Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

LISTA WSZECHCZASÓW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#51 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 17:23

No to listę mamy, to teraz przeszukujemy rapida ;) PS. Nie przyszło wam to na myśl? Bo mi przyszło :)

#52 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 lipca 2010 - 17:26

No to listę mamy, to teraz przeszukujemy rapida ;)

PS.
Nie przyszło wam to na myśl? Bo mi przyszło :)


hmmm, nie, mi chomik :)

#53 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 lipca 2010 - 17:59

e. ja bym najpierw przejrzał listę i zobaczył co w ogóle znam, a czego nie. a potem przede wszystkich youtube/vimeo/etc żeby zobaczyć które są coś warte ;]

#54 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 18:05

Nadal jest to skopiowanie, czy może w tym przypadku nieautoryzowane skopiowanie do użytku komercyjnego (czego oczywiście nie pochwalam) a nie kradzież. A co do tematu, jakiś czas temu znalazłem bardzo dobre top 100 ale tylko jednego gatunku - składanka nazywa się Bahiacolada.

#55 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 lipca 2010 - 18:07

Nadal jest to skopiowanie, czy może w tym przypadku nieautoryzowane skopiowanie do użytku komercyjnego (czego oczywiście nie pochwalam) a nie kradzież.

A co do tematu, jakiś czas temu znalazłem bardzo dobre top 100 ale tylko jednego gatunku - składanka nazywa się Bahiacolada.


o czym Ty mówisz?? Przegląda, słucha i odznacza co chce kupić, czeka na pełną wersję itunes i kupuje, ja tak zrobiłem, już mam sporo listę kawałków, które chce zakupić

#56 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 18:09

Najgorsze ze konczy sie to tym ze najbardziej tworcze, utalentowane i wartosciowe jednostki nie maja szans sie rozwinac w naszym kraju, bo tutaj sie "nie kradnie", tylko pozycza.


Najlepsze jednostki zawsze sobie poradzą. Jeżeli nie - widocznie nie byli najlepsi (w radzeniu sobie). :)

---------- Wpis dodano o 19:09 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:07 ----------

o czym Ty mówisz?? Przegląda, słucha i odznacza co chce kupić, czeka na pełną wersję itunes i kupuje, ja tak zrobiłem, już mam sporo listę kawałków, które chce zakupić


I jak rozumiem każdego z nich słuchasz tylko i wyłącznie legalnie w Empiku lub radiu internetowym lub na oficjalnie wypuszczonych klipach na youtube? I Twój iPhone z podpisu ma w sobie tylko i wyłącznie legalną muzykę? :)

#57 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 18:12

No to rapidek odnaleziony, a wy sobie kombinujcie dalej.

#58 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 lipca 2010 - 18:14

iphone nie ma legalnej muzyki, ma kilkanaście kawałków zakupionych w US Appstore, a to dla polaków nie legalne więc muza nie jest nielegalna, reszta ze starych płyt dawno dawno temu kupionych, Depechów jeszcze zgranych z winyli oraz z płyt ojca, brat itp (wszystkie płyty oryginalne), muzę też słucham na last.fm

---------- Wpis dodano o 19:14 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:14 ----------

zapewne parę piratów tez by się znalazło :)

#59 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 18:20

zapewne parę piratów tez by się znalazło :)


No właśnie, mi podobnie - dlatego tak daleko mi do osądzania i pokazywania palcem: "złodziej" na człowieka mającego "nielegalną" muzykę czy filmy.

#60 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 13 lipca 2010 - 18:22

z drugiej strony jak można sprawdzić czy dana muza nabyta legalnie czy nie?? trzymać rachunki??

#61 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 lipca 2010 - 18:26

No właśnie, mi podobnie - dlatego tak daleko mi do osądzania i pokazywania palcem: "złodziej" na człowieka mającego "nielegalną" muzykę czy filmy.

bo największy problem to wskazanie też na siebie?

arturcisz - równie dobrze można ukraść płytę ze sklepu, rachunek można podrobić, etc. etc.
masz domniemanie niewinności przede wszystkim - to oni mają ci udowodnić winę. jeżeli wiesz, że masz legalnie - to naprawdę musieliby się namęczyć, żeby WROBIĆ cię w to. myślisz, że jest to opłacalne?

#62 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 18:50

Wiem, że z iTunes przychodzą mailem "faktury", no i zawsze masz listę zakupów na swoim koncie. Jak jest z innymi sklepami - nie wiem. I tutaj widzisz jest pies pogrzebany - jestem przekonany że wiele osób piraci nie tylko przez cenę (to też) ale przez wygodę - u nas łatwiej jest ściągnąć muzykę czy film z rapida niż kupić go legalnie.

---------- Wpis dodano o 19:50 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:27 ----------

bo największy problem to wskazanie też na siebie?


Jej, jak ja się cieszę, że na biwaku nadal mogę pójść do nieznajomego przy ognisku obok i odpalić od niego szczapę drewna żeby rozpalić własne ognisko - pomimo całego trudu który ten człowiek włożył w nazbieranie drewna, podpalenie go i dokładanie do ogniska - jeszcze nikt nie stwierdził, żebym "kradł ogień" :)

#63 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 lipca 2010 - 18:57

Najlepsze jednostki zawsze sobie poradzą. Jeżeli nie - widocznie nie byli najlepsi (w radzeniu sobie).


Zwykle poza naszym krajem, na czym tracimy wszyscy.
Poza tym zwykle ludzie u nas zapominaja o swoich talentach bo nie maja szans ich rozwinac i z nich zyc i biora sie za zwykla orke. I znowu tracimy wszyscy.

#64 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 19:04

Zwykle poza naszym krajem, na czym tracimy wszyscy.
Poza tym zwykle ludzie u nas zapominaja o swoich talentach bo nie maja szans ich rozwinac i z nich zyc i biora sie za zwykla orke. I znowu tracimy wszyscy.


Czy ja wiem - u nas karierę może zrobić miernota dzięki kontaktom (tak jak w innych krajach), a nieogarnięty geniusz, może swój talent przespać (tak jak w innych krajach).

#65 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 14 lipca 2010 - 08:18

Krótki komentarz do dyskusji... a nawet dwa. Jak widać poglądy w społeczeństwie są podobne :
Empik - Demotywatory.pl
Polski rynek muzyczny - Demotywatory.pl

#66 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 14 lipca 2010 - 08:45

z drugiej strony jak można sprawdzić czy dana muza nabyta legalnie czy nie?? trzymać rachunki??


nie ma czegos takiego jak nielegalna muzyka

#67 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 lipca 2010 - 09:09

nie ma czegos takiego jak nielegalna muzyka

Napisalem nabyta legalnie lub nie, a nie, ze muzyka nielegalna. Chociaz takowa jest ;) ale to nie spor filozoficzny.

#68 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 lipca 2010 - 09:18

Jej, jak ja się cieszę, że na biwaku nadal mogę pójść do nieznajomego przy ognisku obok i odpalić od niego szczapę drewna żeby rozpalić własne ognisko - pomimo całego trudu który ten człowiek włożył w nazbieranie drewna, podpalenie go i dokładanie do ogniska - jeszcze nikt nie stwierdził, żebym "kradł ogień" :)

z ciekawości - robisz to bez słowa?

#69 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 lipca 2010 - 09:30

W zamian na bank daje browar, a wtedy to juz barter

#70 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 14 lipca 2010 - 10:15

Napisalem nabyta legalnie lub nie, a nie, ze muzyka nielegalna. Chociaz takowa jest ;) ale to nie spor filozoficzny.


no dobra, uzylem zbyt duzego uogolnienia - ta sciagana z internetu nie jest nielegalna :)

#71 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 14 lipca 2010 - 10:40

Mylisz sie.
Ok, niech przykladem będą fotki usera czacha. Ma portfolio na stronie. Skopiuję te fotki, wrzucę do projektu folderu jakieś agencji fotograficznej i wydrukuję im ten folder. Np. 1000 sztuk. Albo nawet jedną sztukę - żeby mieli co pokazać klientom. Czyli wg Ciebie nie popełniłem przestępstwa. Przecież czacha nie stracił swoich fotek...


NIE. Nie myli się.
KOPIOWANIE NIE jest przestępstwem.

W Twoim przykładzie nie robisz źle kopiując plik Czachy. Robisz źle udostępniając czy wykorzystując ten plik w przykładowym folderze..
Czy uważasz, że zapisanie pliku z obrazkiem z internetu na dysk Twojego komputera jest przestępstwem?
Po odpowiedzi na to pytanie mi nasuwa się automatycznie pytanie czy zapisanie pliku z dźwiękiem jest przestępstwem?

Zwróć uwagę, że zarówno w przypadku portfolio Czachy czy pliku z muzyką nie masz zielonego pojęcia czy udostępniający ma jakiekolwiek prawa do zawartości pliku.


Oczywiście święci legaliści krzyczą, że zabierasz wtedy dochód z niesprzedanego programu. To jest oczywiście idiotyczny argument - gdyby program był dostępny tylko w legalnej wersji - niespiracony - nie kupiłbym go - więc nie istnieje ten niby "utracony zysk".

Sofizmat


Uzasadnij to, proszę.

Moim zdaniem mylne jest przekonanie, że jak ktoś nie ściągnie programu/muzyki to go kupi.
Koncerny dystrybucyjne chcą abyśmy tak właśnie myśleli. Mogą potem wyliczać niebotyczne kwoty jakie to niby tracą w wypadku piractwa. Jedna pobrana piosenka to dla nich 1$ straty. Oczywiście nic ich nie obchodzi, że np. pobierający skasował ja po minucie słuchania a CD z takim gniotem nigdy by nie kupił.

#72 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 lipca 2010 - 10:52

Tak sie sklada ze koncerny o tym wiedza i nie licza wszystkich sciagniec, tylko akurat najchetniej udostepniane i wycena opiera sie na szacunkach i jest ulamkiem ruchu w internecie.

#73 Rav_V3k

Rav_V3k
  • 664 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 14 lipca 2010 - 13:43

Czy uważasz, że zapisanie pliku z obrazkiem z internetu na dysk Twojego komputera jest przestępstwem?
Po odpowiedzi na to pytanie mi nasuwa się automatycznie pytanie czy zapisanie pliku z dźwiękiem jest przestępstwem?

Przecież ściągając mp3 na dysk (lub całą płytę, całą dyskografię) nie robię tego dlatego, że mój dysk ma np. 1T pojemności i głupio tak, żeby był zajęty tylko przez system... Ściągając mp3 chcę sobie posłuchać muzyki i mieć ją pod ręką w każdej chwili, a przecież właśnie taki komfort daje płyta CD, za którą trzeba zapłacić. Dlatego właśnie własność intelektualna jest tak bardzo podatna na kradzież - nie trzeba włamywać się do sklepu, nie trzeba wynieść pod kurtką i nie zapłacić - wystarczy ściągnąć z torrenta.
Oczywiście nie mówię o utworach, które są oficjalnie wystawione przez artystów w necie, np. w Jamendo, lub jak to zrobił kiedyś Nine Inch Nails czy Radiohead, kiedy opublikowali swoje nowe płyty na stronie www.

#74 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 14 lipca 2010 - 13:45

Ło jezu, ludziska, wy naprawdę macie z tym problem. Niesłychane.

#75 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 14 lipca 2010 - 18:22

z ciekawości - robisz to bez słowa?


Oczywiście że nie :) Ale nigdy nie usłyszałem - "daj browar w zamian", albo "nie dam ci mojego ognia!!!" :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych