Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skończyłem aplikację. Co dalej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 22 maja 2010 - 01:10

Witam. Zostały mi ostatnie linijki kodu do napisania w mojej pierwszej aplikacji. Chciałbym w następnym tygodniu wysłać ją do zatwierdzenia. Czy do tego procesu służy aplikacja "Application Loader"? Jakie macie doświadczenia z procesu akceptacji aplikacji? Jakieś rady, podpowiedzi?

#2 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 maja 2010 - 02:59

itunesconnect.com tam możesz wrzucić wszystko. Application Loader służy tylko do wgrania aplikacji, która została "przygotowana" - tytuł screenshoty, ikonka, opisy itp. przez iTunes connect. Ale w samym iTC możesz też wrzucić aplikacje nie koniecznie korzystać z Application Loadera. To przydawało się kiedyś, kiedy mnóstwo błędów było przy wgrywaniu aplikacji i nie jednokrotnie musiałeś przechodzić przez cały formularz kilka razy.

#3 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 maja 2010 - 10:16

Przede wszystkim zwróć uwagę na słowa kluczowe. Można je zmieniać tylko przy dodawaniu nowej wersji. Zanim wrzucisz wersję to przemyśl te słowa i sprawdź wyniki jakie zwraca AppStore przy ich użyciu. Applikacja Application Loader przydaje się tylko przy dużych aplikacjach, zwykłe, proste programy szybciej wrzuca się z formularza na stronie.

#4 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 22 maja 2010 - 11:36

Hmm. Mam pytanko. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś o App ID? Jeszcze się nie wczytywałem ale jakoś tego nie rozkminiam. App ID trzeba gdzieś wkleić do aplikacji tak?

#5 ishadow

ishadow
  • 288 postów

Napisano 22 maja 2010 - 22:41

1. Mam nadzieję, że zrobiłeś wszystkie kroki potrzebne do przygotowania aplikacji do dystrybucji tj. ściągnąłeś klucze, stworzyłeś profil do dystrybucji i wiesz jak utworzyć binarkę do dystrybucji. 2. Przed wysłaniem przygotuj przynajmniej jeden screenshot, a także stronę www dla aplikacji i adres email kontaktowy dla przyszłych użytkowników. 3. Wypełnij formularz, wyślij aplikację i cierpliwie czekaj. Wszystko jest DOKŁADNIE opisane na stronach Apple, a poza tym zbyt wiele nie można tu na forum napisać ze względu na to, że są to informacje poufne. Ja poradziłem sobie bez większych problemów z wysłaniem aplikacji. Nie korzystaj z Aplication Loadera, bo tylko komplikujesz sprawę niepotrzebnie, no chyba, że masz bardzo dużą aplikację.

#6 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 29 czerwca 2010 - 00:00

Podczepiam się, ponieważ w końcu mam aktywne konto i aplikacje, której się nie wstydzę ;) Jak to jest z tymi App ID i domeną? Łopatologicznie... bardzo proszę.

#7 dusker

dusker
  • 383 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 29 czerwca 2010 - 11:04

Podczepiam się, ponieważ w końcu mam aktywne konto i aplikacje, której się nie wstydzę ;)
Jak to jest z tymi App ID i domeną? Łopatologicznie... bardzo proszę.


Bardzo łopatologicznie jest to opisane w dokumentach na developer.apple.com i ich podcastach w ItunesU

#8 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 29 czerwca 2010 - 15:29

UHM, przeszedłem przez to piekło i program czeka na akceptację... Dam znać czy były problemy i gdy już program się ukaże ;)

#9 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 29 czerwca 2010 - 17:53

Lestek mój też leży i czeka na akceptacje :). Już nie mogę się doczekać :D

#10 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 29 czerwca 2010 - 22:10

Moje już dwa leżą i czekają... Boje się że jedną odwalą bo kiepskiej jakości jest grafika ta z 512x512. Postaram się to jeszcze poprawić...

#11 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2010 - 07:32

Poleżą, poleżą. Mój update Project Plannera zawierający poprawki związane z iOS 4 czeka już dwa tygodnie :(

#12 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 30 czerwca 2010 - 09:45

No tak też mi się wydaje, pewnie są opóźnienia bo ludzie zgłaszają aktualizacje związane z iOS, do tego jeszcze iAd od 1 lipca... Sam jestem ciekaw. Dwa programy czekają na publikację w tym jeden z iAd. Ciekawe jak będzie z reklamami w Polsce (bo aplikacja jest typowo dla Polski i zwłaszcza dla mieszkańców Śląska chociaż Polonia też pewnie może korzystać...)

#13 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 30 czerwca 2010 - 17:59

A czy oni nie mają obowiązku zatwierdzić aplikacji w 7 dni? Tak gdzieś wydaje mi się, że czytałem

#14 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2010 - 18:58

Nie mają. Teraz i tak jest lepiej, moją pierwszą aplikację akceptowali miesiąc! (tyle czekała na review)

---------- Wpis dodano o 19:58 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:06 ----------

Narzekałem, plułem jadem... ;) to muszę (częściowo) odszczekać - właśnie zatwierdzili update Project Plannera

#15 demarca

demarca
  • 301 postów
  • SkądLegnica

Napisano 30 czerwca 2010 - 19:08

Narzekałem, plułem jadem... ;)


No proszę, może to jest metoda :)

Pio11, co do tego tygodnia, to tylko się chwalą podając jaki jest procent aplikacji zatwierdzonych w ciągu tygodnia. Mój ostatni update zajął 9 dni.

#16 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2010 - 19:25

Dodam tylko, że opieszałość Apple kosztowała mnie 6 ocen 1* i parę 2-3, wszystkie dotyczące braku wsparcia pod iOS4

#17 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 30 czerwca 2010 - 19:26

Niestety jako szary użytkownik iP denerwuje mnie brak wsparcia dla iOS 4 90% app;/ Ale wstrzymuje sie z ocenami do końca wakacji.

#18 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2010 - 19:37

Ja rozumiem szarych użytkowników, nie rozumiem (niestety) działań Apple. Jeżeli zmiany wprowadzane w nowej wersji powodują, że aplikacje przestają działać to deweloperzy powinni mieć więcej czasu na dostosowanie się. Aplikacje sprawdzane na betach zaczęto przyjmować po wyjściu GM, czyli parę dni przed wejściem iOS4 na rynek. To zbyt mało czasu biorąc pod uwagę czasy akceptacji aplikacji. I nie mówię tu o jakimś wielkim dostosowaniu, moje programy, dla zachowania kompatybilności z softem 3.x nie będą na razie używały funkcji z iOS 4.x

#19 betrax

betrax
  • 90 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipca 2010 - 21:34

Mam takie pytanie co do wysyłania aplikacji. Gdy wysyłałem aplikację zawsze kompilowałem ją z użyciem iPhone, a potem plik z tej kompilacji leciał do Apple. Czy można wysyłać aplikację która wcześniej była skompilowana z użyciem symulatora? Kończę aplikację na iPada, a na razie go nie posiadam i nie mam możliwości podłączenia takiego urządzenia do mojego komputera. Czy posiadanie urządzenia na które chce pisać program jest potrzebne?

#20 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 05 lipca 2010 - 23:32

Nie nie jest potrzebne. Wystarczy, że zbudujesz program mając wybraną opcję Device. Plik app który powstaje to ten sam plik który wrzucany jest na iPhone'a przez xCode.

#21 Lestek

Lestek
  • 880 postów

Napisano 08 lipca 2010 - 07:09

Moje programy już w App Store, jupi!

No to ja koniecznie muszę się pochwalić. W dniu dzisiejszym pokazały się dwa moje programy, zapraszam:
LottoFan for iPhone and iPod touch on the iTunes App Store - LottoFan to program dla wszystkich fanów gier liczbowych organizowanych przez Totalizator Sportowy.
TVS for iPhone and iPod touch on the iTunes App Store - Drugi program umożliwia łatwy dostęp do wiadomości telewizji TVS. Program przydatny dla wszystkich mieszkańców Śląska ale nie tylko.
Nowe funkcje dla obydwu aplikacji w drodze...

#22 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 08 lipca 2010 - 10:23

Moje programy też wczoraj weszły :D http://myapple.pl/ap...swoje-smsy.html - link do tematu

#23 Kuba Dudek

Kuba Dudek
  • 4 postów
  • SkądStarogard Gdański, Poland

Napisano 08 kwietnia 2013 - 21:07

Ile się czeka na publikacje w AppStore ? Pozdrawiam

#24 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 kwietnia 2013 - 22:14

Average App Store Review Times tylko pamiętaj, że to jest średnia (w przypadku nowej aplikacji czeka się dłużej niż w przypadku update istniejącej).

#25 tomekh7

tomekh7
  • 73 postów

Napisano 09 kwietnia 2013 - 09:25

Również pod tym linkiem jest sekcja App Store Review Status, gdzie są podane statystyki odnośnie akceptacji aplikacji oraz aktualizacji.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych