Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad do kupienia w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 repley

repley
  • 3 postów

Napisano 14 maja 2010 - 08:08

Wczoraj firma na V zaczęła przedsprzedaż iPada całkiem niezła cena porówaniu z porównywarkami albo nawet z A.... link dla zainteresowanych poniżej:
[URL="http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tablety/878602_apple_ipad_a4_1ghz_9_7_16gb.aspx"]
iPad Apple 16GB Wi-Fi[/URL]

#2 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 maja 2010 - 09:55

cena raczej słaba, ten model za 2300 spokojnie można kupić, więc tylko na firmę opłaca się go brać

#3 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 14 maja 2010 - 10:11

no tak, bo coz innego mogl bys powiedziec :D a zaleta jest taka, ze masz gwarancje sklepowa wraz z faktura i dostepne beda od reki w kazdym z punktow do ktorych sobie zamowisz

#4 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 14 maja 2010 - 10:42

Vobics sprzedaje iPady już od pewnego czasu to po pierwsze, po drugie ich cena atrakcyjna nie jest, chociaż z drugiej strony należy pamiętać że w cenie jest gwarancja której nie uświadczymy przy zakupie na allegro. Jak dla mnie jednak żadna okazja i cena nie jest nowa. A iPad do kupienia w sklepie w Polsce jest od pierwszych dni premiery :) (patrz: gram.pl )

#5 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 maja 2010 - 13:29

no tak, bo coz innego mogl bys powiedziec a zaleta jest taka, ze masz gwarancje sklepowa wraz z faktura i dostepne beda od reki w kazdym z punktow do ktorych sobie zamowisz

jeśli się to tyczy mojej wypowiedzi i sugerujesz, że ja nie mam iPada, to mogę tylko napisać, że sprzedaż iPada w cenie 2699zł mija się z celem i faktycznie uważam, że nie ma sensu umieszczać takiej oferty w cenniku, ale nie jest to problem.

#6 borys_wrocek

borys_wrocek
  • 84 postów

Napisano 14 maja 2010 - 13:40

jeżeli gwarancja jest wykonywana w regenerist to ja podziękuje serdecznie i kupie na allegro,

#7 elprezesso

elprezesso
  • 439 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 maja 2010 - 14:41

Nie wiem, czemu wiele osób pisze, że IPad zakupiony na Allegro nie ma gwarancji, totalna bzdura, każde urządzenie ma gwarancję i Apple będzie ją szanował, wystarczy przy zakupie, poprosić sprzedającego o rachunek z amerykańskiego sklepu, wiadomym jest, że przy takiej sprzedaży pośrednik zarabia, a serwis w Polsce gwarancje musi uznać i już.

#8 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 14 maja 2010 - 15:50

@elprezesso gwarancję masz, tylko musiałbyś wysłac iPada do stanów żeby ją wyegzekwować. a tutaj idziesz do Vobisu, oddajesz im sprzęt, a co sie stanie z nim dalej to już nie Twój problem. W Polsce zapewne napraw gwarancyjnych dokonywać będzie można dopiero w okolicach jesieni, jak zawita u nas ipad.

#9 michas86

michas86
  • 380 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 maja 2010 - 16:49

Nie wiem, czemu wiele osób pisze, że IPad zakupiony na Allegro nie ma gwarancji, totalna bzdura, każde urządzenie ma gwarancję i Apple będzie ją szanował, wystarczy przy zakupie, poprosić sprzedającego o rachunek z amerykańskiego sklepu, wiadomym jest, że przy takiej sprzedaży pośrednik zarabia, a serwis w Polsce gwarancje musi uznać i już.


Racja, podobnie mialem z macbookiem. Sprawdzilem na stronie apple (pomimo ze gwarancji tam nie bylo) i wyslalem do nich zdjecie paragonu i nie milegy 2 godziny a po numerze seryjnym gwarancje zaktualizowali i jest git ;)

#10 RiQ

RiQ

  • 2 567 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 maja 2010 - 17:01

poza tym wystarczy poczekać na naszych zachodnich sąsiadów i już mamy 700 zł w kieszeni, no minus koszty podróży.

#11 SebolNowy

SebolNowy
  • 273 postów

Napisano 14 maja 2010 - 17:53

Ludzie zastanówcie się najpierw zanim coś napiszecie. Póki iPada nie będzie w Polsce to żaden serwis Apple Wam takiej gwarancji nie uzna! Teraz musielibyście wysłać takiego iPada do US. Jak się pojawią za zachodnią granicą, czyli pod koniec tego miesiąca, to wtedy ewentualnie trzeba będzie wybrać się na przykład do Niemiec i tam zawieźć zepsutego iPada, bo w Polsce takiej gwarancji NIKT nie będzie realizował do jesieni czyli do czasu pojawienia się tutaj urządzenia (jesień=wersja opytmistyczna)

#12 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 14 maja 2010 - 18:32

@elprezesso gwarancję masz, tylko musiałbyś wysłac iPada do stanów żeby ją wyegzekwować. a tutaj idziesz do Vobisu, oddajesz im sprzęt, a co sie stanie z nim dalej to już nie Twój problem. W Polsce zapewne napraw gwarancyjnych dokonywać będzie można dopiero w okolicach jesieni, jak zawita u nas ipad.

Ciekaw jestem skąd masz takie informacje odnośnie konieczności wysyłania sprzętu do kraju gdzie został on zakupiony...??? Ja sprzedaje sprzęt Apple wyłącznie pochodzący spoza granic Polski i jeszcze nie zdarzyło mi się ani żadnemu mojemu klientowi który musiał oddać sprzęt do naprawy serwisowej aby serwis go nie przyjął czy to w Polsce czy Szwecji, Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii itd.
Komputery sprzedane w USA naprawiane sa bez problemu w Polsce (np. Cortland), Szwecji, Niemczech - kupione w Szwecji w Polsce, Rosji, Czechach, Francji itd. Autoryzowany serwis po prostu sprawdza czy gwarancja obowiązuje na stronie Apple i jesli tak to naprawia.

#13 Marcin Klimas

Marcin Klimas

    MyApple Team


  • 1 141 postów
  • SkądZawiercie, PL

Napisano 14 maja 2010 - 18:48

Coraz bardziej nakręcam się na iPada :] Warto się wstrzymać do premiery w Niemczech albo po prostu kupić na eBay'u. Kilkaset złotych zostaje w ten sposób w kieszeni.

#14 SebolNowy

SebolNowy
  • 273 postów

Napisano 14 maja 2010 - 18:49

Ciekaw jestem skąd masz takie informacje odnośnie konieczności wysyłania sprzętu do kraju gdzie został on zakupiony...??? Ja sprzedaje sprzęt Apple wyłącznie pochodzący spoza granic Polski i jeszcze nie zdarzyło mi się ani żadnemu mojemu klientowi który musiał oddać sprzęt do naprawy serwisowej aby serwis go nie przyjął czy to w Polsce czy Szwecji, Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii itd.
Komputery sprzedane w USA naprawiane sa bez problemu w Polsce (np. Cortland), Szwecji, Niemczech - kupione w Szwecji w Polsce, Rosji, Czechach, Francji itd. Autoryzowany serwis po prostu sprawdza czy gwarancja obowiązuje na stronie Apple i jesli tak to naprawia.


Nie chodzi o to żeby odesłać sprzęt tam gdzie został kupiony. Chodzi o to żeby go odesłać do kraju w którym gwarancja na niego jest przez Apple realizowana. W przypadku iPada tak nie będzie do momentu pojawienia się urządzenia w oficjalnej sprzedaży w Polsce. Tak więc nawet jak sobie kupisz iPada z Allegro albo sam pojedziesz do Nowego Jorku po niego a po miesiącu Ci się zepsuje to będziesz musiał wsiąść w autobu/pociąg/samolot i udać się do zachodnich sąsiadów aby tam realizować gwarancję.

#15 amcieq

amcieq
  • 361 postów
  • SkądLondon

Napisano 14 maja 2010 - 20:02

a mnie najbardziej podoba się dół strony vobisu z ipadem gdzie można przeczytać: ludzie kórzy wybrali ipada wybrali również asus, compaq....... jakoś dziwne mi się to wydaje.....ciekawe czy tak jest ;) a gwarancja jest międzynarodowa i już

#16 SebolNowy

SebolNowy
  • 273 postów

Napisano 14 maja 2010 - 20:12

a gwarancja jest międzynarodowa i już


Nie ma międzynarodowej gwarancji na iPada - jest TYLKO w tych krajach w których oficjalnie przez Apple jest sprzedawany!!!

#17 czacha

czacha

    fotografista ;)

  • 2 209 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 14 maja 2010 - 21:30

jeśli się to tyczy mojej wypowiedzi i sugerujesz, że ja nie mam iPada, to mogę tylko napisać, że sprzedaż iPada w cenie 2699zł mija się z celem i faktycznie uważam, że nie ma sensu umieszczać takiej oferty w cenniku, ale nie jest to problem.


oj za bardzo wziales to do siebie :)

#18 Klimer

Klimer
  • 848 postów

Napisano 14 maja 2010 - 22:31

Komputery sprzedane w USA naprawiane sa bez problemu w Polsce (np. Cortland), Szwecji, Niemczech - kupione w Szwecji w Polsce, Rosji, Czechach, Francji itd. Autoryzowany serwis po prostu sprawdza czy gwarancja obowiązuje na stronie Apple i jesli tak to naprawia.


Blade, nie pisałem o sytuacji produktów Apple w ogóle, ale o sytuacji iPad'a, analogicznej w naszym kraju do sytuacji pierwszego iPhone'a.

#19 duchian

duchian
  • 1 224 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 maja 2010 - 07:42

mimo wszystko wolę kupić iPada na allegro 700zł taniej. ryzyko, że zepsuje mi się w ciągu tych 3-4 miesięcy gdy w Polsce nie ma supportu jest dość małe, a 700zł piechotą nie chodzi ;)

#20 zrywa

zrywa
  • 58 postów

Napisano 15 maja 2010 - 08:28

Ipad powinien kosztować 999 zł

#21 duchian

duchian
  • 1 224 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 maja 2010 - 08:39

prędzej 1500zł (499$) i to byłaby uczciwa cena, ale przecież to apple. nie może być tanie ;)

#22 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 maja 2010 - 09:17

Ipad powinien kosztować 999 zł

Powinni go za darmo rozdawać...

prędzej 1500zł (499$) i to byłaby uczciwa cena, ale przecież to apple. nie może być tanie ;)

ciężko, żeby kosztował mniej niż (3.2x 500) * 1,22, co daje nam 1950zł w przeliczeniu na złotówki, bezpośrednio z dolara. Jak wiemy u nas ma szansę kosztować bardziej po europejsku, czyli ok. 2100zł, bo przeliczamy z € i dokładamy nasz VAT (wyliczone specjalnie dla złego ducha;) )

Blade, nie pisałem o sytuacji produktów Apple w ogóle, ale o sytuacji iPad'a, analogicznej w naszym kraju do sytuacji pierwszego iPhone'a.

Trzeba przyznać, że Blade się nie popisał, a Klimer od początku ma rację. A to wszystko dlatego, że:

Nie ma międzynarodowej gwarancji na iPada - jest TYLKO w tych krajach w których oficjalnie przez Apple jest sprzedawany!!!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych