Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Tuning] Malowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 09 września 2005 - 17:15

Zakładam ten temat z myślą aby można byłu umieszczać fotki pomalowanych/ozdobionych Mac-ów.

Moje Fotki (Performa 6320) ... hehe prawie jak QS
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Zachęcam do zamieszczania fotek swoich mac-ów :)
adres pomoconiczy www.flickr.com :D
  • Krzysiek lubi to

#2 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 września 2005 - 17:50

Re: Malowanie

Zakładam ten temat z myślą aby można byłu umieszczać fotki pomalowanych/ozdobionych Mac-ów.

Moje Fotki (Performa 6320) ... hehe prawie jak QS
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zachęcam do zamieszczania fotek swoich mac-ów :)
adres pomoconiczy www.flickr.com :D


a naped to co???

#3 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 09 września 2005 - 19:13

niestety, nie widziałem sensu malować uszkodzony cdrom :) jak znajdę dobry to napewno go pomaluje :wink: Zapraszam do słania fotek !! wystarczy tylko [ img ] link do zdjęcia [ /img ] :mrgreen:

#4 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 21 września 2005 - 08:49

podklad jakis dawales na plastik ?

#5 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 21 września 2005 - 11:33

nie, ale machnął za to dwie setki "podkładu" sobie przed operacją ;)

#6 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 21 września 2005 - 18:41

nie, ale machnął za to dwie setki "podkładu" sobie przed operacją ;)


no baa! :mrgreen:

#7 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 19 listopada 2005 - 12:02

Inne "zdobienia":
Dołączona grafika

http://www.makezine...._powerbook.html - opis co i jak
http://www.tuaw.com/...on-a-powerbook/ - źródło

i inna modyfikacja:
http://www.tuaw.com/...07/13/etchamac/


http://www.etchamac.com/ - firma która zdobi sprzęt Apple

#8 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 24 listopada 2005 - 00:38

A inspiracji mozna sobie szukac tutaj:
http://www.macmod.com/

#9 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 05 czerwca 2006 - 23:01

przemion ... niezly pomysl .. mamy w firmie drukare wielkoformatowa co drukuje na plaskim z UV ,,, wloze tam swojego PB i machne jakis ladny nadruk :D

#10 CHINE

CHINE
  • 77 postów

Napisano 03 lutego 2008 - 17:01

czym najlepiej malowac obudowe MacBooka Pro?? myslalem ze ta obudowa jest aluminiowa a tutaj po czasie zaraz pod klawiszem z jablkiem po lewej stronie zdarl sie lakier z obudowy i teraz aluminium wystaje :/ polecacie jakies farby/ lakiery do czegos takiego?

#11 Marro

Marro
  • 16 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 marca 2008 - 10:16

Chyba jeszcze nie było, więc zamieszczam link.
[URL="http://www.gelaskins.com/"]Gelaskins[/URL]
Hej! MyApple - może by tak dystrybucja tego w naszym ukochanym kraju? Będę waszym pierwszym Gelaskinowym klientem ;) A jest tam tego trochę, szczególnie na wszystkie iPody i iPhony. Piszą że są otwarci na współpracę oraz że szukają nowych artystów! Jeśli już nie dystrybucja to jakaś akcja na forum żeby w ich ofercie pojawił się jakiś artysta-rodak ;)

#12 Kasisko

Kasisko
  • 64 postów
  • SkądImielin/Gliwice

Napisano 13 sierpnia 2008 - 12:07

ale ja mam pytanie, jak to wygląda?? przecież z tyłu na macbookach jest świecące jabłuszko?? a z tego co się zorientowałam ten link co podał Marro jest w formie czegoś jak 'naklejka' i te jabłuszko będzie prześwietlać tak czy siak w jednym miejscu, ktoś wie jak to wygląda, bo ja sie zaczełam zastanawiać nad czymś takim, jak mi się znudzi biel ;)

#13 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 sierpnia 2008 - 14:57

te nalepki byly by dobre jak taki bialy iBook/Mac Book bedzie mial porysowana obudowe

#14 Kasisko

Kasisko
  • 64 postów
  • SkądImielin/Gliwice

Napisano 13 sierpnia 2008 - 16:30

no też tak sądzę, zawsze można przez to odnowić takiego macbooka,i będzie znowu kochany jak z a młodu, choć ja na razie sie wpowiadam mój ma dopiero tydzień :)

zapomniała bym, w polsce też sa naklejki:
- naelcedka.pl

#15 ajfik

ajfik
  • 263 postów

Napisano 16 sierpnia 2008 - 21:44

te nalepki byly by dobre jak taki bialy iBook/Mac Book bedzie mial porysowana obudowe


Można inaczej. Ja miałem porysowaną obudowę iBooka. Dzięki temu że biała obudowa jest z jednolitego plastiku, bez lakieru i z gładką powierzchnią, można ją po prostu wypolerować.

Użyłem do tego wiertarki z tarczą polerską (taka z białego futerka) i lekkościerną pastę "Tempo" do polerowania lakieru samochodowego (absolutnie nie nadaje się pasta z woskiem)

Wygląda to rewelacyjnie, jedynie po głębszych rysach zostały rowki, ale widoczne są tylko pod światło.



I jeszcze kilka uwag jakby ktoś chciał spróbować:
1. ostrożnie z ilością pasty żeby nie zachlapać siebie (plam nie da się usunąć) i nie nawalić pasty w szczeliny w komputerku.
2. Zaczynamy polerować z niskimi obrotami zwiększając stopniowo dlatego że... patrz punkt pierwszy
3. nie radze polerować jabłka bo ono jest z matowego plastiku i nie wiem jaki efekt będzie jak się to wypoleruje.
4. można oczywiście polerować bez wiertarki, tylko za pomocą szmatki i pasty, ale to zdaje egzamin tylko przy małych ryskach.

#16 dislike

dislike
  • 103 postów

Napisano 14 grudnia 2008 - 21:04

Chyba jeszcze nie było, więc zamieszczam link.
Gelaskins
Hej! MyApple - może by tak dystrybucja tego w naszym ukochanym kraju? Będę waszym pierwszym Gelaskinowym klientem ;) A jest tam tego trochę, szczególnie na wszystkie iPody i iPhony. Piszą że są otwarci na współpracę oraz że szukają nowych artystów! Jeśli już nie dystrybucja to jakaś akcja na forum żeby w ich ofercie pojawił się jakiś artysta-rodak ;)


Przydałoby się... Ale póki co może ktoś będzie coś u nich zamawiał ?? Chętnie się podłącze bo wypatrzyłem kilka mega wzorów... Niestety nie bardzo ogarniam angielski i wysyłki ze stanów..

#17 vampirec

vampirec
  • 27 postów

Napisano 16 grudnia 2008 - 10:21

Witam wszystkich :)) ja tez przyłączyłbym się do takiego zamówienia :):)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych