Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MicroSIM w Orange


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 szczep

szczep
  • 180 postów
  • SkądKrk

Napisano 26 maja 2010 - 14:55

Juz niedlugo bez wycinania :)

#2 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 maja 2010 - 15:02

ciekawe czy era wprowadzi takie coś

#3 wikal1910

wikal1910
  • 501 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 maja 2010 - 15:16

ciekawe czy ta karta microSim jest zapowiedzią iPada

#4 szczep

szczep
  • 180 postów
  • SkądKrk

Napisano 26 maja 2010 - 15:20

Urzadzenie raczej nie predko sie pojawi w ofercie...

Oto tekst z blogu rzecznika TP i Orange:

Dzięki najnowszemu dziecku Apple, czyli iPad`owi zaistaniał micro SIM 3G, który jest używany w tablecie. W najbliższych dniach taki właśnie SIM będzie dostępny w ofercie Orange Free oraz Business Everywhere bez terminala. Jeśli ktoś ściągnął z USA iPada, to moim zdaniem propozycja jest jak znalazł, bo zapewni swobodny dostęp do Internetu. Micro SIM 3G będzie można uzyskać poprzez naszą stronę www, a także w punktach sprzedaży. Gwarantuje taką samą funkcjonalność, co tradycyjna karta jednak jej rozmiary są znacznie mniejsze. Stosowane do tej pory karty SIM mają 25x15 mm, a wymiary micro SIM 3G to zaledwie 15x12 mm.

#5 robberpl

robberpl
  • 336 postów

Napisano 26 maja 2010 - 19:15

Da sie jakos zmienic karte na microSIM bez utraty numeru? Najlepiej byloby posiadac obydwie - jedna do starszych fonow, druga do iPada, iP 4G itd... Zakladajac, ze zepsuje ci sie fon - przez okres naprawy bedziesz musial uzywac innego numeru, chore (no chyba, ze jako zastepczy masz jakis nowiutki fon z microSIMem :) Ale tak to juz jest ze zmianami, teraz trzeba przebolec, za rok to juz pewnie bedzie norma.

#6 krl.krl

krl.krl
  • 522 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 maja 2010 - 19:20

2 na raz nie możesz mieć, ale z wymianą nie powinno być problemu.

#7 robberpl

robberpl
  • 336 postów

Napisano 26 maja 2010 - 19:39

Niestety gorzej z kompatybilnoscia wstecz. No ale dobra, tylko w sumie nie wiem po co komu takie zmiany (raczej duzo wolnego miejsca w srodku to nie daje)...

#8 koval047

koval047
  • 40 postów

Napisano 26 maja 2010 - 20:27

Moim zdaniem microSIM będzie sprzedawana z przejściówką

#9 gucorek

gucorek
  • 596 postów
  • SkądStalowa Wola

Napisano 26 maja 2010 - 20:40

Da sie jakos zmienic karte na microSIM bez utraty numeru? Najlepiej byloby posiadac obydwie - jedna do starszych fonow, druga do iPada, iP 4G itd... Zakladajac, ze zepsuje ci sie fon - przez okres naprawy bedziesz musial uzywac innego numeru, chore (no chyba, ze jako zastepczy masz jakis nowiutki fon z microSIMem :) Ale tak to juz jest ze zmianami, teraz trzeba przebolec, za rok to juz pewnie bedzie norma.

w erze nazywa się to era tandem :D może francuzi tez na to wpadli ale raczej nie
Era Tandem

#10 cziff

cziff
  • 13 postów

Napisano 31 maja 2010 - 01:18

micro sim w orange..

witam..
nie wiem czy o tym bylo..

[url=http://biuroprasowe.orange.pl/pr/162587/karta-do-ipad-a-micro-sim-w-orange]Karta do iPad[/url]

pzdr..

#11 kugi

kugi
  • 315 postów
  • SkądWilanów, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 31 maja 2010 - 01:19

było gdzieś chyba ;)

#12 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 31 maja 2010 - 07:40

na tej samej stronie tematów nawet jest...

#13 peper

peper
  • 105 postów

Napisano 31 maja 2010 - 09:03

Po wstępnym przeliczeniu zasięg/koszt z uwzględnieniem promocji to wychodzi bardziej opłacalnie niż Play Mobile na kartę.

#14 Grabek-pg

Grabek-pg
  • 201 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 31 maja 2010 - 09:28

ciekawe czy mozna wymienic juz posiadana karte na micro SIM, ewentualnie ile to kosztuje?

#15 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maja 2010 - 13:59

MicroSIM dostępny w Orange

Od dziś klienci kupujący usługi mobilnego internetu w Orange mogą wybierać między standardową kartą SIM a kartą micro SIM, współpracującą z najnowszym urządzeniem firmy Apple - iPad'em. Dzięki temu polscy użytkownicy iPad'ów będą mogli w pełni korzystać z ich możliwości w połączeniu z szybkim internetem mobilnym.

Mimo niewielkich wymiarów (15 x 12 milimetrów), karta micro SIM 3G Orange spełnia wszystkie funkcje tradycyjnej karty SIM, w tym umożliwia korzystanie z szybkiego mobilnego internetu w technologiach GSM/3G/HSPA/CDMA.

Karty micro SIM można dostać wraz z usługą mobilnego internetu Orange Free (dla klientów indywidualnych) oraz Business Everywhere (dla firm). Można je kupić w Salonach Sprzedaży oraz sklepie internetowym na www.orange.pl. Karty micro SIM są dostępne wyłącznie w ofertach bez modemu.

W ofercie Orange Free bez modemu, klienci indywidualni dostają rabat w wysokości 25 proc. ceny wybranego abonamentu na cały czas trwania umowy a ponadto comiesięczne pakiety złotówek do wykorzystania na połączenia telefoniczne z telefonu w Orange oraz pakiety SMS-ów.

Szczegóły oferty Orange Free bez modemu

Karta do iPad

#16 peper

peper
  • 105 postów

Napisano 13 czerwca 2010 - 16:22

Ktoś to kupił? Zastanawia mnie czy istnieje możliwość sprawdzania ile jeszcze limito pozostało do wykorzystania bezpośrednio z iPada, bo dla pre-paida Playa nie działa.

#17 reaper

reaper
  • 1 108 postów

Napisano 15 czerwca 2010 - 15:16

Właśnie dzwoniłem do Orange - mają juz microSIM, ale TYLKO z nową aktywacją mobilnego dostępu do internetu - taką informację dostałem. Nie wymieniają starych sim'ów na microSIM'y. Czyli jeśli mam u nich abonament z internetem i kupię iphone'a 4 na własną rękę, to będę musiał kupić nową aktywację - drugi abonament. Bzdura.

#18 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 czerwca 2010 - 15:25

totalna bzdura !!!!!!

#19 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2010 - 19:46

Jak beda sprzedawac urzadzenia z microSIMami to beda zapewne dodawac do nich microSIMy, a poniewaz w ofercie nie maja zadnych takich urzadzen, to moga robic sobie co chca. Inni operatorzy nie maja w ogole microSIMow, to tez bzdura ? Troszke pomyslunku...

#20 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 czerwca 2010 - 20:04

powiadasz troszkę pomyśluknuuu.... jeżeli mają w ofercie kartę microsim, chociaż nie mają w ofercie takiego urządzenia (bo Orange Polska nie ma takiego urządzenia w swojej ofercie) to czemu nie mają wymienić mi karty SIM na micro?? tylko chcą nowy abonament??

#21 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2010 - 22:31

Poniewaz jak sam juz zauwazyles, karta microSIM jest dodatkiem do konkretnego produktu. Jak w markecie w pakiecie jest sprzedawany szampon z odzywka, a Ty dzien wczesniej kupiles sam szampon, bo jeszcze "promocji" nie bylo, to tez lecisz sie klocic, ze maja Ci dac odzywke, bo Ty masz juz szampon? Nie, kupujesz kolejny szampon z odzywka w pakiecie... albo nie kupujesz... Teraz jest jasniej ?

#22 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 czerwca 2010 - 22:39

microSim nie jest dodatkiem do konkretnego produktu, poczytaj sobie prawo telekomunikacyjne, to zrozumiesz core biznes firm telekomunikacyjnych, i również dokładnie zapoznaj się z komunikatem prasowy rzecznika Orange na temat kart microSim.... i dopiero wtedy pisz "teraz jest jaśniej", Twój przykład z odżywką totalnie nie trafiony, piszesz o zupełnie innej sprawie.

#23 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 czerwca 2010 - 22:55

No ale o co ma prawo telekomunikacyjne do microSIM ? microSIM jest oferowany tylko w dwoch produktach od konkretnego dnia i tyle. I o co sie pieklisz? Operator nie musi CI dawac microSIM, a Ty nie masz zadnych ustaw po swojej stronie, zeby zmusic do tego operatora. A przyklad jak najbardziej trafiony. Plusa i Ere tez zaczniesz atakowac, ze Ci nie chca microSIMa dac? Litosci... Orange chcial dobrze i jako pierwszy zaczal dawać możliwosc wyboru, ale to juz polska przypadlosc, dac palec to zaraz chciec reke. A mogli poczekac te dwa miesiace i miec spokoj i nikt by sie o nic nie czepial...

#24 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 czerwca 2010 - 23:15

nie piekle się, i nikogo nie atakuje, po prostu oczekuje wymiany karty sim na microSim to wszystko, Twoją opinię w stu procentach podzielam jakby nie mieli w ofercie takiej karty a ja bym chciał aby wymienili, ale mają :)
Proszę nie używaj zwrotów "litości", "polska przypadłość, dać palec to zaraz chcieć rękę", jestem wymagającym klientem, który chce aby firma z którą współpracuje od prawie 11 lat spełniała moje oczekiwania bo chyba o to chodzi, o zadowolonych klientów, tym bardziej, że ich ofertę mobilnego internetu mam od prawie 5 lat. Nie widzę w tym nic w stylu "polska przypadłość..."
Jestem optymistą i liczę, że mi wymienią :)

---------- Wpis dodano o 00:15 ---------- Poprzedni wpis dodano o 00:08 ----------

Napisałem właśnie do Orange zapytanie, dam znać jak dostanę odpowiedź.

#25 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 czerwca 2010 - 01:03

Ja tez bym chcial wiele od mojego operatora, ale jestem realista, i wiem, ze nie zawsze dostane to co chce ;P A wiesz, ze Orange ma gdzies pojedynczych klientow (wiem, bo znajomy pracuje). Gdybys byl firma z kilkudziesiecioma aktywacjami to nie bylo by problemu, ale kowalskiego oleja. Nie ma co walczyc na sile, zapewne za 2 miesiace bedzie latwiejszy dostep do microSIMow, na razie pozostaje wycinanka, co w sumie nie jest ani trudne anie skomplikowane :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych