Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czyszczenie kulki w Mighty Mouse


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#51 skrzecior

skrzecior
  • 38 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 kwietnia 2008 - 19:59

Piękne :) Uprzednio znajdując winnych zanieczyszczenia myszki. :)

#52 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 20 kwietnia 2008 - 21:22

Taki kompresor, to byli tacy co sobie w odbyt wepchneli ... raz. Tym niemniej jak wróci moja mycha z serwisu, i będzie to znów ta sama stara, obadam to rozwiązanie i wystawie na sprzedaż. Logitech jakoś tak mi po tym roku z Mighty Mouse lepiej w dłoni leży ;) Aaaaa... i kółko działa ;)

#53 morbiusz

morbiusz
  • 20 postów

Napisano 25 kwietnia 2008 - 17:56

Juz prawie stracilem nadzieje na to ze moja mycha odzyska sprawnosc... a tu prosze tak proste, ale jak genialne rozwiazanie bardzo dreczacego problemu :) Moj myszor znowu nagina :)

#54 rafals

rafals
  • 418 postów

Napisano 30 kwietnia 2008 - 17:02

Gratuluje instrukcji ale mi niestety nie pomogło, no nic pozostaje alkohol...


Z powodu myszki zlituj sie!!!
Zeby ciebie kobieta zostawila albo pies zdechl ale z powodu myszki to jest macmaniac.


Dla mnie metoda super nieco ja zmodyfikowalem.
NA poczatku uzylem takiej mokrej chusteczki do szyszczenia monitora i zrobilem kilka ruchow na niej a potem na suchym papierze dziala jak nowa.

#55 xihu

xihu
  • 28 postów

Napisano 03 maja 2008 - 09:57

u mnie zadziałało !!! respect !!!

#56 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 03 maja 2008 - 14:37

O jak milo, to ten watek jeszcze zyje? Jaka szkoda ze przesiadlem sie na Logitecha... Dwuklikowosc prawego klawisza podczas regularnej pracy doprowadzala mnie do furii.. Potem, jak na zlosc, przestal ow prawy klawisz dzialac. I chyba nieuchronnie zblizam sie do otwarcia wariatki i sprawdzenia jej wnetrznosci. Chyba ze ktos zna jakies czary na przywrocenie prawokliku do zycia?

#57 zuralscy

zuralscy
  • 35 postów

Napisano 11 maja 2008 - 16:48

DZIALA DZIALA DZIALA DZIEKI , jest suuper :) ale syfu nie bylo na karteczce ;P

#58 pandarek

pandarek
  • 55 postów
  • SkądPoznań/Swarzędz

Napisano 13 maja 2008 - 09:55

U mnie bez syfu na kartce ale po trzech lub więcej miesiącach ponownie się cieszę działającą kulką. Inne sposoby nie działały. Wielkie dzięki :)

#59 sron

sron
  • 112 postów
  • SkądŚwiebodzin

Napisano 07 czerwca 2008 - 14:54

myślę, że sposób jest w wielu przypadkach skuteczny, ale jesli komus nie pomógł w 1oo% to proponuję najpierw przejechać kuleczką kilka razy po zwilżonej ściereczce (można ją zwilżyć wodą, perfumem lub pianką do czyszczenia LCD) a potem cierpliwie i delikatnie jeździć kuleczką po czystej kartce. powtarzać te czynnośći kilka razy dla mojej MM pomogło:)

#60 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 17 czerwca 2008 - 07:43

Super! Wielkie dzięki za ten tutorial pomogło :) A tak swoją drogą to konstrukcja tej myszy nie jest jakaś nadzwyczajna jak trzeba robić takie rzczy. Miałem zwykłego Logitacha tyle czasu i śmiga z tym kółeczkiem bez żadnych zabiegów... Tyle, że Applowska wygląda 100 raz lepiej dla mnie :)

#61 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 czerwca 2008 - 18:58

Mi ten tutorial pomógł bardzo ze 3 razy ale teraz przewijanie w dół już na dobre padło ;)

#62 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 17 czerwca 2008 - 22:01

A to mnie zasmuciłeś.... Jak to na dobre, nic się nie da zrobić? A może jakieś uszkodzenie mechaniczne. W porównaniu do produktów Logitecha, które też nie są jakież badziewne ta mysz jest dosyć droga do d*** żeby tak łatwo się psuła.

#63 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 czerwca 2008 - 22:20

A to mnie zasmuciłeś.... Jak to na dobre, nic się nie da zrobić? A może jakieś uszkodzenie mechaniczne. W porównaniu do produktów Logitecha, które też nie są jakież badziewne ta mysz jest dosyć droga do d*** żeby tak łatwo się psuła.

Jeszcze można spróbować rozebrać MM i mocno wyczyścić ;) O ile się nie mylę to użytkownik maślaq napisał taki tutorial oraz takowy tutorial można przeczytać w którymś numerze mojego jabłuszka ;)

#64 oloko

oloko
  • 164 postów
  • SkądLwówek Śl.

Napisano 17 czerwca 2008 - 22:23

Jeszcze nic straconego. Moja kulka też ostatnio przestała działać, nie skrolowała w dół. Próbowałęm ją czyścić, ale to nic nie dało. Rozkręciłem ją, wyjąłem kulkę, poczyściłęm wszystko i teraz znowu działa jak nowa. To nic trudnego, trzeba tylko uważać żeby nie ta biała obwódka nie pękła, a potem ją przykleić. W sieci jest wiele opisów jak to zrobić.

#65 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 17 czerwca 2008 - 22:25

Powiem szczerze, że mi się średnio uśmiecha pomysł żeby coś tam kleić, a tak nawiasem mówiąc to jak często się zdarza ten zanik przewijania w dół? U mnie to był jakiś miesiąc od czasu zakupu tej myszki. Sam nie wiem co mam przez to rozumieć, że mam takie brudne łapy jak siadam do kompa czy co ;)

#66 oloko

oloko
  • 164 postów
  • SkądLwówek Śl.

Napisano 17 czerwca 2008 - 22:34

Ja swoją myszkę używam już ponad rok. Do tego czasu pomagała jeżdżenia kulką po papierze. Jak ją otworzyłem to było tam trochę tego syfu, najwięcej na dolnej rolce. Jeśli będziesz delikatny to nie będzie znaku że coś było robione. U mnie nie widać :)

#67 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 17 czerwca 2008 - 22:52

Hmmm, no rok to trochę czasu chociaż z drugiej strony mam jednego Logitecha już od dwóch lat i nic nie grzebałem przy niej, a kosztowała może z 20% tego co mysz Apple. Fakt MM, ma inne zalety... W ogóle zastanawiam się nad tym czy te myszy bezprzewodowe sprzedawane np. przez Logitech-a będą chodzić na tej samej zasadzie jak MM. Chodzi mi o Bluetooth, bo oni normalnie sprzedają to z takim gadżetem który podpina się w USB i robi za komunikację z myszą. Mam wbudowny Bluetooth więc coś takiego mi jest na plaster potrzebne... Nie planuję zakupu tak tylko się zastanowiłem nad tym jak przeglądałem myszki różne.

#68 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 czerwca 2008 - 18:37

Dzisiaj "odkopałem" moje MM z kartonu, mocno wyczyściłem na kartce wg. tutoriala i jednak działa :D MM mi się przydaje jak zapomnę naładować MX Revo ;) Jednak znowu nie działa :P Chyba jutro czeka mnie rozbieranie i czyszczenie porządniejsze ;)

#69 kkowalski

kkowalski
  • 364 postów

Napisano 07 sierpnia 2008 - 12:08

Świetny tutorial:) Wprawdzie na kartce nie pojawił się brud, ale działa:)

#70 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 07 sierpnia 2008 - 12:25

No tutorial spoko, ale dali d*** z tą myszką. Jak logitech za 50pln potrafi chodzić lata bez szwanku to jaki jest sens kupowania tej myszy apple? Jakbym wiedział wcześniej, że takie jazdy z nią są to bym sobie chyba odpuścił. W każdym razie, zauważyłem, że jak się używa podkładki to się mniej syfi ta kulka.

---- Dodano 07-08-2008 o godzinie 13:27 ----

Jednak znowu nie działa :P Chyba jutro czeka mnie rozbieranie i czyszczenie porządniejsze ;)


Nawiasem mówiąc, czy jak masz MX podłączone do kompa to używasz tego nadajnika bluetooth z USB czy normalnie podłączasz tak samo jak MM?

#71 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2008 - 12:28

No tutorial spoko, ale dali d*** z tą myszką. Jak logitech za 50pln potrafi chodzić lata bez szwanku to jaki jest sens kupowania tej myszy apple? Jakbym wiedział wcześniej, że takie jazdy z nią są to bym sobie chyba odpuścił. W każdym razie, zauważyłem, że jak się używa podkładki to się mniej syfi ta kulka.

Jaki sens kupowania tej myszki? Tylko dla designu chyba :D Bo nie dość, że się psuje to jeszcze niewygodna jest :/

P.S. Dopiero teraz zauważyłem pytanie o nadajnik ;) Logitech MX Revolution nie jest na bluetooth, jest na jakieś Logitechowe fale radiowe 2,4GHz (nie, nie Wi-Fi ;) ).

#72 huski

huski
  • 1 063 postów
  • SkądEU

Napisano 07 sierpnia 2008 - 13:31

Hmmm, no to szkoda takie rozwiązanie to zawsze jeden port USB zajęty... ciekawe też w jaki sposób wykorzystuje to pasmo. Jak skacze po całej częstotliwości jak Blue to może być problem podobny do tego Blue. vs. WiFi

#73 vinci

vinci
  • 2 693 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2008 - 13:59

Hmmm, no to szkoda takie rozwiązanie to zawsze jeden port USB zajęty... ciekawe też w jaki sposób wykorzystuje to pasmo. Jak skacze po całej częstotliwości jak Blue to może być problem podobny do tego Blue. vs. WiFi

Ja mam podłączony ten nadajnik do klawiatury, USB 1.1 jak najbardziej mu wystarczy ;) A co do "bezprzewodowości" tej myszki to jestem w szoku - kupiłem ją jak tylko wyszła (prawie 2 lata temu) i nigdy nie miałem z nią żadnych problemów... nigdy nie rozłączała się, nie gubiła się.... nic :D

#74 macessences

macessences
  • 52 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 12 sierpnia 2008 - 09:22

i mnie dopadl problem ze scrollem po ok 2miesiacach uzytkowania..no coz nie pozostalo nic innego jak tylko dostosowac sie do instrukcji;) rachciach i dziala jak nowa..szkoda ze trzeba sie borykac z takimi problemami..

#75 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 sierpnia 2008 - 14:14

Czytam ten wątek i jestem pod wielkim wrażeniem. Prawie wszyscy rozpisują się nad tym jak sprawić aby bubel, który psuje się zwykle po 2 miesiącach reanimować. Metody fantastyczne niekiedy kosztujące godzinę czasu. Mam tą myszkę i oczywiście jak wszyskim scroll przestaje działać, w moim wypadku po ok. 5 miesiącach. Jeśli Apple wypuści g... ze swoim brandingiem to powstanie wątek - jak je doprawić aby smakowało? To jest jakiś absurd. Produkt jest niedopracowany i oczywiście w porównaniu z konkurencją drogi. Czy po to kupuje się myszkę aby jak jakiś onanista co chwila się z nią pieścić, lub jak chirurg szorować pumeksem ręce przed użyciem? Wydawało mi się, że powinna po prostu działać a Mighty Mouse ma z tym problemy. PS Dobrze, że nie zalecacie profilaktycznie peelingu dłoni - regularne usuwanie martwego naskórka było by rozwiązaniem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych