Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Zadziwienie


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 filipw3

filipw3
  • 6 posts

Posted 31 May 2010 - 11:22

W mojej szkole na lekcji informatyki pracujemy na komputerach eMac.By dostac u mojego nauczyciela szostke na koniec roku nalezy go jakos "zadziwic".Niestety nie jestem posiadaczem macintosha w domu wiec mam ograniczony czas na wykonanie tego "czegos" :D Czy ktos ma jakis pomysl w jaki sposob moglbym zadziwic mojego profesora? z gory dziekuje :D

#2 TigerStyle

TigerStyle
  • 1385 posts
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Posted 31 May 2010 - 11:30

Może napisz, co jest wymagane na piątkę. Wtedy będzie można wymyślić coś 'ponadprogramowego'. Pozdrawiam.

#3 zirk

zirk
  • 598 posts

Posted 31 May 2010 - 12:51

wiesz, jak chdziłem do szkoły to nieraz nauczycieli "zadziwiłem", ale szóstki za to nie było nigdy :lol: wprost przeciwnie ;)

#4 chris.zurada

chris.zurada
  • 3977 posts
  • SkądTychy, Poland

Posted 31 May 2010 - 12:53

Napisz jaki tam masz system na emacach.

#5 shog

shog
  • 669 posts
  • SkądOlsztyn

Posted 31 May 2010 - 13:00

Może stwórz jakąś ciekawą stronę www (jeśli potrafisz ofc)? Gdy pytałem się, co mam zrobić na 6, to zaproponowałem nauczycielowi właśnie takie rozwiązanie.

#6 jasi0

jasi0
  • 625 posts

Posted 31 May 2010 - 13:06

W mojej szkole na lekcji informatyki pracujemy na komputerach eMac.By dostac u mojego nauczyciela szostke na koniec roku nalezy go jakos "zadziwic".Niestety nie jestem posiadaczem macintosha w domu wiec mam ograniczony czas na wykonanie tego "czegos" :D Czy ktos ma jakis pomysl w jaki sposob moglbym zadziwic mojego profesora? z gory dziekuje :D

wciśnij shift i zminimalizuj okno;P

a tak serio, to ja ze dwa lata temu dostałem 6 z informatyki za prezentacje przed grupą o photoshopie;)

#7 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 posts
  • SkądWarszawa

Posted 31 May 2010 - 15:12

Zainstaluj Windowsa :)) i się zdziwi.

#8 macieks72

macieks72

  • 9873 posts

Posted 31 May 2010 - 15:23

Wklej mu w terminalu to i włącz głośniki:

osascript -e 'say "oh This is a silly song silly song silly song this is the silliest song ive ever ever heard So why keep you listening listening listening while you are supposed to work to work to work to work its because i hate my job hate my job hate my job its because i hate my job more than anything else No its because youve no life youve no life youve no life and you better go get one after forwarding this crap" using "cellos"'

Tylko nie wiem czy to zadziała na starszym systemie niż Leopard.

albo to:

osascript -e 'say "Dum dum dee dum dum dum dum dee Dum dum dee dum dum dum dum dee dum dee dum dum dum de dum dum dum dee dum dee dum dum dee dummmmmmmmmmmmmmmmm" using "Pipe Organ"'

albo jeszcze to:

osascript -e 'say "Dum dum dum dum dum dum dum he he he ho ho ho fa lah lah lah lah lah lah fa lah full hoo hoo hoo" using "Cellos"'

:D

#9 marek_92

marek_92
  • 93 posts
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Posted 31 May 2010 - 15:23

wciśnij shift i zminimalizuj okno;P


myślę, że to mogłoby wystarczyć xD

#10 owz

owz
  • 3360 posts
  • SkądPoznań

Posted 31 May 2010 - 21:03

Na Tigerze działa, uśmiałem się ;)

#11 Andrzej

Andrzej
  • 1975 posts
  • SkądWarszawa

Posted 31 May 2010 - 22:14

Wpisz w terminalu:
defaults write com.apple.finder QLEnableXRayFolders 1
potem zaznacz jakiś folder w Finderze i klepnij spację.
Ewentualnie wyłącz maczka skrótem Ctrl-Opt-Cmd-Eject (nie wiem czy w eMacach to działa, znaczy czy jest klawisz Eject :) )

Acha, to pierwsze zadziała dopiero na Leo, czyli rzeczywiście musisz dookreślić jaki jest system na tych eMacach....

#12 filipw3

filipw3
  • 6 posts

Posted 01 June 2010 - 20:26

Dziekuje bardzo :D napewno sie przyda :P

#13 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 posts
  • SkądŁódź

Posted 05 June 2010 - 21:42

Macieks, masz u mnie piwo kurna... Usmialem sie z tego jak mi maczek zaspiewal :D




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users