Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy to okazja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 damkaro

damkaro
  • 544 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 13:59

ceny zwykłych macbook'ów mam w małym paluszku, dziś zalicytowałem macbook'a pro i... wygrałem.

jak myślicie czy to była okazja

APPLE MACBOOK PRO 15,4/2,53MHz/250GB/4GB/GF9400M (1063766555) - Aukcje internetowe Allegro

#2 jasi0

jasi0
  • 625 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 14:06

sama cena świetna, ale na Twoim miejscu skoczyłbym go odebrać osobiście sprawdzić czy wszystko z nim ok.

#3 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 14:11

Też go chciałem licytować, ale zrezygnowałem, bo po pierwsze ma niemiecką klawiaturę, a po drugie on ma chyba rok (?) - rozmawiałem z właścicielem, ale nie pamiętam dokładnie - i 4 miechy temu został sprowadzony do Polski.

---------- Wpis dodano o 15:11 ---------- Poprzedni wpis dodano o 15:10 ----------

sama cena świetna, ale na Twoim miejscu skoczyłbym go odebrać osobiście sprawdzić czy wszystko z nim ok.


jakby coś to napisał, że można go oddać "PRZYJMUJE ZWROT LAPTOPA DO 7 DNI OD DATY ODEBRANIA MACBOOKA."

#4 damkaro

damkaro
  • 544 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 14:22

Też go chciałem licytować, ale zrezygnowałem, bo po pierwsze ma niemiecką klawiaturę, a po drugie on ma chyba rok (?) - rozmawiałem z właścicielem, ale nie pamiętam dokładnie - i 4 miechy temu został sprowadzony do Polski.



niemiecki układ klawiatury to nie problem - System Preferences/ International i po problemie ;)



popatrzyłem na allegro to z takimi samymi parametrami trzeba dać ok 5000

#5 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 14:25

Też go chciałem licytować, ale zrezygnowałem, bo po pierwsze ma niemiecką klawiaturę, a po drugie on ma chyba rok (?)


co do tej klawy, to masz 2 możliwości:

-nauczyć się na niej pisać
-znaleźć (tylko tu jest pytanie - gdzie) cały zestaw polskich klawiszy i je wymienić

system preferences nie załatwi całej sprawy,zauważ że klawisze się różnią, np pod 9 masz taki ) nawias a nie (

w sumie cena nie najgorsza, też na niego patrzyłem ale jednak skończyło się na patrzeniu :D
tak szczerze mówiąc macbooka przez allegro bym chyba nigdy nie kupił, ja to wolę jednak sprawdzić zawsze sprzęt zanim zapłacę kupę kasy za niego ;)


no i oczywiście gratuluję, oby był sprawny i długo służył ;)

#6 damkaro

damkaro
  • 544 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 14:32

MacBook'a tego co teraz mam też kupiłem na allegro i jestem bardzo zadowolony niby macbook 3letni ale bateria wymieniona na nową, nowy dysk 320GB i jeszcze oryginalny Snow Leopard, mam nadzieję że ten macbook też będzie udanym zakupem

#7 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 05 czerwca 2010 - 14:33

Tym bardziej że to nowy sprzedający z zerowym kontem.

#8 jasi0

jasi0
  • 625 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 14:34

mnie to w tych niemieckich klawiaturach zawsze najbardziej drażnił zamienione klawisze Z i Y. nie wiem też jak jest np z kropkami i przecinkami, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia.. ewentualnie może jakoś uda Ci się ogarnąć polski układ klawiszy.

#9 damkaro

damkaro
  • 544 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 14:44

w MacBook'u w ustawieniach mogę sobie ustawić klawiaturę, jaka ma być, wiec jak na klawiaturze będzie ''z'' a po wciśnięciu ''y'' to żaden problem


Dołączona grafika

#10 jasi0

jasi0
  • 625 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 14:51

w MacBook'u w ustawieniach mogę sobie ustawić klawiaturę, jaka ma być, wiec jak na klawiaturze będzie ''z'' a po wciśnięciu ''y'' to żaden problem


Wiadomo że tak, ale mnie by to drażniło tak czy inaczej. Wolę mieć na klawiaturze wszystko na swoim miejscu;)

#11 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 14:52

.... wiec jak na klawiaturze będzie ''z'' a po wciśnięciu ''y'' to żaden problem


Skoro to Ci nie przeszkadza to luz, ale mnie to by wnerwiało niesamowicie, nie chodzi o to że bym się mylił przy pisaniu, ale o to że nie mógł bym na to patrzeć ;)

#12 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 15:16

jedyne 2 układy jakie toleruję, to polski i amerykański, każdy inny mnie niesamowicie irytuje ;)

#13 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2010 - 15:28

Chyba da się zamienić dwa identyczne klawisze, więc to nie powinno być problemem.

#14 damkaro

damkaro
  • 544 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 15:28

oj tam, jak mi się nie spodoba czytaj nie przyuczę to go sprzedam ;)

#15 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 15:34

czemu, załatw sobie klawisze do tego maca i będzie git, obawiam się tylko o ich dostępność, w sumie samych klawiszy to musisz szukać na allegro, chyba że masz trochę więcej siana, to możesz zamówić w serwisie topcase (cały) no ale koszt tego to już kilka stówek...

#16 damkaro

damkaro
  • 544 postów

Napisano 05 czerwca 2010 - 15:48

heh.... i po "problemie"

YouTube - How to remove a Key on APPLE MACBOOK keyboard topcase

#17 blipek

blipek
  • 367 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2010 - 23:44

heh.... i po "problemie"

YouTube - How to remove a Key on APPLE MACBOOK keyboard topcase


bardziej Cię chyba powinno interesować to
(nie wiem czy w białym jest ten sam motyw mocowania klawiszy...)

#18 johannes

johannes
  • 57 postów

Napisano 07 czerwca 2010 - 02:34

Panowie chyba czas w końcu nauczyć się pisać bez patrzenia na klawiaturę :) ja kiedyś zrobiłem 2 dni lekcji (po 1h) na programie Mistrz Klawiatury i wyrobiłem sobie nawyki, które już pociągnęły cały proces. Btw. mam niemiecki układ klawiatury i wszystko jest w tym samym miejscu co na polskiej :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych