Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poradniki dotyczące iPhone/ Mac OS X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mikro123

mikro123
  • 1 274 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2010 - 12:15

Witam Od jakiegoś czasu prowadzę wraz z kolegą kanał YouTube, na którym pokazujemy wideorecenze oraz gameplaye z wielu gier i aplikacji na platformę iPhone. Jednak pomyślałem, że oprócz poradników dotyczących systemu Mac OS można by również przedstawić jakieś dotyczące iPhone I tutaj mam pytanie: po pierwsze czy jest sens coś takiego prowadzić?? A po drugie czy mógłby podać jakieś przykładowe tutoriale na początek i co warto byłoby zrobić. W tym tygodniu przedstawię jak wykonać Jailbreak systemu iOS4 oczywiście Pozdrawiam

#2 borsuk1

borsuk1
  • 1 450 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2010 - 12:45

No i ewentualnie też moze macie jakiś pomysł na tutorial na Mac OS X. W planach mamy dokładne opisanie aplikacji CandyBar. Pozdrawiam, Adam

#3 Meo

Meo
  • 409 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2010 - 15:24

Wiecie.. Mac OS X i iPhone OS to najprostsze w użytku systemy na świecie. Tam wszystko jest oczywiste, bezproblemowe. Co warto zauważyć - z jailbreakiem problemy mają tylko użytkownicy Windowsa, dlatego nie wiem, czy jest sens coś takiego prowadzić. Chyba szkoda waszego czasu.

#4 borsuk1

borsuk1
  • 1 450 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2010 - 16:45

Wakacje - zcasu jest dużo :P Ale wiesz, jak ktoś potrafi coś zrobić to i na Windowsie to zrobi i wgl wszędzie. Ale jednak jak ktoś jest początkujący w Macu, w sensie że peirwszy raz go użytkuje to kilka rzeczy może mu sprawiać problemy. No oczywiście nie będziemy robićporadników "jak stworzyć folder", ale takie większe ;)

#5 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 19 czerwca 2010 - 18:03

może jakieś darmowe konwertery, dodawanie napisów - coś w tym kierunku ;)

#6 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 19 czerwca 2010 - 18:05

Jakie konwertery i jakie dodawanie napisów? Bo żeś napisał jakimiś super skrótami myślowymi, że nie wiadomo o co chodzi.

#7 MarKoBerlin

MarKoBerlin
  • 332 postów
  • SkądWarszawa/Berlin

Napisano 19 czerwca 2010 - 18:37

Witam, Wlasnie nabyle swojego pierwszego, wymarzonego MBP i z przyjemnoscia poczytalbym jakis "Poradnik", wlasnie dlatego, ze jak slusznie zauwazyl Kolega Meo, jestem, przepraszam bylem uzytkownikiem Windows (dzieckiem Bill'a Gates'a), nauczony smutnym doswiadczeniem PCtowca po prostu boje sie czegos "spieprzyc" A powiedzenie ze "Mac OS X ... to najprostsze w użytku systemy na świecie. Tam wszystko jest oczywiste, bezproblemowe." brzmi dla mnie jak niewiarygodna bajka. Tak, jestem skazony, ale wlasnie dlatego przechodze na Mac OS X aby poczuc jak mozna sie "normalnie" czuc. :) Pozdrawiam

#8 konole

konole
  • 412 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2010 - 18:42

Witam,

Wlasnie nabyle swojego pierwszego, wymarzonego MBP i z przyjemnoscia poczytalbym jakis "Poradnik", wlasnie dlatego, ze jak slusznie zauwazyl Kolega Meo, jestem, przepraszam bylem uzytkownikiem Windows (dzieckiem Bill'a Gates'a), nauczony smutnym doswiadczeniem PCtowca po prostu boje sie czegos "spieprzyc"
A powiedzenie ze "Mac OS X ... to najprostsze w użytku systemy na świecie. Tam wszystko jest oczywiste, bezproblemowe." brzmi dla mnie jak niewiarygodna bajka.
Tak, jestem skazony, ale wlasnie dlatego przechodze na Mac OS X aby poczuc jak mozna sie "normalnie" czuc. :)

Pozdrawiam

Już na Windowsa nie wrócisz, uwierz. ;)

#9 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 19 czerwca 2010 - 19:06

Jakie konwertery i jakie dodawanie napisów? Bo żeś napisał jakimiś super skrótami myślowymi, że nie wiadomo o co chodzi.


:lol: faktycznie

chodzi mi oczywiście o filmy. Programy do konwertowania filmów do formatów obsługiwanych przez iPody, iPhone, iPady i dodawanie do nich napisów ;)

#10 borsuk1

borsuk1
  • 1 450 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2010 - 19:41

@bar-trek myślę, że to dobry pomysł ;) W najbliższym czasie postaramy się coś takiego zrobić. @MarKoBerlin dobry wybór ;) Tak jak kolega wspomniał. Na Windowsa już nie będziesz miał co liczyć ;) Więc co chciałbyś zobaczyć? Jaki tutorial/poradnik? Oczywiście wszystko w formie wideo. Aktualna lista: - CandyBar - opis programu i jego możliwości - Konwertowanie filmów z napisami do iPhone

#11 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 19 czerwca 2010 - 19:45

:lol: faktycznie

chodzi mi oczywiście o filmy. Programy do konwertowania filmów do formatów obsługiwanych przez iPody, iPhone, iPady i dodawanie do nich napisów ;)


No to teraz jest konkret ;)
Bo mi konwertery tekstu to się za pierwszym razem kojarzą z iconv.

@MarKoBerlin - zobacz to na początek https://www.maclife.pl/mac-szkola

@autor
Ja to bym widział jakieś Tips&Tricks z Mac OSX ewentualnie.

#12 MarKoBerlin

MarKoBerlin
  • 332 postów
  • SkądWarszawa/Berlin

Napisano 19 czerwca 2010 - 19:51

O kurcze, Macieks72 wielkie dzieki :)

#13 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 19 czerwca 2010 - 20:19

aha, wygląda jakbym gafę strzelił z tą mac szkołą, ale pisałeś że jesteś początkujący ;)

#14 MarKoBerlin

MarKoBerlin
  • 332 postów
  • SkądWarszawa/Berlin

Napisano 19 czerwca 2010 - 20:25

Nie, nie, spokojnie, ja naprawde bardzo Ci dziekuje (to nie jest ironia :) ), nie znalem MacLife'a i z przyjemnoscia go obejrze tak jak i tutoriale zamieszczone przez Kolegow, a z Tips&Tricks masz swietny pomysl. Pozdrawiam :)

#15 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 19 czerwca 2010 - 20:31

Aha, no to spoko :) Miłego oglądania. Sam Mac Szkołę połknąłem za jednym przysiadem jeszcze jak Maka nie miałem ;)

#16 borsuk1

borsuk1
  • 1 450 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2010 - 20:59

@macieks72 kurcze. W ogole o tym nie pomyslelismy. Dzieki i czekamy na kolejne propozycje




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych