Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Fotografia] Czym obrabiacie RAWy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#26 Makus

Makus
  • 60 postów
  • SkądPoznan

Napisano 25 lipca 2007 - 23:38

Uwazam tak jak "snowboarder".C1 i CS3 to swietne programy do obrobki Cr2,Raw czy jak kto woli Nef.Jesli macie sprzet Canona to Capture One jest idealnym program gdyz laczy sie z aparatem przez USB lub FW co daje mozliwosc natychmiastowego podgladu zdjecia,korekty i exportu (Tif,Jpg).Mialem takze do czynienia z softem Nikona do obrobki Nef ale jak dla mnie porazka.Suwaki do korekcji dzialaja z opoznieniem co bardzo wkurza.

#27 paulleash

paulleash
  • 6 postów

Napisano 28 lipca 2007 - 00:54

Bylem na apple'owskim szkoleniu z Aperture i musze przyznac ze zaskoczony bylem iloscia funkcji i mozliwosci jakie ten program prezentuje. pomimo tego jednak wole lightrooma, bo jest po prostu ladniejszy i przyjemniejszy jako przegladarka i ''zabawka'' do zdjec. natomiast jesli chodzi o obrobke RAWow to CS3 wniosl kilka nowych mozliwosci i z mila checia sam go uzwam to tego celu

#28 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 28 lipca 2007 - 06:54

Lightroom albo Aperture. Jezeli lubisz robic w strukturach to Lightroom bedzie dla Ciebie idealny, jezeli jednak wolisz miec pelna kontrole nad wszystkim kiedy chcesz to wez Aperture. Ja uzywam Aperture i zachowuje sie wspaniale! Jezeli jestes niepewny na stronie apple mozna sciagnac najnowsze aperture na 30 dni. BTW: Lightroom ma 5 modulow workflow: library, develop, print, slideshow i web.

#29 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 sierpnia 2007 - 16:40

Aperture ma możliwość podglądu zdjęcia na drugim ekranie.

#30 Gembor

Gembor
  • 161 postów
  • SkądBędzin

Napisano 02 sierpnia 2007 - 16:56

ogólnie aperture ale bardzo dobry dla uzytkownikow nikona w szczegolnosci jesli ktos robi w Nef to Nikon Capture NX swietny kombajn ktorego sam na codzien uzywam

#31 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 03 sierpnia 2007 - 02:50

Aperture ma możliwość podglądu zdjęcia na drugim ekranie.


Wlasnie! To tez jest fajne! Zapomnialem kompletnie o tej opcji :P

#32 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 07 sierpnia 2007 - 08:29

dla mnie ta opcja to podstawa, dlatego jestem cały czas przy aperture - moze mulić do bólu, ale nie zmienie go ;)

#33 radziu

radziu
  • 28 postów

Napisano 12 września 2008 - 13:32

powiedzmy ze mam ok 400 zdjęć zrobionych jako NEF i chciałbym szybko wszystkie przekonwertować je jako JPG jest jakieś takie narzędzie?

#34 Duckling

Duckling
  • 490 postów
  • SkądWrocław / Nysa / Czarna Góra

Napisano 12 września 2008 - 13:40

W LR możesz po prostu wybrać bibliotekę, czy zdjęcia które Cię interesują i w Export zadać mu, aby wyeksportował je do JPG'a, masz też możliwość nadania nowej nazwy i np. sekwencji.

#35 emarko

emarko
  • 43 postów
  • SkądTychy

Napisano 13 września 2008 - 09:23

Aperture jest boski, jedyna wada, wg mnie, to to, że wolno chodzi (mam mb i 1GB ram). Niedługo dowale mu 2GB, może pomoże, a w przyszłości, jak rozwine firme foto, to mac pro...

Ja się przekonałem jakoś do aperture - i chyba nie zamieniłbym go teraz na żaden inny (choć przyznaję że nie bawiłem się w LR) - co do mulenia to może faktycznie ma spore wymagania choć u mnie na imac alu 20" c2d 2,0, 3GB ram chodzi idealnie, brakuje tylko drugiego monitora do podglądu na bieżąco ;-).
A tak z innej beczki to mam pytanie - czy na mb wygodnie się obrabia fotki? Bo 13" to trochę mało moim zdaniem... Tzn sam dążę do zakupu mb ale może pro jak się uda żeby mieć aperture w terenie pod ręką (ale raczej tylko do importu, tagowania i wstępnej korekty - obróbka to jednak na imacu) i tak się zastanawiam czy na 13"da się zrobić coś więcej w paerture czy LR?

#36 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 23 września 2008 - 20:30

Proszę, podajcie mi nazwę jakiegoś dobrego programu do obróbki RAW, ale niestety potrzebuję darmowego programu. Pod Tigera i dla RAW z Nikona D60. Proszę o pomoc.

#37 darfinno

darfinno
  • 16 postów

Napisano 24 września 2008 - 22:00

Używam do wstępnej obróbki i segregacji Aperture. w tej chwili, moim zdaniem jest to najlepszy soft do tego ( ale z wtyczkami) życzę Apple aby zrobil z niego to co z Final Cutem. Za dużo tego Adobiego;), to już staje się niesmaczne.

#38 macmerkur

macmerkur
  • 31 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 września 2008 - 06:48

(Podgląd na drugim ekranie) Wlasnie! To tez jest fajne! Zapomnialem kompletnie o tej opcji :P


Adobe Lightroom 2.0 też już ma tą funkcjonalność. Gorąco go polecam wraz z updejtami :]
Ma wszystkie funkcjonalności innych podobnych programów, lecz bije je na głowę superwygodnym (jak dla mnie) interfejsem :]

#39 allgsm

allgsm
  • 173 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 28 października 2008 - 20:11

Witajcie. Dopiero co sie przesiadlem na maca, no i pierwszy problem. Mam zainstalowanego PS cs3, sciagnolem ADC 4.6 dla maca, wrzucilem w katalog plugins-file format. Niestety nie otwiera mi rawow z canona "CR2" Przy probie otwarcia pliku, ps mowi ,ze wersja ACR nie jest kompatybilna z wersja PS-a. Oco chodzi ? Prosze o pomoc.

#40 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 28 października 2008 - 20:31

Witajcie.

Dopiero co sie przesiadlem na maca, no i pierwszy problem. Mam zainstalowanego PS cs3, sciagnolem ADC 4.6 dla maca, wrzucilem w katalog plugins-file format. Niestety nie otwiera mi rawow z canona "CR2" Przy probie otwarcia pliku, ps mowi ,ze wersja ACR nie jest kompatybilna z wersja PS-a. Oco chodzi ?

Prosze o pomoc.


Poczytałbym w google o tym temacie, bo trochę jest o PS i rawach. ADC to nie wiem co to jest. Polecam Aperture.

#41 allgsm

allgsm
  • 173 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 28 października 2008 - 20:43

Poczytałbym w google o tym temacie, bo trochę jest o PS i rawach. ADC to nie wiem co to jest. Polecam Aperture.


Przepraszam chodzilo o ACR ,szukalem w googlach i nie ma niestety nic pomocnego.

#42 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 29 października 2008 - 19:07

No to już nie wiem, jest na stronce Adobe lista RAWów z poszczególnych Canonów. Jeżeli tam jest a tobie dalej nie działa to coś pewnie sam spaprałeś. Może przeinstalować jeszcze raz?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych