Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Własnoręczne pisanie na komputerze ? Jednak możliwe :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 05 lipca 2010 - 22:50

Witam

http://www.youtube.com/watch?v=pHl8UEewbN8

Osobiście nie testowałem tego aczkolwiek wydaje się być bardzo ciekawe, no i na pewno niezły bajer :D

#2 jackeill

jackeill
  • 640 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 05 lipca 2010 - 22:55

Alez co w tym specjalnego? Ja fonta z moim pismem odrecznym zrobilem sobie sam z 10 lat temu ;) A z 8 lat temu na allegro pojawily sie aukcje, gdzie ktos robil takiego fonta kazdemu ;) Normalnie mozna bylo uzywac tego w kazdym edytorze... ;)

#3 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 05 lipca 2010 - 22:57

Specjalnego ? Nic Ale bajer fajny :)

#4 Sebastian Brzuzek

Sebastian Brzuzek

    MyApple Team

  • 2 090 postów
  • SkądŚląskie/USA

Napisano 06 lipca 2010 - 03:21

Jest nawet specjalna aplikacja na iPada, która potrafi stworzyć i wyeksportować font z własnego pisma. //Pozdrawiam

#5 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 lipca 2010 - 09:47

Ciekawe. Kiedyś w wolnej chwili przetestuję :) Z filmu wynika, że pismo działa tylko w tej webowej aplikacji, w Pages raczej jej nie użyjemy. Po wysłaniu komuś maila z własnym pismem, adresat otrzymuje reklamę (widoczne pióro na papeterii).

#6 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipca 2010 - 13:10

Ciekawa rzecz, kiedyś spróbuję. I seb235 zbanowany... znowu:)

#7 Sebastian Brzuzek

Sebastian Brzuzek

    MyApple Team

  • 2 090 postów
  • SkądŚląskie/USA

Napisano 06 lipca 2010 - 16:04

To ja jeszcze tylko napiszę dokładniej o tej aplikacji na iPada:
Nazywa się iFontMaker i pozwala... stworzyć własnego fonta. Duży ekran iPada umożliwia stworzenie naprawdę dokładnych liter, a co najważniejsze można następnie nasz font wyeksportować jako plik TTF i normalnie korzystać z naszej własnej czcionki np. w Office'ie, bądź w przeglądarce jak web font.

Więcej: iFontMaker for iPad on the iTunes App Store

#8 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 06 lipca 2010 - 16:08

Ja tylko dodam że stworzenie czcionki to nie taka prosta sprawa, bez odpowiedniej wiedzy możemy stworzyć co najwyżej koślawą czcionkę, która nie będzie naddawała do praktycznie niczego. Co najwyżej można się pobawić.

#9 Gregory

Gregory


  • 2 732 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 06 lipca 2010 - 16:47

Nazywa się iFontMaker i pozwala... stworzyć własnego fonta. Duży ekran iPada umożliwia stworzenie naprawdę dokładnych liter, a co najważniejsze można następnie nasz font wyeksportować jako plik TTF i normalnie korzystać z naszej własnej czcionki np. w Office'ie


Zanim wydam 4,99 euro — można w tym programie zrobić font z polskimi znakami?

#10 Sebastian Brzuzek

Sebastian Brzuzek

    MyApple Team

  • 2 090 postów
  • SkądŚląskie/USA

Napisano 06 lipca 2010 - 16:53

Ja tylko dodam że stworzenie czcionki to nie taka prosta sprawa, bez odpowiedniej wiedzy możemy stworzyć co najwyżej koślawą czcionkę, która nie będzie naddawała do praktycznie niczego. Co najwyżej można się pobawić.

Jak najbardziej - tu nie ma żadnych wątpliwości. Tą aplikację, którą ja podałem, sam nie zaliczam do użytkowych, lecz raczej do działu Entertaiment ;)
//Pozdrawiam

---------- Wpis dodano o 17:53 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:48 ----------

Zanim wydam 4,99 euro — można w tym programie zrobić font z polskimi znakami?

Niestety nie będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż.. sam nie posiadam tego programu ;) Po prostu jakoś go sobie zapamiętałem, ale nie czułem potrzeby by go kupić.
//Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych