Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Vista - wrazenia po pierwszym dniu pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#76 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 marca 2007 - 17:05

Wczoraj oglądałem w niemieckiej telewizji regionalnej "hr" program "computer daten technik" czy jakoś tak, był w całości poświęcony Viscie. Testowali system na 3 laptopach: jakiś tani acer, średni Toshiba Sattelite i taki z górnej półki Lnovo (chyba dobrze zapamiętałem nazwę). Na końcu programu po różnych testach pokazali wyniki wydajności w odniesieniu do XP Acer: na xp 100% - Vista 74% Toshiba: xp 100% - Vista 98% Lnovo: xp 100% - Vista 104% ale najlepsze było na końcu... czas pracy baterii. :) Nie pamiętam dokładnych wyników, ale na Viscie każdy z nich działał średnio o jakiś 30% krócej :P (na acerze różnica była największa)

#77 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 04 marca 2007 - 17:34

Ale chyba czegoś nie zerżnął MS Vista z Mac OS X :) Nie ma specyficznych screen shotów (jabłko+shift+4 (spacja)) z Mac'a Jak dobrze sie orientuję to w Vista tylko widzełem PrintScreen całego ekranu

#78 AppleFAN

AppleFAN
  • 371 postów
  • SkądKielce

Napisano 04 marca 2007 - 18:09

ja napisze krotko..i wydaje mi sie tresciwie.. Nowy windows Vista jest zaje..dla oka. Ma duzo nowych funkcji. Ma tylko jedna wade acz zasadnicza:) To ciagle tylko windows:)

#79 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 04 marca 2007 - 18:50

faktem jest że trochę potuningowana, dodali masę bajerów ale moje pierwsze wrażenie jak usiadłem do niej było: czemu tak namieszane? Każdą opcję np. ekranu trzeba szukać w osobnym panelu. No przepraszam ale przesadzili. Ogólnie to niby fajny system ale jak na PC nie chciała obsługiwać SoundBlastera to podziękowałem. Ktoś wyda pieniądze i połowa hardware chodzi jakby nie mogła.

#80 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2007 - 18:56

Ogólnie to niby fajny system ale jak na PC nie chciała obsługiwać SoundBlastera to podziękowałem. Ktoś wyda pieniądze i połowa hardware chodzi jakby nie mogła.


To są akurat choroby wieku niemowlęcego. Za pół roku wejdziesz do MM i każda karta rozszerzeń, każdy dodatkowy sprzęt będzie miał znaczek zgodności z Vistą.

#81 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 04 marca 2007 - 19:52

podobno pierwsze wrazenie z uzytkowania visty to : "cancel or allow" kumpel zainstalowal i ciaagle ta "melodia"..jak z filmiku z apple.com :D

#82 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 04 marca 2007 - 22:02

chlopaki z MS sa nisamowici http://www.idg.pl/news/105500.html :D

To po to, żeby ściągnąć całą funkcjonalność z Leoparda ;)

#83 sfinks

sfinks
  • 288 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 marca 2007 - 00:02

Francuska firma Pfeiffer Consulting przeprowadziła analizy, z których wynika, że nowy system operacyjny Microsoftu - Windows Vista jest mniej wydajny nie tylko od Mac OS X, ale nawet od starego Windowsa XP. Co ciekawe pod uwagę brano takie parametry jak precyzja kursora (stopień odchylenia: Vista - 0.52, XP - 0.40, Mac OS X - 0.08 ), czy też otwieranie folderów (w Windows Vista prędkość działania jest o ok. 16 proc. niższa od XP).

(nowinka żywcem przekopiowana z www.exec.pl)

Hehe, ale zapewne co niektórzy dalej będą twierdzić, że czarne jest białe :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych