Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

C#


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 opach16

opach16
  • 87 postów
  • SkądRadziszów, Poland

Napisano 08 maja 2010 - 20:28

Siema, szukam programu pod OS X na ktorym bede mogl programowac w C#. Jestem poczatkujacy, program nie musi byc zaawansowany, tyle co do nauki i ogarniecia podstaw. Nie wiem wlasnie czy Xcode sobie radzi z tym jezykiem? A jak nie to moze jakies alternatywy? Mam windowsa na bootcampie ale to jest juz ostatecznosc, maly komfort pracy tak skakac po systemach na komputerze. A wiec prosze o program lub jakies wskazowki jak sie do tego zabrac na moim Mac'u

#2 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 maja 2010 - 20:40

Zapomnij o C# na OSX
Jeśli C# to tylko .NET i Visual Studio + MS SQL Server, inaczej to nie ma sensu.

Chociaż jak koniecznie chcesz "hardcore" to jest Mono i MonoDevelop.

#3 opach16

opach16
  • 87 postów
  • SkądRadziszów, Poland

Napisano 08 maja 2010 - 20:51

Dlaczego hardcore? Zly program czy ogolnie pomysl z tym C# na macu? Wiem ze to taka bardziej zabawa pod Windows, wsumie moglbym wybrac inny jezyk na poczatek ale znalazlem kurs C# ktory mi najszybciej wchodzi z wszystkich ktore probowalem, wiecej sie naucze i pewnie szybciej a na tym mi zalerzy. Napisz co z tym Mono bo nie czaje

#4 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 maja 2010 - 20:57

C# jest produktem MS więc na innych platformach niż Windows to raczej z nim kiepsko jest port w postaci Mono czy DOTGnu, ale to tylko porty dokładniej o Mono możesz sobie poczytać na ich stronie a na początek to radziłbym zabawy z C++

#5 opach16

opach16
  • 87 postów
  • SkądRadziszów, Poland

Napisano 08 maja 2010 - 21:09

C++ probowalem, szlo nienajgorzej ale uczylem sie z symfoni C++ a tam ta wiedza zawarta byla dziwnie przekazywana. Ksiazka byla chyba pisana dla ludzi znajacych przynajmniej inny jezyk. Tutaj idzie mi o wiele lepiej, ale trudno moze zainwestuje w parallels. Przez jakis czas zastanawialem sie nad Object-C ale to bylby dopiero hardcore dla poczatkujacego, jednak za malo ludzi sie tym interesuje i ciezko pewnie o jakis dobry kurs i pomoc w internecie.

#6 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 maja 2010 - 21:21

Jak chcesz tylko "poklikać" Mono to zobacz to MonoDelevop, zainstaluj i sprawdź sam. Ale radziłbym jednak na Windowsie zainstalować darmowy Visual C# Express + MS Sql Server 2005 Express i się bawić ile wlezie. Naprawdę nie ma co kombinować na siłe na OSX bo to nie ma sensu, Mono to nie .NET, a MonoDevelop to nie Visual Studio. Poza tym nie zainstalujesz tutaj SQL Servera, a to komplet, z MySQL nie ma za bardzo sensu.

#7 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 maja 2010 - 21:30

Tak jak pisze Maciek, C# = Windows, inaczej to nie ma sensu. Równie dobrze mógłbyś pisać w notatniku i patrzeć co się stanie. Sam C# to zwykły, przeciętny język. Siła tkwi dopiero we frameworku, a .Net naprawdę pobawisz się tylko na Windzie. Jeżeli chcesz używać go na Windows to użyj jakiejś maszyny wirtualnej albo bootcampa.

#8 opach16

opach16
  • 87 postów
  • SkądRadziszów, Poland

Napisano 08 maja 2010 - 22:18

Dziki za rady, a teraz tak odbiegajac troche od tematu bo nie chce zakladac niepotrzebnie nowego. Jak to zaczac z tym programowaniem, narazie nie mam jakiejs wiedzy w danym jezyku ktorej byloby mi szkoda zmieniajac jezyk. Potrzebuje cos prostego na poczatek zeby sie dobrze zaznajomic z tematem. Poprostu nie wiem na co postawic i co z tego po nauczeniu sie bede mial, narazie ten C# mnie zaciekawil ale widze ze wy macie wieksze doswiadczenie i moglibyscie mi cos poradzic

#9 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maja 2010 - 22:30

Mój szwagier profesjonalnie zajmuje się programowaniem, i preferuje właśnie C#, a z własnych doświadczeń wiem, że to ładny i czytelny język programowania. Znaczy się - warto się go nauczyć.

#10 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 maja 2010 - 23:40

Ja też bardzo C# lubię jako język i .NET jako platformę, no i Visual Studio (narzędzie bajeczne wprost), no i MS Sql Server ;) Bardzo ładny i czytelny język, nie ciągnie za sobą całej masy starych rzeczy, jak inne języki, bardzo przemyślany moim zdaniem i prosty. Pamiętam jak miałem pierwszy raz styczność z .NET, byłem pod wielki wrażeniem tego że nie mogłem zasnąć ;)

#11 pidipius

pidipius

    iOS Developer

  • 571 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 maja 2010 - 10:20

Pod Mac OS X możesz programować w C#. Nie słuchaj wujków dobra rada nie mających pojęcia o tym co piszą. Zainteresuj się projektem mono i środowiskiem MonoDevelop.
Proponuję zacząć tutaj: Main Page - Mono.
W razie dalszych pytań zapraszam na priv.
@macieks72 - też tak mam do dzisiaj, a zaczynałem wieki temu :)

#12 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 maja 2010 - 11:06

Pod Mac OS X możesz programować w C#. Nie słuchaj wujków dobra rada nie mających pojęcia o tym co piszą.


Bzdura. Tak samo jak programować mogę w pythonie na swojej Nokii z Symbianem, przecież nie o to chodzi.
C# to .NET+Visual Studio+MS SQL Server - warto to sobie zapamiętać raz a dobrze, a nie bawić się w protezy typu Mono.

@macieks72 - też tak mam do dzisiaj, a zaczynałem wieki temu

Ja też wieki temu ;)

#13 pidipius

pidipius

    iOS Developer

  • 571 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 maja 2010 - 17:53

Masz prawo do swojego zdania, ale mono to już dawno nie bzdura, chociaż też uważam, że .NET to VS to jednak w mono można już pisać. Inna sprawa czy jest sens się w to bawić :)

#14 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 maja 2010 - 18:13

Przede wszystkim to autor wątku musi określić czy chce tylko "popykać" w C# (zapoznać się z językiem), czy zabrać się za to konkretnie, jeśli to pierwsze to nie ma znaczenia w czym to będzie robił, może być i mono.

#15 pidipius

pidipius

    iOS Developer

  • 571 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 maja 2010 - 18:59

Napisał o C# pod Mac OS, stąd zasugerowałem mono. Można i na ostro - paralells + Win+VS. To też jest opcja.

#16 dawoz

dawoz
  • 4 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 lipca 2010 - 23:32

Wg mnie C# jest "ciężki" w sensie takim, że dodaje kupę śmieci od siebie. I tak samo nie wiem, czy jest dobry do nauki dla początkującego. Wskaźniki? Alokacja pamięci? Wg mnie ten framework na początek ogłupia, potem dochodzi do tego, że ludzie nie potrafią np. napisać prostego sortowania sami. Ja radziłbym przejść i przeboleć c++ na początek, żeby mieć naprawdę dobre podstawy, a potem zabierać się na środowiska frameworkowe. Ale to tylko takie moje skromne zdanie. ; ) Pozdrawiam DW.

#17 metal_man

metal_man
  • 489 postów
  • SkądChorzów

Napisano 08 lipca 2010 - 09:52

A czy aby wskazniki oraz alokacja pamieci to nie sa wazne rzeczy? Tak czy inaczej trzeba sie tego nauczyc jesli mysli sie o programowaniu w jakimkolwiek jezyku C/C++/Obj-C... Poza tym wskazniki etc. to narzedzie a sortowanie to algorytm, ktory mozna napisac na wiele sposobow. Wiec aby moc pisac algorytm trzeba miec narzedzia ku temu ;)

#18 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 lipca 2010 - 12:13

Ja powiem tak, własne sortowanie ostatnio napisałem 10 lat temu, wskaźnikami się bawiłem chyba jeszcze wcześniej. Komu to po co?

#19 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 lipca 2010 - 12:21

macieks72 - to w czym ty piszesz, że nie ma tam wskaźników? pomijając już fakt, że niektórych rzeczy po prostu powinno się nauczyć. ja też nie dzielę pisemnie od x lat, ale jak miałem się nauczyć matematyki to i tego się nauczyć musiałem. tak samo ze wskaźnikami, alokacją pamięci, rekurencją, etc. przy nauce programowania a sortowanie to tylko w celu praktycznego nauczenia pisania algorytmów

#20 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 lipca 2010 - 12:25

roberto, przecież dobrze wiesz że w większości języków nie operujesz na wskaźnikach, oczywiście są ale niewidoczne dla programisty. Chociażby C#, Java, PHP, Ruby, Python. No przecież dobrze o tym wiesz :) Żebyś mnie źle nie zrozumiał i zaraz nie zaczął filozofować, przykładowo: MyClass myclass = new MyClass() oczywiście 'myclass' jest referencją, wskaźnikiem do obiektu w pamięci, tylko że tu nigdzie jawnie nie operujesz na wskaźnikach jak w C/C++. Nic cię to nie obchodzi.

#21 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 lipca 2010 - 12:54

cóż, dla mnie "nie ma wskaźników" a "wszystko jest wskaźnikiem" to jednak różnica ;) ogólnie - wskaźników i referencji trzeba się nauczyć jak się chce programować

#22 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 08 lipca 2010 - 13:06

dla mnie też to jest różnica, ale tutaj jest mowa o jawnych wskaźnikach jak w np. w C. Ja twierdzę że nie trzeba. Ale jak ktoś chce to niech się uczy. Ja sie kiedyś tego uczyłem i innych pierdół i co mi z tego przyszło, nic. Kompletnie mi ta wiedza nie potrzebna aktualnie. Nawet większość z tego zapomniałem.

#23 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 08 września 2010 - 16:50

Xcode CSharpPlugin i Mono!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych