Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak przekonać rodziców?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
176 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 lipca 2010 - 17:37

Jak przekonać rodziców by mi kupili Maca mini? Mam starego kompa z 2002 roku i chce koniecznie zmienić kompa na maca. Tylko rodzice mówią, że na razie nie i że poco mi itp. Brat mówi że dużo będzie się płaciło za naprawę (choć będzie miał gwarancję) Mój kolega ma iMaca i mówi że spaloną kartę graficzną mu wymienili na gwarancji. Powiedział że mac to dobry wybór mało się psuje itp. Ale moi rodzice mówią to samo, pokazałem im całego maca. Mówią że jest super, tylko zachowują się jakby się bali go zakupić. Mac mini kosztuje od 3 059zł do 3 399zł nowy w sklepie iSpot. No to jak ich przekonać na zakup tego komputera?

#2 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 19 lipca 2010 - 17:40

Iść do pracy są wakacje na pewno dołożą Tobie jak choć trochę się wykażesz.

#3 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 lipca 2010 - 17:46

Kto mnie przyjmie do pracy? Mam 12 lat.

#4 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 19 lipca 2010 - 17:52

jeżeli masz 12 lat to rodzice Ci kupili komputer 8 lat temu kiedy jeszcze pieluchy nosileś.
duuuuuży błąd rodzicielski

---------- Wpis dodano o 18:52 ---------- Poprzedni wpis dodano o 18:51 ----------

cenzurka na 5 lub 6 + czerwony pasek
to jest argument dla rodziców

#5 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 19 lipca 2010 - 17:52

Sorry tez bym 12latkowi nie kupil kompa za 3k no chyba ze mialbym za duzo kasy ;)

#6 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 lipca 2010 - 17:54

Nieeee, nie kupili mi go tak wcześnie. W 2006 roku mi go kupili. Ale wszystkie rzeczy, części już sprzedawali w 2002 roku.

#7 piotr23_24

piotr23_24
  • 505 postów

Napisano 19 lipca 2010 - 17:54

Ja namowilem na macbooka za prawie 8000zl to tobie tez powinno się udać :P Pytanie tylko czy twoich rodziców na niego stać.A wogole na co ci Mac jeśli masz 12 lat to napewno jesteś na etapie ekstra gier na kompani rywalizacja miedzy kumplami a na macu nie działają gry z windowsa także nie pozyczysz sobie od kolegów gier.Ja bym poczekał z zakupam maca tak do 14 lat(ja mam 15 lat).Ponieważ nie wykorzystasz mojim zdanie walorów macintosha. P.S Sory za ewentualne błędy ponieważ pisze z iPhona ;)

#8 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 lipca 2010 - 18:04

W gry to ja gustuje jak już to te, które działają i na macu i na Windowsie. Mam The Sims 3, które chodzą na Macu. Będę na nim pracować grać w jakieś gry, chodzić po necie, słuchać muzyki i oglądać filmy na kompie jak i na telewizorze. Tak stać nas na taki komputer, moja mama dwa lata temu kupiła sobie laptopa za 4k :/

#9 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 19 lipca 2010 - 18:05

Pracy jest dużo. Ja w twoim wieku myłem auta sąsiadom, odkurzałem domy, kasy zawsze maiłem jak lodu.

#10 Topek

Topek
  • 755 postów

Napisano 19 lipca 2010 - 18:07

Jesteś pewny tego, że chcesz Macintosha? W jakim sensie pracować?
Za tą cenę złożyłbyś naprawdę ciekawego PC, bo aktualnie nie widzę odpowiedniego zastosowania Macintosha u Ciebie.

//Edit:


Jak już to może lepiej jakiegoś iMaca? Do Twoich zastosowań na pewno by wystarczył, jest bardziej efektowny i jest w komplecie a Twoim rodzicom spodobałaby się jego cena.

Na przykład taki:

http://allegro.pl/it...1_gb_250gb.html

#11 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 lipca 2010 - 18:13

Na pewno jeszcze więcej rzeczy będę robić na Macu, bo na razie nie używałem maca i nie wiem jakie ma jeszcze możliwości. Wam też łatwo mówić, bo macie Maci. Jak jeszcze ich nie mieliście to na pewno chcieliście je mieć jak ja teraz.

#12 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 lipca 2010 - 18:45

Na pewno jeszcze więcej rzeczy będę robić na Macu, bo na razie nie używałem maca i nie wiem jakie ma jeszcze możliwości.

Wam też łatwo mówić, bo macie Maci. Jak jeszcze ich nie mieliście to na pewno chcieliście je mieć jak ja teraz.


Daj spokoj, masz 12 lat, i w tym wieku chce sie duzo rzeczy. Nowy Mac Mini to spory wydatek, i rodzic raczej zastanowi sie 10000 razy, zanim kupi dziecku taka zabawke. Ja mam ponad 30 lat, zarabiam wlasne pieniadze, i od jakiegos czasu strasznie chce kupic sobie iPhona (poniewaz "bawie sie" Macami, mam nie do konca najnowszy telefon, a moj odtwarzacz MP3 jest tez co najmniej przedpotopowy). Jak samo chce kupic sobie jakiegos netbooka (np. teraz wlasniej jestem w podrozy sluzbowej i pisze tego posta na poczciwym, starym i CIEZKIM Powerbooku G4). Ale za kazdym razem, jak sie na jakis sprzet napale, to pytam sie, czy ja go rzeczywiscie potrzebuje, czy on znacznie ulatwi mi zycie (biorac pod uwage cene). No i wtedy entuzjazm przechodzi (troche).

jestes mlody, i jeszcze kupisz sobie w zyciu troche sprzetu. Jak na razie, to wydatek taki jawi mi sie dosc spory, jak dla 12-latka. A przede wszytstkim - dlaczego maja rodzice wydac 4 kola na sprzet, ktory znasz z obrazka? Jesli za parenascie tygodni wciaz bedziesz chcial Maca, to zawsze mozesz zaczac od jakiegos solidnego, uzywanego iMaca z Intelem. 2k PLN gigantyczna suma juz nie jest.


ps: moj pierwszy Mac (iBook g3, 600 MhZ) tez byl uzywany.

---------- Wpis dodano o 19:45 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:43 ----------

Pracy jest dużo. Ja w twoim wieku myłem auta sąsiadom, odkurzałem domy, kasy zawsze maiłem jak lodu.


I niczego sie przy tym nie nauczyles. Lepiej bys wyszedl na tym, gdybys pogral sobie w pilke, jak kazdy normalny 12-latek. Twojego footera juz pomijam.

#13 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 19 lipca 2010 - 18:53

I niczego sie przy tym nie nauczyles. Lepiej bys wyszedl na tym, gdybys pogral sobie w pilke, jak kazdy normalny 12-latek. Twojego footera juz pomijam.


A z czym ty masz problem ? Z tym że potrafiłem pomóc rodzicą i iść do pracy? Że nie musiałem od nich brać kasy ? A po 2 czy ktoś napisał że nie grałem w piłkę, bawiłem się? Źle chyba zinterpretowałeś pojęcie zarobienia sobie lub dołożenia własnych pieniędzy jak coś się chce.

#14 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 lipca 2010 - 18:58

Właśnie że nie znam go tylko z obrazka. Czytam dużo o Apple i jego rzeczach.

#15 CEHM

CEHM
  • 639 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 lipca 2010 - 19:11

A z czym ty masz problem ? Z tym że potrafiłem pomóc rodzicą i iść do pracy? Że nie musiałem od nich brać kasy ? A po 2 czy ktoś napisał że nie grałem w piłkę, bawiłem się? Źle chyba zinterpretowałeś pojęcie zarobienia sobie lub dołożenia własnych pieniędzy jak coś się chce.


12 lat to wiek, w ktorym o zarabianiu pieniadzy (takim przez duze Z) nie powinno sie myslec. Fajnie jest, jak czasami podlapie sie jakas fuche, okazjonalnie wynagradzana paroma zlotymi, ale kokosow z tego nie ma.
Pytajacy jest ewidetnym 12-latkiem, do ktorego nalezy podejsc we wlasciwy sposob. A twoje przywitanie zostaw sobie dla kolegow na boisku szkolnym, bo ja do nich z pewnoscia nie naleze. Wiem, ze wirtualna rzeczywistosc niweluje roznice wiekowe i socjalne, i tak jest nawet calkiem dobrze, ale trzeba zachowac pewien umiar. Jestes na spolecznym forum i powinienes okazywac innym szacznek, wiec wyrazaj sie poslugujac sie ogolnie przyjetymi zasadami.

---------- Wpis dodano o 20:11 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:06 ----------

Właśnie że nie znam go tylko z obrazka. Czytam dużo o Apple i jego rzeczach.


Wyluzuj :) Przyjdzie czas - przyjdzie Mac. Na poczatek niech i jakis solidny uzywany. Zaznajomisz sie z systemem, jego plusam i minusami, i jesli bedziesz na prawde czerpac korzysci z tego systemu, to kupisz/doloza sie tobie do aktualniejszego systemu. Twoi rodzice po prostu maja watpliwosci, czy wydatek takiego rzedu jest dla ciebie odpowiedni. Nie miej im tego za zle. Opoinia dorastajacych zmienia sie szybko :)

#16 Aldo

Aldo
  • 151 postów

Napisano 19 lipca 2010 - 19:24

a ja mam pytanie, czy musi być akurat Mac Mini, nowy z iSpota (czy gdzie go tam chcesz kupić)? Twoi rodzice zapewne myślą, że TOBIE się znudzi ten komputer, bo nie będzie się dało na nim grać, i go wyrzucisz po pewnym czasie. Zakładam, iż twoi rodzice nie za bardzo orientują się macami. I z takich komputerów nigdy nie korzystali. Ja ci proponuję kupić na dobry początek jakiegoś tańszego, starszego mac'a, pokażesz rodzicom jak działa owy komputer a ty sprawdzisz sam na sobie, czy ci się podoba takie rozwiązanie i czy chcesz NA PEWNO kupić taki Mini za 3/4k

#17 mumok77

mumok77
  • 82 postów

Napisano 19 lipca 2010 - 19:25

Ciekawa ta dyskusja :) Swoją drogą jak miałem 12 lat to dostałem Commodore 64 :) Kosztował chyba z 2 pensje moich rodziców wtedy. Więc w sumie mac mini to chyba stosunkowo obecnie mniej kosztuje. A poważnie to najlepiej powiedz że jest konieczny Ci do nauki, dzięki niemu będziesz mógł zgłębiać wiedzę a poczciwy stary blaszak ci już tego nie umożliwia. Możesz też wspomnieć o zniżce edukacyjnej - jest co prawda dla studentów ale może ispot zaakceptuje twoją legitymacje (są jeszcze legitymacje ? ) Poza tym zastanów się tak jak kolega pisał nad używanym Imacem w tej cenie. Dojdzie ci jeszcze zakup monitora bo nie przypuszczam aby twój dał się do niego podłączyć. Powodzenia w walce i daj znać na forum czy wygrałeś :)

#18 Kubus_PL

Kubus_PL
  • 141 postów

Napisano 19 lipca 2010 - 19:29

Dla mnie - czeka cię roczarowanie. Mac to fajny wybór, ale nie wiem czy do końca rozumiesz działanie systemów operacyjnych itp... Na macu działa NAPRAWDĘ mało gier, a legalne porty są naprawdę drogie. Jeżeli na razie jedyna twoja pobudka do kupna Maca to słowo kolegi, przemyśl to 100 razy. Windows to mimo wszystko najlepsze rozwiązanie dla ciebie. Sam piszę to z bolącym sercem, bo nie lubie windy, ale nie ma najmniejszej opcji, żebym na razie przesiadł się na maca jako główny komputer. Photoshop, programy, programiki, gry... Wielu na siłę uwielbia maki i powie teraz: "Kłamstwo i bluźnierstwo, wszystkie najważniejsze programy mają swoje wersje bądź odpowiedniki". Lecz wersje są drogie, odpowiedniki ubogie, a wszystkie koszty mnoży się w stosunku do Wina przez 3. Takie życie.

#19 mumok77

mumok77
  • 82 postów

Napisano 19 lipca 2010 - 19:37

Nie zgodzę się z przedmówcą. PC obecnie do gier to niestety porażka. Sam do urodzenia mojego syna byłem maniakiem gier i jak patrzę na mój high endowy sprzęt sprzed roku to mi się śmiać chce bo np Metro 2033 osiągnęło na nim na dx10 zabójczą liczbę 19 klatek na high . A gdzie ultra i dx 11 :) Wymiana bebechów co roku na potrzeby nowej gry to niestety porażka. Bezpieczniej już chyba kupić konsolę i Maca co niniejszym uczyniłem i jestem zachwycony.Gram jak mi czas i synek pozwala a Ipada niestety zakosiła mi żona więc nie pogram już w Pinballa w pracy. Walcz o swojego MACA do upadłego :)

#20 shadowsky

shadowsky
  • 299 postów
  • SkądPleszew

Napisano 19 lipca 2010 - 19:37

O kurde ale te dzisiejsze 12 latki mają problemy. Mój dzieciak w tym wieku nawet nie prosiłby o coś tak zbędnego i drogiego, kwestia wychowania i szacunku do pieniędzy. Jak się dzieciakowi kupuje tak drogie zabawki to się go tylko psuje, wiem to z własnego doświadczenia, z własnych obserwacji. Na wszystko jest czas i na nic 12 latkowi tak drogi sprzęt, komp za 1 tys. zł powinien dzieciakom do użytku domowego wystarczyć. A jak chcesz grać to namów rodziców na konsolę ;] zresztą to zależy od tego czy swoim postępowaniem na to zasługujesz- nie znam cię. Niech ci lepiej na studia odkładają albo na mieszkanie jak dorośniesz, a nie cię rozpuszczają, zresztą kwestia również tego jak będziesz się przykładał do nauki. W życiu nie spotkałem bogatego dzieciaka, który dobrze się uczył, rodzice "nadziani" często zapominają o prawidłowym wychowaniu dzieci po prostu wychowują pieniędzmi, spełniając tylko zachcianki dziecka i sami dowartościowując się w ten sposób. P.S. Pozdrawiam przedmówcę.. Lech, Lech, Kolejorz!!! ;]

#21 Meo

Meo
  • 409 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 lipca 2010 - 19:50

Dokładnie, 12-latek to jeszcze dzieciak, który z komputera korzysta tylko do grania i GG. Jemu wystarczy i zwykły netbook. Możliwe, że jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę, jeśli tak, to przepraszam. ;) W takim razie.. Do czego potrzebny będzie Ci ten komputer? Dlaczego to koniecznie musi być Mac? Co Mac ma, czego Twoim zdaniem nie ma Windows? Pracowałam kilka lat na Linuxie i jako nastolatka dorabiałam sobie jako fotograf w studiu fotograficznym, i tam pracowałam na Windowsie. Uwierz mi, da się. Programy do obróbki grafiki (moim skromnym zdaniem) nawet lepiej sobie radzą pod Windowsem. Mac to specyficzny system, tu naprawdę wszystko jest drogie i nie licz na to, że jak na Windowsie - będziesz mógł jechać tylko na torrentach. Przemyśl to, dużo osób kupuje/dostaje MacBooki i marzy o powrocie do Windowsa. Skąd wiesz, że nie będzie tak i z Tobą? A z 3 tysiące miałbyś komputer z wyższej półki - jakiegoś przyzwoitego peceta z dobrymi bebechami. Rodzice mogą się nie zgodzić właśnie przez słabe parametry takiego najtańszego Maca (który dla nich może być sporym wydatkiem). Jeśli bardzo Ci zależy - postaw sobie jakiś cel, nie wiem, dobra średnia, wyniki w nauce, sukcesy w konkursach, negocjuj z rodzicami i czekaj do czerwca. :)

#22 MrNorbi

MrNorbi
  • 398 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 19 lipca 2010 - 20:16

Szczerze mówiąc, to odpuść sobie tego mac'a. Sam teraz zbieram na mac'a i mam 16lat, ale 4 lata temu, gdybym kupił sobie mac'a to po jakimś czasie pluł bym sobie w twarz :P Jeśli chcesz komputer od APPLE i nie grasz w gry na kompie, to kup sobie teraz jakiś w miarę dobry komputer w cenie ok. 2000(za tyle można na prawdę kupić dobry komputer z widnowsem, który wystarczy do wszystkich twoich obecnych potrzeb). Zacznij sobie odkładać teraz na mac'a i jeśli stwierdzisz, że będziesz mógł już bezproblemowo przesiąść się na Macintosh'a, będziesz miał już połowę ceny zaoszczędzone w skarbonce, a drugą połowę dostaniesz od rodziców i w końcu kupisz upragnionego mac'a ;)

#23 netruner

netruner
  • 564 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lipca 2010 - 20:23

Jak Ci tak bardzo zależy na tym sprzęcie. Wybierz używanego, rodzice na pewno popatrzą na to inaczej. Pamiętaj że to jest jednak duży wydatek jeżeli chodzi o nowego. Ja bym się zastanawiał z 10 razy zanim bym wydał taką kasę. Ponieważ nie pracujesz nie znasz wartości pieniądza i nie wiesz ile trzeba na to pracować, jedni zarobią to w miesiąc inni musieli by zarabiać 4 miesiące i żywić się korzonkami. Jeżeli twoi rodzice kupią Ci taki drogi sprzęt i odmowa nie jest związana z pieniędzmi to zastanów się nad tym żeby może jednak wsiąść używany zawsze to łatwiej przełknąć. Jeżeli jednak dużo grasz nawet w jakieś 2-3 gierki i jest to dla ciebie priorytet kup sobie konsole a nie PC.

#24 Rocer

Rocer
  • 126 postów
  • SkądTychy

Napisano 19 lipca 2010 - 20:26

Moi rodzice też mówili że mam uzbierać a potem mi dołożą. Ale ja nie dostaje kieszonkowego, było dużo o tym rozmów i nic z tego nie wynikało.

#25 Aldo

Aldo
  • 151 postów

Napisano 19 lipca 2010 - 20:35

no to proś o kasę na urodzinach, imieninach itd zamiast prezentów. prędzej czy później uzbierasz na swojego wymarzonego maca. zresztą, ktoś wcześniej mówił, popracuj trochę (koś trawniki, myj samochody etc.). akurat masz wakacje - dużo wolnego czasu. twoi rodzice, też będą na to patrzyli z inaczej, jak sam uzbierasz trochę pieniędzy ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych