Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

LISTA WSZECHCZASÓW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubeonek

kubeonek
  • 305 postów
  • SkądWWA / RJS

Napisano 11 lipca 2010 - 23:58

witam! poszukuję cos typu lista wszechczasów trójki, tylko ze cos duzo bardziej obszernego. Chodzi mi o taką liste kultowych kawałków która zajmowałabys powiedzmy 5gb. Jesli ma ktos cos takiego zgromadzonego albo wie skad mozna sciagnac takową liste to czekam na info ;)

#2 m@niek

m@niek
  • 63 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2010 - 00:13

Dla każdego ta lista bedzie inaczej wygladać ;)

#3 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 lipca 2010 - 07:08

Kiedys posiadalem cos co sie zwie Billboard Top 100. Skladalo sie to ze 100 najlepszych utworow w USA ktore przypadaly na dany rok poczynajac od poczatku lat 60-tych. Czyli 100 najlpopularniejszych poiosenek z 1960, 100 najlpopularniejszych piosenek z 1961, 100 najlpopularniejszych piosenek z 1962, 100 najlpopularniejszych piosenek z 1963.... i tak po sto najlpopularniejszych piosenek z kazdego roku az do 2006 ;) niestety pad dysku pozbawil mnie tej kolekcji :(

#4 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lipca 2010 - 08:59

Napewno Marek Niedźwiecki posiada takową. Poza tym nikt Ci nie użyczy muzyki za darmo. Jeśli pytasz gdzie ściągnąć, to nie licz, że ktoś pomoże - nie to forum :))

#5 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 lipca 2010 - 10:04

5 GB? chyba przesada
jak ktoś robi jakiś top ileś to wątpię, żeby wkładał tam tyle piosenek, żeby lista zajmowała 5 GB
magazyn the rolling stones zrobił listę 500 piosenek wszech czasów
Rolling Stones Magazine's Top 500 Songs

#6 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 lipca 2010 - 10:14

hmmm... mam taka liste top trojki ale to z plyt ktore kiedys byly wydane. Jedna plyta na jeden rok od 1982 do 2006 - okolo 360 piosenek.
To sie nazywalo 25 lat przebojow trojki -
przykladowa okladka : http://http://img105...1983bigkl4.jpg/

#7 kubeonek

kubeonek
  • 305 postów
  • SkądWWA / RJS

Napisano 12 lipca 2010 - 10:30

Kiedys posiadalem cos co sie zwie Billboard Top 100. Skladalo sie to ze 100 najlepszych utworow w USA ktore przypadaly na dany rok poczynajac od poczatku lat 60-tych. Czyli 100 najlpopularniejszych poiosenek z 1960, 100 najlpopularniejszych piosenek z 1961, 100 najlpopularniejszych piosenek z 1962, 100 najlpopularniejszych piosenek z 1963.... i tak po sto najlpopularniejszych piosenek z kazdego roku az do 2006 ;) niestety pad dysku pozbawil mnie tej kolekcji :(


własnie o dokladnie cos takiego mi chodzilo ;) mozesz chociaz podzielic sie informacją jak to zdobyles? :)

#8 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 lipca 2010 - 12:24

sciagnalem z internetu z torrenta. a dla tych ktorzy za moment zaczna sie pieklic - nie... sciaganie muzyki z internetu nie jest przestepstwem.

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 lipca 2010 - 12:29

Kradzież jest przestępstwem ;-)

#10 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 lipca 2010 - 12:32

kurde... zastanawiam sie tylko po kiego grzyba az TAKA kolekcja. Moje 360 piosenek to juz 1 dzien muzyki. Jesli bym sluchal wszytskich jak leci. Jesli przyjmuje ze nie slucham wszystkich tylko te ktore sa ulubione to swoja droga beda piosenki ktore nie beda mi pasowac a co za tym idzie po kiego grzyba mi na dysku :D Ale kazdy przeciez moze miec co chce :)

#11 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 lipca 2010 - 18:12

kurde... zastanawiam sie tylko po kiego grzyba az TAKA kolekcja. Moje 360 piosenek to juz 1 dzien muzyki. Jesli bym sluchal wszytskich jak leci.
Jesli przyjmuje ze nie slucham wszystkich tylko te ktore sa ulubione to swoja droga beda piosenki ktore nie beda mi pasowac a co za tym idzie po kiego grzyba mi na dysku :D

Ale kazdy przeciez moze miec co chce :)


ja kolekcje przebralem do kawalkow ktore mi odpowiadaly - po co trzymac cos czego sie nie slucha? ;)

---------- Wpis dodano o 19:12 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:11 ----------

Kradzież jest przestępstwem ;-)

tylko co to ma wspolnego ze sciaganiem muzyki z internetu?

#12 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 lipca 2010 - 18:20

na serio - kpisz? ktoś włożył swój czas, pieniądze i umiejętności, żeby wyprodukować dany kawałek i go sprzedać (no chyba, że go udostępnił SAM za darmo). mniejsza już o prawo, ale jeżeli to nie kradzież to jest po prostu chamstwo i nie ma co się usprawiedliwiać.

#13 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 lipca 2010 - 18:30

na serio - kpisz?
ktoś włożył swój czas, pieniądze i umiejętności, żeby wyprodukować dany kawałek i go sprzedać (no chyba, że go udostępnił SAM za darmo).
mniejsza już o prawo, ale jeżeli to nie kradzież to jest po prostu chamstwo i nie ma co się usprawiedliwiać.


nie kpie - to co jest zgodne z prawem nie jest ani przestepstwem ani zadnym chamstwem

#14 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 lipca 2010 - 18:35

na serio tak uważasz? przerażające. tym bardziej patrząc na to czym się zajmujesz... i od kiedy chamstwo musi być niezgodne z prawem? jest mnóstwo rzeczy, które są zgodne z prawem i są chamstwem.

#15 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 lipca 2010 - 18:43

na serio tak uważasz? przerażające.

sciagam muzyke, filmy, seriale ... i dlaczego mam sie z tym zle czuc? co ciekawe, moja kolekcja oryginalnych plyt CD z muzyka ciagle rosnie ... wiec co ma sciaganie muzyki z sieci do kupowania plyt w sklepie? totalnie nic ..

tym bardziej patrząc na to czym się zajmujesz...

no widzisz, ale zdjecia tez sobie mozna sciagac do woli na wlasny uzytek, co innego ich udostepnianie i publikacja bez zgody autora. odnosnie praw autorskich prawo wyraza sie jasno, dlaczego mam sie zle czuc z tego powodu?

i od kiedy chamstwo musi być niezgodne z prawem?
jest mnóstwo rzeczy, które są zgodne z prawem i są chamstwem.

to rzuc przynajmniej ze trzy przyklady :)





PS. a "dzejlbrekowanie" iPhone'a to nie chamstwo i nie lamanie praw autorskich? dlaczego tego nikt nie potepia na forum? baaa.. sa nawet poradniki jak tego dokonac! ;) ciekawe...

#16 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 lipca 2010 - 19:05

czacha, bo tutaj już tak jest, złodziej złodziejowi nie równy ;) dziwne, ale tak jest. Swego czasu usunęli mi posta bo napisałem jak wyłączyć "donation screen" w cyberduck, a jak sam zauważyłeś o jailbrekowanie jakoś dziwnym trafem się w te ramy nie wipisuje, roberto też prawił te swoje morały odnośnie tego mojego postu o cyberduck. Hackintoshe też są gnebione na forum. Wszystko to jakieś dziwne. Inny znowyu twierdzi że programów nie piraci, ale muzykę tak, jaka różnica jest ja się pytam, złodziej powinien byc złodziejem, ale jakimś dziwnym trafem złodziej to nie złodziej. Przy okazji, ja też wypożyczam seriale i muzykę z Internetu i jakoś mi przez to nie jest źle, wręcz dobrze. Roborto, powiem Ci tak, dla jednych sciąganie filmów, muzyki itp, jest chamskie (tak jak dla Ciebie), a dla innych (jak dla mnie) zwracanie uwagi w tej sposób jest chamskie. Także zachowaj morały dla siebie i żyj zgodnie ze swoimi zasadami, innym daj spokój.

#17 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 lipca 2010 - 19:25

nikt ci nie każe się źle czuć, ale nie kłam, że to jest w porządku. nie płacisz ludziom za ich pracę i to jest chamstwo. "totalnie nic"? teraz to już kpisz prawda? i nie trzeba kupować filmu/serialu żeby go obejrzeć (hint: wypożyczalnie?). większości piosenek też nie trzeba kupować, żeby je odsłuchać (wiele artystów udostępnia teledyski w sieci, piosenki na myspace do odsłuchania, etc. pomijając już oczywiście radia). pytanie - a jak twoja płytoteczka DVD? też się tak prężnie rozrasta? zdefiniuj "własny użytek" oraz "udostępnienie" i "publikację". chętnie też bym zobaczył konkretne przepisy a propos tego. wepchane się do kolejki jest przestępstwem? nieustąpienie miejsca w autobusie/tramwaju starszej osobie/kalece/osobie kontuzjowanej/kobiecie w ciąży/etc. jest przestępstwem? ile jest też przykładów legalnego chamstwa na drogach? NIKT? ty czytujesz to forum? była o tym masa dyskusji, w końcu była jedna wielka, administracja wyraziła swoje zdanie, zamknęła temat i zaczęła kasować nowo powstałe, kierując zainteresowanych do zapoznania się z tamtym tematem. nie wiem, może dla niektórych przyznanie przed samym sobą, że robi się coś nie fair jest problemem nie do przeskoczenia. no ale przecież my zawsze jesteśmy święci, zawsze mamy swoje powody, zawsze mamy usprawiedliwienie. maćku - w takim razie jestem chamem. zdefiniuj mi tylko proszę "w ten sposób". "daj spokój" - przecież nikomu nie mówię, żeby cokolwiek zmieniał. ale gadania głupot po prostu nie lubię.

#18 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 lipca 2010 - 19:29

Totalnie nic, mam się z wyśmienicie dobrze, tak samo z wpychaniem do kolejki, no chyba że ktoś mi się wepchnie.

#19 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 lipca 2010 - 19:42

osobiście uważam, że dzięki piractwu wiele zespołów, wykonawców czy nawet filmów i programów osiąga większą sprzedaż, jak dobrze pamiętam nawet o tym kiedyś mówił Steve Ballmer. Najczęściej piraconym programem jest Windows i dzięki temu ma taką sprzedaż.Sam kiedyś miałem wszystkie piraty na kompie, teraz zarabiam i kupuje oryginały. Co do muzy wprowadzą w końcu muzę do itunes w Polsce to też kupię oryginały. Nie mam czasu na kupowanie płyt w Empiku gdzie często z jednego albumu podoba mi się tylko część piosenek. Tak samo short films Pixar, miałem piraty z chomikuj.pl w końcu gift card zakup w US itunes, oczywiście to też niezgodne z ich regulaminem pomimo, że zapłaciłem :( będą możliwości zakupu przez net zmniejszy się piractwo.

---------- Wpis dodano o 20:42 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:42 ----------

co do wypowiedzi Ballmera po dwóch dniach pamiętam, że było oświadczenie, że tego nie powiedział :) i usunięto tą wypowiedź

#20 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 lipca 2010 - 19:44

nikt ci nie każe się źle czuć, ale nie kłam, że to jest w porządku.

ja nie klamie - to jest w porzadku. za to Ty starasz sie umoralniac na sile.


i nie trzeba kupować filmu/serialu żeby go obejrzeć (hint: wypożyczalnie?).

rozumiem ze z tego prawa akurat korzystasz i to nie jest chamstwem? ;) zaczynam rozumiec o czym napisal macieks72


pytanie - a jak twoja płytoteczka DVD? też się tak prężnie rozrasta?

juz mi sie w szufladach nie mieszcza filmy, zapytaj Dawida ... nawet kilka plyt DVD jak i CD uzylismy w czasie sesji z iPadem ;) z reszta u mnie ogladanie filmow wyglada w nastepujacy sposob: premiera w kinie, a nastepnie po jakims czasie albo kupuje ten film na DVD, albo sciagam sobie z netu dla przypomnienia, wszystko zalezy od tego, jak genialny byl film. dla zaspokojenia Twojej ciekawosci - na dysku mam obecnie 3 filmy, ktore i tak skasuje po obejrzeniu ... nie lubie zawalac dyskow filmami, ktore i tak moge potem, w/g Twojej moralnosci, ponownie sobie wypozyczyc :)

zdefiniuj "własny użytek" oraz "udostępnienie" i "publikację". chętnie też bym zobaczył konkretne przepisy a propos tego.

jezeli nie rozumiesz tak prostych slow, to o czym my w zasadzie rozmawiamy? a przepisy o prawach autorskich znajdziesz tutaj - Internetowy System Akt ... ale mam wrazenie, ze to i tak nic nie da ;)

wepchane się do kolejki jest przestępstwem?
nieustąpienie miejsca w autobusie/tramwaju starszej osobie/kalece/osobie kontuzjowanej/kobiecie w ciąży/etc. jest przestępstwem?
ile jest też przykładów legalnego chamstwa na drogach?

faktycznie przyklady adekwatne do tematu - nie mam pytan :)

#21 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 lipca 2010 - 21:29

czyli w porządku jest nie płacić za czyjąś pracę (mimo, że ten ktoś domaga się zapłaty oczywiście)? ok, twoje słowa. do twojej pracy też to się stosuje? czy tylko do pracy innych? co ma być chamstwem? pójście do np. do beverly hills video i wypożyczenie filmu? wytłumaczysz mi co ma być w tym chamskiego? bardzo proszę. a nie możesz pójść do wypożyczalni i ich wypożyczyć? ty jak widać nie rozumiesz słowa "wypożyczenie", więc też nie wiem do końca o czym rozmawiamy. a, przepraszam - miałem napisać, że nie płacenie za czyjąś pracę/twórczość jest chamstwem? przykłady jakie by nie były - chamstwo to nie to samo co łamanie prawa.

#22 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 12 lipca 2010 - 22:33

czyli w porządku jest nie płacić za czyjąś pracę (mimo, że ten ktoś domaga się zapłaty oczywiście)?


Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, hmmm, poczekaj, myślę... myślę...., no i w sumie to mnie to nie interesuje.

#23 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 12 lipca 2010 - 23:40

[....]

nie wiem w jakim jezyku do Ciebie pisac abys zrozumial - podalem Ci link do ustawy o prawach autorskich ... czego w niej nie rozumiesz?

#24 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 lipca 2010 - 05:27

konkret. wycięcie całej wypowiedzi i mówienie o czymś nie na temat to nie konkret. jak chcesz żebyśmy się rozumieli to odp. na pytania.

#25 dominikb

dominikb
  • 9 postów

Napisano 13 lipca 2010 - 08:34

Muszę zabrać głos w tej dyskusji - forum czytają też młodzi ludzie i muszą mieć prawidłowy obraz rzeczywistości a nie wypatrzenie "Czachy". 1. Aby ściągnąć muzykę/film/etc... z sieci najpierw ktoś to musi udostępnić. Jeśli nie posiada się prawa do publikacji materiałów to jest to przestępstwo. 2. Technologia wykorzystywana przy pobieraniu materiałów na tzw. "własny użytek" też ma znaczenie - wszelkiego rodzaju p2p operają się na pobieraniu z jednoczesnym udostępnianiem - a to już nie jest legalne. 3. Poszczeganie prawa zależy od perspektywy są kraje gdzie szanuje się bardziej czyjąś pracę i podobne działania są przestępstwem - zresztą w naszym kraju trwają prace nad wyeliminowaniem tej furtki będącej usprawiedliwieniem do kradzieży czyjejś pracy. 4. Istnieją pewne zasady w każdym społeczeństwie, które funkcjonowały nim wynaleziono coś takiego jak prawo - pozwalały one przetrwać naszemu gatunkowi do dziś. Mają one odzwierciedlenie w każdej religi - choćby 10 przykazań - aczkolwiek w każdej znanej mi religi stoi nie kradnij. Jak ktoś ma problem z definicją kradzieży a opiekunowie nie nauczyli to są ogólnodostępne materiały, które to pojęcie wyjaśniają. Wydaje mi się, iż wykorzystywanie czyjejś pracy bez zgody kradzieżą jest. Można by długo jeszcze... Jestem pewny, iż jeśli by ktoś udostępnił owoc pracy "Czachy" - z której czerpie zarobek w sieci - a następnie użytkownicy pobrali by go na tzw własny użytek - wyrażaby inne opinie jeśli miałby jeszcze oczywiście za co opłacić dostęp do internetu. Wszystko zależy od prerspektywy, ważne aby próbować umieć rozróżnić własciwą od błędnej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych