brak portów USB 3.0
-Brak portów USB z przodu obudowy
-brak portów HDMI zarówno wejścia, jak i wyjścia
-wyjątkowo utrudniony dostęp do dysku twardego


O tak - bardzo istotne te wady. Strrrasznie utrudniające korzystanie z iMaca - normalnie żyć bez tego nie można. Tak jak bez grzebania w bebechach (chyba że autor jest serwisantem wtedy to co innego). USB z przodu obudowy ? A niby w którym miejscu miały by być ? Co do polityki Apple odnośnie USB 3.0 to Autorowi chyba coś umknęło.

Kolejną wadą jest brak portów USB w standardzie 3.0, który wkrótce będzie jedynym powszechnie stosowanym. Ciężko mi również zrozumieć brak czytnika popularnych kart MemoryStick i używanych stosowanych przez wielu CompactFlash.

Śmiech na sali - pominę już stwierdzenie o USB 3.0, ale MS popularne ? Obecnie najpopularniejszy jest SecureDigital.

#4 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwietnia 2011 - 11:30

O tak - bardzo istotne te wady. Strrrasznie utrudniające korzystanie z iMaca - normalnie żyć bez tego nie można. Tak jak bez grzebania w bebechach (chyba że autor jest serwisantem wtedy to co innego). USB z przodu obudowy ? A niby w którym miejscu miały by być ? Co do polityki Apple odnośnie USB 3.0 to Autorowi chyba coś umknęło.


Moza pora nauczyc sie nieco dobrego wychowania. Recenzje zawsze sa subjektywne i odpowiadaja oczekiwaniom recenzenta. Ja sam BR nie potrzebuje, ale rozumiem tych, ktorzy sa rozczarowani brakiem takiej opcji w Makach. Za USB 3.0 tez nie placze, ale fajnie by go bylo miec, poniewaz uzywam jednego wspolnego dysku zewnetrznego dla Maka i PC. Brak latwo dostepnych portow USB to nie wielki problem, ale uciazliwosc, ktora moznaby latwo rozwiazac.

#5 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 03 kwietnia 2011 - 12:15

Moza pora nauczyc sie nieco dobrego wychowania. Recenzje zawsze sa subjektywne i odpowiadaja oczekiwaniom recenzenta. Ja sam BR nie potrzebuje, ale rozumiem tych, ktorzy sa rozczarowani brakiem takiej opcji w Makach. Za USB 3.0 tez nie placze, ale fajnie by go bylo miec, poniewaz uzywam jednego wspolnego dysku zewnetrznego dla Maka i PC. Brak latwo dostepnych portow USB to nie wielki problem, ale uciazliwosc, ktora moznaby latwo rozwiazac.


tak, mozna rozwiazac bardzo latwo, kupujac przedluzke usb kosztujaca 2zl P L N

#6 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 03 kwietnia 2011 - 16:53

Moza pora nauczyc sie nieco dobrego wychowania. Recenzje zawsze sa subjektywne i odpowiadaja oczekiwaniom recenzenta. Ja sam BR nie potrzebuje, ale rozumiem tych, ktorzy sa rozczarowani brakiem takiej opcji w Makach. Za USB 3.0 tez nie placze, ale fajnie by go bylo miec, poniewaz uzywam jednego wspolnego dysku zewnetrznego dla Maka i PC. Brak latwo dostepnych portow USB to nie wielki problem, ale uciazliwosc, ktora moznaby latwo rozwiazac.


Na pewno akurat ty nie będziesz mnie uczył wychowania. Recenzja to nie jest wyrocznia więc subiektywna recenzja - subiektywny komentarz. Nie zgadzam się z jej niektórymi fragmentami i tyle. Temu między innymi służy to forum więc nie wyjeżdżaj mi tu ze swoimi morałami.

#7 GRZECHO

GRZECHO
  • 229 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 kwietnia 2011 - 18:45

Użytkuje codziennie już 2-go iMaca 27" (pomimo wiecznych problemów z matrycą i wymianie gwarancyjne na drugi egzemplarz - niestety też z wadą - plamami) ogólnie jestem zadowolony z komfortu pracy. Ale wg. mnie znacznie ułatwiło by życie wyeliminowanie wymienionych wad w recenzji i wtedy uznałbym sprzęt za prawie idealny.

#8 limes_inferior

limes_inferior
  • 178 postów
  • SkądSkövde, SE

Napisano 10 kwietnia 2011 - 17:24

Hmm... nie spotkałem jeszcze komputera na którym Flight Simulator X chodziłby płynnie w max detalach, nawet w "zaledwie" Full HD. Włączając w to komp z 6 rdzeniowym i7 (@4GHz), kartą nVidia GTX 580 i dwoma SSD (jeden na system drugi na FSX). Nawet kiedyś miałem przyjemność oglądać FSX na dwuprocesorowej płycie, razem 8 rdzeni + topowy układ graficzny, masa RAM itd - TEŻ SIĘ TNIE. Tak więc bajki o FSX chodzącym w full detalach to proszę na razie odłożyć na półkę. Oczywiście FSX daje się bardzo ładnie konfigurować, tak że praktycznie na każdym sprzęcie będzie chodził płynnie (czyli powyżej 20fps - akurat w tej grze to w zupełności wystarczy). Ale nie na full detal.

#9 hesus30

hesus30
  • 239 postów
  • SkądDefaultCity

Napisano 07 maja 2011 - 06:56

Według mnie tylko roczna gwarancja to jest też wada. I co z tego, że międzynarodowa, jakoś nie znam nikogo, kto jeździ z iMacem... Z portami z tyłu się zgodzę - mogły by być np. z boku. Przeszkadza to zwłaszcza, jak komp stoi bardzo blisko ściany.

#10 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 08 maja 2011 - 07:40

Według mnie tylko roczna gwarancja to jest też wada.
I co z tego, że międzynarodowa, jakoś nie znam nikogo, kto jeździ z iMacem...

Z portami z tyłu się zgodzę - mogły by być np. z boku. Przeszkadza to zwłaszcza, jak komp stoi bardzo blisko ściany.


Z gwarancja miedzynarodowa chodzi o to ze jak kupisz komputer chociazby z allegro, ktory bedzie sprowadzony to bedzie mozna go ew. serwisowac w polsce...

#11 Sebak

Sebak
  • 2 postów

Napisano 08 maja 2011 - 10:06

Na pewno akurat ty nie będziesz mnie uczył wychowania. Recenzja to nie jest wyrocznia więc subiektywna recenzja - subiektywny komentarz. Nie zgadzam się z jej niektórymi fragmentami i tyle. Temu między innymi służy to forum więc nie wyjeżdżaj mi tu ze swoimi morałami.


Ewidentnie brak Ci podstaw wychowania. Można się nie zgadzać z recenzja, ale nie koniecznie trzeba od razu atakować kogoś o odmiennym zdaniu.

Recenzja jest napisana w sposób dość dobry, a czytelnik sam wybierze które informacje są dla niego istotne.

#12 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 08 maja 2011 - 16:57

W czym problem ? Twoje problemy z czytaniem i zrozumieniem tekstu mnie nie interesują.

Właśnie akurat mam odmienne zdanie odnośnie fragmentów tej recenzji (wybrałem je sobie) więc je przedstawiam. Jeśli komuś brak ewidentnie podstaw dobrego wychowania to właśnie udowodniłeś iż jesteś to właśnie ty.

#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 maja 2011 - 18:58

Uspokójcie się, bo polecą nagrody.

#14 hesus30

hesus30
  • 239 postów
  • SkądDefaultCity

Napisano 09 maja 2011 - 05:55

Wiem, wiem. Z tym, że w obecnych czasach to standard. HP np. na niektóre swoje wyżej pozycjonowane produkty daje z miejsca 3 lata. Szkoda, że Apple tylko rok. Kiedyś się to pewnie zmieni - oby jak najszybciej.

#15 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 09 maja 2011 - 06:14

Zebranie wszystkiego / swoich mysli o sprzecie/ w jedna całość. Ciekawie zredagowane, choc napiszmy, ze sa to jedynie subiektywne oceny uzytkownika. Mozna nie zgadzac sie z kilkoma rzeczami, kilka z nich świetnie wpisuja sie w rzeczywiste uzytkowanie sprzętu w postaci komputera Apple iMac.Niestety brakuje kilku waznych elementów i wad konstrukcyjnych / mn. osławione juz zółkniecie matryc / , które powoduje, ze ergonomia uzytkowania spada drastycznie, no chyba, ze za ergonomie uzywania uznamy brak komputera=brak uzywania , bo wtym czasie będzie na serwisie. Artykuł ważny dla nowicjusza, warty przeczytania dla kogos kto na mn. MyA ciagle zadaje te same pytania w postaci "czy da sie zainstalowac Windows na iMac-u" ;) Całośc na plus.

#16 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 maja 2011 - 07:13

IMO podawanie jako wady braku modularnej budowy, w przypadku komputera all-in-one, jest bezzasadne. Taka jest po prostu specyfika tego sprzętu. Każdego. Bez względu na producenta. To tak, jakby w recenzji motocykla napisać, że poważną jego wadą jest to iż ma tylko dwa koła. Co prawda ma to się tylko tylko poniekąd do tego co napisał ArrasB (nie chodzi o specyfikę sprzętu jako taką ale o fakt że ma wadę i w związku ze zintegrowaną budową, do serwisu trafia cały komp a nie tylko sam monitor) ale często w recenzjach i komentarzach pod nimi natrafiam na takie zarzuty. Chciałem się podzielić spostrzeżeniem.

#17 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 maja 2011 - 10:20

również uzywam przedłużki usb i świetnie się sprawdza, resztę mam albo bezprzewodowo, albo podpięte "na stałe". mnie osobiście w bezprzewodowej klawiaturze denerwują tylko małe klawisze kursora. a recenzję przyjemnie się czytało :)

#18 macowiec1999

macowiec1999

    Apple Reviews PL

  • 642 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 18 czerwca 2011 - 20:35

(...) Dziś Apple odeszło od powszechnie stosowanych złącz i montuje egzotyczny MiniDisplayPort, który nie jest z niczym kompatybilny.(...)


A przejściówka z MiniDisplayPort do HDMI nie pomoże w tej sprawie?

---------- Wpis dodano o 21:35 ---------- Poprzedni wpis dodano o 21:33 ----------

"Ewidentnie brak Ci podstaw wychowania. Można się nie zgadzać z recenzja, ale nie koniecznie trzeba od razu atakować kogoś o odmiennym zdaniu."

Recenzja jest napisana w sposób dość dobry, a czytelnik sam wybierze które informacje są dla niego istotne.


Racja.


#19 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 19 czerwca 2011 - 16:15

"nie koniecznie trzeba od razu atakować kogoś o odmiennym zdaniu" więc drogi kaowcu - "ewidentnie brak Ci podstaw dobrego wychowania".

#20 woleksy1997

woleksy1997
  • 36 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 12 lipca 2011 - 23:00

Zgadzam się z Pana opinią. Mam 27" i dla mnie bomba, co do portów, ja i tak kupiłem Huba bo dla mnie 4 to za mało i dobrze o tym wiedziałem ale przynajmniej widze przed sobą genialnie ( jak dla mnie ) zaprojektowany komputer i mam tylko jeden kabel zasilający i 3 które zasilają Huba a nie 10 poplątanych kabli a jak za jeden pociągnę to spada na mnie monitor drukarka itd. Co do BR, do tego Mam PS3 a i tak nie oglądam filmów na BR bo na to nie mam czasu. Pozdrawiam i chętnie podyskutuje na temat 27" . Chętnie odpowiem na państwa pytania.

#21 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 13 lipca 2011 - 05:39

Od wczoraj uzytkuje iMac'a 27 2011 i5 2.7GHz 8GB 1TB. Mawiaja ze rozmiar sie nie liczy, niestety po dniu obcowania z tym potworem stwierdzam, ze tak mowia wylacznie Ci, ktorzy maja "malego" ... :P

Sprzet jest przepotezny, odwzorowanie kolorow nieco cieplejsze niz w MBP. Mam zamiar go skalibrowac za pomoca Color Munki w przyszlym tygodniu - ciekaw jestem efektow. Nie licze na duza roznice.


Praca na tak duzym ekranie to czysta przyjemnosc, a jedyny mankament to bolaca szyja od rozgladania sie ;) Dla malego porownania nalozylem na siebie zrzut ekranu z Lightrooma odpalonego na MBP 15 i z iMac'a 27, sami ocencie roznice ;)

[3MB]
Dołączona grafika



Nie robilem testow GeekBenchem czy innymi aplikacjami. Nie podejmowalem sie katorzniczych operacji, ale i bez tego widze ze jest szybciej niz na MBP15 i5 2.4GHz z 8GB RAM i wymienionym dyskiem na Samsunga 640GB 7200RPM. Sadzilem ze w pracy samego systemu nie bede widzial roznicy, a jednak jest inaczej :)

#22 tgr2007

tgr2007
  • 199 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 lipca 2011 - 17:05

iMaca miałem kiedyś co prawda dawno temu, ale wada o której test/recenzja nie wspomina jest wg nie spora: lustrzany ekran, stała wysokość ekranu. Obecnie mam MBP z zewnętrznym Dell 2209WA (taki tańszy IPS) i życie jest piękne - piękne kolory, zero odblasków, regulowana wysokość. Szkoda, że Apple ma hopla na punkcie luster domowych, to jedna wielka wada imaców.

#23 woleksy1997

woleksy1997
  • 36 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 17 lipca 2011 - 17:28

No teraz wysokość jest zmienna jednak ekran lustrzany daje nam prawo decyzji przemyślanego wyboru

#24 mirasta

mirasta
  • 1 postów
  • Skąddzigidzigistan

Napisano 09 lutego 2012 - 21:51

ja tam jestem z mojego zadowolony :) a do gier mam x360 :)

#25 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20 740 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lutego 2012 - 21:53

Nie odświeżaj wątków starszych niż 6 miesięcy. Załóż nowy wątek i podaj link do starego tematu jako dowód, że zapoznałeś się z tym co na forum już napisano.

Zgodnie z regulaminem, nie odświeżamy wątków starszych niż pół roku. Znajdź aktualny wątek traktujący o tym samym problemie i w nim kontynuuj dyskusję. Zamykam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych