Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Jak przekona膰 rodzic贸w?


  • Zamkni臋ty Temat jest zamkni臋ty
176 odpowiedzi w tym temacie

#26 Riddle

Riddle
  • 1聽631 post贸w
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 19 lipca 2010 - 20:44

Po pierwsze, na maku masz tylko kilka gier. Po drugie, wydajno艣膰 maka jest du偶o ni偶sza, wi臋c b臋d膮 s艂abo chodzi膰. Zastan贸w si臋, czy masz jakikolwiek pow贸d by kupi膰 maka - opr贸cz tego, 偶e Apple ma 艣wietn膮 propagand臋. Nie zajmujesz si臋 DTP, architektur膮 i czymkolwiek podobnym. Chcesz bawi膰 si臋 przy komputerze, ogl膮da膰 filmy, przegl膮da膰 internet, rozmawia膰 ze znajomymi - a w tym 艣wietnie sprawdza si臋 PC. Aha, pami臋taj tak偶e, 偶e system OSX nie jest kompatybilny z Windowsem - te same programy nie b臋d膮 na nich dzia艂a膰. Do szkolnych spraw (pisanie wypracowa艅, prezentacje) tak偶e nie b臋dzie zbyt dobry - pliki Pages i Worda (oraz Keynote i Powerpoint) s膮 r贸偶ne, a konwersja ich nie jest idealna. Przemy艣l to.

#27 netruner

netruner
  • 564 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 19 lipca 2010 - 20:44

Dok艂adnie jak tak bardzo chcesz to co艣聽tam zarobisz. Je偶eli rodzice zobacz膮 偶e si臋 starasz od razu b臋d膮 inaczej na to patrze膰. B臋dziesz mia艂 od razu sprawdzian czy tak naprawd臋 bardzo tego maczka chcesz.

#28 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 post贸w
  • Sk膮dT艂uszcz

Napisano 19 lipca 2010 - 20:46

Moi rodzice te偶 m贸wili 偶e mam uzbiera膰 a potem mi do艂o偶膮. Ale ja nie dostaje kieszonkowego, by艂o du偶o o tym rozm贸w i nic z tego nie wynika艂o.


W twoim wieku te偶 nie dostawa艂em. Postaraj sie co jaki艣 czas umy膰 samoch贸d, skosi膰 traw臋 i porobi膰 podobne rzeczy. Rodzice czasem dadz膮 ci troche kaski. A po za tym to zostaj膮 chyba tylko urodziny i 艣wi臋ta :P

#29 olafejs

olafejs
  • 1聽035 post贸w
  • Sk膮dPozna艅, PL

Napisano 19 lipca 2010 - 20:50

MrNorbi94 uwa偶aj bo zaraz zostaniesz odstrzelony jak ja na pocz膮tku tematu... ehhe

#30 arturcisz

arturcisz
  • 10聽155 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 19 lipca 2010 - 20:54

Nie glow sie co masz zrobic tylko idz i ch zapytaj, jaki budzet maja na kompa i jakie maja oczekiwania wobec Ciebie aby Ci dali na maca. Najzwyczajniej w swiecie zapytaj rodzicow. Sami powinni Tobie wyznaczyc cel.

#31 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 post贸w
  • Sk膮dT艂uszcz

Napisano 19 lipca 2010 - 20:56

MrNorbi94 uwa偶aj bo zaraz zostaniesz odstrzelony jak ja na pocz膮tku tematu... ehhe


No ale nie chodzi mi o prac臋 dla kogo艣, tylko umycie samochodu tacie, albo dziadkowi, jak mieszka blisko :P Mo偶na udawa膰, ze robi si臋 to za darmo, ale na koniec oni i tak co艣 dadz膮. Z drugiej strony nie ka偶dego dziadka, a nawet ojca sta膰 na dawanie dziecku co chwila pieni臋dzy, ale Rocer'a sta膰 na to z tego co pisa艂 wczesniej ;)

@Rocer- po prostu poka偶 czym艣, 偶e si臋 starasz, i wtedy ci臋 doceni膮 ;)

#32 macieks72

macieks72

  • 9聽873 post贸w

Napisano 19 lipca 2010 - 21:00

Hehe, jak to si臋 m贸wi艂o za moich czas贸w: jak sobie wychowasz rodzic贸w tak masz. ;)

#33 dirtyhary

dirtyhary
  • 629 post贸w
  • Sk膮dE艂k, PL

Napisano 19 lipca 2010 - 21:03

Zach艂anno艣膰, chcie膰聽od razu mie膰聽najlepszy i najnowszy sprz臋t, sk膮d ta cena mini na pocz膮tku tematu. Jakby艣 chcia艂 to znalaz艂 by艣 wystarczaj膮cy tobie model late 2009 z prockiem 2,26 za 2000 z艂 co by艂o by du偶o przyja藕niejsze dla twoich rodzic贸w patrz膮c na to, 偶e groszem nie 艣mierdzisz. Co do argument贸w to chocia偶by to, 偶e jest cichy i energooszcz臋dny, co zmniejszy zu偶ycie pr膮du. Kup macbooka, b臋dziesz m贸g艂 zabra膰聽na jaki艣聽biwak szkolny czy co艣 i wszystkie laski twoje, jak za艣wiecisz jab艂kiem.

#34 Rocer

Rocer
  • 126 post贸w
  • Sk膮dTychy

Napisano 19 lipca 2010 - 21:28

Z tymi pracami jest ci臋偶ko, bo mieszkam w bloku a nie w domu. MacBook jest drogi i jak na razie mi nie jest potrzebny komputer przeno艣ny. Zapyta膰 si臋 ich? Ale konkretnie o co? Bo nie zrozumia艂em. Bardzo dzi臋kuje za te odpowiedzi, kt贸re dotychczas napisali艣cie :)

#35 tasak_94

tasak_94
  • 107 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 19 lipca 2010 - 21:35

UWAGA NIE BIJCIE MNIE ZA TEGO POSTA. TAK WIEM 呕E TO NIEZGODNE Z PRAWEM. Typie Panie Kolego! Ja bym kupi艂 piec czyt. PC. Postawi艂bym Windows 7 obok kt贸rego sta艂by sobie H@ckintosh [tak wiem jest to z艂o] Na pr贸b臋 zagustuj w OSXie pobaw si臋 nim i zobacz czy ci podpasuje [w wieku 12 lat : \ Ja w tym wieku z kuzynem na lanie w Serious Sama Napierniczli艣my i robimy to do dzi艣 On 18 ja 16] OSXa ci臋偶ko na PC postawi膰 ale si臋 da cena wyjdzie du偶o ni偶sza ale jest to nielegalne bo Apfel tego zabrania. Nie bijcie za tego Hackintosha. :) Edit:\\ Na macu mini za bardzo se nie pograsz w najnowsze i troch臋 starsze gry : >

#36 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 post贸w

Napisano 19 lipca 2010 - 21:39

A ja mam inny problem jak nam贸wi膰 rodzic贸w aby mi kupili iP 4?

#37 tasak_94

tasak_94
  • 107 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 19 lipca 2010 - 21:40

Sprzedaj 3gS-a z podpisu i dor贸b sobie tego kafla :D

#38 Rocer

Rocer
  • 126 post贸w
  • Sk膮dTychy

Napisano 19 lipca 2010 - 21:43

Nie ma jeszcze w Polsc臋 iPhona 4. Wole nie ryzykowa膰 z tym Hackintoshem.

#39 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 19 lipca 2010 - 21:46

s艂uchaj ja na swojego iPhonea a nawet iMaca zbieralem sam pieni膮dze co to znaczy mam przekona膰 rodzic贸w bo oni maj膮 mi to kupi膰 ?! trzeba pierw uzbiera膰!!!

---------- Wpis dodano o 22:46 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:44 ----------

ja zaczyna艂em od iMaca G3! O mini nie by艂o nawet mowy!

#40 arturcisz

arturcisz
  • 10聽155 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 19 lipca 2010 - 21:47

butelki, makulatura, puszki...skupuj膮 to jeszcze?

#41 imac350mhz

imac350mhz
  • 251 post贸w
  • Sk膮dKrak贸w

Napisano 19 lipca 2010 - 21:49

tak czasami trzeba wyjrze膰 zza komputera i popatrzy膰 na normalny 艣wiat

#42 tasak_94

tasak_94
  • 107 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 19 lipca 2010 - 21:56

NO! Na przyk艂ad ja zbieram na now膮 gitar臋 mam fajn膮 robot臋. Og贸rki 'zbieram' na polu 80z艂 dziennie :D @za艂o偶ycieltematu Nie martw si臋 Polska policja nawet nie wie co to jest Mac :) A dla takiego dwunastolatka jak ty to najlepiej my膰 samochody, wyrzuca膰 艣mieci, zamiatac chodniki. Powa偶niejszej pracy raczej nie znajdziesz no chyba 偶e w艂a艣nie Puszki, makulatura. Jak chcesz to mam 300 kilo z艂omu stalowego w piwnicy u dziadka w miejscowo艣ci Zi臋bice na Dolnym 艢l膮sku to mog臋 ci odda膰 :)

#43 arturcisz

arturcisz
  • 10聽155 post贸w
  • Sk膮dSzczecin

Napisano 19 lipca 2010 - 21:57

tak czasami trzeba wyjrze膰 zza komputera i popatrzy膰 na normalny 艣wiat

wygl膮dam cz臋sto :)

#44 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 post贸w

Napisano 19 lipca 2010 - 21:58

butelki, makulatura, puszki...skupuj膮 to jeszcze?


nie no we藕... na tym nawet na browara nie idzie dzisiaj zarobi膰... :D

#45 tasak_94

tasak_94
  • 107 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 19 lipca 2010 - 22:02

Jak to nie.. moi s膮siedzi wczoraj lod贸wk臋 przycz艂apali 4ropak VIP脫W z biedrony wypili za to :)

#46 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 post贸w

Napisano 19 lipca 2010 - 22:03

Z tym iP 4 to taki sarkzm :) Rocer uwierz mi zastan贸w si臋 ze 100 razy poniewa偶 w tym wieku(ja mam tak samo)jak si臋 na co艣 napalimy to musimy to mie膰,ale jak si臋 tak p贸偶niej zastanowie pomy艣le p贸偶niej dam sobie chwile och艂on膮膰 tak ze 2 tyg to p贸偶niej sobie my艣le 偶e dobrze 偶e tego nie kupi艂em bo to by艂y by tylko stracone pieni膮dze i niepotrzebny bubel w domu :) Raz mi pad艂o na 艂eb 偶e chce nowy zegarek podoba艂 mi si臋 strasznie jeden(kosztowa艂 10000z艂 firma Panerai) strasznie go chcia艂em mie膰,teraz jak o tym my艣le to a偶 boje si臋 pomy艣le膰 co kto艣 m贸g艂 sobie o tym pomy艣le膰 jakby s艂ysza艂 偶e sobie 偶ycz臋 zegarek za tyle,poczekam do 18 lat i wtedy moge sobie za偶yczy膰 na osiemnastke :P .Naprawde przemy艣l za i przeciw pomy艣l czy to ci napewno teraz potrzebne itp.W tym wieku r贸偶ne g艂upoty nam wal膮 do g艂owy :D

#47 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 post贸w

Napisano 19 lipca 2010 - 22:04

u mnie makulatura chodzi po jakie艣 tragiczne grosze, 4 lata temu zbiera艂em, jak ceny spad艂y to ju偶 tego nie robi臋 bo mi nawet na dojazd do skupu nie starcza艂o :D

#48 tasak_94

tasak_94
  • 107 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 19 lipca 2010 - 22:10

no. makulatury mam sporo te偶 co艣 ko艂o p贸艂 tony b臋dzie. Aj Dziadziowi si臋 nudzi艂o. Cu偶 przekazywana z pokolenia pokolenie trafi do skup :D Mo偶e 10 z艂 b臋dzie... dla kondychy na w贸zku przez miasteczko czemu nie ! :D Offtop si臋 robi :)

#49 Aldo

Aldo
  • 151 post贸w

Napisano 19 lipca 2010 - 22:15

@tasak_94, nie 偶ebym nie wierzy艂 w mo偶liwo艣ci za艂o偶yciela tematu, ale taki 12-latek nie b臋dzie w stanie sam zainstalowa膰 hack'a na piecu xD

#50 tasak_94

tasak_94
  • 107 post贸w
  • Sk膮dGda艅sk

Napisano 19 lipca 2010 - 22:24

No w suie nie pomy艣la艂em.. chocia偶 gdyby se zassa艂 jak膮艣 gotow膮 'dystrybucje' kupi艂 se sprz臋t jaki jest polecany na OSx86 Project to my艣l臋 偶e jako艣 by mu si臋 uda艂o. Oczywi艣cie gdyby se najpierw w tym poczyta艂 w co w膮tpi臋 nie to 偶eby potrafi艂 tylko czy mu by si臋 chcia艂o.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 2

0 u偶ytkownik贸w, 2 go艣ci, 0 anonimowych