Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Legnica, Wrocław][użytkownik "energiapro", na allegro jako "xxxpielgrzymxxx"] PRZESTROGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 rowerb

rowerb
  • 9 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 sierpnia 2010 - 21:39

Nie wiem do końca czy w dobrym dziel ale sformułowanie "nie kupować" pasuje tutaj idealnie.

Jestem nowym użytkownikiem i niniejszym chciałbym się przywitać niestety w nie najlepszych dla mnie okolicznościach przyrody

Przestrzegam przed kupowaniem i naprawianiem ipków od użytkownika "energiapro" działającego na allegro pod nickiem "xxxpielgrzymxxx" i w Legnicy / Wrocławiu jako: [url]http://www.iphoneserwis.cba.pl/[/url]


Znalazłem jego ofertę na forum [url]http://myapple.pl/sprzedam-iphone/146594-sprzedam-kilka-iphonow-3g.html[/url] i pomyślałem, ze skoro udziela się na forum to będzie to pewna oferta - jak się potem okazało mocno się przeliczyłem. Całe szczęście, że uparłem się żeby kupić od niego telefon przez allegro bo tak to pewnie nie odzyskał bym kasy w ogóle.

Kupiłem ipka na aukcji [url=http://allegro.pl/item1159301775.html]iphone 3g 8gb STAN SALONOWY! KOMPLET! (1159301775) - Aukcje internetowe Allegro[/url] . Zaznaczam, ze miał to być drugi ipek w rodzinie - dla żony. Ja mam swojego leciwego oryginalnego przywiezionego zza granicy. Rozmawiałem z energiapro kilka razy przez telefon przed zakupem i zapewniał mnie, że iP które sprzedaje nie są dłubane i w ogóle super hiper świetne itp - zresztą poczytajcie opis aukcji.

iP przyszedł w piątek 23.07.2010. Wyglądał na pierwszy rzut oka naprawdę nieźle ale po chwili wyszło kilka mankamentów: tylna obudowała okazała się kiepsko spasowana po bokach - haczyła o palce przy dotyku, ramka dookoła wyświetlacza też kiepsko się prezentowała jeśli chodzi o spasowanie ale przegięciem był wyświetlacz - nieoryginalny po wymianie - ewidentnie był źle zamontowany. Patrząc z boku telefony mocno wystawał ponad ramkę i przy nacisku palcem dopiero się w niej chował. Przez to przycisk home trzeba było naprawdę głęboko wcisnąć żeby zadziała tak samo jak przycisk blokowania. Po godzinie "zabawy" z telefonem na wyświetlaczu zaczęły się pokazywać badpixele !!!!! - najpierw dwa czerwone, potem kolejne dwa ale zielone - wszystkie w okolicach gdzie na wyświetlaczu przy zablokowanym iP pokazany jest zegar.
Poza tym po samych śrubkach które były mocno zjechane widać było że telefon był składany na nowo.

Jeśli chodzi o soft - miał mieć zrobionego JB i miał ale "w połowie" - coś mi tam gość tłumaczył co ja mam jeszcze zrobić z tym ale nie ważne że ja mogłem to sam zrobić - to miało być już zrobione. Miał też mieć zdjętego simlocka a tu klops - ani Play ani Heya nie działały! Poza tym akcesoria dodane w komplecie były nieoryginalne - ładowarka praktycznie nie ładowała telefonu - wskaźnik ładowania przy podłączeniu szalał a po podłączeniu mojej oryginalnej ładowarki wszystko było ok.

Po kilku następnych telefonach w ogóle okazało się, ze przysłał mi nie ten telefon co trzeba bo w zestawie była jeszcze ładowarka stołowa i case ale ja już nie miałem nerwów na wymiany - poprosiłem o zwrot kasy - koleś się zgodził więc OK. Następnego dnia czyli w sobotę 24.07 wysłałem go z powrotem pocztexem czyli miał go u siebie w poniedziałek 26.07 a na zwrot kasy czekałem do dzisiaj czyli do 04.08. W międzyczasie strasznie się koleś zdenerwował że odesłałem mu telefon i jego wartość jest znacznie obniżona bo on mi go wysłał z nową obudową a ja go odesłałem z 8 ryskami i to faktycznie obniża jego wartość?!?!?! Taaaaa a to co wyżej napisałem o wadach tel nie miało wpływu na jego wartość tak?

Zanim oddał mi kasę z której odjął sobie 50zł za te ryski zdążył jeszcze wystąpić o zwrot prowizji od allegro. Przy czym zaznaczam (mam wszystkie smsy od niego) - o zwrot kasy musiałem prosić kilkakrotnie i cały czas ściemniał że już zrobi przelew.

Po wszystkim wystawiłem mu odpowiedni komentarz na allegro (można go przeczytać wyszukując xxxpielgrzymxxx na allegro) i oczywiście!!! w zamian też dostałem negatywa z jakimiś kłamstwami o moim rzekomym grzebaniu w sofcie i niedziałającym zasięgu + dzisiaj chyba z 4 telefony i kilka smsów z pogróżkami że jeśli do dzisiaj do północy nie wystąpię o skasowanie negatywa do podaje mnie na policję. Dodam że nie tylko ja miałem z nim ten problem bo kto inny wystawił mu podobnego negatywa.

Także przestrzegam wszystkich przed naprawianiem i kupowaniem u niego czegokolwiek chyba że lubicie mocne wrażenia i 1000zł to dla was pikuś.


Jeśli wątek nie tutaj to proszę moda o przeniesienie a nie usuwanie - wybaczcie - to mój pierwszy post tutaj

Przy okazji - jak zgłosić do administratora naruszenie regulaminu forum?

Pozdrawiam i życzę trafniejszych zakupów niż mój

#2 DudusCSE

DudusCSE
  • 2 899 postów
  • Skądz Polski

Napisano 04 sierpnia 2010 - 21:46

Trochę o nim tutaj http://myapple.pl/sp...per-ceny-2.html .

Widać, że @energiapro został zbanowany na MyApple

#3 shadowsky

shadowsky
  • 299 postów
  • SkądPleszew

Napisano 04 sierpnia 2010 - 21:57

Tak to jest jak się kupuje bez możliwości odbioru osobistego albo po prostu nie korzysta się z takiej możliwości. Jak nie kupuje się osobiście tylko kombinuje na różne sposoby to wychodzą problemy i całe pole do popisu dla oszustów. Także czasami lepiej troszkę poszukać uczciwej oferty i zapłacić nawet troszkę więcej dla pewnej transakcji z odbiorem osobistym. Tak samo jest właśnie z iphonami, ipadami , że chcą jakiś przedpłat, wysyłanie zza granicy, oczekiwanie 3 tygodnie i inne jaja kupe tego na allegro, a nawet w ogłoszeniach na myapple.

#4 blaaz

blaaz
  • 13 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 17 sierpnia 2010 - 09:34

Muszę niestety dołączyć swoją przestrogę do tego wątku. Kupiłem na allegro od wspomnianego użytkownika iPhone'a 'w stanie salonowym, w 100% sprawny technicznie' a otrzymałem nieudolnie poskładany złom. Martwy piksel, szpary w obudowie, nieoryginalny i niedziałający chiński kabel USB itp. Poza tym wg. sprzedawcy telefon z jailbrake to to samo co telefon bez simlocka. Po reklamacji dostałem drugi egzemplarz, z niedziałającym WIFI i niedziałającym głośnikiem. W komentarzu allegro zostałem zwyzywany od kretynów i generalnie komunikacja na takim poziomie. Ostatecznie pod warunkiem wycofania negatywa facet zgodził się przyjąć sprzęt i oddać pieniądze. Z niezrozumiałych dla mnie względów, za wysyłkę pieniędzy już nie zwrócił. Pomijam zmarnowany czas, pieniądze na wysyłki i telefony. Podsumowując, nie da się takich ludzi jakoś ukrócić. Po lekturze forum widać, że ten proceder trwa już dłuższy czas. W międzyczasie kontaktowały się ze mną mailowo inne, poszkodowane osoby. Zbierały materiały do złożenia pozwu cywilnego.

#5 rowerb

rowerb
  • 9 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 sierpnia 2010 - 11:48

...nieudolnie poskładany złom. Martwy piksel, szpary w obudowie, nieoryginalny i niedziałający chiński kabel USB itp. Poza tym wg. sprzedawcy telefon z jailbrake to to samo co telefon bez simlocka. Po reklamacji dostałem drugi egzemplarz, z niedziałającym WIFI i niedziałającym głośnikiem...


widać chyba, że gość ma kilka sztuk, których nie może się pozbyć i je rozsyła po ludziach - jednemu wymieni na źle poskładany, a ten co go ktoś odda z niedziałającym wifi przesyła dalej komuś innemu na wymianę. najwyraźniej dostałeś ten telefon, który ja odesłałem

pisałem w tej sprawie do allegro i zaznaczyłem, że gość ma inny adres i dane niż podane w allegro i ze sprzedaje tam na 3 różnych kontach ale ich odpowiedź ograniczyła się do stwierdzenia, że nie są stroną w sprawie i że muszą mieć jakiś papier z sądu lub policji żeby wszcząć działania - bardzo to dziwne bo sami też potrafią usuwać "złe" aukcje i dziwi mnie ze tym przypadkiem się nie zajmą


na domiar złego jego ban na forum się skończył i dalej sprzedaje tu swoje buble!!! moderatorzy - czas się tym zainteresować!!!!

#6 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 17 sierpnia 2010 - 19:21

Wytłumacz mi tylko co Cię skusiło w jego postach do zakupu? :D Przecież po jego postach widać, że jego IQ nie przekracza rozmiaru noszonych butów. To już powinno przestrzec przed zakupami u niego.

#7 rowerb

rowerb
  • 9 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 sierpnia 2010 - 07:19

Wytłumacz mi tylko co Cię skusiło w jego postach do zakupu? :D Przecież po jego postach widać, że jego IQ nie przekracza rozmiaru noszonych butów. To już powinno przestrzec przed zakupami u niego.


mądry polak po szkodzie


jak znalazłem to ogłoszenie to nie byłem jeszcze zarejestrowany na forum, a jak zobaczyłem plakietkę "biznes" uznałem, ze jest to jakoś weryfikowane i gość będzie solidny

to też jest sprawa do przemyślenia na forum z tymi plakietkami biznes!!!

#8 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 sierpnia 2010 - 08:00

mądry polak po szkodzie


jak znalazłem to ogłoszenie to nie byłem jeszcze zarejestrowany na forum, a jak zobaczyłem plakietkę "biznes" uznałem, ze jest to jakoś weryfikowane i gość będzie solidny

to też jest sprawa do przemyślenia na forum z tymi plakietkami biznes!!!


dokładnie, może przydzielać tymczasowe "próbne" plakietki. Jeśli gość się sprawdzi, dajmy na to przez 6 miesięcy, to dać mu pełnoprawną.
Z drugiej strony za niesolidność taki sprzedawca mógłby otrzymywać plakietkę "Antybiznes" albo "oszust"

#9 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 18 sierpnia 2010 - 08:35

Dostał antybiznes w nieco innej postaci :]

#10 rowerb

rowerb
  • 9 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 sierpnia 2010 - 13:15

Dostał antybiznes w nieco innej postaci :]


a co masz dokładnie na myśli bo teraz widzę, że bana już nie ma ??

#11 maciejx

maciejx
  • 27 postów

Napisano 05 maja 2011 - 16:18

Przepraszam za odkopywanie kotleta ale może się przyda innym. Tutaj profil człowieka energiapro, jakby ktoś chciał mu maskę sklepać.
Damian Gądziński | Facebook
Ja mieszkam na drugim końcu Polski i jestem za stary na takie akcje.
Odpuściłem, bo przez swoją chęć bycia zapobiegliwym (możliwość otwarcia paczki przed odbiorem) wtopiłem wszelkie możliwości załatwienia tego drogą legalną. Oczywiście po jakimś czasie wyszło, że był rozbierany itp itd. Bo np. antena od WIFI nie styka i raz na 3 miechy zadziała, pełno kurzu pod szybką, przycisk mute nie działa itp.

#12 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 25 sierpnia 2011 - 13:14

Drodzy Użytkownicy myapple.pl,

ja również zostałem oszukany niestety.
Sprawa jest na policji, jestem chętny na pozew zbiorowy. Jeśli ktoś miałby ochotę, zapraszam na priv.
Poza policją chcę zainteresować media. Im więcej nas, tym lepiej.

Sprawmy, aby zakupy w internecie były bezpieczne!
Pozdrawiam :)

---------- Wpis dodano o 14:14 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:11 ----------

PS. Udało mi się już uzbierać około 100 stron dowodów, więc jest duża szansa, że nam się uda :)

#13 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 25 sierpnia 2011 - 20:43

:-)

#14 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 27 września 2011 - 22:13

Zapraszam wszystkich oszukanych https://wspolnypozew...zwy/izen-wrocaw

Również jeśli ktoś jest zainteresowany wspólnym pozwem / wymianą informacji proszę o info na PRIV - dołączę adres e-mail do naszej listy mailingowej, gdzie wymieniamy wszystkie informacje związane z postępowaniem przeciwko izen.

#15 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 10 listopada 2011 - 16:42

Dzwonili z policji, udało im się odnaleźć skradzionego iPhone'a. Do odbioru będzie za jakiś tydzień... Ciekawe tylko w jakim jest stanie....

#16 Dziadu1993

Dziadu1993
  • 728 postów

Napisano 11 listopada 2011 - 10:14

strochu co nas to interesuje ? Piszesz o tym w kazdym watku, rozumiem ze sie cieszysz ale bez przesady, napisz w jednym i zostaw to dla siebie.

#17 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 11 listopada 2011 - 14:54

strochu co nas to interesuje ? Piszesz o tym w kazdym watku, rozumiem ze sie cieszysz ale bez przesady, napisz w jednym i zostaw to dla siebie.


JAkbyś zwrócił uwagę, nie piszę w każdym wątku, tylko w wątkach, które dotyczą dokładnie tej jednej osoby, która oszukała mnie oraz innych. Pozdrawiam

#18 strochu

strochu
  • 48 postów

Napisano 17 listopada 2011 - 07:50

Sprawa się wyjaśniła, okazało się, że "serwisant" izen naprawił mojego iPhone'a i sprzedał go komuś. Policja odzyskała telefon, współczuję tylko osobie, która go kupiła od niego, mam nadzieję, że też go zaskarży. Pozdrawiam wszystkich:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych