Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak przekonać rodziców?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
176 odpowiedzi w tym temacie

#101 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 lipca 2010 - 21:25

pytanie brzmi jak przekonać do Mac rodziców!!!! a nie co wsiąść PC czy Mac.

#102 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 20 lipca 2010 - 21:32

Powiedzieli że kupią, ale nie teraz.

Gry mnie nie za bardzo obchodzą, gadu gadu pójdzie przez Adium, kolega mi da płytkę z iWorkiem i powiedział że jak będę miał z czymś problem to mi pomoże.

http://zapytaj.com.p...zy_Windows.html

#103 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 20 lipca 2010 - 21:35

Nie sądzę, by 12 latek programował, oprócz nielicznych niezwykłych przypadków. A nawet jeśli, to nie jestem pewien, czy przyszłościowe jest uczenie się języków makowych. C++/C# w Visual Studio to jednak trochę lepsze rozwiązanie.



Ale w tym wieku nie chodzi o wybór języka, a bardziej o zabawę, wszystko jedno w jakim języku, a na maku ma duży wybór od razu. Mi tam te zabawy w Basicu jak i trochę w asemblerku wyszły na dobre, pomimo że później zawodowo nigdy w tych językach nie pisałem.

#104 iGor S.-8e6949e8a8

iGor S.-8e6949e8a8
  • 675 postów

Napisano 20 lipca 2010 - 22:01

heh... no tak tępienie młodzieży na forum (: nie żebym miał coś przeciwko ale w internecie traktuje sie nastolatków jak murzynów...
kiedys myslalem ze jest odwrotnie i ze podajac sie za osobe o nizszym wieku mozna uzyskac przyjazne odpowiedzi..

autorze wątku , wykombinuj coś ale szybko , bo zaraz przyjdzie KOKOS i zamknie ten wątek


Ehh... Niestety. Nie wszyscy są tacy... Nie wszyscy są pokemonami siedzącymi cały czas przy grach i zawalającycymi internet. Nie wszyscy są też niewiedzącymi idiotami nie umiejącycmi czytać ze zrozumieniem (owszem zdarza się, ale nie tylko nam).

A temat jednak powinien być przeniesiony do Offtopic ;)

Co do tematu: Mam identyczną sytuację jak Ty. Rada? Po prostu zbieraj kasę. Nie mów że w ogóle nie dostajesz pieniędzy :). I po co Ci najnowszy Mac? Dla szpanu?

Ja również nie gram (a jeśli już to na Xboxie, ale rzadko). Komputera używam tylko do internetu i komunikatora. Chciałbym mieć Maca ze względu na wygodę (ojej, bardzo mi potrzebna :D), stabiność, bezpieczeństwo i wygląd :D.

Powodzenia ;)

#105 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2010 - 22:04

Kolejny... Czy wy kur^& musicie w każdym zdaniu tego "xD" używać. Ludzie, co to w ogóle ma na celu, stosujecie to jako emotikona ?
xD - z tego co mi wiadomo ponoć wyraża ekscytacje, w twoim przypadku wszystko cię ekscytuje


xD, potocznie w slangu młodzieżowym wymawianie też ustnie jako "iksde" znaczy tyle samo, co ":D"

Jeśli chodzi o programowanie w Objective-C / Cocoa, czy w ogóle nastawienie na iP, jak to niektórzy mu tutaj wróżą... Jestem ciekaw, z jakich książek ma się uczyć? Z polskich? A istnieją takie poświęcone temu językowi w naszym ojczystym języku?

A może uważacie, że poziom 6-klasisty w języku angielskim starczy spokojnie, aby zrozumieć chociażby 40% zawartości?

No sorry, ja kończąc podstawówkę myślałem, że jestem "uber" z angielskiego. Dopiero po gimnazjum, w liceum, dowiedziałem się, jaki jest mój poziom. Obecnie nadrobiłem ostro i myślę o studiach w Australii. :]

Także nie wciskajcie mu kitu o programowaniu w Obj-C. Chyba, że ze słownikiem w ręku, ale to po 3 stronach można się zniechęcić.

#106 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 lipca 2010 - 00:25

Witam,
mam 24 lata właśnie kończę studia, jak namówić rodziców żeby mi kupili dom? tj żebym nie musiał zapierniczać latami i nie daj Boże brać kredyt na całe życie żeby już mieć swój własny? coooooo? xD


Znajdż sobie bogatą żonę ;)

#107 Alex007

Alex007
  • 820 postów

Napisano 21 lipca 2010 - 06:58

Znajdż sobie bogatą żonę ;)


Będzie że jest z nią dla pieniędzy. A i domku :)

#108 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 lipca 2010 - 10:51

Będzie że jest z nią dla pieniędzy. A i domku :)


rodzice mu raczej nie kupią domku

a z tym postem to sorry pomyliło mi się WĄTEK zamknąć! bo z uzasadnianiami zaczynacie się powtaRZAĆ !!

#109 kamikadze22

kamikadze22
  • 177 postów
  • SkądPL,GORLICE

Napisano 21 lipca 2010 - 12:17

Ja mam 14 lat i namawianie do kupna macbooka pro 15" trwało 1 rok.Moim zdaniem opłacało się i dzięki temu inaczej teraz podchodzę do komputera.Mi też wszyscy mówili że na co mi to ,bo i tak nie ma na to gier,tak mówili znajomi i chcieli mnie zniechęcić ale i tak kupiłem maca,ja miałem większy budżet bo ok 2100 $ i tak stałem się posiadaczem macbooka pro 15" i7 i polecam go wszystkim.Sam jestem wyjątkiem wśród całej klasy gdyż nie lubię i nie interesuję się piłką nożną i nienawidzę gier,za to zajmuję się drobiem egzotycznym,fotografią i narciarstwem alpejskim tym ostatnim to bardziej pro.

#110 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 21 lipca 2010 - 12:26

Niby dlaczego zamknac watek? Nie pasuje to nie piszemy w tym watku i koniec kropka. Chlopak zadal rozsadne pytanie i oczekuje na nie rozsadnych odpowiedzi. Sam jestem rodzicem i jakby syn chcail kupic jakis sprzet, o ktorym nie mam pojecia chcialbym zeby w razsadny sposob wytlumaczyl mi dlaczgo mam wydac pieniadze na okreslony towar. I tutaj argumentacja i dyskusja jest potrzebna. Z dnia na dzien nie przkonasz rodzicow, daj sobie miesiac czasu albo wiecej na to, pokaz ze nie jest to tymczasowa zachcianka tylko okreslony cel, sprzet ktory warto kupic. Tymniemniej iz jest to tylko zwykly komputer, nie prosisz o tatuaz na calych plecach. Nie sugeruj tez zapytaj.com.pl, aby dowiedziec sie czy opwinia publiczna uwaza iz MAC jest lepszy/gorszy od Windows musialbys wykonac wiarygodne badanie statystyczne na weryfikowalnej losowej probce stworzonej z ludzi o roznym zakresie wiekowym, edukacyjnym, miejscu zamieszkania itd. A zeby takie badanie bylo konrektne osoby te przez ten sam okres czasu powinny uzywac obu systemow by moc odpowiedziec na bazie swojego doswiadczenia a nie plotek czy wrazen osob trzecich.

#111 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 lipca 2010 - 12:54

Tak ale zaczynamy odbiegać od tematu .. jakieś głupie porównania i każdy musi napisać chociażby to samo aby wpisać się w sukces kupienia przez tego chłopaka maca.

#112 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 21 lipca 2010 - 18:31

Moi rodzice mi dzisiaj powiedzieli, że wezmą na kredyt iMaca 21,5" Tylko powiedzieli żeby przedwcześnie się nie cieszyć, bo co będzie jak kredytu nie dostaną. Przekonałem rodziców (nie sądziłem, że to tak szybko pójdzie) To mogę ująć wątek za zamknięty. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi!

#113 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 lipca 2010 - 18:34

Super, że Ci się udało. Daj znać jak już go zakupisz i jakie wrażenia z użytkowania.

#114 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 21 lipca 2010 - 18:45

Co najbardziej poskutkowalo w przekonywaniu?

#115 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 lipca 2010 - 18:50

Co najbardziej poskutkowalo w przekonywaniu?

jestem pewien, że Twoje sugestie :) rzeczowo i na temat

#116 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 21 lipca 2010 - 19:18

12-latkowie dostają iMaca, a mi nawet macbooka nie kupią na razie :P Zazdroszczę, ale gratuluję przekonania rodziców, bo to nie jest łatwe jeśli chodzi o taką ilość kasy ;)

#117 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 lipca 2010 - 19:24

też gratuluję

#118 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 lipca 2010 - 20:27

Moi rodzice mi dzisiaj powiedzieli, że wezmą na kredyt iMaca 21,5" Tylko powiedzieli żeby przedwcześnie się nie cieszyć, bo co będzie jak kredytu nie dostaną. Przekonałem rodziców (nie sądziłem, że to tak szybko pójdzie) To mogę ująć wątek za zamknięty.


Ja bym wolał MacBooka Pro 13".

#119 Aldo

Aldo
  • 151 postów

Napisano 21 lipca 2010 - 20:49

również gratuluję :D

#120 Seba_wse

Seba_wse
  • 57 postów
  • Skądzachodniopomorskie

Napisano 22 lipca 2010 - 06:06

Sądzę, że górę wzięły względy praktyczne - ilość przewodów walających się za biurkiem;)

#121 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2010 - 13:23

Moi rodzice mi dzisiaj powiedzieli, że wezmą na kredyt iMaca 21,5"

Kredyt na komputer dla 12latka? Chryste... Do czego to dochodzi... Mój tato jest zdania, że nie kupuje się rzeczy, na których się nie zarabia (tak więc w tym przypadku iMac się do tych rzeczy wpisuje) na kredyt. Kredyt bierze się tylko i tylko wtedy, gdy musimy w coś zainwestować, a nie na zachcianki.

#122 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 22 lipca 2010 - 13:25

mpCapone - współczuję Tobie. Trzeba sobie życie umilać a nie praca i praca, nigdy tego nie zrozumiem bo jak pracuję żeby żyć a nie na odwrót.

#123 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 22 lipca 2010 - 13:26

Bo? Pewnie jesteś zadłużony po uszy i żałujesz, że nie miałeś zdrowego podejścia. Pamiętaj, że kredyt trzeba SPŁACIĆ i to z odsetkami. Nie ma nic za darmo. - Widzę, że dodałeś uzasadnienie. No ale marne, bo to właśnie dzięki pracy masz pieniądze na uciechy :P . - Tak by nie odbiegać od tematu, to MacBooka dostałem, ponieważ miałem dosyć udaną argumentację (tata mieszka w Sandomierzu a ja we Wrocławiu i tam nie miałbym własnego komputera jak w domu, tylko musiałbym korzystać z tamtejszego, notabene nie najnowszego). Kolejną moją zachcianką jest Mac Pro, ale jest warunek - mam uzbierać 40% ceny komputera jakiego chcę kupić. Mam już 20% :D Myślę, że w przyszłym roku się uda :). I nic na kredyt, kupujemy w takich miesiącach, kiedy się opłaca i kiedy jest kasa, a nie kiedy się nie opłaca i kasy nie ma.

#124 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lipca 2010 - 13:38

oj..nie tutaj =]

#125 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 22 lipca 2010 - 15:02

mpConroe, dziwne to co piszesz i skąd te wnioski to pojęcia nie mam, ja nie jestem zadłużony, w życiu nie wziąłem kredytu bo nie musiałem, ale jakbym miał potrzebę to bym wziął bez wahania nawet na wakacje, wczasy itp, albo właśnie na komputer dla 12 syna (jakbym miał).
A uzasadnienie nie jest marne, wręcz jest idealne, ale rozumiem też że są tacy którzy żyją by pracować.
A dlaczego Ci współczuję? A no dlatego:

Mój tato jest zdania, że nie kupuje się rzeczy, na których się nie zarabia

To jest dla mnie chore podejście, ale widzę że już zacząłeś przesiąkać tym, bo bronisz słów ojca jak nie wiem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych