Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

No to niezła wtopa Appla


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#26 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 09 lipca 2010 - 16:20

Białe Macbooki 100% wadliwych. Wszystkie pękają. Nawet po wymianie TopCase.
Ostatnim hitem są padające płyty główne w starszych MBP z GF8600m. Średnio raz w tygodniu mam taki na stole w serwisie.
Cała masa iMaców z różnych serii. Najczęściej problem z matrycami i kartami graficznymi.

Zaraz, zaraz... skoro piszesz "kolejny bubel" to pisz o kolejnym, czyli wskaż dane dotyczące wadliwości iPhone'a, a nie poprzednich.

No właśnie.
Stać ich na to. W końcu mają narzut ok 80%. Więc nawet jakby się cokolwiek psuło, to wymienią za darmo.

I jako jedyni mają taki narzut? Inni, m.in Apple robi po kosztach i przez ma taki mizerny serwis?

#27 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 10 lipca 2010 - 15:12

Nowa funkcja telefonu iPhone 4 - samospalenie

#28 parmenides

parmenides
  • 960 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 15:55

Białe Macbooki 100% wadliwych. Wszystkie pękają. Nawet po wymianie TopCase.
Ostatnim hitem są padające płyty główne w starszych MBP z GF8600m. Średnio raz w tygodniu mam taki na stole w serwisie.
Cała masa iMaców z różnych serii. Najczęściej problem z matrycami i kartami graficznymi.


Kłamstwo. Mój przez ponad 2,5 roku nie pękł, a nie używam polecanych przez niektórych magików gumek.

#29 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 16:01

Zrob-to-sam-antena-do-iPhone-4

#30 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 10 lipca 2010 - 16:12

Kłamstwo. Mój przez ponad 2,5 roku nie pękł, a nie używam polecanych przez niektórych magików gumek.


No to wszystko jeszcze przed tobą. ;)
Cała masa ludzi, którzy nie wierzyli, że pękają głosowali w ankiecie, że im nie pęka, później jednak przyznała, że też ich dopadło.

#31 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 10 lipca 2010 - 16:21

No to wszystko jeszcze przed tobą. ;)
Cała masa ludzi, którzy nie wierzyli, że pękają głosowali w ankiecie, że im nie pęka, później jednak przyznała, że też ich dopadło.

Przypominam, że to plastik i nie ma on służyć 20 lat. W MB pęka topcase, a w 3/4 laptopów innych marek po 2,5 roku już koloru na połowie laptopa nie widać.

#32 dvcam

dvcam
  • 1 845 postów
  • SkądLodz

Napisano 10 lipca 2010 - 16:26

Czyli warto poczekać na iPhone 5 :) Troszkę szkoda, że Apple tak sknociło ten telefon. Design to rzecz gustu, ale tutaj mnie nie zachwyca. Jedynie ekran jest cudowny i tyle. Chyba kupię iPhone 3GS 16 i przeczekam do następnej premiery :)

#33 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 16:39

No to wszystko jeszcze przed tobą. ;)
Cała masa ludzi, którzy nie wierzyli, że pękają głosowali w ankiecie, że im nie pęka, później jednak przyznała, że też ich dopadło.


Iro, on się przyczepił o to 100% chyba.

#34 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 10 lipca 2010 - 16:49

Iro, on się przyczepił o to 100% chyba.


Też tak mi się zdaje.
Ale przy złej konstrukcji, cienkim plastiku kiepskiej jakości po prostu jest skazany na pękanie.
Dołączona grafika
Czasem pękały już po pół roku użytkowania.

#35 Squidward

Squidward
  • 109 postów
  • SkądBikini Bottom

Napisano 10 lipca 2010 - 21:53

Nowa funkcja telefonu iPhone 4 - samospalenie


Mmmm, przyjemnie. Jeśli dodać do tego zamienione przyciski głośności, problemy z anteną, z czujnikiem zbliżeniowym, przebarwienia na ekranie i rysujący się ponoć niezniszczalny tył to uzbierała nam się spora lista tych mniejszych lub większych wad.

I proszę niech nikt nie wykrzykuje, że u niego nie ma żadnych problemów bo nawet jeśli każda z wad objawia się w 5 telefonach na 100 to już sama różnorodność problemów powala. Ale znając życie nawet pomimo przyznania przez Apple, że żadne uaktualnienia oprogramowania nie pomogą na problemy z zasięgiem to lud nadal będzie z zapałem kupował iPhony nabywając od razu jakiś fikuśny futerał.

#36 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 10 lipca 2010 - 22:11

Nie che mi sie czytac wszystkich postow, wiec pisze wprost: Steve ma racje. Po prostu trzeba trzymac tel inaczej, tak by nie gubil zasiegu. Przyklad z instrukcji z HTC Magic:

Dołączona grafika
Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

Jak uzywalem fona musialem omijac palcami obszar wskazany w instukcji by nie tracic zasiegu. Podobna wzmianka powinna byc w instrukcji w iphonie.

#37 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 10 lipca 2010 - 22:22

Białe Macbooki 100% wadliwych. Wszystkie pękają. Nawet po wymianie TopCase.
Ostatnim hitem są padające płyty główne w starszych MBP z GF8600m. Średnio raz w tygodniu mam taki na stole w serwisie.
Cała masa iMaców z różnych serii. Najczęściej problem z matrycami i kartami graficznymi.


Nie no Iro rozwalasz mnie. Serwis Mercedesa, serwisuje Mercedesy. Twoim tokiem rozumowania można wnioskować, że Mercedes robi buble, bo 100% samochodów stojących w serwisie wymaga naprawy :)

Brawo...

#38 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 22:42

Przecież on nigdzie w ten sposób nie twierdzi. :D

#39 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 10 lipca 2010 - 22:45

Iro ma racje. Z reszta sam u niego widzialem ile sprzetu ma w naprawach. Coz, wszystko jest wytrzymale do pewnnego stopnia.

#40 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 10 lipca 2010 - 23:32

Mmmm, przyjemnie. Jeśli dodać do tego zamienione przyciski głośności, problemy z anteną, z czujnikiem zbliżeniowym, przebarwienia na ekranie i rysujący się ponoć niezniszczalny tył to uzbierała nam się spora lista tych mniejszych lub większych wad.


k*** m** rece opadaja...
raz - samospalanie to jeden egzemplarz (dodatkowo ladowany przez usb w kompie, ktore moglo spowodowac to co sie stalo) na 2 miliony sprzedanych, nie robmy se jaj ludzie
dwa - czujnik zblizeniowy naprawia sie zresetowaniem ustawien telefonu
trzy - zamienione przyciski - ile bylo przypadkow? jeden, dwa, a moze 3? patrz pkt 1
cztery - przebarwienia na ekranie - z tego co sledze temat (w przeciwienstwie do ciebie) problem ustapil u wszystkich, ktorzy go zglaszali
piec - niezniszczalny tyl - ze co? kto powiedzial, ze tyl sie nie rysuje?
szesc - antena - temat rzeka, nie chce mi sie nawet go opisywac

jak czytam takie wypociny jak twoje, to zbiera mnie na zygi, dzieci onetu i innych smiesznych portali, bo na forum macrumors to juz nikt nie zajrzy, bo przeciez po angielsku tam pisza...

#41 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 lipca 2010 - 23:39

chris.zurada - tylko od kiedy niezawodność się mierzy na sztuki?

#42 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 11 lipca 2010 - 00:51

I proszę niech nikt nie wykrzykuje, że u niego nie ma żadnych problemów bo nawet jeśli każda z wad objawia się w 5 telefonach na 100 to już sama różnorodność problemów powala. Ale znając życie nawet pomimo przyznania przez Apple, że żadne uaktualnienia oprogramowania nie pomogą na problemy z zasięgiem to lud nadal będzie z zapałem kupował iPhony nabywając od razu jakiś fikuśny futerał.


JA NIE MAM ŻADNYCH PROBLEMÓW, ŻADNYCH!
Ja wykrzykuję na forum to od 2 tygodniu już, wszytko to zwykłe pierdzielenie i roztrząsanie tego, co w innych tel jest od lat. Ale ktoś to zauważył w iPhone i robi z tego aferę.
Jakbym mógł cofnąć czas, to bym już nie kupił iPhone 4, tylko zarezerwował go wcześniej w Apple Store i poleciał osobiście - co też uczynię za rok z iPhone 5. :-)

#43 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 11 lipca 2010 - 10:10

chris.zurada - tylko od kiedy niezawodność się mierzy na sztuki?


Od wczoraj ;) Wiesz, czesciej sie slyszy o wadach niz o zaletach. Tak to juz jest, co jednak rzutuje na ogolne poglady. Ja sie naczytalem tyle tego, ze glowa boli, nie tylko na myapple. Czy tak czy siak, sprzet zawsze po kilku latach pada, czesto nie wiadomo dlaczego. A serwis spiewa wymiane wszystkiego w srodku, co kosztuje niestety.

#44 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lipca 2010 - 10:22

oczywiście, że ludzie narzekają. ci którym wszystko pięknie działa się po prostu nie odzywają. mają zakładać tematy "wszystko mi działa, co robić?" a orzekanie o niezawodności mając tylko informacje o zepsuciach - to też głupota, bo to totalnie zakłamuje wyniki. każdy kto zna podstawy 'niezawodności' ci to powie. Mi o tym mówili praktycznie na pierwszych zajęciach z "niezawodności i diagnostyki układów cyfrowych" ;] sprzęt pada zazwyczaj na początku użytkowania (okres 'docierania się'), albo już ze starości. Stąd też trochę mitów o niezawodności tych starszych modeli (pomijając już to, że cyferki przeczą temu stwierdzeniu) - bo niektóre trzymają się świetnie do dzisiaj. no jasne - te które miały paść to już dawno padły ;) a te padną ze starości. no ale wtedy będzie to tłumaczone tym, że "to już taki stary sprzęt, więc ma prawo".

#45 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 11 lipca 2010 - 15:37

Cyferki cyferkami, a ja i tak na chwile obecna nie kupie zadnego nowego sprzetu, jesli nie na w nim nagrywarki bluray ;) Ide o zaklad, ze Apple ciagle sie ociaga z wprowadzeniem tego standardu, bo pewnie i5 czy i7 beda sie zbyt przegrzewac przy odtwarzaniu filmow fullhd ;)

#46 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lipca 2010 - 17:33

aktualnie zastosowanie dla BlueRay widziałbym raczej tylko w stacjonarkach. Do laptopów to się to aktualnie raczej niezbyt nadaje. z dwóch powodów: rozdzielczość 'full hd' na ekranie laptopa? po co? dwa (ważniejsza sprawa) - już sam napęd DVD to niezły konsument prądu. a BR? to już prawdziwy odkurzacz. Co mi z tego, że mam BR w laptopie, skoro nie dociągnie mi na baterii do końca filmu? A jako sam nośnik danych (nie filmów/gier) BR też IMO odpada - płyty są po prostu niewygodne dla takich zastosowań, a naprawdę zapotrzebowanie na nośnik CD tej wielkości dla 'normalnych' danych naprawdę jest marginalne. o wiele wygodniej użyć jakiegoś pendriva, dysku zewnętrznego czy innej karty pamięci. Tylko wtedy pewnie ludzie zaczęliby narzekać, że jest w miniaku/iMaku/prosiaku a w laptopach nie ma i dlaczego?

#47 ryycek

ryycek
  • 24 postów

Napisano 11 lipca 2010 - 18:17

Dodam od siebie, że dziś rozmawiałem z facetem który ma Iphone 4 i nie stwierdził, żeby miał jakieś kłopoty z anteną lub jakiś inny popularny problem. Czy on był wyjątkiem czy te problemy z anteną to rozdmuchany czarny PR przez konkurencje? Z czasem się przekonamy ;)

#48 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 11 lipca 2010 - 18:17

Ja mialem na mysli tylko stacjonarki ;) @up - nie nie byl wyjatkiem, po prostu moim zdaniem to wielka "siema sciema" z tym gubieniem zasiegu. To samo bylo na iphonie 3g, ogladalem nawet na youtube filmy. Jesli ktos chce to bedzie szczesliwy z tego co kupil, nawet z imaca, na ktorym pojawic sie moze po pewnym czasie kurz czy plamki na ekranie ;)

#49 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 lipca 2010 - 21:54

to nie ściema, są takie przypadki, że zasięg spada i mniejsza ilość kresek na wyświetlaczu ale połączenia nie zrywa, a to, że w modzie pisać o Apple to inna sprawa :)

#50 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 11 lipca 2010 - 22:15

moze nie jest to telefon idealny - ale lepszego nie ma, kazdy wypasiony telefon posiada jakies slabe punkty - problem z zasiegiem rozwiaze zalozenie bumpersa ktory i tak bardzo sie moze przydac, wiec nie ma co bic piany... Teraz apel do PTC - licze ze we wrzesniu bedzie juz w ofercie, umowa mi sie konczy ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych