Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwany, poszukiwana...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Promethe

Promethe
  • 27 postów
  • Skądsf, ca

Napisano 14 stycznia 2007 - 20:14

Witam, Poszukiwany jest programista makowy do współpracy nad skrobaniem następcy Poczytaj Mi Mamo z obsługą dla filmów/seriali zakupionych w iTMS (chociaż nie tylko) i odtwarzanych w QT (oraz niewykluczone, że we FrontRow). Wymagania to przede wszystkim dobre obeznanie we frameworku QuickTime'a, przechwytywaniu czynności innych programów i podstawowy zmysł artystyczny. Projekt zapowiada się na niekomercyjny (ale nigdy nic nie wiadomo) tak więc na razie nie jestem w stanie zaproponować ewentualnemu programiście żadnego wynagrodzenia :-) Zasadniczo nie jestem autorytetem w sprawach API software'u Makowego (trzeba by się podszkolić, bo jak tak dalej się Apple będzie rozwijał to znajomość Windzianego mi nie pomoże ;-)), ale projekt nie wygląda na bardzo, bardzo dużo roboty, a przydać się może nie tylko Polakom :-)

#2 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 stycznia 2007 - 22:22

Szkoda, że nie programuję :| A nie lepiej byłoby napisać coś takiego jako komponent do QT, a nie oddzielny program korzystający z QT? Tak tylko głośno myślę, dla mnie to byłoby idealne rozwiązanie.

#3 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2007 - 00:41

kto przykleił ten wątek?

#4 Promethe

Promethe
  • 27 postów
  • Skądsf, ca

Napisano 15 stycznia 2007 - 01:01

To właśnie powinien być komponent, ewentualnie drugi, niezwiązany z QT program. Prawdopodobnie zaczniemy od tego drugiego, aczkolwiek jeśli ktoś ma wiedzę dotyczącą pisania QTkowych komponentów... Niestety, w OS X, tylko QT jest zdolne do odtworzenia zaDRMionych przez iTunes plików.

#5 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2007 - 01:26

kto przykleił ten wątek?

To ja. Program może wypełnić lukę w oprogramowaniu, na którą narzeka wielu użytkowników forum, więc warto pomóc. A jeżeli uda się zachować niekomercyjną formułę, to tym bardziej trzeba pomóc.

#6 MAX

MAX
  • 147 postów

Napisano 15 stycznia 2007 - 03:25

IMO zdecydowanie lepiej skupić się na dodatku do QT, bo całkiem niezłe programy już są, np. ostatnia wersja VLC. Od zawsze marzył mi się dobry komponent do QT wyświetlający napisy. Wraz z Perianem tworzyłby zgrany zestaw. Tak, żeby dało się ustalać pozycję napisów w trybie pełnoekranowym metodą drag&drop, ewentualnie skrótami klawiaturowymi, a także ich rozmiar. Możnaby też zrobić kontrolkę wywoływaną skrótem klawiaturowym, zawierającą 2 suwaki: pozycja, rozmiar. Należy też pamiętać o możliwości dopasowywania napisów do ścieżki dźwiękowej - czasami się przydaje. Taki komponent zrobiłby furrorę, przyniósł chwałę ich twórcom, a może nawet niezłą sumkę jako "donationware". Niezła motywacja zatem jest. Sam dawno bym się za to wziął gdybym umiał programować ;) VLC niedawno dorobił się miłego interfejsu w trybie pełnoekranowym [a'la QT] i całkiem sprawnego ładownia napisów, ale nadal ma problemy z nachodzeniem ich na siebie gdy dialog prowadzony jest szybko, oraz brak jest wygodnego ich pozycjonowania metodą drag&drop. No chyba, że to przeoczyłem ;) IMO ogólnie wadą VLC jest jego problematyczna konfiguracja - zbyt wiele opcji możlliwych do zmiany, wśród których trudno znaleźć te porządane. Trzeba jednak przyznać, że ostatnio coś drgęło i program staje się coraz bardziej przyjemny w użytkowaniu.

#7 GoTTie

GoTTie
  • 147 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 stycznia 2007 - 09:33

Tez narzekalem na brak programu a'la SubEdit z XP, gdzie swobodnie moge przesuwac obraz, napisy, zmieniac czcionke, dostrajac czas wyswietlania, wszystko proste i intuicyjne. Mialem VLC, fajny player ale nie mozna chocby zwiekszyc czcionki w ustawieniach. Rewelacja okazal sie Movie Time! Na poczatku jak go odpalilem, myslalem ze ten program to jakies nieporozumienie. Otwiera mi film w fullscreen i nic. 0 jakiejkolwiek obslugi, interface, nic. Jednak od czego jest ReadMe :) Tam zobaczylem jak dorzucic napisy, zmienic czcionke, przewijac filmem a do tego wypas obsluga za pomoca pilota.

Jednak nie mam nic przeciwko stworzeniu takiego oprogramowania :)

#8 Promethe

Promethe
  • 27 postów
  • Skądsf, ca

Napisano 15 stycznia 2007 - 18:54

O tak, Movie Time jest świetny. Jedyny minus to brak obsługi plików z DRMem i formatu napisów TMP.

#9 MAX

MAX
  • 147 postów

Napisano 16 stycznia 2007 - 05:32

No to muszę spróbować tego MT skoro tak chwalicie, chociaż w zasadzie prawie nie oglądam filmów. Jeżeli już to raczej w kinie :) Dziwię się natomiast, że nie powstał jeszcze plugin do QT o którym pisałem wyżej. Być może nie jest to takie proste. Podejrzewam, że brak możliwości zmiany pozycji i rozmiaru napisów na żywo może być spowodowane różnicami w sposobie ich wyświetlania w OS X i Win. Promethe: Z tego co piszą w Read Me wesji 0.4 Movie Time, napisy TMP są obsługiwane.

#10 Scroller

Scroller
  • 322 postów
  • Skądxxxxxx

Napisano 16 stycznia 2007 - 12:28

To ja. Program może wypełnić lukę w oprogramowaniu, na którą narzeka wielu użytkowników forum, więc warto pomóc. A jeżeli uda się zachować niekomercyjną formułę, to tym bardziej trzeba pomóc.


Heidi, a co ma PMM, czego nie ma PYM Player. Dla mnie ten drugi jest swietny i jak narazie ma problemy tylko z RMVB.

#11 MAX

MAX
  • 147 postów

Napisano 16 stycznia 2007 - 20:43

PYM w swoim czasie był niezastąpiony ze względu na bardzo dobre wsparcie dla polskich napisów To pozwalało przymykać oczy na wady: dziwna niechęć do odtwarzania niektórych filmów i konieczność instalacji X11. Obecnie jednak są znacznie lepsze programy.

#12 giku

giku
  • 250 postów

Napisano 19 października 2008 - 13:00

Woluntariusze i zwolennicy "Poczytaj mi mamo" poszukiwani :) - powodzenia !

#13 nogmot

nogmot
  • 2 postów

Napisano 03 marca 2009 - 15:27

Główny Programista iPhone

Dla naszego klienta, współpracującego z niemiecką firmą zajmującą się tworzeniem aplikacji na iPhone, poszukujemy:

Główny Programista iPhone
Miejsce pracy: Berlin
Nr ref.: GPiP/Berlin



Warunki projektu:
Czas trwania: Do końca 2009 r. z opcją przedłużenia na 2010 r. (po zakończeniu projektu firma oferuje udział w innych równie ciekawych projektach)
Rozpoczęcie: Kwiecień / maj 2009
Miejsce: Berlin
Wynagrodzenie: stawka dzienna 700 PLN
Forma współpracy / rozliczenie: Faktura VAT / umowa o dzieło / umowa zlecenie.

Oczekiwania firmy:
  • Wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne
  • Min. 4 lata doświadczenia zawodowego (development)
  • Programowanie na platformie Apple (iPhone SDK, Cocoa, Foundation, UIKit, ggf. AppKit)
  • Bardzo dobra znajomość C++ oraz Objective C
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego

Nasz klient zapewnia:
  • Wynagrodzenie 700 PLN / dziennie (14.000 PLN / miesiąc)
  • Zakwaterowanie w komfortowym apartamencie na miejscu
  • Pełne wyżywienie na miejscu
  • Zwrot kosztów podróży Polska <-> Berlin (min. raz na 2 tygodnie)
  • Opiekę naszego pracownika na miejscu


Osoby zainteresowane naszą ofertą prosimy o przesłanie CV z klauzulą o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych na adres: praca@rekrutacyjny.pl

W temacie aplikacji prosimy o wpisanie nazwy stanowiska oraz numeru referencyjnego oferty.

Prosimy o załączenie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dn. 29.08.1997 Dz. U. Nr 133 poz. 883)"


[url=http://www.rekrutacyjny.pl]Rekrutacyjny.pl[/url]

#14 pundit

pundit
  • 1 postów

Napisano 28 czerwca 2009 - 10:35

Szukam programisty, który byłby w stanie napisać prosty widget na iPhone'a umożliwiający zadawanie zapytań do [url=http://www.ling.pl/index.html]LING.pl - słownik online - angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski[/url]. Będę wdzięczny za kontakt osoby zainteresowane...

#15 devonshire

devonshire
  • 1 postów

Napisano 07 czerwca 2010 - 12:24

poszukiwany programista C w Xcode (Warszawa)

Witam,

Szukam osoby, która chciałaby podjąć pracę lub też stałą współpracę z międzynarodową firmą. Miejsce pracy to Warszawa

Poniżej dokładniejszy opis stanowiska i wymagań.


Dla naszego Klienta – firmy z brażny poligraficznej – poszukujemy osoby na stanowisko:

Programista C (środowisko Xcode)

Główne zadania:
- udzielania aktywnego wsparcia głównemu programiście
- tworzenie nowych aplikacji typu B2B
- utrzymywanie i rozwijanie istniejących aplikacji

Wymagania:
- biegła umiejętność programowania w C
- samodzielne projektowanie algorytmów
- znajomość środowiska Xcode
- umiejętność programowania w PHP 5
- znajomość baz PostgreSQL
- umiejętność korzystania z systemów kontroli wersji - SVN
- umiejętność pracy w zespole, skrupulatność, zdolności analityczne

Mile widziane:
- umiejętność programowania w Objective C na Mac OS X i iPhone OS
- znajomość biblioteki PDFlib
- bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy:
- pracę w międzynarodowym środowisku, w dużej organizacji
- możliwość rozwoju własnych umiejętności
- duży wpływ na realizowane projekty


Zainteresowan osoby proszę o kontakt telefoniczny (22 820 93 11) lub też mailowy (eborcz@devonshire.pl)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych