Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Plyty glowne z PM G4 w obudowie B&W?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 shikachu

shikachu
  • 79 postów
  • Skądśliczne woj. katowickie

Napisano 07 września 2005 - 19:59

Witam. Mozliwy jest taki hmm miks? B&W moge kupic za "drobne", a ze ciekawi mnie temat rozbudowy tego sprzetu, chcialbym sie dowiedziec jakie plyty, ktore modele G4 mozna by osadzic w tej obudowie. Bo sprowadzanie ze us ew. uk obudowy mija sie z celem - ostatnio klient policzyl mi >40GBP za wysylke samej obudowy. Pozdrawiam, shikachu

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 07 września 2005 - 20:12

co do wyjść(USB, FW..itp) są troche inaczej obsadzone i musisz robić troche więcej przeróbek... sam to planowałem G4 AGP włożyć do obudowy B&W :wink:

#3 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 08 września 2005 - 07:28

Sam pamiętam, jak kiedyś na jakimś forum koleś pisał, że po jakiejś awarii czy coś przysłali mu płytę główną, jakie montowali w pierwszych G4... Ale już zapomniałem, co z ADB. W każdym razie brzmiao to dość ciekawie... Zwł. te pierwsze modele G4 niewiele się różńiły, ale podejrzewam, że jeśli chodzi o te obudowy, to można tam wpakować spokojnie i płytę z AGP (dopóki sloty na karty pozostają w tych samych miejscach, bo potem były zmiany ;) )

#4 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 08 września 2005 - 07:39

Re: Plyty glowne z PM G4 w obudowie B&W?

Witam.
Mozliwy jest taki hmm miks? B&W moge kupic za "drobne", a ze ciekawi mnie temat rozbudowy tego sprzetu, chcialbym sie dowiedziec jakie plyty, ktore modele G4 mozna by osadzic w tej obudowie. Bo sprowadzanie ze us ew. uk obudowy mija sie z celem - ostatnio klient policzyl mi >40GBP za wysylke samej obudowy.
Pozdrawiam,
shikachu


wejda plyty az do QS 2001 - potem wejscia urzadzen na plycie byly odwrocone (FW800, MDD)
trafiles na jakiegos oszoloma - ja za przesylke placilem maks 15euro (niemcy , austria)

#5 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 08 września 2005 - 07:51

Sam pamiętam, jak kiedyś na jakimś forum koleś pisał, że po jakiejś awarii czy coś przysłali mu płytę główną, jakie montowali w pierwszych G4... Ale już zapomniałem, co z ADB.


Nic z ADB bo pierwsze G4 (Yikes!) nie miały ADB. Reszta była identyczna jak na płycie z B&W, dlatego zupełnie nie opłaca się wsadzać płyty z G4 PCI. Po kupnie samego procka G4 dostaniesz identyczną wydajność a będziesz miał dodatkowo port ADB. Jak kombinować to tylko z G4 AGP.
Kwiatki, a QS nie miał więcej slotów PCI niż B&W? Chyba bez przeróbek nie wejdzie :| .

#6 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 08 września 2005 - 07:52

Sam pamiętam, jak kiedyś na jakimś forum koleś pisał, że po jakiejś awarii czy coś przysłali mu płytę główną, jakie montowali w pierwszych G4... Ale już zapomniałem, co z ADB.


Nic z ADB bo pierwsze G4 (Yikes!) nie miały ADB. Reszta była identyczna jak na płycie z B&W, dlatego zupełnie nie opłaca się wsadzać płyty z G4 PCI. Po kupnie samego procka G4 dostaniesz identyczną wydajność a będziesz miał dodatkowo port ADB. Jak kombinować to tylko z G4 AGP.
Kwiatki, a QS nie miał więcej slotów PCI niż B&W? Chyba bez przeróbek nie wejdzie :| .

hmmm- teraz mnie zaskoczyles - trzaby porownac.wydaje mi sie ze QS ma 1 AGP i 3 PCI- musze sprawdzic w domu

#7 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 08 września 2005 - 07:54

Z AppleHistory:

Expansion Slots: 4 64-bit 33 MHz PCI, 1 4x AGP (filled)



#8 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 08 września 2005 - 13:09

_sys, muszę Ci zmartwić, płyta od G4 AGP poza ADB, nie jest identyczna! Rożnią się umiejscowieniem usb i fw ojj i o ile pamiętam mocowania płyty troszeczke się różnią!

trzeba by było wyjąć "zaślepke" od płyty głównej od G4 i podmienić w obudowie B&W!

#9 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 08 września 2005 - 16:06

_sys, muszę Ci zmartwić, płyta od G4 AGP poza ADB, nie jest identyczna! Rożnią się umiejscowieniem usb i fw ojj i o ile pamiętam mocowania płyty troszeczke się różnią!


A ja cię muszę zaskoczyć :wink: . Pisałem o modelu Yikes!, czyli G4 PCI, który posiada tą samą płytę główną co B&W z wyjątkiem portu ADB.

#10 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 08 września 2005 - 17:36

acha, no tak pomieszało mi się :) wiadmość na priv a potem ... ehh Ale po co Ci płyta z G4 PCI jak tylko wystarczy zamienić procki ! i kolejny plus to pozostaje ADB :wink:

#11 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 08 września 2005 - 17:53

Ale po co Ci płyta z G4 PCI jak tylko wystarczy zamienić procki ! i kolejny plus to pozostaje ADB Wink

Coś piłeś :mrgreen: . Na priva posłałem wiadomość o płycie G4 AGP :D. W końcu procesor masz od G4 AGP.

#12 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 08 września 2005 - 20:28

Ale po co Ci płyta z G4 PCI jak tylko wystarczy zamienić procki ! i kolejny plus to pozostaje ADB Wink

Coś piłeś :mrgreen: . Na priva posłałem wiadomość o płycie G4 AGP :D. W końcu procesor masz od G4 AGP.


miota sie chopok :-)

#13 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 08 września 2005 - 20:36

nie, nie ja wszystko czaje tylko zadużo miałem na glowie... uczyłem się 30 roślinek z nazwami łacińskimi...jezuuu :( i wiesz mam tak z przepracowania, ucze sie potem przerwa na Mac-a i tak dalej...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych