Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Vista - wrazenia po pierwszym dniu pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 17 stycznia 2007 - 10:17

Od wczoraj pracujemy czesciowo na Vista Business. Wrazenia: - bezproblemowa instalacja na PC - na Parallels nie dalo sie zainstalowac (wymaga ACPI) - pamieciozerna (na dziendobry polyka ok. 500 mega) Wyglad: nieco cukierkowy, ale o wiele lepsza niz plastikowosc XP, ogolnie przyjemny dla oka Przezroczyste okna, bajerancka versja expose, windowsiarzom opadnie kopara. "widgety" za to sa porazkowe, nie udalo mi sie przypisac do nich klawisza skrotu wiec albo sa widoczne albo nie (ale nie mialem czasu na grzebaniu w ustawieniach). Bardzo fajne jest podawanie sciezki w Explorerze w formie przyciskow. Przydatne jest rowniez wyszukiwanie w menu start. Z programow odmawiajacych wspolpracy na razie zauwazylem Daemon Tools i Nero. Ogolne wrazenie: duzy postep, a to ze sporo rozwiazan znamy z OSX dla windziarzy nie bedzie mialo znaczenia.

#2 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 17 stycznia 2007 - 10:28

Weź przestań pisać na tym forum o Viscie, tyle jest różnych forum na ten temat a ty piszesz tutaj :(
Nic nowego nie odkryłeś, jak ktoś będzie chciał sobie o Viście poczytać to sobie poszuka w necie

http://forum.dobreprogramy.pl/

Również testowałem ten system ale już jakieś 4 miesiące temu. Oczywiście jest o wiele lepszy od XP i ma dużo bajerów, ale to nie jest miejsce aby pisać o systemie, który większość fajnych rzeczy skopiował z Mac OS X

#3 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 stycznia 2007 - 10:38

Oczywiście jest o wiele lepszy od XP i ma dużo bajerów, ale to nie jest miejsce aby pisać o systemie, który większość fajnych rzeczy skopiował z Mac OS X


zgodze sie w 100% :) taki troszke klon Mac OS X, ale to nawet dobrze bo uzytkownicy Windy zobacza jak jest fajnie i sie przesiada na maki ;) hehe

Z programow odmawiajacych wspolpracy na razie zauwazylem Daemon Tools i Nero.


jak na moj gust to te programy dziala, tylko wystarczy sciagnac najnowsze wersje z netu :)

#4 malowany

malowany
  • 465 postów
  • SkądPL

Napisano 17 stycznia 2007 - 10:43

A Twoim zdaniem "bajerancka versja expose" to tandeta na maksa, większej nie widziałem. Ps. Nie myślicie, że jestem przeciwnikiem MS, bo nie jestem

#5 kadargo

kadargo
  • 1 312 postów

Napisano 17 stycznia 2007 - 10:49

nieeee... wcale :)

#6 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 17 stycznia 2007 - 11:12

Dziwi mnie neico dogmatyczne podejscie d o produktow innych niz jedynie sluszne by Apple.
  • kulasdp lubi to

#7 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 17 stycznia 2007 - 11:56

Nie wiem co to znaczy "bezproblemowa instalacja" - bo coś, co na P4/3.2 i 2GB RAM instaluje się godzinę z kawałkiem na czystym 200GB SATA, to dla mnie nieporozumienie.
System, który domaga się hasła admina przy byle operacji - śmieszne.
Cukierkowość? Bezsensowna, biorąc pod uwagę np to, że opcje do tej pory dostępne we właściwościach ekranu mamy teraz rozbite na 7 różnych okien.
Aero Glass - fajerwerk bez uzasadnienia. Klasyczne "because we can".
Nero 7 daje radę bez problemu, zamiast DaemonTools polecam PowerISO.

Po dwóch latach katowania bet miałem duże oczekiwania wobec RTM, ale mniej więcej po dwóch dniach poleciała z devmaszyny w diabły. System z mojego punktu widzenia bezużyteczny, może poza DX10, który podobno rządzi. Znalazłem kiedyś ten sam screenshot z Flight Simulatora w DX9:

Dołączona grafika

i w DX10:

Dołączona grafika

No ale do grania to mam Playstation.

#8 kulasdp

kulasdp
  • 373 postów
  • SkądRacibórz/Wiedeń

Napisano 17 stycznia 2007 - 12:02

Dziwi mnie neico dogmatyczne podejscie d o produktow innych niz jedynie sluszne by Apple.


zgadzam sie z tym...nie wszystko na pc jest lipne...a niektorzy z nas tez moga byc praktycznie zmuszeni do uzywania pc i windowsa, a testowanie konkurenta mac os x i wyrazanie opinii na jego temat na tym forum wcale nie uwazam za sprzeczne z celem tego forum. w koncu mamy tu tez uzytkownikow ktorzy maja u siebie zainstalowane bootcamp...a windows na mac-u to juz realia i kazdy ma do wyboru czy sie z tym pogodzi czy nie ;)

#9 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 17 stycznia 2007 - 12:05

Ależ piście o Viście! Dlaczego nie? To jest właśnie Different „Think Different”. Mnie się nie będzie chciało łazić po necie w poszukiwaniu info o tym systemie. Wookasch napisał uczciwy post, bez zbędnych emocji. Chętnie usłyszę o cechach Visty, które w oczach Makjuzera są zrobione dobrze, nawet jeśli wydają się zaczerpnięte z Mac OS.

#10 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 stycznia 2007 - 12:06

Nie wiem co to znaczy "bezproblemowa instalacja" - bo coś, co na P4/3.2 i 2GB RAM instaluje się godzinę z kawałkiem na czystym 200GB SATA, to dla mnie nieporozumienie.


Masz rację, nieporozumienie, u mnie przynajmniej instaluje się dwa razy szybciej.

System, który domaga się hasła admina przy byle operacji - śmieszne.


Mówisz o Mac OS?

Cukierkowość? Bezsensowna, biorąc pod uwagę np to, że opcje do tej pory dostępne we właściwościach ekranu mamy teraz rozbite na 7 różnych okien.


Nie wiem dlaczego miałoby to być brane pod uwagę?

Aero Glass - fajerwerk bez uzasadnienia. Klasyczne "because we can".


Przeszkadza? Wyłącz.

Po dwóch latach katowania bet miałem duże oczekiwania wobec RTM, ale mniej więcej po dwóch dniach poleciała z devmaszyny w diabły. System z mojego punktu widzenia bezużyteczny, może poza DX10, który podobno rządzi. Znalazłem kiedyś ten sam screenshot z Flight Simulatora w DX9:


A co według Ciebie miałoby być bardziej użyteczne?

#11 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 17 stycznia 2007 - 12:06

"widgety" za to sa porazkowe, nie udalo mi sie przypisac do nich klawisza skrotu wiec albo sa widoczne albo nie (ale nie mialem czasu na grzebaniu w ustawieniach).


Nie wiem co to "porazkowe" ale niedawno odkryłem stronę http://widgets.yahoo.com/ i jest sporo widgetów (również na Mac) sporo z nich przypomina te z Visty, spore możliwości konfiguracji i jest klawisz skrótu F8 (można go zmienić).

Z programow odmawiajacych wspolpracy na razie zauwazylem Daemon Tools i Nero.


Jeśli masz licencję na wersję 7.x to wystarczy ze strony Nero ściągnąć najlepiej najnowszą wersję i będzie z pewnością chodzić bo czytałem że chodzi.

Czekam aż HP w końcu zacznie wysyłać te głupie Visty..., dopłaciłem $60 by mieć Business zamiast Home Premium i nie wiem czy źle nie zrobiłem..., w wersji Business ponoć nie ma czegoś takiego jak Media Center i jeszcze wycięli jakąś przeglądarkę do zdjęć. Jak wygląda sprawa przeglądania zdjęć w Vista Business? Czy po kliknięciu zdjęcie otwiera się w jakiejś aplikacji i da się poruszać tył/przód tak jak to jest w XP? Boję się by nie wpadli na głupi pomysł otwierania zdjęć w IE.

#12 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 stycznia 2007 - 12:17

Czekam aż HP w końcu zacznie wysyłać te głupie Visty..., dopłaciłem $60 by mieć Business zamiast Home Premium i nie wiem czy źle nie zrobiłem..., w wersji Business ponoć nie ma czegoś takiego jak Media Center i jeszcze wycięli jakąś przeglądarkę do zdjęć. Jak wygląda sprawa przeglądania zdjęć w Vista Business? Czy po kliknięciu zdjęcie otwiera się w jakiejś aplikacji i da się poruszać tył/przód tak jak to jest w XP? Boję się by nie wpadli na głupi pomysł otwierania zdjęć w IE.


Przecież możesz zawsze podporządkować typ pliku do programu i fotki otwierać na przykład w irfan view. A tylko w business/ultimate masz backupa fajnego.

#13 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 17 stycznia 2007 - 12:56

Masz rację, nieporozumienie, u mnie przynajmniej instaluje się dwa razy szybciej.


Instalowałeś Business, Ultimate jest nieco bardziej rozwlekła.

Mówisz o Mac OS?


O Viście i ulubionym już przez jej użytkownikówUAC, doprowadzającym białych ludzi do szału.

Nie wiem dlaczego miałoby to być brane pod uwagę?


Bo z zasady następne wersje powinny być łatwiejsze w użytkowaniu (patrz Panther -> Tiger) niż poprzednie. W tym wypadku jest tylko gorzej. Że nie wspomnę o kompletnej konfuzji jaką są tryby "public" i "private" połączenia sieciowego, w których żeby korzystać (w sieci LAN, o prywatnej numeracji IP) z Internetu, trzeba przełączyć na tryb... "public"!

Przeszkadza? Wyłącz.


Tylko po co mi wtedy Vista?

A co według Ciebie miałoby być bardziej użyteczne?


System, który działa łatwiej i lepiej, a nie jest trudniejszy w obsłudze i znakomicie bardziej zasobożerny. Rozumiem cielęcy zachwyt tym, że jest nowa wersja, więc jest na pewno lepsza, tylko że taki zachwyt jest równy ślepocie.

#14 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 stycznia 2007 - 13:07

Instalowałeś Business, Ultimate jest nieco bardziej rozwlekła.


Wiesz lepiej co instalowałem?

O Viście i ulubionym już przez jej użytkownikówUAC, doprowadzającym białych ludzi do szału.


Czy w którymkolwiek ze screenów z tego linku widzisz okienko do podania hasła?

Bo z zasady następne wersje powinny być łatwiejsze w użytkowaniu (patrz Panther -> Tiger) niż poprzednie. W tym wypadku jest tylko gorzej. Że nie wspomnę o kompletnej konfuzji jaką są tryby "public" i "private" połączenia sieciowego, w których żeby korzystać (w sieci LAN, o prywatnej numeracji IP) z Internetu, trzeba przełączyć na tryb... "public"!


Moim zdaniem rozbicie właściwości ekranu w żaden sposób nie wpływa na łatwość użytkowania.

Tylko po co mi wtedy Vista?


Skoro dla Ciebie jedyną rzeczą w Viście jest Aero, którego nie chcesz, to po nic.

System, który działa łatwiej i lepiej, a nie jest trudniejszy w obsłudze i znakomicie bardziej zasobożerny. Rozumiem cielęcy zachwyt tym, że jest nowa wersja, więc jest na pewno lepsza, tylko że taki zachwyt jest równy ślepocie.


A dostrzeganie tylko Aero to jak nazwać?

#15 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 17 stycznia 2007 - 13:18

Wiesz lepiej co instalowałem?

A, to nie ty. Whatever. Z tego co piszesz, to chyba nic nie instalowałeś...

Czy w którymkolwiek ze screenów z tego linku widzisz okienko do podania hasła?

...bo gdybyś zainstalował, to wiedziałbyś, że po kliknięciu "Continue" w każdym z tych okien trzeba podać hasło...

Moim zdaniem rozbicie właściwości ekranu w żaden sposób nie wpływa na łatwość użytkowania.

Rozumiem, że w samochodzie też wolisz mieć jedną dźwignię z czterema pokrętłami na niej, wykonującą piętnaście funkcji w zależności od kombinacji ustawień? Większość ludzi mających choćby instynktowne pojęcie na temat ergonomii woli jednak proste (wymagające mimo to pomysłowego projektanta) a przez to szybkie w obsłudze mechanizmy.

Skoro dla Ciebie jedyną rzeczą w Viście jest Aero, którego nie chcesz, to po nic.

Nie ma w Viscie funkcji, która miałby mi się przydać. Podaj 5 takich funkcji, to może sobie zainstaluję z powrotem.

A dostrzeganie tylko Aero to jak nazwać?

A co jest w Viscie takiego, czego nie zrobią XP? Co jest w Viście takiego, czego nie zrobi OS X?

#16 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 stycznia 2007 - 14:31

A, to nie ty. Whatever. Z tego co piszesz, to chyba nic nie instalowałeś...


Jakieś jeszcze prawdy życiowe zechcesz napisać?

...bo gdybyś zainstalował, to wiedziałbyś, że po kliknięciu "Continue" w każdym z tych okien trzeba podać hasło...


Ciekawe czemu w artykule który podałeś ich nie ma? Może z tego samego powodu dlaczego u mnie ich nie ma?

Rozumiem, że w samochodzie też wolisz mieć jedną dźwignię z czterema pokrętłami na niej, wykonującą piętnaście funkcji w zależności od kombinacji ustawień? Większość ludzi mających choćby instynktowne pojęcie na temat ergonomii woli jednak proste (wymagające mimo to pomysłowego projektanta) a przez to szybkie w obsłudze mechanizmy.


Jedno okno z pięcioma zakładkami właśnie takiej dźwigience odpowiada.
Dodatkowo w Viście masz przy okazji każdą opcję opisaną żeby jakaś świeżynka nie musiała zgadywać gdzie tapetę zmienić.

Nie ma w Viscie funkcji, która miałby mi się przydać. Podaj 5 takich funkcji, to może sobie zainstaluję z powrotem.


Skąd mam wiedzieć co Ci mogłoby się przydać?

A co jest w Viscie takiego, czego nie zrobią XP? Co jest w Viście takiego, czego nie zrobi OS X?


A co jest takiego w OS X czego nie mogę sobie pędzelkiem namalować na kartce? Jaki jest sens takiej wyliczanki?

#17 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 17 stycznia 2007 - 15:02

Skąd mam wiedzieć co Ci mogłoby się przydać?

To dlaczego twierdzisz, że Vista jest dobra, skoro wiesz, że dla mnie nie jest?

A co jest takiego w OS X czego nie mogę sobie pędzelkiem namalować na kartce? Jaki jest sens takiej wyliczanki?

Żaden, bo pędzelkiem na kartce nie zsynchronizuję sobie jednym ruchem telefonu z kompem.
Ta twoja rozpaczliwa próba udowodnienia nam, że ociężały i przeładowany gadżetami system jest lepszy niż system szybki i oszczędzający zasoby ma jakiś sens?

#18 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 stycznia 2007 - 15:22

To dlaczego twierdzisz, że Vista jest dobra, skoro wiesz, że dla mnie nie jest?


A gdzie tak twierdzę?

Ta twoja rozpaczliwa próba udowodnienia nam, że ociężały i przeładowany gadżetami system jest lepszy niż system szybki i oszczędzający zasoby ma jakiś sens?


Ociężały i przeładowany jest Twój tok myślenia skoro przy każdej wypowiedzi wkładasz mi w usta rzeczy których nie powiedziałem.

#19 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 17 stycznia 2007 - 15:43

A gdzie tak twierdzę?

Napisałeś, że 7 okien jest lepsze niż jedno, chociażby.

Ociężały i przeładowany jest Twój tok myślenia skoro przy każdej wypowiedzi wkładasz mi w usta rzeczy których nie powiedziałem.

To czego chcesz od tej Visty nieszczęsnej? Pochwalić się, że u ciebie SOA #1? Fajno, twoja sprawa, lubisz sobie komplikować życie to przecież lub, ja absolutnie nie przeszkadzam. Pokaż się kiedyś z tą superszybką, megałatwą w obsłudze Vistą, albo jak będziesz przejeżdżać z laptopem niedaleko, to zatrąb, wesoło ci pomacham.

#20 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 stycznia 2007 - 15:50

Napisałeś, że 7 okien jest lepsze niż jedno, chociażby.


Mogę prosić o dokładny cytat?

To czego chcesz od tej Visty nieszczęsnej? Pochwalić się, że u ciebie SOA #1? Fajno, twoja sprawa, lubisz sobie komplikować życie to przecież lub, ja absolutnie nie przeszkadzam. Pokaż się kiedyś z tą superszybką, megałatwą w obsłudze Vistą, albo jak będziesz przejeżdżać z laptopem niedaleko, to zatrąb, wesoło ci pomacham.


A Ty? Przyczepiłeś się do nieistniejących, nieistotnych bądź całkowicie subiektywnych cech.

#21 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 17 stycznia 2007 - 16:41

http://www.myapple.p...15&postcount=16
Dla mnie to, czy jestem w stanie zrobić coś za pomocą x kliknięć, czy x+N, gdzie N > 5, jest istotne z punktu widzenia ergonomii. Im mniej, tym lepiej.
Zresztą, jeśli chodzi o Vistę, to
Dołączona grafika

#22 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 17 stycznia 2007 - 17:09

taki troszke klon Mac OS X, ale to nawet dobrze bo uzytkownicy Windy zobacza jak jest fajnie i sie przesiada na maki ;) hehe


Oj, będzie w drugą stronę. To jabłkogłowi sklonowali od microsoftu te rzeczy :D

#23 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 stycznia 2007 - 17:12

http://www.myapple.p...15&postcount=16
Dla mnie to, czy jestem w stanie zrobić coś za pomocą x kliknięć, czy x+N, gdzie N > 5, jest istotne z punktu widzenia ergonomii. Im mniej, tym lepiej.


Czyli kolejne Twoje wymyślone stwierdzenie, a nie moje słowa, tak?
A swoją drogą, to która czynność możliwa do wykonania we właściwościach ekranu wymaga w Viście 5 kliknięć więcej niż w XP?

#24 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 stycznia 2007 - 17:54

Cytat:
Autorem cytatu jest lathander
taki troszke klon Mac OS X, ale to nawet dobrze bo uzytkownicy Windy zobacza jak jest fajnie i sie przesiada na maki hehe

A tak wogóle to skąd przeciętny użytkownik będzie miał pojęcie że Vista jest wzorowana na OS X skoro go nigdy nie używał ??

#25 Wookasch

Wookasch
  • 306 postów
  • SkądBerlin

Napisano 17 stycznia 2007 - 18:28

...bo gdybyś zainstalował, to wiedziałbyś, że po kliknięciu "Continue" w każdym z tych okien trzeba podać hasło...


Nieprawda.
Tak bylo w public beta 2.
W wersji finalnej wystarczy klikniecie continue, jesli pracuje sie jako admin.
Jesli dany user nie ma praw do pewnych zmian, to jasne ze bedzie pytanie o haslo.

W OSX tez masz pytanie o haslo przy zmianach.


Co jest w Viście takiego, czego nie zrobi OS X?


AutoCAD, 3ds Max. DirectX.


Nie chcialbym znowu zaczynac nudnej juz dyskusji nad przewaga jednego systemu nad drugim.
Mysle ze warto pogadac o Viscie jako punkcie odniesienia dla Tigera/Leoparda, ew. alternatywie itd.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych