Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak przekonać rodziców?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
176 odpowiedzi w tym temacie

#51 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 19 lipca 2010 - 22:25

Trochę OT ale nie wierzyłem w ten temat a tu proszę już 5 strona hehe

#52 flamner

flamner
  • 253 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2010 - 22:37

Rocer zastanów się dobrze czy na pewno chcesz się przesiąść z pc na maca. Odpuść sobie na razie maca mini, proponuje żebyś rozjarzał się za tańszym(używanym) np. powermac g5. Po drugie uświadom rodzicom że na makach nie można w nic grać, większość twierdzi że komputer służy tylko do tego.

---------- Wpis dodano o 23:37 ---------- Poprzedni wpis dodano o 23:35 ----------

No i koniecznie musisz się do tego dołożyć. Jeśli nie masz kasy, to uzbieraj. Wtedy rodzice na pewno dostrzegą że ci na tym bardzo zależy.

#53 malin.pl

malin.pl
  • 194 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 19 lipca 2010 - 22:42

... co się dzieje z młodzieżą ? 12 lat i chce Mac'a ... co rodzice robią że takie dzieci rosną :D (nie chciałem nikogo urazić, tylko zwrócić fakt na wychowanie dzieci) a co do tematu, jak już wielu stwierdziło Mac Ci się (najprawdopodobniej) nie przyda. Ja bardzo chciałem mac'a i dostałem go jako prezent na 18. (uważam że to była lekka przesada ze strony ojca). W wieku 12 lat liczą się gry, gg i inne "pierdoły", których na Mac'u nie zrobisz. Szpan szpanem, ale pamiętaj że pieniędzy rodzicom nikt za darmo nie daje. Nie wiem ile zarabiają i nie chce wiedzieć. Jednakże pamiętaj aby nie przeginać, bo co ? Dziś dostaniesz Mac'a, a jutro będziesz chciał samochód ? Kup sobie dobrego PC, posłuży Ci kilka lat, a potem pomyślisz o jakimś komputerze Apple. (lub zamiast PC kup sobie PS3 - tańsze w kupnie i nie trzeba modernizować, wszystkie gry będą chodzić, a PC który masz wystarczy Ci do filmów, gg i neta.) pozdrawiam

#54 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 19 lipca 2010 - 22:44

Co wy z tym, ze nie da sie grac? Mozna zainstalowac widoze i grac do woli, na gf9400 MW2 idzie spokojnie na full screenie i wyglada lepiej niz na xbox360. Pomijam juz ze wyszedl steam na maka i sie troche rynek rozrusza.

#55 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 lipca 2010 - 22:46

@malin.pl: chyba lepiej, że chce mac niż hajs na zioło co? bez przesady jeśli rodzice się zgodzą i będzie to wspólny racjonalny wybór, to po co My tu prawimy takie morały?

#56 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 lipca 2010 - 22:53

Pomysl też nad Asusami EeeBox.

Dołączona grafika

ASUSTeK Computer Inc.
http://www.skapiec.p...0_0_0_0_0_0_0_0

http://www.ubuntu.com/desktop
http://czytelnia.ubu...u-10-04-wydany/

#57 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 19 lipca 2010 - 23:05

Pomysl też nad Asusami EeeBox.

Dołączona grafika

ASUSTeK Computer Inc.
Komputery stacjonarne MSI Asus cena - Por


Chyba pomyliłeś tematy nie? xD Nie wiem o co chodzi z twoją propozycją i w ogóle jak możesz proponować takie gówno? :roll:
On chce jakiegoś mac'a...

#58 Aldo

Aldo
  • 151 postów

Napisano 19 lipca 2010 - 23:09

Chyba pomyliłeś tematy nie? xD Nie wiem o co chodzi z twoją propozycją i w ogóle jak możesz proponować takie gówno? :roll:
On chce jakiegoś mac'a...


kolega chciał mu zaproponować tańszy komputer i "nadający" się do zastosowań, kóre podał w pierwszym wątku.

#59 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2010 - 23:15

Do Twoich zastosowań i gier, których używasz, to obecny PCet powinien starczyć na kolejne 2-3 lat. Ja na swojego nowego MacBooka zapracowałem w wieku.. 17 lat? 2 miesiące pracy w McD na wakacje (JESUS!), 1/3 dołożył mój tato i mam. ;) Obecne wakacje znowu w McD - aby zakupić Photoshop CS5 Student Ed. + iPhone 3GS.

#60 Kubus_PL

Kubus_PL
  • 141 postów

Napisano 19 lipca 2010 - 23:17

@feuerfest Może też tym makiem gwoździe przybijać ;) Po to kupować maca żeby instalować winde, i na niej wszystko odpalać? Czy może co chwile przeskakiwać między systemami? To niestety nie działa tak szybko jak alt-tabowanie. Szkoda killku tysięcy złotych. =)

#61 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2010 - 23:18

Co wy z tym, ze nie da sie grac? Mozna zainstalowac widoze i grac do woli, na gf9400 MW2 idzie spokojnie na full screenie i wyglada lepiej niz na xbox360. Pomijam juz ze wyszedl steam na maka i sie troche rynek rozrusza.


Z tego co widzę, to OP chce maka tylko dlatego, że naczytał się o cudach od Apple, nie z jakiegoś sensownego powodu. Wiem, że można uruchomić gry na maku, ale gdy jest wybór pomiędzy PC i Makiem do grania, chyba jasne jest co się lepiej nadaje?

tasak_94 - Hackintosh nie jest niezgodny z prawem, przynajmniej polskim. Stawiając go łamie się licencję, która jednak przez polskie prawo nie jest respektowana.

olafejs - Nie wnoś tyle do tematu bo zmęczysz.

#62 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 20 lipca 2010 - 00:06

Chyba pomyliłeś tematy nie? xD Nie wiem o co chodzi z twoją propozycją i w ogóle jak możesz proponować takie gówno? :roll:
On chce jakiegoś mac'a...


Nie do końca, bo chce Mac mini, ale ma problem z przekonaniem rodziców do takiego wydatku.

#63 evilboy

evilboy
  • 885 postów
  • SkądTokyo/Japan

Napisano 20 lipca 2010 - 00:47

Troche off topu

Raz mi padło na łeb że chce nowy zegarek podobał mi się strasznie jeden(kosztował 10000zł firma Panerai) strasznie go chciałem mieć

Gratuluje gustu jezeli chodzi o zegarki, sam swojego czasu zakupilem PAM 111 i LUMINOR 1950, nie spodziewalem sie ze ktos w tym wieku szczegolnie w PL moze znac i lubic Panerai.

A teraz odpowiedz na oryginalne pytanie 12stolatka

Przedewszystkim nie daj sie tym wszystkim co tu cie strofuja i odpisuja na co ci mak, na co ci taki komputer, za drogi, kup PC, nie ma gier itd id - BZDURA. Kolega zapytal jak przekonac rodzicow a nie o to czy ktos tam uwaza ze jest mu potrzebny czy nie. Sam kupilem maka dzieciakowi i widze jak bardzo sie rozwija, ma 11 lat, sklada filmiki w iMovie, bawi sie systemem ostanio ucze go programowac i szalenie mu sie podoba jak jego proste aplikacje dzialaja na iPod Touch.
Wiec sluchaj, jezeli chesz przekonac rodzicow to musisz myslec jak rodzice, a rodzice wydajac pieniadze mysla w kwestii inwestycji, jezeli ich przekonasz ze kupujac MACa zainwestuje w Ciebie, w Twoj rozwoj, w Twoja kreatywnosc - to jestes na dobrej drodze! Pokaz im ze jestes naprawde tym zainteresowany, kup ksiazke o programowaniu na MACa, zbieraj informacje, ulotki materialy reklamowe ze sklepu i przynosc to do domu. Pokaz rodzica filmy promocyjne ze strony apple. Nie poddawaj sie, oszczedzaj pieniadze, nie zmieniaj swojej decyzji daz do celu!

#64 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 20 lipca 2010 - 01:54

Ktos raczyl napisac o Hackintoshu. Przy wielodniowym czytaniu insanelymac, odrobinie cierpliwosci i pracy z dremelkiem - da sie poskladac Hackintosha z oryginalnym Mac OS X w obudowie Apple G4 za 900 PLN. Sprawdzone... ;-D

#65 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lipca 2010 - 06:53

tylko że ma się większą satysfakcję jeżeli ma się Apple a za to 900 zł to można miec już używanego Maca mini anie jakiegoś Hacintosha

#66 Seba_wse

Seba_wse
  • 57 postów
  • Skądzachodniopomorskie

Napisano 20 lipca 2010 - 10:08

Dlaczego nikt nie zaproponuje maca mini z G4:
Apple Mac Mini PowerPC G4 1.25GHz 40GB 1GB (1154382188) - Aukcje internetowe Allegro

lub z intelem:
Mac Mini C2D 1.66 2/250HDD/DVD-RW OKAZJA (1150941333) - Aukcje internetowe Allegro
???

Myślę, że to najtańsza opcja na I kontakt z makiem, można poużywać miesiąc lub kilka miesięcy, sprzedać za tą samą kasę co się kupiło i kupić już nówkę sztukę nieśmiganą o ile zajdzie taka chęć i potrzeba. To bym śmiało polecał tym co mają dużo kasy czy mało kasy, nieważne. Ja kupiłem nówkę sztukę od razu ale to był bardzo świadomy wybór 27 latka:) Szukałem wtedy laptopa z podświetlaną klawiaturą (nie lampką nad monitorem) i mogłem przebierać jedynie wśród 3 macbooków pro.
Znałem kilku 12latków których gry nie interesowały. Chcieli pisać np. programy do szyfrowania danych. Każda forma zabawy jest dobra, byle się nikomu krzywda nie działa.

Tak więc moja propozycja jest chyba dobra, kilkaset złotych na pierwsze koty za płoty, w sumie potem można odsprzedać bez straty i albo wrócić do blaszaków lub kupić sobie nowego maczka. Co do cen to nie przesadzałbym, nie jest to komputer jakiś superelitarny. Po prostu dana konfiguracja kosztuje. Każdy "windowsowy" laptop w aluminium będzie musiał swoje kosztować. Sam upgrade systemu na nowszy jest chyba w przypadku maczka tańszy. Oprogramowanie specjalistyczne nieważne na jaką platformę zawsze kosztuje sporo. Sporo z punktu widzenia zwykłego domowego użytkownika. Z punktu widzenia wziętego specjalisty niekoniecznie.

Młody Człowieku, nie wiem czym do końca jest podyktowany Twój wybór. Czy tylko mistrzowskimi sloganami reklamowymi Apple czy chęcią bycia trendi, czy jak to się tam teraz zwie, czy chcesz po prostu stymulującej odmiany, w sensie odkrywania nowych zastosowań komputerów nie tylko gry ale i coś bardziej ambitnego co bez wątpienia na maczku jest o wiele przyjemniejsze dla oka i nerwów (zazwyczaj) niż podobne rzeczy na windowsie.
Jest jeszcze jeden plus, jak teraz kupisz maczka, będziesz ambitny, skończysz z nim studia itd to na pewno Twoje szanse na rynku pracy będą nieco wyższe niż gdybyś to samo skończył mając kontakt z samym windowsem. Chętniej Cię zatrudnią np. w salonie Renault, czy w Ispocie, Cortlandzie tylko z tego powodu, że potrafisz obsługiwać maczka a większość nie za bardzo;) Wiem, że te prace to nie szczyt marzeń. Ale czasem to dobry początek i baza do poszukiwań lepszej pracy. Chyba że w w.wym. firmach zrobisz karierę. Większość zależy jednak od tego nie jaką szkołę skończysz ale jakim będziesz specjalistą. W dowolnej branży specjalista z prawdziwego zdarzenia zawsze jest w cenie, a znajomość jednego systemu operacyjnego nigdy nie będzie minusem.

Jeszcze jedna ważna sprawa. Podejście do życia! Kumpel pracował kiedyś w sklepie takim "na luzie" z deskami snowboardowymi, deskorolkami itp. Tak więc atmosfera tam była "na luzie". W okolicy mieszkał taki dzieciak z siostrą. Raczej bida z nędzą, ale jak to większość dzieciaków wesoły z natury, jeszcze nie zepsuty, taki sześciolatek. Przychodził często do sklepu i prosił o dosłownie kilka groszy. Chłopaki mu dawali zawsze jakieś miedziaki, tak nawet może złotówka czy dwie się uzbierały. Na zapleczu mieli zawsze problem z butelkami po piwie. Powiedziałem im, chłopaki, macie problem z tymi butelkami, nie dawajcie malcowi kasy tylko te butelki. Nie ma kto wynieść śmieci, dajcie mu złotówkę za wyniesienie śmieci (nie były to ciężkie sprawy, kilka kubków po jogurtach i jakieś papiery, folie itp.). Odpowiedzieli, że co ty, dzieciaka nie będziemy wykorzystywać. Odpowiedziałem, że z drugiej strony, dzieciak jest wesoły i chętny do wszystkiego, jak dacie mu "zarobić" w uczciwy sposób to jest szansa, że wyrośnie na ludzi, zobaczy, że można o wiele więcej zarobić pracą niż "żebractwem" a jak teraz mu będziecie dawać za friko, to jak podrośnie to przyjdzie z kumplami i będziecie im musieli dawać znacznie więcej też za friko. Po prostu będzie wyrażał postawę, że jemu "się należy". Pomyśleli, przekonałem ich. Potem mieli porządek na zapleczu a dzieciak po pewnym czasie nie miał już takiego zapadniętego brzucha, z radością wynosił butelki i śmieci. Ktoś może się oburzać, że się dzieciaka wykorzystuje a ja twierdzę, że się dzieciaka wychowuje. Zamiast być roszczeniowy będzie przedsiębiorczy. Dostał od razu wybór: zrobisz coś pożytecznego - zarobisz, nic nie zrobisz - idź gdzie indziej.
Nawet kilkuletnie dziecko jest w stanie dokonać wyboru co mu się opłaca a co nie. Codziennie przybiegał do sklepu z uśmiechem na ustach pytał czy są jakieś butelki i worek ze śmieciami. Ja twierdzę, że to go nie zdemoralizowało ale uszlachetniło. Podobne relacje powinny być dziecko - rodzic. Są pewne drobne prace które dzieci powinny jak najbardziej od małego wykonywać i dostawać za nie nagrodę. Posprzątać swój pokój, później odkurzyć mieszkanie, umyć okna, wynieść śmieci, oczywiście w zależności od wieku itd. "Dawanie" pieniędzy do niczego nie prowadzi. Ja zawsze musiałem na swoje zachcianki zapracować. Uważam, że wyszło mi to na dobre. Jest też lepsza relacja z Rodzicami.
Młody Człowieku, zaobserwuj z czym Twoi Rodzice mają problem. Powiedz, że nie chcesz aby Ci kupowali komputer ale że chcesz na niego zarobić. Np. piwnica jest do posprzątania, dogadaj się, że wykonasz to. Mogą Ci wypłacać albo od razu albo niech zapisują gdzieś ile zarobiłeś i potem wypłacą pełną sumę. Na używanego maca mini powinieneś znacznie szybciej zarobić niż na nowego za 3-4k. A jak potem Twoi Rodzice zobaczą, że to nie jest zwykła zachciewajka, kolejny gadżet, słomiany zapał, tylko faktycznie się rozwijasz itd. To albo nowego już dużo chętniej pomogą Ci kupić, lub możesz spodziewać się miłego pudełeczka pod choinką.
Może to głupio brzmi, ale naprawdę coś kupionego za swoje ciężko zarobione pieniądze to trochę inna frajda niż gdy się coś dostanie na zawołanie.

Pzdr

#67 tasak_94

tasak_94
  • 107 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 lipca 2010 - 10:12

@Riddle: Podkreślałem wiele razy w mym poście że Hackintosh jest nielegalny

więc nie musisz mnie upominać ;)

@imac350mhz: Fajnie. Kupi se maca mini nie spodoba mu się on i co ? Pozostaje go sprzedać. A tak gdyby se kupił pieca i postawil na nim H@cka to mógłby poobcować, i nie wyda kasy w błoto.

@seba_wse: MASZ absolutną rację. Coś kupione za własne ciężko zarobione pieniądze sprawia Ci dużo większą satysfakcję oraz uczy cię wartości pieniądza. :)

@założyciel_tematu: Albo lepiej, idź do iSpotu albo Cortlandu i pobaw się na OSXie w sklepie, możesz przyjść z rodzicami może się przekonają :)

#68 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 20 lipca 2010 - 11:00

@evilboy: To była dobra odpowiedź na pewno spróbuje ;) @Seba_wse: To było wielkie (na serio) Przedstawię wasze wersje mojemu tacie. Zobaczy że Mac to nie tylko rzecz, którą chce. Hackintosh? Nieeee, mam za słabego kompa by to zrobić... Jakbyście mieli mój komputer, to koniecznie byście chcieli go zmienić ;) Jeśli chodzi o gry to mnie tylko obchodzi The Sims 3 for Mac & PC Na Mackintoshu chcę rozpowszechniać wiedzę nauczyć się robić skrypty obrabiać filmy i inne. Na GarageBand poduczę się grać na gitarze. Aha, mój kolega ma na MacBook'u Pro Gadu - Gadu. Skąd je ściągnąć?

#69 Aldo

Aldo
  • 151 postów

Napisano 20 lipca 2010 - 11:21

Aha, mój kolega ma na MacBook'u Pro Gadu - Gadu. Skąd je ściągnąć?


Hah, jeszcze nie masz Mac'a a już pytasz skąd pobrać GG.
Na mac'a, są tylko jego odpowiedniki, typu Kadu, Adium, Tlen czy wersja internetowa gg. ;)

#70 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 20 lipca 2010 - 11:53

@up: Chce wiedzieć na przyszłość ;) A i na wielu programach mi nie zależy w ten sposób nauczę się nie zaśmiecać kompa zbędnymi programami, bo większość potrzebnych już tam jest :)

#71 mpConroe

mpConroe
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 lipca 2010 - 12:42

Jeśli chodzi o gry to mnie tylko obchodzi The Sims 3 for Mac & PC

No to na pocieszenie powiem ci, że The SIMS 3 wbrew temu co się powszechnie mówi, jest portowany na Maca przez tzw. Cider i działa jakieś 4 razy wolniej niż na tym samym sprzęcie na Windows 7 (tzw. bootcamp, czyli instalacja Windowsa na Macu z emulacją BIOSa). Choć mamy Steam od niedawna, to wszystkie nowsze gry na moim MacBooku nie chcą iść, np. Portal na silniku Source tnie się jak cholera, ale Word of Warcraft (który jest na Maci od początku) działa płynnie. Mac Mini ma trochę lepszą grafikę, ale w dalszym ciągu Windowsowa wersja SIMS 3 będzie chodzić szybciej, a CS:S podejrzewam, że tak samo szybko jak na Windowsie, bo jest natywny. A jakbyś chciał pograć w GTA, to niestety, ale tylko na Windowsie ... Owszem, gdzieś na forum są jakieś instrukcje do przeróbki, ale czy na Mini to pójdzie płynnie, to wątpie xD. Kup sobie konsole, EA zapowiada Simsy na xboxa360 xD.

#72 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lipca 2010 - 12:46

Trochę OT ale nie wierzyłem w ten temat a tu proszę już 5 strona hehe


no wiesz każdy chce umoralizować tego chłopaka na swój sposób :)

#73 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 20 lipca 2010 - 12:48

Te Simsy na pewno szybciej będą działać niż na moim kompie. One się wyłączają ponad pół godziny. I wy mówicie o tym najnowszym? Bo o nim jest cały czas mowa.

#74 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2010 - 13:08

ekmh ekmh mowiliscie o wychowaniu przez rodzicow ? Ja sam mojej córce podtykam mac'a aby nie musiała mieć styczności z windowsem i z graniem, bo wole aby pobawiła się klockami ze mną niz siedziała przed kompem, a na macu obejzy sobie bajeczke lub rysuje w illustratorze! a dobrze wiecie, że jak przyniesliscie pierwszego Mac'a do domu to zmieniło się wasze podejście do kompa - że nie służy on do gier. Oczywiscie od czasu do czasu pogram w Machinarium ale generalnie wole na nim pracować (z PC było odwrotnie) No windows world!

#75 gizmo3800

gizmo3800
  • 1 906 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 lipca 2010 - 13:21

Te Simsy na pewno szybciej będą działać niż na moim kompie. One się wyłączają ponad pół godziny.

Z tego co czytam ten wątek to Ty trochę taki mały bajkopisarz jesteś.
I sam podświadomie szukasz argumentów do tego aby się pozbyć blaszaka, uwierz mi i paru osobom które się wcześniej wypowiadały że maciek nie da Ci tej samej wydajności co piec. Mówisz że chcesz pracować i uczyć sie języków skryptowych i do tego Ci mac potrzebny. Powiedz nam jaką to TY pracę chcesz na nim tak naprawdę wykonywać i co do tej pory zrobiłeś żeby mieć chociaz jakiekolwiek pojęcie o programowaniu?
Wiem że moja wypowiedź mnie jest zbyt optymistyczna ale po prostu patrząc na to w jaki sposób się wypowiadasz przypominasz mi samego siebie z przed kilkunastu lat. Miałem bardzo podobne Ciśnienie a potem i-maczek tak naprawdę marnował się niepotrzebnie przez kilka lat.
Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych