Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

prośba do grafików o wskazówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#51 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwca 2010 - 20:48

owca666, 3 lata temu, kiedy kupowałem mojego imaka to była całkiem fajna maszynka, chociaż dzisiaj już żadnego imaka bym nie kupił (przede wszystkim ze względu na ekran). Co do wydajności tego staruszka dzisiaj (komputer z 2006r), to ja mam taki sposób pracy, że raczej skupiam się na jednym zadaniu na raz więc mocy wystarcza. Pro raczej nie kupię bo nie wykorzystam jego potencjału, a jak chodzi o mini, to spokojnie czekam sobie na wersję na i5 i wtedy białas zostanie przeglądarką www/telewizorem. Grafika/fotografia to spore koszty (zwłaszcza jak ktoś zaczyna) i moim zdaniem lepiej kupować mini + adobe + dobry monitor niż maka pro z iyamą i pirackim softem.

#52 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 czerwca 2010 - 21:29

owca666,
Grafika/fotografia to spore koszty (zwłaszcza jak ktoś zaczyna) i moim zdaniem lepiej kupować mini + adobe + dobry monitor niż maka pro z iyamą i pirackim softem.


To oczywiste co napisałeś i to dobra i uczciwa propozycja. Ja wybrałbym składaka PC z Windows 7 64 bit + Adobe + dobry monitor . No i to wybrałem dla siebie.

Jestem zadowolony z wyboru, ale gdybym wybrał maka pewnie też bym był (kwestia przyzwyczajenia i tak jak napisałeś sposobu pracy). :)

W razie potrzeby sprawię sobie MacBooka Pro (to premium mam na dwa systemy do wyboru), ale potrzeba jeszcze się nie pojawiła...

#53 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 21 czerwca 2010 - 21:33

Grafika/fotografia to spore koszty (zwłaszcza jak ktoś zaczyna) i moim zdaniem lepiej kupować mini + adobe + dobry monitor niż maka pro z iyamą i pirackim softem.


Podzielam. Amen ;)
...ale jeśli koszty się nie liczą... to MP + Adobe + dobry monitor + TO :twisted: :twisted: :twisted: - zwłaszcza do ton 21 Mpix RAWów ;)

#54 hellopaul

hellopaul
  • 36 postów

Napisano 22 czerwca 2010 - 17:16

Podzielam. Amen ;)
...ale jeśli koszty się nie liczą... to MP + Adobe + dobry monitor + TO :twisted: :twisted: :twisted: - zwłaszcza do ton 21 Mpix RAWów ;)



No właśnie, widzisz, ja za każdym razem ściągam z karty 8GB RAWów po 21mb każdy. I teraz weź to wszystko przejrzyj na Windowsie z moimi parametrami. Ale niestety podejrzewam że mac mini nie jest żadnym rozwiązaniem bo jest za słabiuchny do takich zadań. I to widać rażąco nawet jak sie idzie do iSpota i porównuje oba.

#55 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 23 czerwca 2010 - 09:59

^ Tutaj ogranicza Cię raczej prędkość karty oraz dysku jaki masz w kompie - mam na myśli ściąganie plików. Jeśli doposażysz Mini w dużo RAMu i koniecznie porządny SSD, to w tym zakresie z pewnością mile Cię zaskoczy.
Przy obróbce to już jest kwestia oprogramowania w dużej mierze. Większość softu do obróbki RAWów "woli" CPU z wyższym taktowaniem niż większą ilością rdzeni, przykład: Macintosh Performance Guide: Shootout: 8-core 2.93GHz or Quad-Core 3.33GHz, a tu przykład optymalizacji samego użycia CPU przez soft (przy wykonywaniu tego samego zadania):
Dołączona grafika
Efekt: Bibble zrobił to zadanie w 58s, Lightroom 3 w 307s.

#56 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwca 2010 - 10:46

^ Tutaj ogranicza Cię raczej prędkość karty oraz dysku jaki masz w kompie - mam na myśli ściąganie plików. Jeśli doposażysz Mini w dużo RAMu i koniecznie porządny SSD, to w tym zakresie z pewnością mile Cię zaskoczy..


@hellopaul
A na mini napewno Cię stać bo skoro kupiłeś do pracy Photoshopa i Illustratora (a to drogi soft) to teraz wystarczy mała część tego na mini... oszczędziłeś na soft to spokojnie oszczędzisz na mini - wierzę w Ciebie. :)

#57 hellopaul

hellopaul
  • 36 postów

Napisano 24 czerwca 2010 - 18:53

@hellopaul
A na mini napewno Cię stać bo skoro kupiłeś do pracy Photoshopa i Illustratora (a to drogi soft) to teraz wystarczy mała część tego na mini... oszczędziłeś na soft to spokojnie oszczędzisz na mini - wierzę w Ciebie. :)


No tak, ale mac mini i dokupowanie 6GB pamięci DDR3 to jest porażka bo wychodzi cena podobna do najtańszego macbooka pro. I nie taka mała część, bo mac mini w tym wypadku kosztowałby 1/3 ;)

A w ogóle co myślicie o tym, żeby kupić 13" macbooka pro którego mozna traktowac jak notebooka i przy okazji w domu podłączasz to do duzego monitora i masz kombajn do pracy?

#58 tomeczek43

tomeczek43
  • 746 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwca 2010 - 15:58

Mialem okazje przez dlugi czas pracowac na MacBook-u bialym z GMA X3100, Core 2 Duo 2.4GHz podlaczony do zewnetrznego monitora. Komputer strasznie sie grzal tyl obudowy po okolo pol roku intensywnego uzywania zaczal mi plynac. Rozgrzewal się do 90+ stopni przy exportach i importach. Nie wiem jaka jest ta nowa karta graficzna Gforce ale podejrzewam, ze nie za szybka. Teraz jest obudowa aluminiowa wiec nie powinienes miec tego problemu. Przepraszam za brak polskich czcionek, mam przyjemnosc pisac tego posta z Mac OS X 10.2.8 Jaguar ;-)

#59 malgee

malgee
  • 9 postów

Napisano 27 czerwca 2010 - 01:24

a wiesz moze na jakim programie na imacu zaczynac-bo postanowilam sie pouczyc???/

#60 hellopaul

hellopaul
  • 36 postów

Napisano 28 czerwca 2010 - 09:24

a wiesz moze na jakim programie na imacu zaczynac-bo postanowilam sie pouczyc???/


Zaczynać co? Przygode z grafiką?

To bez różnicy czy iMac, macmini, macbook pro, windows - i tak pozostaje jedynie słuszny photoshop i illustrator ;)

#61 tadeuszek

tadeuszek
  • 39 postów

Napisano 03 lipca 2010 - 19:25

Nie tyle szczęściarz co masz dobrą wyobraźnie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych