Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podgłośnij Swojego iPoda :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#51 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 maja 2007 - 20:45

NIE MA MOZLIWOSCI JAKICHKOLWIEK MODYFIKACJI SOFTU NANO 2G PONIWEAZ JEST ON ZAKODOWANY zadnych, absolutnie, dopoki ktos nie rozkoduje softu, tak wiec narazie mozecie zapomniec o grzebaniu w sofcie nano 2g

#52 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 maja 2007 - 14:51

to dobrze że mam Video :)

#53 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 maja 2007 - 09:39

Opisany sposób pogłośnienia można stosować tylko do mp3 i to dość marnej jakości. Osobiście stosuję format plików ATIFF (identyczny jak w CD),


Co to jest ATIFF? Cokolwiek to jednak jest, to nie jest to to, co jest na CDDA.

Dobrze zrealizowana płyta CD ma poziom -0.1dB a wiadomo, że maksymalny poziom dla urządzeń cyfrowych to 0dB.


Poziom czego?

#54 Dobiasz

Dobiasz
  • 273 postów
  • SkądBerlin, DE

Napisano 07 maja 2007 - 09:59

Co to jest ATIFF?


AIFF to kontener (tak jak WAV albo AVI), można tam wetknąć prawie wszystko, w tym muzykę w ogóle nie skompresowaną, lub skompresowaną bezstratnie.

Cokolwiek to jednak jest, to nie jest to to, co jest na CDDA.


Wrong. Po rozkompresowaniu sygnału skompresowanego bezstratnie otrzymujesz dokładnie tą samą informację, która jest zapisana na CDDA. Z dokładnością co do bitu.

#55 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 maja 2007 - 11:03

AIFF to kontener (tak jak WAV albo AVI), można tam wetknąć prawie wszystko, w tym muzykę w ogóle nie skompresowaną, lub skompresowaną bezstratnie.



Wrong. Po rozkompresowaniu sygnału skompresowanego bezstratnie otrzymujesz dokładnie tą samą informację, która jest zapisana na CDDA. Z dokładnością co do bitu.


Czyli twierdzisz, że ATIFF=AIFF?

Tak czy inaczej - skoro to kontainer (czyli format pliku) to nie ma tego na CDDA (inna rzecz, że można bezstratnie konwertować - tak jak z kompresją bezstratną).

#56 Dobiasz

Dobiasz
  • 273 postów
  • SkądBerlin, DE

Napisano 07 maja 2007 - 11:55

Czyli twierdzisz, że ATIFF=AIFF?


Wydaje mi się, że to miał na myśli autor.

Tak czy inaczej - skoro to kontainer (czyli format pliku) to nie ma tego na CDDA


"Tego" czyli czego?

#57 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 maja 2007 - 15:57

"Tego" czyli czego?


Czy zwróciłeś uwagę, do której części wypowiedzi się odnosiłem pisząc, że nie ma tego na CDDA?

Osobiście stosuję format plików ATIFF (identyczny jak w CD)
ATIFF - cokolwiek to jest nie występuje na płytach CDDA.

#58 Dobiasz

Dobiasz
  • 273 postów
  • SkądBerlin, DE

Napisano 07 maja 2007 - 17:24

Aaaa, teraz rozumiem, czepiasz się słówek.

#59 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 maja 2007 - 17:33

roznica jest marginalna jako ze oba kontenery moga zawierac dane ktore po zdekodowaniu bede bitowo jednoznaczne ps jaki bezstratny kodek akceptuje aiff?

#60 Dobiasz

Dobiasz
  • 273 postów
  • SkądBerlin, DE

Napisano 07 maja 2007 - 23:36

roznica jest marginalna jako ze oba kontenery moga zawierac dane ktore po zdekodowaniu bede bitowo jednoznaczne


A poza tym mowa była o głośności i dynamice i to chyba oczywiste, że plik zakodowany bezstratnie ma taką samą dynamikę, jak CD. No ale jak się chce za wszelką cenę przyczepić, to się przyczepi...

ps jaki bezstratny kodek akceptuje aiff?


WAV, hehehehehe ;-) Nie wiem.

#61 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 maja 2007 - 00:22

no ba do tego tez sie mozna przyczepic, np bezstratne kodeki maja zazwyczaj parametr normalizacujacego wzmocnienia ktory ... balablabla ;) no to piszesz najpierw ze moze byc tam zapakowane cos skompresowanego bezstratnie a pozniej nie wiesz czym skompresowanego... to ja wracam do mojego wczesniejszego pogladu ze nie ma sensu uzywac aiff bo to czysta strata miejsca skoro jest alac, a juz mialem nadzieje na jakis bardziej kompatybilny kodek ale nic z tego widze

#62 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 maja 2007 - 05:22

roznica jest marginalna jako ze oba kontenery moga zawierac dane ktore po zdekodowaniu bede bitowo jednoznaczne


Tak rozumując, to można powiedzieć, że na CDDA jest FLAC, Monkey Audio, Zip, czy RAR.

#63 Dobiasz

Dobiasz
  • 273 postów
  • SkądBerlin, DE

Napisano 08 maja 2007 - 06:51

Tak rozumując można się przyczepić, że użyłeś jednego przecinka za dużo (przed "czy").

#64 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 maja 2007 - 08:51

Tak rozumując można się przyczepić, że użyłeś jednego przecinka za dużo (przed "czy").


Za głupi jestem. Nie rozumiem tego co napisałeś.
Możesz to rozwinąć?
Jak rozumując?

#65 Dobiasz

Dobiasz
  • 273 postów
  • SkądBerlin, DE

Napisano 08 maja 2007 - 10:09

Możesz to rozwinąć?


Mogę, ale nie chce mi się.

EOT

#66 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 maja 2007 - 11:55

Tak rozumując, to można powiedzieć, że na CDDA jest FLAC, Monkey Audio, Zip, czy RAR.

sprecyzuje:
roznica jest marginalna jako ze oba kontenery moga zawierac tylko nieskompresowane dane ktore po zdekodowaniu bede bitowo jednoznaczne

mam nadzieje ze teraz sens mojej wypowiedzi jest calkowicie zrozumialy, przepraszam jesli uzylem gdzies przecinka w niewlasciwym miejscu, zanim zaczniecie sie doszukiwac dalszych niejednoznacznosci prosze zastosowac najpierw zdrowy rozsadek, ech...

#67 Kaizen

Kaizen
  • 193 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 maja 2007 - 13:47

Różnica jest taka, że AIFF (ani ATIFF) nie ma na CDDA.

Nie można powiedzieć, że TIR i kontenerowiec to to samo dlatego, że jedno i drugie potrafi przewozić identyczne konetenery.
Nie można powiedzieć, że matroska i avi to to samo - bo mogą zawierać identyczne strumienie.
EOT

#68 Dobiasz

Dobiasz
  • 273 postów
  • SkądBerlin, DE

Napisano 08 maja 2007 - 17:54

Różnica jest taka, że AIFF (ani ATIFF) nie ma na CDDA


I taka, że nikt oprócz Ciebie nie wyczytał aby ktokolwiek twierdził, że jest.

#69 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 maja 2007 - 22:40

true, true

#70 bonaparte

bonaparte
  • 1 postów

Napisano 09 czerwca 2007 - 13:53

Prośba o pomoc Mam na stanie iPoda Nano 8 GB i chciałem podnieść mu poziom głośności wskazanymi wyżej sposobami. Bez powodzenia. - przez iTunes nie da rady. "kursor głośności" można przesunąć myszą, program mieli i mieli ale głośność pozostaje taka sama - metody druga i trzecia jak wyżej Może jakieś inne sztuczki? Będę wdzięczny

#71 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 czerwca 2007 - 23:05

kupic sluchawki z mniejszym oporem o ile sie nie myle to 8GB maja tylko nano2g tak wiec polecam czytac wszytkie komentarze, wiem ze jesli temat sie rozrosnie bedzie to coraz bardziej upierdliwe ale moze cos sie da z tym zrobic, zobaczymy ps wskazowka: zakodowany firmware = brak mozliwosci ingerencji :)

#72 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 czerwca 2007 - 09:35

kup sobie dokanałówki - grają o niebo lepiej i głośniej.

#73 Nugat

Nugat
  • 78 postów
  • SkądWarsaw

Napisano 11 czerwca 2007 - 17:26

Ja tam pogłośniłem moje iPodzisko :)

#74 Adam1

Adam1
  • 57 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 14 czerwca 2007 - 10:56

Mój shuffle kiedyś grał tak głośno (na słuchawkach sennheisera) że głowa bolała :o

#75 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 czerwca 2007 - 11:00

ja nigdy nie daję głośności na maxa pomimo że nie podgłośniłem iPoda :P boję się że mi mózg wyciśnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych